Autor Tema: IARU I.Reg 6m  (Posjeta: 13322 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5st

• Sr. Member
IARU I.Reg 6m
« : 19. Svibanj. 2007, 09:00:12 »
Eto mene za kontest na Veli Drvenik...IOTA EU016,IOCA CI017,LOC:JN83BK
2 el.Quad i IC706
Eto toliko pa se cujemo!
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9A2WA

• Sr. Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
Odg: IARU I.Reg 6m
« Odgovori #1 : 19. Svibanj. 2007, 22:19:37 »
Neš  ti kvada :P :P :P
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #2 : 21. Svibanj. 2007, 14:04:21 »
6el. dk7zb  + 706 -- jn65vg --
Malo bolja antena nego lani i opet sa 9a1p.com lokacije.
73
p.s. rezultati lanjskog kontesta nisu obradjeni od strane PA (odgovor dobio iz prve ruke)

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #3 : 21. Svibanj. 2007, 14:40:28 »

Ol sad nevalja taj Quad ? ? ! A ja narucia dva komada u
kolege/prijatelja Kragica . . . .  ! ! ???

73                               9A7PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #4 : 21. Svibanj. 2007, 14:50:23 »
Kvadovi su najbolje antene.Oli to nisi zna Jure?Lipi pozdrav.9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #5 : 31. Svibanj. 2007, 08:53:02 »
"Sudionici natjecanja dužni su raditi u duhu hamspirita i u skladu s uvjetima iz svoje radiodozvole, sa snagom ne većom od maksimalno dopuštene za 50 MHz u zemlji natjecatelja (u 9A to je maksimalno 50 W). Postaje koje rade sa special high power licencijom ne mogu biti u plasmanu natjecanja."

Da li ce to vaziti i za neke HP ???
Kako znati tko je tko?

73

p.s. cujem da je iv3six dobio predzadnji dan jos 6 logova za Marconi 50.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #6 : 31. Svibanj. 2007, 09:16:27 »
"Sudionici natjecanja dužni su raditi u duhu hamspirita i u skladu s uvjetima iz svoje radiodozvole, sa snagom ne većom od maksimalno dopuštene za 50 MHz u zemlji natjecatelja (u 9A to je maksimalno 50 W). Postaje koje rade sa special high power licencijom ne mogu biti u plasmanu natjecanja."

Da li ce to vaziti i za neke HP ???
Kako znati tko je tko?

73

p.s. cujem da je iv3six dobio predzadnji dan jos 6 logova za Marconi 50.

To ti dodje onako po seljacki: Ne laje pas radi sela, nego radi sebe  :D
Ovo ti je skroz nepotrebno pitanje, i gubljenje vremena jer uvijek je bilo i biti ce: Ko nabije - taj dobije
i sta sada o tome raspravljati - vec vidjeno.
Ja sam za takve kao ti pripremio generator smetnji- oscilator na 50 mhz sa nekom radarskom diodom na NiCd, samo da jos otkrijem lokaciju sa koje ces raditi da ti to postavim u blizini.  :P

P.S. Ako ti je taj tvoj IC-706 gluh na 6m isto onako kao i na 2m, bojim se da neces cuti ni ove sa "specijal haj paver licencijom"

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #7 : 31. Svibanj. 2007, 09:21:31 »
he he smajo... cuo sam one lijepe rijeci poslije sporadika... sjeti se ba...

tako je tko nabije taj dobije... cq dx 9a4qv  ::) nema te smetnje koju ja ne mogu podnesti  :P

Pravila su da se postuju? Jel ih netko postuje, prvi cu smanjiti sa 100 na 50!
Dovoljna je samo jedna mala korekcija u pravilima, a to bi bila kategorija "unlimited" - ili ti zabijači
73

ps. smajo ba nema svatko "trojku" da cuje sve i svasta  :-*

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #8 : 31. Svibanj. 2007, 10:01:43 »
Ta "trojka" ima jednu lijepu mogucnost, a to je snimanje banda, tako da kad se moram prisjetiti kako se netko ponasa (ne ponasa) na bandu, onda samo preslusam to iz memorije. A k tome imam i spojeno racunalo na uredjaj i postoji jedan free software koji preporucujem svakome :

http://www.davee.com/scanrec/

I onda ti nece pobjeci nista, sa raznim nacinima kompresije, mozes 24 sata snimiti i na USB memory stick.
Dakle, osnovno pravilo je da ne smetas nikome kad radi, kad poziva CQ DX, kad je Es otvaranje i sl.
To sta ti radis na "mokru spagu" i 5w je tvoje zadovoljstvo (sado-mazo kategorija), i ja znam ponekad experimentirati, ali za to postoji i vrijeme i qrg, a ne 144.303 dok neko zove CQ DX Es. I nemoj misliti da te nitko ne cuje, jer se varas, jer mi koji "nemamo pojma" te cujemo kad tako bulaznis po bandu.

Ako ti ne radi CW na tom IC-706, reci, pa cemo zalotati jedan BFO, nesto cemo vec srediti, nije potrebno zvizditi telegrafiju u mikrofon, ces ostati bez zraka, jos ce te i slabo uloviti, pa sta onda. Ili si htio pokazati da znas telegrafiju i da opravdano imas sufix CW?

Eto toliko, nemoj se ufenditi, nego samo pazi da prije nego stisnes mikrofon upalis barem mali mozak. Ono sta sam rekao nakon otvaranja, to i sad mislim jer to ti je najmanje sta zasluzujes za onakvo ponasanje. To sam namjerno rekao jer znam da si bio na bandu, ali se tada nisi htio javiti, kada je bilo vremena za to raspraviti.

I jos jednu stvar, na 2m, ako je kod mene Es kod tebe ne mora biti, i obratno, bez obzira sta smo samo 40 km udaljeni, zato kad vec imas tu Edge karticu pogledaj malo na clusteru sta se desava i ko je gdje.

73 i mni Es qso

QV

"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

9a5adh

• Gost
Odg: IARU I.Reg 6m OFFTOPIC
« Odgovori #9 : 31. Svibanj. 2007, 13:25:42 »
Pozdraf QV,

dolaziš po kantu?

seventifri de devetapetadh

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #10 : 31. Svibanj. 2007, 14:55:54 »
Smajo moj, tih koji rade na mokru spagu ima malo vise... problem sto netko cuje a netko ne... ti ti nose punte!
Jesi stvarno ba zvao CQ u prazno :) Cuo sam i 2TK kako zove bez odziva.

QRP is fun!

72

ps. zvizdanje si cuo, ali kad sam te ja zvao to nisi

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #11 : 01. Lipanj. 2007, 15:46:26 »
Vidim veselo je u Istri.Nije ni ovdje dosadno.Možda vam pošaljem jednog kolegu koji po vas dan zove CQ i onda kad je band skroz na skroz mrtav.Kaže on da će ga netko možda čuti i javiti mu se.Sve je to u stilu ja volim samo sebe a tebe ko j......e,ha.
Ima nas svakakvih,takvi smo mi Zemljani.O (ne)poznavanju tehnike rada i otvaranjima nekom drugom zgodom.

Budite mi lijepi,veseli i debeli.

9A6R

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #12 : 01. Lipanj. 2007, 18:46:14 »
Još da je znati zašto je problem zvati CQ kad je band zatvoren, ajde... Pa čak i kad je otvoren.
Kako napraviti vezu, ako netko ne pozove CQ?
Ili nešto drugo, ako neko ne skine gaće?

Možda bi u svakom gradu trebalo ustanoviti band moderatora za opseg 50 MHz koji bi po vlastitom nahođenju regulirao rad na opsegu? Kao na forumu?

Pa ne može netko tko je prije sedam dana nabavio uređaj počet zvati CQ bez pitanja! Kud bi nas to dovelo? Mislim, da svatko zove kad ga je volja i to još kad je band zatvoren? Kajgod...

Treba najprije tatu pitati, pak bu kak nam japa veli...

Antena je gotova, pojačalo tek što nije, contest je pred vratima,  a prsti me svrbe samo tako... Pa kad dohvatim mikrofon i krenem zvati CQ, mojoj sreći nigdje kraja...

Bit će ludo!!!

GG

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #13 : 03. Lipanj. 2007, 09:40:26 »
Srića naša neće te dugo držat..po običaju.BTW čini mi se da i ti imaš prijemnik a i mi konja za trku imamo.Pa ako išta uspiješ čut....Sretno.Ugodan rad želim.

9A6R

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #14 : 03. Lipanj. 2007, 11:44:26 »
Imate vi sreću da živite u Splitu, a ne u Daruvaru. Mi se računamo pod Slavoniju, kraju poznatom po kolinju.

73 de 9a2d