Autor Tema: First EA i EA6 na 4m  (Posjeta: 2011 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
First EA i EA6 na 4m
« : 15. Veljača. 2009, 17:30:00 »
Pozdrav!

Upravo su stigle direkt QSL za prve veze sa EA  i EA6  na 4m. To su veze sa EA3GLJ i EA6SX.  Obje veze su MS i to digital FSK441.  Fuco i Mike hvala vam za veze, DXCC i QSL, ali ja bih vas rado čuo i na Es. Ostaje nam da se nadamo pojavi Es-a prema EA prije isteka njihovih licenci početkom travnja ili ipak produženju dozvola.  Uz najavljenu mogućnost pojave novih  skandinavaca ( LA i možda SM)  to bi značilo vrlo dobru sezonu na 4m!

Što se tiče Es-a van sezone to i nije tako nemoguće jer je već bilo Es-a ove godine. Radio sam G8CUL za vrijeme kontesta 11.01. U isto vrijeme bio je dosta jaki Es na 6m no koliko znam jedina veza na 4m je bila upravo naša veza jer je uz malo sreće pomoglo što je CUL bio u kontestu i stalno pozivao.

Evo i kratkog rezimea stanja  aktivnosti na 4m:

OK nastavljaju sa radom
I očekuju obnavljanje dozvola , trenutačno ne rade
EA  rade , problem sa brojem stanica kojih nema mnogo
CT rade
DL ograničene licence za nekoliko stanica ( rad u TX malo ispod našeg banda 69950 MHz +-)
HA nema podataka, ne rade
LX rade
LA najava za proljeće
SM najava za proljeće ( ali manje izvjesno od LA)

Najbliži beacon nam je još uvijek S55ZMB JN76vk koji je popravljen i sada ima UFB signal . Možda je sada čujan čak i do 9A2SB, Zlatka. Znam da se i prije čuo u Karlovcu. Možda da se planira i 9A jer je žalosto da su države koje su radile samo nekoliko mjesece odmah podigle mrežu farova. Prijedlog?

Od novosti samo da se pohvalim SDR-om  (Softrock 6.2 RX TX_CW) koji sada služi za monitoriranje 4m jer je gotovo cijeli band na jednom panoramskom prikazu.( Više na http://9a1z.web.googlepages.com/)

73s de Luci , 9A1Z
« Zadnja izmjena: 15. Veljača. 2009, 17:44:23 9A1Z »
Luci, 9A1Z

Offline 9A6R

• Hero Member
Odg: First EA i EA6 na 4m
« Odgovori #1 : 15. Veljača. 2009, 18:06:23 »
Bravo Lucijane !
Vidiš kako se i ti veseliš primljenim karticama.I ja isto.Ja tebi davno poslao(preko biroa),dan danas nisam tvoju dobio za potvrdu naše 4M veze.Nisi mi nova DXCC ali smatram da bi bilo fer od tebe da mi uzvratiš sa tim komadićem papira.Dosta tura sam primio od 9A3JB(9A buro QSL manager)ali tvoja nikako da osvane.Hvala i dobar DX.

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #2 : 16. Veljača. 2009, 09:24:55 »
Cestitke Luci, meni Ea6 fali cak i na 6m :)
Nitko ne salje vise QSL-ke via buro ;)

Reni ala smiri se...
Mislim da si malo malo nabrušen  u zadnje vrime, vrime je da se kalmaš:
9A6R-@         10107.0 K5D          KINDERGARDEN OP.SHAME!            2050 14 Feb

9A6R-@         14190.0 K5D          TOOO LOOONG ON NR 2 !!!           1500 15 Feb

To to nikamo ne vodi...

73

p.s. počeja si i ti na brojeve pa san ti da lipu kritiku (9a2009st) ... sjeti se...
p.s.s. ki ni za sposoban za velike pile-upove neka stoji doma ili neka se spoti malo

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #3 : 28. Veljača. 2009, 01:17:27 »
Lucijane,karta koju sam tražio kao potvrdu naše 4M veze stigla na odredište.Ovim putem ti se zahvaljujem.Dobra veza i lijepa kartica.Nadam se da ću dobiti i jednu preko biroa od 9A4V ekipe koju sam radio ovo ljeto ali polako,hi.Nov mi lokator JN95 pa zato kukam.
Lipi pozdrav i čujemo se na 4M i ovu sezonu.

73,9A6R
« Zadnja izmjena: 28. Veljača. 2009, 01:43:12 9a6r »
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !