Autor Tema: Proljetni HRS kup 2009  (Posjeta: 15468 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
Odg: Proljetni HRS kup 2009
« Odgovori #30 : 10. Ožujak. 2009, 17:39:16 »
Evo mene ponovo

Za početak isprika svima kojima smo smetali, ali događa se.
Naime bio je loš kontakt između TRX-a i XVERTERA i kako nije išla predviđena snaga van, mi smo dizali pobudu koja je rezultirala odlaskom u širinu a ne visinu.
SORRY!!! :-[
A ove smetnje na 23 izgleda da nisu od našeg standardnog radara jer nema prolaska, tj. konstantne su i puno puno jače nego prije. Jedino ako im nije zaglavoio rotor Hi. ;D

Evo i slikica gdje je bila greška!

73 de Krešo-9a2hm
Kreso

Offline S55WT

• Jr. Member
  • **
    • S55WT
« Odgovori #31 : 10. Ožujak. 2009, 17:58:11 »
Pozdrav,
Šteta, što niste uspeli oko tih radara http://www.vjesnik.hr/pdf/2002%5C11%5C19%5C05A5.PDF
Vratio sam se na lokaciju spektralcem da utvrdim, kako to izgleda. Bogami loše. Na uskom području su dva signala i jedan tačno na našem bandu. Širina oko 1 MHz (zapravo šeta). Jedan smier Slijeme, taj je na našom bandu, a drugi malo prema istoku. Po jačini signala su oba na skoro istom nivou.

73, Janko
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak. 2009, 18:13:36 S55WT »

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #32 : 10. Ožujak. 2009, 19:08:43 »
Zanimljive su te smetnje...
Da li je tko pokušao izmjeriti DVB-T signal ? Naime drugi harmonik bi trebao upadati na naš band od 23cm.
Samo prijedlog za one koji budu skenirali i spektralcima mjerili situacije.

Naime, kod nas na Učki gdje je DVB-T a i navedeni radar ulaz u ATV koji radi na 23cm je onemogućen zbog ogromnih smetnji. Smetnje su takve da ni sa par wati i antenom 50m od repetitora ne možeš proći kroz njega.

U jednom navratu kad se sa 100% sigurnošću znalo da radar nije u funkciji smetnje su i dalje bile prisutne!
Dakle situacija nepromjenjena.

Ja smetnju radara čujem ali to nije konstantna smetnja kao kod vas, inače Janko spektralna slika sa Učke je jako slična tvojoj.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

PERO

• Gost
« Odgovori #33 : 10. Ožujak. 2009, 20:31:47 »
BOK DRUŠTVO

Evo da se i ja javim malo.
Zahvaljujem svima koji su mi podjelili bodove a posebno 9a1w mi je donio najviše bodova te E74QA.
iMAM PITANJE?
nemogu upload napraviti od ovog takmičenja,čak nemogu ni vidjeti koji su logovi poslati.
Evo i jedna slikica.

LJEPI POZDRAV SVIMA
73s
9A7IUP
PERO
« Zadnja izmjena: 10. Ožujak. 2009, 20:41:41 9a7iup »

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #34 : 11. Ožujak. 2009, 09:25:03 »
SK7MW je napravio oko 470 veza na 2m, 200 veza na 432 i 26 na 1296, radjeno iskljucivo par zadnjih sati u nedelju, odnosi se na 1296mhz.
Nisam bio prisutan u noci kad su se radili 9A i S5 na 2m ali kazu da je tesko islo sa 9A5Y...

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #35 : 11. Ožujak. 2009, 13:30:09 »
Lip sustav Tome!Baš mi se čini nekako po miri,ni velik ni mali,hi.Vidim 20-22 inčni Samsungov monitor(imam i ja istog).
Monitori sve veći,vid sve slabiji a brojke i slova na njima sve sitnija.
Nadam se i vezi na 2 ili 4m uskoro,nisam te dosad uspija čut..kad bolje pogledam logove mi još nismo održali vezu.
Čini mi se da ritko okrećeš te roštilje prema SE.
Možda bi sked van gužve i kontesta pomoga?

Lipi pozdrav iz danas sunčanog Splita

73,9A6R

Pozdrav Reny

ja nazivam ovaj antenski sustav "đepni" sistav jer nije veći od 2x2x3 m...cca  ;D
Za mene je dovoljan za sada...problem je u tome kaj sam ja qrv od 160m do 70cm (23 cm uvjetno...) pa moram imati za sve nekaj s čim mogu delati... da sam samo na 2m imal bi nekaj skroz drugega. Evo radim EME, MS, satelite, ES, tropo...nije preuzak dijagram, dovoljno je čist, ima jak FB odnos itd. Jedino kaj bi moral staviti i 70cm antene da se mogu elevirat... ???

Monitor je 20" i super je, bil je jeftin, odlična slika, taman površine a ipak još moram dalekozore metat na nos... ::)

Nije da se rijeto vrtim prema jugu, nego nema aktivnosti iz tog smjera...evo sad u konestu sam više puta zvao prema Splitu i ništa,...nema koristi, jedino dogovorit sked pa provat... :D
Također ni Talijana iz tog dijela baš nema...niš, moramo dogovoriti sked pa se ćut.
Ajd mi pošalji svoj tel. broj na osobni mail pa se čujemo...sezona dolazi krupnim koracima, bit ća valjda prilike.. ;)

73!

9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #36 : 11. Ožujak. 2009, 14:14:24 »
Hvala na informacijama Tome.Da, kod mene za svaki band po jedna antena jer se i tako previše njih nakupilo,hi.
KV,UKV razni bandovi itd.Na 2 m imam 12 el 2.7lambda.Neko vrijeme sam se mislio upariti još jednu po vertikali ali sam odustao jer kod mene to nebi dalo nekog velikog efekta.Onda treba spliter pa 3.3m po vertikali,opterečenje za rotator itd.
Sve je to lijepo samo nekako mi se čini dosta truda i ulaganja a dali bi to dalo toliko više veza,nisam baš siguran.Godinama ja to vagam i ostao sam na jednu po bandu.
Na 4m radim sa 5 el.DK7ZB,3.2M boom,mala zgodna antena.Za sporadik dosta a tropo osim par Talijana i nemam koga raditi.Lažem,radio sam Miku 9A2WA prošlo ljeto.Meni je ovo šesta sezona na 4M.Aktivnosti ovdje-malo i slabo.Osim mene,naravno.
Na 6m također 5el.NBS design, a 6el. I0JXX ide gore kad se ovo sunce malo probudi i počmu pravi DX-ovi.
Na 70cm imam antenu ali u vertikali(12 EL DL6WU)za rep.rad.Skoro da sam i odustao od tog banda na SSB-u jer se odavde u godini dana i svim kontestima može uraditi svega nekoliko različitih postaja(sve stane na pola stranice u logu,hi).
O 23 cm i ne razmišljam,također ni 10 Giga.Čisto razbacivanje novca po mom skromnom sudu(ovdje kod nas u Dalmaciji).
 Eto Tome tako ti stoje stvari kod mene.Moj broj nije tajna pa si ga zapiši u mob.imenik 0996930326
Pošalji mi SMS ili pusti poziv da imam tvoj.Ja nažalost nisam mobilan pa mi je problem otići na brdo Kozjak iznad Splita.Jednom sam 2004 bio gore i bez problema sa 10 w i 5 el.uradio Bodu 9A3AB sa odličnim raportima(4M QSO).Ja vjerujem da bi to i do tebe išlo iako si zaklonjeniji prema Splitu u odnosu na Bodinu lokaciju.Od naših uradjen 9A1Z,9A6Z,9A4V,9A2ZH,9A2WA..možda si ti na redu,hi.
Hvala na čakuli i nadam se skoroj vezi.

73,9A6R

« Zadnja izmjena: 11. Ožujak. 2009, 15:11:07 9a6r »
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #37 : 12. Ožujak. 2009, 14:08:04 »
Stavio sam malo slika iz Martovskog contesta, www.sk7mw.se...

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #38 : 12. Ožujak. 2009, 14:52:01 »
"Mene ne interesuje nista drugo osim takmicenja pa sam na osnovu toga i napisao ovo prethodno...i to iskljucivo 144mhz, sve ovo iznad mu dodje kao veze preko Interneta..."

Jesi li to ti napisao Samire?

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #39 : 12. Ožujak. 2009, 15:29:01 »
Lako za to, ja na SK7MW sire, a ono odmah rafal upozorenja da se maknem , jer stranica nije sigurna, virusi i bakterije...

G

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #40 : 12. Ožujak. 2009, 19:40:59 »
"Mene ne interesuje nista drugo osim takmicenja pa sam na osnovu toga i napisao ovo prethodno...i to iskljucivo 144mhz, sve ovo iznad mu dodje kao veze preko Interneta..."

Jesi li to ti napisao Samire?

QV

jesam, sve veze na 1.3ghz sam uradio prvo preko on4kst pa onda preko stanice :)-, citavih 26 komada...

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #41 : 12. Ožujak. 2009, 20:18:10 »
Pa kako sada toliko kontraverze?
Najprije kontestiraš samo na 2m, a sada samo na 23cm?
Najprije ne priznaš tzv. internet veze, pa onda takoreć da nema slike koje si objavio da se ne vrti KST chat na drugome monitoru.
Pogledaj si malo KST chat i internet veze na 2m u nedjelju.
Alo jel se čujemo??

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #42 : 12. Ožujak. 2009, 20:28:08 »
pa ako si vec u klubu red je da pomognes, tako da me "zapalo" da radim na 23cm...ja sam napisao ono sto me interesuje a ne da iskljucivo to radim...a to u vezi Interneta, pa od 500 veza na 2m, 490 je bez chata za razliku od visih frekvencija, sto se ide vislje sa frekvencijom raste potreba za skedovim-a...jesam malo jasniji? cisto glasno razmisljanje

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #43 : 12. Ožujak. 2009, 20:41:55 »
Ma apsolutno si sada jasan  ;D
Naprije ne priznaš drugima "internet" veze da bi kasnije oči izgubio na KST chatu.
Ja sam za razliku od tebe napravio 9 qso na 23cm, skoro tri puta manje qso od tebe sa 1000 puta manjom snagom, puno manjom antenom i naravno bez interneta i KST chata. Ali svako ima svoje gušte....

I ja glasno razmišljam, sa opremom koju posjedujete uopće vam ne treba KST chat, možda bolji operatori, ne znam  ???

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline sm7vzx

• Sr. Member
    • 7S7V - SM7VZX
« Odgovori #44 : 12. Ožujak. 2009, 20:53:29 »
pa vjerovatno treba bolji op., ja sam tri puta do sada radio na 23cm, doduse svaki put sam imao qrb preko 800km...