Autor Tema: Refleksije od U?ke  (Posjeta: 1561 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Refleksije od U?ke
« : 07. Svibanj. 2009, 19:40:47 »
Do sada sam uvijek koristio Učku za refleksije na 2m i 70cm ali sada definitivno na 3cm radi najbolje  ;D

Osim što se konstantno čuje I6XCK/B večeras brzinski odradili qso sa I4XCC ssb 59/55, kod mene testiran novi pijat prime focus 90cm.
Slike slijede.....

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
Odg: Refleksije od U?ke
« Odgovori #1 : 07. Svibanj. 2009, 23:47:51 »
Evo par fotki i Jubito link  ;D
http://www.youtube.com/watch?v=7Yt0dfCwEkI

I4XCC:
http://www.youtube.com/watch?v=gpxQfKEHeTs

Zanimljivo bi bilo vidjeti do kojeg kuta se odbijaju signali od Učke, na 2m ide i smjer Poreča, sa druge strane Crikvenica ide i na 3cm AD6IW još prošle godine sa I4XCC. I3EME/b se ne čuje kao ni S55ZKP od Učke.

Probati ću pogledati novoistrčale na ATV teren sa Riječke strane, da li oni prolaze na 13cm refleksijom od Učke do mene??
QV
« Zadnja izmjena: 08. Svibanj. 2009, 20:24:52 9a4qv »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #2 : 11. Svibanj. 2009, 21:07:04 »
Odlično!

Ako me nešto oduševilo onda je to refleksija na 3cm . Probaj osluhnuti jake signale refleksijom od susjednih  kuća ja imam kuće oko sebe i puno puta ulovim signal od zida!. Ide odlično. Isto tako ja sam radio Matu , 9A4M refleksijom od građevinske dizalice nekih 30 metara od mene i elevacija 45 deg . QRB cca 100 km. Radio sam ga refleksijom od Ivančice , kao i Zlatka 9A3AQ refleksijom od Kuma.  Ipak nisam radio nikad takav BS kao ti.  Druga dobra točka za refleksiju bi bili tankovi za naftu na Krku? ,. Brod u kratanju?  Treba probati. E da nam je jedan far na Učki ili Velebitu.

Luci, 9A1Z

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #3 : 11. Svibanj. 2009, 21:35:16 »
OK Luci, evo mučio sam se sa OK1KJT/p JO60RN, ali on mene ne čuje....ipak je to daleko za ovaj scatter

Beacon, da budem iskren, meni ne Učki ne treba beacon, evntualno jedan mali od par mW, čujem Koparski 599, Austrijski OE2XRO 529 i I6XCK/b od Učke 559. Vjerovatno bi bio koristan za vas, Velebit je dobra lokacija ali sta ako stane, na vrh nije vise lako doci otkad gore vise nema posade, cesta je koma...

A nesto ce se valjda postaviti..

QV

Heinrich Rudolf Hertz