Autor Tema: Proljetni HRS kup 2009  (Posjeta: 15471 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: Proljetni HRS kup 2009
« Odgovori #15 : 09. Ožujak. 2009, 10:59:03 »
O bunkeraši pozdrav! Lijepe fotke, da nema Jurija, Mike bi ispo najmlađi  ;D
Dobro ste to složili, lijepo. Šteta za NIL qso na 23cm. Zeky, polako, kad dođe ljeto doći će i qso-i na 23cm.

Problem je što nitko ne okreće antene prema jugu (osim mene)  ;D
Kad ubacim u log ovu moju mižetiju postati ću slike da vidimo koje lokacije sam radio u I landu da malo analiziramo zašto to vama ne ide. Jeli vi njih cimate na 70cm za qso na 23cm. Mene tako sa 23 cimaju na 13. Itd, itd

Jel piše u srećki, Više sreće drugi put?

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #16 : 09. Ožujak. 2009, 12:01:37 »
Pošto na fotki vidim i klupski TS2000X, nadam se kojoj vezi u budućnosti za RK MARJAN 9A1CBM..

9A6R
« Zadnja izmjena: 09. Ožujak. 2009, 12:31:43 9a6r »
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #17 : 09. Ožujak. 2009, 12:37:00 »
Ja uradio 15 qso na 2m sa 4x6yu7ef i ic706mk2 ... odx I1/ik3una ;) Cuo sam i DL ali nakon par poziva odustao...
Prijem na 706mk2 koma, splateri od talijana po cijelom bandu - jedan je splaterirao od 144.100-400.
S57C dosta siroki ali nisu smetali koliko i talijani.

Sve u svemu pushing...

73

p.s. 9a6v gluhi - slabo primaju - okrecu antenu u krivom smjeru - katastrofa ;) E moji Zadrani nisu vam svi hrvati u pravcu Zagreba, ima nas Istarskih Hrvata i u Istri ;)

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #18 : 09. Ožujak. 2009, 13:23:05 »
Od svega vridi jedino stup i Jurine očale za Sunce, posebno u bunkeru.

:P

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #19 : 09. Ožujak. 2009, 14:11:50 »
Pozdrav hrabrima!

Vidim, dobro je bura pročistila na moru .. vidik super.

Eto gotov još jedan kontest. Standardno kod mene 23 i 3 cm.  Balkon party i ove godine. Nije bilo snage za nešto više ,ali   obećao sam sebi veću snagu u slijedećim kontestima  na 23 cm ( sada 1,6W). Ako se uopće isplati ulagati u ovaj band. Prvi puta pojavile su se smetnje koje mogu biti samo radar. Cvrči na cijelom bandu i smjer je neodređen ,ali ipak upućuje na jug tj. na Sljeme.
Kroz smetnje može se još i raditi, ali nije to to!  Pa  nismo još u NATO-u ( tko im je dao dozvole za rad ? HAT u akciju!). Ili možda HRS?  Mogu samo zamisliti kako to izgleda u Zagrebu.

Na 3cm bez RS -a ali zanimljiva veza sa Zlatkom refleksijom od Kuma , lokacija S5 beacona. Vrlo solidan signal od skalamerije na 1220m ( slika). Zlatko , super!

Rezultati su predani robotu pa što bude. Vedrane javi se da vidim što si radio na 3cm! Zlatko ( SB) što se desilo sa tvojim 10G?  U subotu su bili  oblaci  samo kod vas.

73s de Luci

Luci, 9A1Z

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #20 : 09. Ožujak. 2009, 16:53:45 »
Ufff,eto me na!
A šta je bilo dobro.Iskreno nismo očekivali 80 veza na 2m.Čudne prilike.Antena je bila 80% u Sjeveru.
Okreneš u I4 i ...ništa.Rađeno je dosta DL,OK,OM,ali granica je bila do JO polja.Sa HA i YU uvik problemi.
Pari ka da su u SM a ne tu blizu,triba po ure za dozvat ih.Talijana slabo,od daljih je uteka ledan I1 iz JN34,čini mi se.
Na jugu mi se pari da nije niko ništa propustija.Ništa od SV i IT9.
Na 70cm 12 veza.JN83,74,75,76,71,63,86 i KN04.
Mike(2WA) nam je pokaza kako se to radi !!!
Na 23cm pušiona.Nije bilo "škovaca" ali nije išlo.
Vrime lipo do večeri u subotu,a onda...tremuntana,ludilo,3-4 stupnja.
Dobro bi došla i drvena peć!!!
U nedilju stiglo pojačanje tj.podrška u obliku pive,čaja,kave...
Zahvaljujamo prvo 9A6BL šta je dogega stup u bunker,zatim 6JAP,2WA,3COL,7IJV ,6SUH te naravno klubovima
9A1CBM i 9A1CIG na svekolikoj pomoći!!! Ako san koga zaboravija...Sorry!!!
Reni bit će prilike za svih vrlo brzo vikat 9A1CBM!
7 van 3
BUNKERAŠI

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #21 : 09. Ožujak. 2009, 17:00:12 »
Malo sam pogledao kako to izgleda (veza refleksijom na 3cm sa 9A3AQ) na Google Earth-u: vidljivost direktno na Kum , isto tako iz zapadnog dijela Zagreba, dolinom Save.

zgodno za zabaviti se .. Vedran možda postoji koja točka za refleksiju na kojem od otoka. Biokovo?  Ovo bi bilo interesantno ..

73s
Luci, 9A1Z

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #22 : 10. Ožujak. 2009, 08:02:28 »
Tu sam i ja....evo me!

Sad kad čitam o smetnjama od radara? na 23cm, mirnija mi je savjest kaj se nisam i tu aktiviral...hi.
Antenu sam započel delati ali nikak da ju završim...uvijek je nekaj prečega... >:(
Al moram sad taj band istestirati...jel stvarno zagađen  :o

No, radil sam na 2m i 70cm sa time da sam na 70 išel kad me netko pital dal sam tamo qrv, znači težište je bilo na 2m gdje je i jača konkurencija.
Imate dole slike pps-a i antena koje koristim za te bandove.

Kratak raport:
2m - 233 veze, ak su sve ok...  ;D a dešavaju mi se promašaji.
       296 km/qso
       ODX I1AXE 686 km

70cm - 28 veza
          132 km/qso
          ODX OK2KCE 467 km

Za bodove i druge stvari poglejte robota...bum danas valjda poslal logove  ;)

Inače prilike solidne, niš posebnoga, smetnji puno manje s obzirom da nije delal moj prvi sused Nino, 9a2ea, udaljen kakvih 1 km po google mapi a el presidente 9a5k je delal samo v subotu popodne malo ...3,5 km zračne linije.

Ipak, početak je obeležil 9a1w. Nekaj im nije štimalo, bilo ih je po celih 2 mhz...tražil sam ih po frekvi al ih nisam mogel najti, u stvari na tolko ih je mjesta bilo da nisam znal koje je pravo. Na kraju sam ih našel, napravili vezu i malo testirali, imali su neki hardware-ski problem koji su uskoro rešili...valjda se buju i oni tu javili, da ih ne vučem za jezik. No, kad su rešili kaj ih je mučilo, bili su sasvim pristojni.

Ja sam fural 600W po mom blesiwatu...znači ne radim sa ful snagom, baš da ne bi nastale kakve gluposti.

Eto, tolko sa zagorskih zelenih bregi.
CUA

9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline S55WT

• Jr. Member
  • **
    • S55WT
« Odgovori #23 : 10. Ožujak. 2009, 08:26:12 »
Zna li možda neko za taj radar, kada on radi. Nas je ometao sada prvi put i čuo sam, da ga uklučuju samo kad - kad ???.

73, Janko

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #24 : 10. Ožujak. 2009, 09:31:44 »
Lip sustav Tome!Baš mi se čini nekako po miri,ni velik ni mali,hi.Vidim 20-22 inčni Samsungov monitor(imam i ja istog).
Monitori sve veći,vid sve slabiji a brojke i slova na njima sve sitnija.
Nadam se i vezi na 2 ili 4m uskoro,nisam te dosad uspija čut..kad bolje pogledam logove mi još nismo održali vezu.
Čini mi se da ritko okrećeš te roštilje prema SE.
Možda bi sked van gužve i kontesta pomoga?

Lipi pozdrav iz danas sunčanog Splita

73,9A6R

ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #25 : 10. Ožujak. 2009, 09:44:52 »
Dečki kaj vam smeta radar  ;D

Moguće, da je radar ali moguće da je i nešto drugo. Evo ja sam udaljen nekih 30 km od Učke na čiji vrh je nabanderan AN/FPS117 Seek Igloo  ;) krama od radara. Locheed Martin ili ti ga kod nas Enhanced Peregrine Falcon 2 nakon uspješnog preuzimanja tvrtke se vrti u 9A na pet lokacija: Učka, Sljeme, Papuk, Borinci, Pelješac-Rota. Radar pere od -6 do +20 stupnjeva po elevaciji, unaukrug  ;D ili ti ga 360 stupnjica, naravno s mogućnosti podešeavanja i elevacije i black sectora.
Snaga, nekih 150kW (govorim iz glave, davno je bil kad sam to pručavao  ;D ) Uglavnom, nakon puuuno natezanja sa novim vlasnicima (nas sustav kupljen od starih) pusten je u pogon. Ovi novi su napokon uspjeli srediti software koji je bio rak rana ovog sustava, dok je hardwerski dio odličan.

No da ne uzimamo posao drugima, ima toga na webu puuuno koga bas zanima, nama je bitno da taj radar svakih 10 sekundi "opere" po istoj točci, dake svakih 10 sekundi bi trebao čuti brrrrk žuborenje u stilu skaniranja sa niže frekvencije navišu.
Kod mene ima smetnji samo ako sam okrenut prema njemu inače ne. Kad sam okrenut prema Italiji čujem onoga i Ancone ili okolice ali slabije  ;D, uglavnom to ne smeta toliko, nije baš BUM SVE PRODAL situacija.

Ah da, radar radi od 1200 MHz na gore, zaoravio sam reci, mogu se programirati frekvencije i kanali, čujem da su se naši malo suzili nakon intervencije susjednih država  ;D ;D Kažu da je domet 400 km, treba probati heehe.

Ja ubacio svoje igrarije od rezultata na robotić...

sretno svima sa radarima,
QV

http://www.vjesnik.com/pdf/2004%5C10%5C25%5C05A5.PDF
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #26 : 10. Ožujak. 2009, 12:09:52 »
Pozdrav hrabrima!

Vidim, dobro je bura pročistila na moru .. vidik super.

Eto gotov još jedan kontest. Standardno kod mene 23 i 3 cm.  Balkon party i ove godine. Nije bilo snage za nešto više ,ali   obećao sam sebi veću snagu u slijedećim kontestima  na 23 cm ( sada 1,6W). Ako se uopće isplati ulagati u ovaj band. Prvi puta pojavile su se smetnje koje mogu biti samo radar. Cvrči na cijelom bandu i smjer je neodređen ,ali ipak upućuje na jug tj. na Sljeme.
Kroz smetnje može se još i raditi, ali nije to to!  Pa  nismo još u NATO-u ( tko im je dao dozvole za rad ? HAT u akciju!). Ili možda HRS?  Mogu samo zamisliti kako to izgleda u Zagrebu.

Na 3cm bez RS -a ali zanimljiva veza sa Zlatkom refleksijom od Kuma , lokacija S5 beacona. Vrlo solidan signal od skalamerije na 1220m ( slika). Zlatko , super!

Rezultati su predani robotu pa što bude. Vedrane javi se da vidim što si radio na 3cm! Zlatko ( SB) što se desilo sa tvojim 10G?  U subotu su bili  oblaci  samo kod vas.
73s de Luci

Eeeeeeeee pa stvarnooooooo nije me briga , ali Zlatkooooooo di siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ????????????????
Bogamu kod tebe su 6 mikrovalnih transvertera , a ti ni mukajet!!! >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Ako ti ne valja tvoj moga si radit sa mojim ;D ;D ;D :D ;)
Moj ili možda Markov, ili možda Željkov ,a i ZIF je tu :-\ :-\ :-\

A propos..... kod tebe su i farovi !?!?!?
E Kume moj nećemo mi tako lako doć do bodova dok ti uzurpiraš svekolike hrvatske transvertere , bogami ni u Europu , dok kod sebe čuvaš Farove ::) ::) ??? >:( ;D ;D ;D ;D
Lipi pozdrav  Mike 9A2WA
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline yu1la

• Newbie
  • *
« Odgovori #27 : 10. Ožujak. 2009, 14:37:51 »
Pozdrav svima,

i hvala na vezama.Radio sam nesto malo na 2m, ali uglavnom na 70cm. Lose propagacije, mala aktivnost u lokalu.Na 23 cm ocajne propagacije, svega jedna veza.Sve vreme contest-a u Beogradu je padala jaka kisa, mozda i to ima veze.Na 70 cm uradjeno 40 veza, ali i jedno novo polje - JN83EN / Toni, 9A7PJT.
Pozdrav svima i cujemo se ove sezone.

Ivan, YU1LA

p.s. Na slici je moj "shack"...

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #28 : 10. Ožujak. 2009, 15:17:33 »
Pozdrav svima i hvala na bodovima. Moje skromne rezultate imate na robotu.

Drago mi je da je 9A1W brzo pronašao kvar na kabelu tako da je prestao "scremblirati" band. Već sam mislio da je instaliran novi NATO radar i na 2m bandu, ali ipak je to bio samo mali tehnički problem kod 9A1W. HI!  ;D

Gledam ove slike PPS-ova i kako je to sve uredno.

Ne znam gdje griješim ali ja nikako ne uspijevam imati tako uredan PPS.

Sram me i sliku staviti na net!  ;)

Tome, odmah sam zapazio kekse ispod stola u tvojem PPS-u  :) 
Morat ćemo uvesti i doping kontrole takmičara poslije kontesta; što u pravilima nije izričito zabranjeno, dozvoljeno je !  :)

73 i do slušanja 15/03/2008.

Boris
Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #29 : 10. Ožujak. 2009, 17:21:29 »
 Evo i mene i pozdrav svima koji su dali bodove a i onima koji nisu  - ima i takvih  :P !
Vrime nam nije bilo bas naklonjeno i da je bilo  jedno 10 stupnjeva vise i manje vitra bia
bi to pravi izlet.Ovako smo navecer drcali od zime (4C) , a danju od vitra nisi moga zivit.
Ugodno smo iznendeni brojem veza za ovo doba godine,suportom od kolega a veliki
uspjeh je i u tome sta nismo nista izgorili , spalili , iskrivili i pokvarili ;D tako da  mozemo i
drugi put izac na "polozaj"  :D  .

73 PJT
ps
 go go  ocale su iste stup je drugi
= Kad se male ruke sloze sve se moze =