UKV propagacije > MS

WSJT vs. CW

(1/6) > >>

9A4EW:
Otvaram ovu temu s ciljem i u želji da s njom rasteretimo QRP EME topic od off-topic postova. Također još više od toga želim saznati kako "rezonira" UKV populacija prisutna na ovom forumu po tom pitanju. Otvorio sam topic pod MS iako bih ga mogli svrstati i pod EME jer je WSJT programski paket svestran i pokriva široko područje naših DX aktivnosti...

9A2HM:
Ako se mogu malo uključiti iako ne prekticiram te vrste rada.
Osobno nisam zagovornik nesigurnih veza tj. njihovog sadržaja.
Pitao bi samo naše pomorce ovdje dal bi pristali negdje na pučini primati meteo i ostale vijesti takvom nekakvom vrstom rada???
Prije svega smatram da u vezu i sadrzaj veze moram biti  100% siguran, bez ikakvih nagađanja, a kamoli ograničen sa nekakvom dužino i sl.
Ovakve veze smatram eksperimentalnima bez ikakve prave primjene.
To je samo moje osobno razmišljanje, ali da ne bi bilo zabune nemam ništa protiv!!!

73 de krešo

9A4EW:
Krešo nisam htio aludirati na vrstu propagacija nego na "mode". Ja ne vidim NIKAKVU razliku između 1200 lpm CW koje smo prakticirali 1989. godine i danas sa WSJT-om. Oba načina rada su za mene "no decodable" na uši, jedino što WSJT ima jako lijep vizualni vodopad  :D

9a4qv:
Hm, da, evo gledam EME QRP skoro pa 40.000 posjeta. Sta nitko se nije sjetio staviti neki gumb za klikanje od 0,1 cent po kliku da se tu nabere nesto doloresa, a i na HRS site bi mogli to postaviti, nema sumnje, zna se ko bi tamo ubrao svu lovu  ;D

Susjed, evo bas se slazem sa tobom, pogodio si u sridu, kako se kaže. Dok je ekipa primala ms na karambolirane kazetare sve im je bilo ok, a kad je 4GL raspalio sa MS softwerom odmah panika i pro et contra. A zamisli sve se svodi na dekodiranje telegrafije.

Nije ni to nemoguće, vidiš ti kako su naši susjedi prešli u rufzu 1000 lpm a i onaj mali njemac je tu negdje, eto njih posadiš u PPS i neka primaju MS, moš mislit da će nešto primit.

Krešo, to bi bila paralela sa tvojim upitom glede korištenja wsjt tipa rada (ili slično tome) u pomorstvu. Čovjek prima 1000 lpm ali gdje mu to koristi osim na rufz listi, ali i to ima svoje štovatelje i zaljubljenike. Posadi ga u PPS neka prima EME cw ili MS  ;D

A sto se pomorstva tice, ajoooj, tu je anegdota svakakvih, da ne vjerujes, ali cu ti reci da je bilo perioda kad je moj FT-847 bio jedini brodski KV primopredajnik koji je radio i tako 3 mjeseca. A faximil karte sam primao sa WX-sat jer nije bilo više onog srebrnog papira za stare faximile sa skanirajućom iglicom koja pali tu srebrnu rolu papira, i tako 12 mjeseci...

Danas je najeftinija opcija imati internet on board i rijesena stvar, obalne stanice su ionako na HF-u utrnule a MF je odavno napušten, obalne postaje koriste se da D-gps emitiranje korekcijskog signala na 230khz a i tu se debelo koriste sat linkovi za download korekcije. Evo ham englezoti testiraju na 500 khz, nekad je to bio gust raditi na 500 khz, danas jos samo navtex prdi na 518 khz.

dakle sta je bilo ono wsjt vs. cw, aha, dobro, vidio sam na webu jednog naseg eme operatora koji ima LNA na 144 sa 0,1 db šumnim brojem. Si vidio a? To mi koji radimo wsjt ne mozemo nikako postici, bit ce da moramo jos palente pojesti  ;D

QV

9A2HM:
He he he, evo teme!!!

Nisam ja protiv novih vrsta rada ma kako se one zvale i radile, ja sam samo protiv nesigurnih komunikacija.
Ono "jel bi dao ruku u vatru da je točno na ekranu to što je pisac htio reći"!!!
Ak ti ja pošaljem preko WJST-a poruku da ideš gledati "vrhunski tenis" ;D jel će to i tako doći do tebe, ili se koje slovo zagubi ili promjeni. ;D

73 de k
PS, morat ću se počet baviti EME-om jer mi Luna neda spavati!!!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju