Autor Tema: 3cm RS  (Posjeta: 6585 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
3cm RS
« : 29. Travanj. 2009, 12:12:28 »
Počela sezona..

Čuje se par OE beacona RS i naravno Slavnik i tropo i RS 599.. 10368.821, .858, .900

http://www.youtube.com/watch?v=FKPh9JIhjCY

QV
« Zadnja izmjena: 29. Travanj. 2009, 16:15:40 9a4qv »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
Odg: 3cm RS
« Odgovori #1 : 18. Svibanj. 2009, 17:02:20 »
Rekao sam ja da je bolje na tanjuraškim frekvencijama...
70 Mhz nije dobra ni za IF a kamoli sta drugo  :D :D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #2 : 18. Svibanj. 2009, 17:22:48 »
Moze i sa 12mW sa druge strane bare, kad je već isključio TWT od 500W i 4m dish
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #3 : 18. Svibanj. 2009, 18:33:17 »
Samo naprijed tanjuraši ili kak nas tu zove Mirko 9A2F pužari , jer izranjamo ko puži na kišu....

Oprema na portablu ali fotoaparat je tu :

RS point BY THE BOOK!
Zapadno od mene kod Maribora cca 65 km u trenutku slikanja.

GL svima!
Luci, 9A1Z

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #4 : 18. Svibanj. 2009, 20:31:01 »
Ma prekokrasno.U jednom trenutku se na bandu nije moglo "disati" od 9A tanjuraša...milina za ćuti i vidjeti.
Došlo mi da radim sa više transvertera /predajnika/od moguća 4.Gl svima i narednih dana.
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #5 : 18. Svibanj. 2009, 23:59:57 »
E vidiš Zlatko upravo iz tog razloga ja sam i dalje radioamater, ovakve stvari vesele, a da bi ih moglo biti i na drugim bandovima moglo bi, samo ljudi moraju biti "normalni" i sve je odmah lijepše.

Vidio si kako je to krenulo danas, kad sam rekao: moglo bi danas biti nešto - idem spremiti opremu i ti si dodao: ajde.

I onda je krenulo polako:
I6XCK iz JN63QO      tropo via Učka pa poslije i RS,
9A3AQ iz JN75WS     oćemo probati, ajde, pa ono najprije CW, USB i na kraju FM, gromoglasno RS 59+++
IW4CJM iz JN63HV    ubacio se u FM QSO sa Zlatkom, odljepio mi membranu sa zvučnika, nije ni čudo kad dejstvuje
                            sa 500 W TWT i 4m parabolom, kad sam mu rekao možemo tako i EME, dodao je, e ne, za to
                            imam parabolu od 7m promjera, ajde OK...
S54AA iz JN76EG      Lane se javio na CQ CW i uz malo "trčanja" po bandu odradili qso, dobar RS signal
9A1CAL iz JN86DM    napokon da uradimo vezu i to RS ali i CW, SSB i FM...
9A4M iz JN85EI        slučajno naletio na Matu, ima naaasss RS CW QSO
I4XCC iz JN63GV      u pauzi RS da testiramo refleksiju od Učke, već poznati kanal, SSB 59
IW4CJM iz JN63HV    prije nego što je sve ugasio probali, isto refl. od Učke i to kod njega sa samo 12mW UFB SSB 59+
HA5NF iz JN97NL      nakon male RS pauze javio se na moj CQ, UFB 2x QRP QSO i novi DXCC za mene
9A2SB iz JN95GM     opet dobar signal, ja kod njega mršavo, refl.90 stupnjeva, mijenjao sam polarizaciju ali isto, 
                            nakon toga malo zatišje, tražim OM1GX po bandu, ali pile up na njega i gubim ga....
                            pustim rx na .105 i odem na chat, kad ono nakon 5 minuta neko škripi iz rx-a, ko drugi nego:
OM1GX iz JN88LK     direct RS scatter 59s/55s CW UFB QSO i nova DXCC za mene, polako RS pada i onda:
IZ4BEH iz JN54Wl     također refleksijom od Učke 559/559 CW qso

Slušan S55ZRS beacon sa Kuma na 3cm via RS, ovaj sa Slavnika ustaljeno 59, I6XCK/B na remontu
Eto to bi bilo od mene za danas na 3cm bandu.

Navečer se pojavio i Mike 9A2WA, na chatu smo malo ispipali susjede glede smetnji na 23cm sa njihove strane i dobili info da je to radar kod Ravene i da majstori svako toliko odvrnu više snage, pa i njima smeta na 23cm bandu. Za utjehu, u natjecanjima to smanje ili ugase, bit će da je neki HAM tamo na "timunu".

Doznali smo da i susjedi rade na 2320 MHz a samo još nekolicina radi na 2304 Mhz. kandidata za testiranje uvijek ima...

dosta za večeras, pozdrav
sutra lovimo ekipu sa Velebita na ATV mikrovalovima...

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #6 : 19. Svibanj. 2009, 09:08:44 »
Sinoć me cimnija Zlatko i kaže:
Cila mikrovalna Hrvatska je na nogama.........Adi si ti ??? ??? ???
Nešto san zaronja i to naglas ,pa sebi u bradu ,pa......sve kvragu.........
Izvadio tronožac ,antenu ,kabele,pustio chat iiiiiiiiii usprkos tome šta mi je transverter bio na školovanju u Slavoniji....
ZERO DI NADA.
Talijani  ne mogu okrenit antenu u mome smjeru ,radar se ne ita dovoljno doli,talijanski radio far ne radi ,ai da radi ima horn na 350 stupnjeva,a oko Splita cca 700m brda, na cca 5km....pa se sad ti bavi RS i sličnim bakračima...... :P ::) ??? :-[ >:( >:( >:( >:( >:(
Došlo mi je bacit sve niz teracu i ka normalni ljudi uvatit se KV :P ili još bolje da se ja bacim niz teracu kad san tako lud i blesav i bavin se sa onim šta mi nije suđeno ;) ;D :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

P.S. Prodajem i šefa i stanicu ( za sve mikrovalove ,a kako je počelo i za 70cm i 2m)
Kupujem poštanske marke ili stari novac
Ozbiljne ponude poznate u redakciji ;D 8) :o

73 i do slušanja tj razmjene markica Mike ;) :D ;D
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #7 : 19. Svibanj. 2009, 09:54:15 »
Da, sve jasno ko dan.Adam je sve to lijepo posložio.Gledam ja to između JN75BB--jn76rv--JN95GM.Ima tu vrlo oštar kut refleksije...ali ide nekako.Ipak smo mi tu negdje u EU-Hrvatskoj.Malo je nezgodno sa ovima u Balkanskim predjelima koji su puno južno od Save!!!!
Gledam ovu doli sliku.Ma di to može radit sa 10m RG58.....ma bio on i "mil."..puno je i za 7Mhz....znam da sam naje...za ovo, al nek stoji!!
Inače danas imam malu školu kolega iz E7 sa lokacije JN94GR, pa ako bude RS-a, a ja ga planirao,nek vide kako radi 10Ghz.Oni bi malo radili,ima se 10W i 1,5m parabola i brdo od preko 800m i nadajmo se aktivaciji iz Bosne.
Pun "tanjur" signala Vam želim!
 de SB
« Zadnja izmjena: 19. Svibanj. 2009, 10:06:50 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #8 : 19. Svibanj. 2009, 10:15:09 »
A milke da mjenjamo postanske marke i one stvari od prvog dana sa stambiljom za neki respektabilni dio opreme :)
ja sam taj dio amaterizma zanemario od kada mi je umro prijatelj koji je bio ozbiljan filatelist :)
 pojavi se na 70MHz pa da imas odx od 70KM
73 Franjo 9a2zh
PS A  i Zlatko pomjesao slike spominje goste iz susjedstva a salje tvoju sliku da te nije pomjesao s Glavasem ...?  :)

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #9 : 19. Svibanj. 2009, 10:59:34 »
kol'ko nas ima, .... te kol'ko nas ima...  ;)
Stvarno je jučer bilo UFB. Mnoštvo 9A's, a nadam se da će nas uskoro biti još više.

U mom logu 13 QSO:
S54AA, 9A4QV, 9A3AQ, 9A2SB, HA8MV/P, I4XCC, OE3GWC, DC8EC, 9A1CAL, IW4CJM, HA5NF (new one), OM1GX, OE8PGQ.
Osim HA5NF ništa posebno novo, ali veseli.

Kako je zvučao QSO između I4XCC i 9A1CAL (SCP JN76QV) @JN85EI poslušajte:
http://www.youtube.com/watch?v=xDPyPcjnJ-w

S moje strane 2W i 180cm dish.

73
Mate 9A4M

« Zadnja izmjena: 19. Svibanj. 2009, 11:10:52 9a4m »

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #10 : 19. Svibanj. 2009, 12:45:52 »
Mike, koliko te ja poznan, ti bi skuplja marke, salvete i čačkalice, ali svejedno ne bi ništa od ove limarije bacija ;D

Ajde se lipo uvati nekog banda di ima svita i stavi kakvu antenu na krov... Sa sušilon za robu teško da ćeš učinit veliki pomak...

;D :P :D ;)

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #11 : 19. Svibanj. 2009, 18:37:49 »
Evo isplatilo se danas održati "3cm RS školicu".
Stigli kolege iz Bosne predvođeni Markom 9A4WT,pojavili se oblaci nad Mađarskom(vidi sliku),postavili pomočnu antenu sa Markovim transverterom i 1,5m parabolom.....evo Gabija HA8MV/P....KN06HT na 3 i 6cm rastura!
Slijedi pivo, meze,kavica,kolači.,kiflice.......HVALA snaši Jadranki(ex YT2SUA)!
Prebiremo po oblacima....na jn96sw-stani!CQ,CQ de UZ5DZ!!!!!!!Pozivam,Rs 59S KN18DO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Prva veza 9A-UR na 3cm-10Ghz.Par minuta tišine zove me tko?UT5DL-KN18EP .Kako bi to prošlo bez Slave.
Pali Marko svoju "pilu" i odradi obadvojicu....Bravo dečki u pravo vrijeme.Čekanje se isplatilo-snašo,daj pivo!
Svi su zadovoljni viđenim,a slijedi uskoro aktivacija E7 na 10Ghz.
« Zadnja izmjena: 19. Svibanj. 2009, 20:29:35 9a2sb »

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #12 : 19. Svibanj. 2009, 23:39:54 »
Ajde , znamo da si ih pozvao u goste kako bi uradio neku novu DXCC, jer kako novaci na tom bandu uvijek imaju sreće, znalo se da će se otvoriti RSu nekom čudnom smjeru  ;D

Ja sam u večernjim satima malo odradio:
I6XCK, OE3GWC, I4XCC, 9A2SB i S51ZO.
Čuo još i S57Q i 9ACAL

Inače danas je tropo bio nekih 10-15 db jači na 3cm nego proteklih dana...

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3AG

• Newbie
  • *
« Odgovori #13 : 20. Svibanj. 2009, 06:10:09 »
super to vama ide....

Zlatko ajde stavi link na ovog radara od susedi (baš se ne snalazim s mađarskim...)

73 i puno oblaka

Saša, 9A3AG

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #14 : 20. Svibanj. 2009, 06:55:17 »
Bravo dečki !

Vidi se da su propagacije odlične iznad mora , pa čak i presušenog   HAHA!

Počinjem se pitati gje je u europi centar aktivnosti !

Nije mi čak  teško gledati takve stvari na bandu, a bez mene ! Inače već jurio na brdo kad me QRL vratio doma.

I naravno Zlatko čestitam na new DXCC i frst !  UT5DL je definitivno legenda: bravo i za njih.

73s  de Luci
Luci, 9A1Z