Autor Tema: 3cm RS  (Posjeta: 6584 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2sb

• Hero Member
Odg: 3cm RS
« Odgovori #15 : 20. Svibanj. 2009, 07:02:15 »
Jutro svima,centar aktivnosti?Ja znam da sam ovdje "bogu iza nogu".Oni "doli" su u nebulozi,ali nekad uleti-samo treba probati.
Hvala na čestitanju,a što se tiče radarskih linkova,Saša sve ih imaš tu na ovoj stranici....sa desne strane "EU radari" i onda otvoriš "RS tools".Tu imaš sve,upišeš svoj lokator umjesto Uffeovog i "nišani baja".
GL i čujemo se....de SB

....dok sam radio pošteno nisam imo ništa.....
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #16 : 20. Svibanj. 2009, 07:22:57 »
Jel tko napravio TK, IS0, EA3 ili F na 3, 23cm ? 1st one?
Odo kupit xvertere pa da vidite kako cemo se samarat ;)

GL svima mikrovalnima ;)

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #17 : 20. Svibanj. 2009, 07:34:02 »
Pa ja ne znam šta čekaš, da prođe sezona?
A ovo mnoštvo stanica it TK, IS0 samo tebe čekaju da ih nabodeš  :D :D

Prije stavljanja jezika u pogon - uključiti mozak, uzeti literaturu i proučiti o gubicima kroz "vazduh"  :D na mikrovalnim frekvencijama. Uostalom, mislim da ćeš teško srušiti Australske rekorde, ali nikad se nezna, sve je moguće ( i drvena peć)
 ;D ;D ;D

Jedini dobar smjer na 3cm od "tvoje pozicije" je smjer Malte i sea duct, distance 1100 km, sve ostalo luk and watter

Evo jedan dobar rad na tu temu ali samo jedna stranica  :(
http://www.springerlink.com/content/b246274753284367/
za ostatak treba platiti 34 USD, i onda da znanje ne koštaaaa a?

Sličnim zapažanjima sam se bavio u periodu od 2002 - 2005 godine u Mediteranu, 200 km južno od Lampeduse, zanimljivo a ponekad i nevjerovatno..
QV

« Zadnja izmjena: 20. Svibanj. 2009, 07:56:45 9a4qv »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #18 : 20. Svibanj. 2009, 09:08:36 »
BRAVOOOOOO Čestitke Zlatko!!!!!
Baš mi je drago da ste to uspjeli naravno i u edukativne svrhe.
Svaka čast :)
Evo idem i ja na 10 MHz pokušat uradit kojega Ukrainca ;) :P ::)
Mike  ;D
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #19 : 20. Svibanj. 2009, 09:36:20 »
Pa ja ne znam šta čekaš, da prođe sezona?
A ovo mnoštvo stanica it TK, IS0 samo tebe čekaju da ih nabodeš  :D :D

Prije stavljanja jezika u pogon - uključiti mozak, uzeti literaturu i proučiti o gubicima kroz "vazduh"  :D na mikrovalnim frekvencijama. Uostalom, mislim da ćeš teško srušiti Australske rekorde, ali nikad se nezna, sve je moguće ( i drvena peć)
 ;D ;D ;D

Jedini dobar smjer na 3cm od "tvoje pozicije" je smjer Malte i sea duct, distance 1100 km, sve ostalo luk and watter

Evo jedan dobar rad na tu temu ali samo jedna stranica  :(
http://www.springerlink.com/content/b246274753284367/
za ostatak treba platiti 34 USD, i onda da znanje ne koštaaaa a?

Sličnim zapažanjima sam se bavio u periodu od 2002 - 2005 godine u Mediteranu, 200 km južno od Lampeduse, zanimljivo a ponekad i nevjerovatno..
QV

Adame, šu šu, bez brige, ove opsege iznad 70MHz rado cu tebi prepustiti... jednom davno napravio sam prvu, drugu i mozda cu trecu vezu na 1.2GHz ;)
Nema li ad6iw neke rekorde sa Havaja?

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #20 : 20. Svibanj. 2009, 10:16:53 »
Zlatko,

čestitam za 1st 9A<>UR @3cm i novi DXCC.

Ima li koji dobrovoljac koji bi vodio listu first 9A @3cm?

Mate 9A4M

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #21 : 20. Svibanj. 2009, 11:37:26 »
Mate, pa mogla bi se napraviti forma za upis ovdje na webu?
Ili da se otvori poeban post, pa neka ljudi prijave, na osnovu čega se može složiti lista..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #22 : 20. Svibanj. 2009, 12:20:24 »
Mozda bi bilo zgodno istu listu napraviti za sve VHF,UHF,SHF first i druge pojedinosti
      Franjo 9a2zh

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #23 : 20. Svibanj. 2009, 16:39:16 »
Takve liste su bez ikakvog smisla ako svi ne prijave te veze.Zovu ih "krnjim"listama.Think about.... ;)

9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #24 : 20. Svibanj. 2009, 20:57:37 »
Juce/ Sinoc kad smo radili NAC na 23cm islo je ludo preko mora ka SP, Poljaci su dolazili preko 20dB (qrb oko 500km u prosjeku) ...Adam je bio vrlo aktivan ON4KST chatu :)-

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #25 : 20. Svibanj. 2009, 22:02:54 »
Pozdrav,

Upravo tako, ustvari baš i ne tako ali ...
Čovjek nije stigao ni normalno pročitati ni prochatati sa korespodentom koliko ste dogovarali qso-e u NAC-u.
Mi koji smo svakodnevno testirali propagacije, bili smo u manjini... Inače Samire, kad je kontest mene baš i nećeš vidjeti na chatu.

Uostalom, mi se uvijek dobro zabavimo na tom mjestu, bodovi nam nisu uopce bitni (bitna je pobjeda  ;D)

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #26 : 22. Svibanj. 2009, 10:39:11 »
Jučer je malo grmilo iznad Austrije.Odrađene 3 DL stanice sa QRB -om preko 700km(DL6NCI,DB6NT i DL6NAA) preko oblaka oko JN77CN....cca 420km odavde.Ogromni oblak oko Minhena meni je bio predaleko,ali "evropljanima" S51ZO i 9A1Z dovoljan da naredaju listu DL i okolice.
Meni interesantan je bio spot Renea DL6NAA...10368120.0 9A2SB cq no talkers....Ali ako znamo da tamo ima puno aktivnosti i gužve nije čudno....a ovdi pustoš.
Gl i ajmo radit!
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #27 : 22. Svibanj. 2009, 10:57:26 »
Točno Zlatko , dobar RS jučer , samo sam ja došao dva sata prekasno do lokacije. No gušt je upaliti stanicu, upogoniti antenu , okrenuti se u maglicu na zapadu i čuti odmah CQ de DL6NCI!  Prilike super , oblak stabilan po visini i koji se polako približava. Nije potreban Internet. Čuje se beaconi i kako se premješta jačina signala različitih beacona  tako znaš kuda ide oblak. Uz to, malo okrećući antenu po azimutu kod pozivanja S51ZO  snimiš cijelu panoramu kao radarom. Super kada se uzme u obzir da signal ide 300 km tamo i natrag!  Kasnije na clusteru sa mobija , ali CHAT ne radi baš dobro pa sam ostao dužan odgovore nekim ljudima , ali tako je to u portable.  Na žalost, dosta malo stanica na bandu . U istom oblaku sam čuo i I4XCC pa bi valjda svi  s ove strane Alpa mogli međusobno odraditi u ovom oblaku. Evo kako je izgledao oko 8 sati na večer ( prilog). Bilo je još oblaka na sve strane pa se radilo i u druge smjerove iz DL i OK. Možda je i to razlog zašto ih nije bilo više.  Na povratku doma krasan vizualni prolaz ISS u svjetlosno nezagađenoj okolini . Lijepo!  Prognoza za danas su olujne nepogode u Međimurju i okolici.  GL!

73s de Luci , 9A1Z
Luci, 9A1Z

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #28 : 22. Svibanj. 2009, 11:08:09 »
Samo da napomenem : MAKSIMUM JAČINE OBLAKA JE OKO 16 :30  GMT

73s
Luci, 9A1Z

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #29 : 22. Svibanj. 2009, 12:55:07 »
Evo ,ako vidite ona 2 mala oblačića livo od Bologne ,mislim da bi moga okrenit antenu  pa da provamo:P :P :P
Mislim da su zalili vrtal od Don Chicho Corleone koji u Campagni ima ladanjsku kuću  :o >:( ;)
Ako smo već dogovorili smjer onda oko 17.23 lokal time se čujemo na 10368,100 +_5 Hz :'( :'( :'(na moj QTF 267,32
plači voljena zemljo :'( :'( :'(

Mike :)
p.s.
A vruče li je ,za prozviždat ,a MUF nisko 8) ( triba se saget ,a bole kosti) ::)
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa