Autor Tema: 9A ACT - dopuna pravila  (Posjeta: 3817 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2tn

• Newbie
  • *
9A ACT - dopuna pravila
« : 20. Veljača. 2009, 14:32:22 »
RK: Belšće, Dalj, Đakovo, Josipovac, Čepin, Osijek i Našice predložili Izvršnom odboru HRS-a da razmotri prijedlog u svezi dopune propozicija 9A activitija.

Uvodjenjem kategorija:  klubovi izvan 9A, osobne postaje izvan 9A. Kategorije se odnose na opsege:2m,70cm i 23cm.

Redosljed stanica bodovao bi se isto kao i za 9A postaje kumulativno po završetku natjecateljske sezone. Plakete bi se djelile za prva tri mjesta u svakoj kategoriji, a do 10.mjesta diplome.

Obrazloženje: U poslijednja dva aktivitija nema postaja iz YU, E7, jedna ili dvije iz HA, S5. Postaje iz OK i OM ne okreću se u našem smijeru. U osobnim kontaktima sa natjecateljima iz našeg okruženja  ukazali su nam da nemaju više motiva za akativnošću u našim natjecanjima.

Ovakovim dopunama očekujemo veču aktivnost iz našeg okruženja, smanjili bi broj egzotičnih veza u logovima 9A postaja, a postali bi novi centar aktivnosi na UKV-SHF opsezima.

Ako se uvedu  kategorije postaje izvan 9A, postaje koje su dosad poslale logove prebaciti u navedene kategorije tako da bi slijedeći periodi bili uredno bodovani za stanice koje se prijave.

Obavješteni smo da je ova inicijativa USVOJENA na jučerašnjem Izvršnom odboru HRS-a.

Offline yu1la

• Newbie
  • *
Odg: 9A ACT - dopuna pravila
« Odgovori #1 : 20. Veljača. 2009, 15:00:50 »
Odlicno uradjeno Franjo. Cestitke za brzu reakciju.Ponavljam, nije stvar pehara i diploma. Stvar je u lepoti rada na UHF&SHF-u.Bice sigurno veca aktivnost i bice zanimljivije raditi...
Cujemo se u martu,

Ivan, YU1LA

Offline YT2CQ

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #2 : 26. Veljača. 2009, 17:59:00 »
Super!
Puno vezan na 70cm i 23cm

Offline YU7HI

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 : 18. Ožujak. 2010, 16:22:26 »
          Pozdravljam inicijativu da se stanice van 9A rangiraju u posebnim kategorijama kao sto je bilo i prosle godine , a po ovom sadasnjem rangiranju primetio sam da u toj kategoriji gde su svrstane stanice zajedno sa stanicama iz 9A kao i stanice koje rade iskljucivo FM ima vise ucesnika nego u svim ostalim kategorijama zajedno.
          Molim vas da uzmete u razmatranje ako to vec nije uradjeno da oformite posebnu kategoriju za stanice koje rade iskljucivo FM modulacijom, bilo bi fer prema njima jer nisu u ravnopravnom polozaju kada se stave zajedno u kategoriju sa stanicama koje rade svim vrstama rada.
        73 de YU7HI

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #4 : 18. Ožujak. 2010, 16:34:26 »
Pozdrav

Interes HRS-a je da svrstavanjem FM stanica u zajedničku katogoriju promovira i motivira rad svim vrstama rada, pogotovo klupskih stanica.
Također, u interesu HRS-a je aktivnost i rad na višim bandovima kako ne bi došlo do gubljenja istig zbog neupotrebe.

Za nagrađivanje FM stanica postoje natjecanja u istom terminu koje organiziraju pojedini klubovi.

LP
Krešo-9a2hm-contest coordinator
Kreso

9a6ktb

• Gost
« Odgovori #5 : 19. Srpanj. 2010, 09:52:09 »
Uvodjenjem kategorija:  klubovi izvan 9A, osobne postaje izvan 9A. Kategorije se odnose na opsege:2m,70cm i 23cm.

Ovo bi napokon trebalo provesti u djelo. 9A Activity postaje EU Activity, trofeje osvajaju stanice koje po te trofeje ne dolaze, a rade u uvjetima kojima malo koji HR operator moze konkurirati, i lokacijom i novcem i opremom.

Kada ce krenuti neke promjene?

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #6 : 19. Srpanj. 2010, 10:02:55 »

Ovo bi napokon trebalo provesti u djelo. 9A Activity postaje EU Activity, trofeje osvajaju stanice koje po te trofeje ne dolaze, a rade u uvjetima kojima malo koji HR operator moze konkurirati, i lokacijom i novcem i opremom.

Kada ce krenuti neke promjene?

Ma  i  ja sam  se bunia   na pocetku sezone i  dobia  zapanjujuce  odgovore  .. .  stvarno  nema  smisla trpat  sve  u isti  kos .. . ko  nadzire ove  izvan 9A  . . .
ima  bit  da  mi  ocemo  bit  u Europi  posto/poto . .

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

9a6ktb

• Gost
« Odgovori #7 : 19. Srpanj. 2010, 22:31:38 »
Ma  i  ja sam  se bunia   na pocetku sezone i  dobia  zapanjujuce  odgovore  .. .  stvarno  nema  smisla trpat  sve  u isti  kos .. . ko  nadzire ove  izvan 9A  . . .
ima  bit  da  mi  ocemo  bit  u Europi  posto/poto . .
                                                                                                          73 PJT

Sta su ti rekli? Da si rasist? ;-)

9a6ktb

• Gost
« Odgovori #8 : 01. Kolovoz. 2010, 20:42:05 »
Pozdrav

Interes HRS-a je da svrstavanjem FM stanica u zajedničku katogoriju promovira i motivira rad svim vrstama rada, pogotovo klupskih stanica.
Također, u interesu HRS-a je aktivnost i rad na višim bandovima kako ne bi došlo do gubljenja istig zbog neupotrebe.

Za nagrađivanje FM stanica postoje natjecanja u istom terminu koje organiziraju pojedini klubovi.

LP
Krešo-9a2hm-contest coordinator

I to je sve OK. Sta sa kategorijom "stranci" u redovnim Activity natjecanjima?

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #9 : 01. Kolovoz. 2010, 20:49:43 »
I to je sve OK. Sta sa kategorijom "stranci" u redovnim Activity natjecanjima?

Pa kaj je tak teško pročitati propozicije ???
http://hrvhf.net/dxcluster.php?id_kat=5
Nagrade natjecateljima

* Peharom i diplomom bit će nagrađene tri prvoplasirane postaje iz Republike Hrvatske u svim kategorijama
    * Plaketom i diplomom bit će nagrađene tri prvoplasirane postaje izvan Republike Hrvatske u svim kategorijama,
    * Plaketom i diplomom biti će nagrađena najbolje plasirana postaja koja je radila u natjecanju isključivo FM vrstom rada.
    * Plaketom i diplomom bit će nagrađena najbolje plasirana YL postaja.
    * Plaketom i diplomom bit će nagrađeni najbolje plasirani mladi operator, koji u kalendarskoj godini navršava najviše 18 godina.

LP
K
Kreso

9a6ktb

• Gost
« Odgovori #10 : 03. Kolovoz. 2010, 14:16:02 »

Pa kaj je tak teško pročitati propozicije ???

Ne znam cemu takav arogantan nastup, posto te nitko ne tjera da nam odgovaras, ako ti se ne da, ako nemas vremena, ako ti se gadi tema, ako ti se gadim ja, ako...nadopuni sam sta ti je.

http://hrvhf.net/dxcluster.php?id_kat=5
Nagrade natjecateljima

Zar je zaista tako tesko razumjeti pitanje: kategorija za stanice izvan 9A? Dakle, KATEGORIJA, izdvojena, posebna, jos jedna, dodatna, neka...

No, s obzirom da mi tvoj komentar stvara osjecaj "nedobrodosloce" u ovu temu, ja se iz doticne povlacim. I tako su mi drazi HF kontesti u kojima mogu biti u 9A kategoriji, koja me u stvari i zanima. Cemu da se guram sa ostalima koji su potpuno drugacijem okruzenju i sa drugacijim uvjetima rada.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #11 : 03. Kolovoz. 2010, 15:58:51 »
E moj Borise !!!

Sad bi ja mogao tu filozofirati na temu "kak znaš da ja znam da ti znaš..." ali preskačem...

Ne razumijem zašto bi bilo 100 kategorija kad je to riješeno sa nagradama, a plasman tablicu si možeš izlistati na način da u padajućem meniju odabereš koje stanice želiš gledati.
Napravljeno je da vidiš sve "All" ili sve osim 9A ili samo 9A ili pak po zemljama, tebi na volju.

Ali....
Ja iz tvojeg posta samo mogu pročitati da bez obzira kaj ja napišem, ti se s time ne želiš složiti.

LP i čujemo se u contestu bez obzira na kategoriju

K
Kreso

9a6ktb

• Gost
« Odgovori #12 : 03. Kolovoz. 2010, 22:10:55 »

LP i čujemo se u contestu bez obzira na kategoriju

K

Ja sam se vec oprostio, pa da ne duljim, iskoristit cu samo priliku da te samo pozdravim. A gde cemo se cuti...tko zna.