Autor Tema: Lajner amplajfer  (Posjeta: 122483 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: Lajner amplajfer
« Odgovori #375 : 12. Studeni. 2012, 23:01:35 »
Ja...dobro je ...svi doma ..! Kiša ljeva stalno ! Evo pokrenuo započetu gradnju prije nego sam otišao.....kutija je made 3BIM pa je pregrađena na 1/3 tako da u dolnji dio stane toroidni trafo za visoki napon i grijanje a iznad kompletni ispravljač na ploči...visoki napon i 12 volti stbz- za kontrolu i releje a u gornjem dijelu je jedan snažni i dosta tihi ventilator koji je ugrađen UNUTAR kutije ....jer ako bi ga stavio van mašina bi se dosta produžila što mi ne odgovara za smještaj na policu...? Konbinira se koje cijevi koristiti 2x GI7B ili GS41 te jedna GI7B sa orginalnim podnožjem.....bude se već poslje Pordenona odlučilo....naime ....jesenski sajam ima tzv. mercatino SAMO ZA RADIOAMATERE...ima svega i svačega dojdu Magjari i ostali i uvijek se nešto zanimljivo pogleda nađe ili nabavi.....! Taj mercatino je samo subotom ! A prošeće se i ostalim dijelom sajma....pa se pazari štošta kineskog ? A i vrijeme se popravi pa standardna ekip sjeda u limuzin i u Pordenone ! Kako projekt izgleda jemate dole ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #376 : 22. Studeni. 2012, 10:52:51 »
Hej boys.....vako....kako ono biješe...kemija ..za očistiti ove kondezatore iz BC panela....oksidirani su skroz....čini mi se da je netko dao upustvo ..koja smjesa i kemija pa se skuha.....9A4QV....9A2WA.....9A6C....9A2SB.....ala sam vas našao.....sve preporuke i postupak dobrodošao..! Vrijeme se pogoršalo....oblačno i vjetar.....pravo za hardware...zar ne,,,? Evo slka tijeh stvari...krajne desno je čist ko suza...bio jedini u Sig. Borgie...onaj sa finim stvarima i starim časopisima...CQ i ostali.....kaže mi ....što nećeš uzeti vechie riviste....no ....tutto e adesso a internet ...download gratis..         http://www.introni.it/riviste.html          ovo je link...ggbajtova.....sve osim Nuove Elettronice ? Tako ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #377 : 22. Studeni. 2012, 11:11:09 »
Mislim da ih je ROlando 09a3mr prao čak i u perilici za suđe, ali kontakt sprey, alkohol i slične tekužine bi trebale odraditi svoje - bitno je odstraniti ulijepljenu prašinu  imasnoću koja zna dovesti do provođena, gorenja i trajnog oštećenja keramike.

Pomognu vruća voda, deterdženti, kuhinjski odmašćivaći u spreyu, četkica za zube ( JNA style ;D).

GG

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #378 : 22. Studeni. 2012, 12:15:37 »
kako ono biješe...kemija ..za očistiti ove kondezatore

ultrazvuk

Offline s57q

• Newbie
  • *
« Odgovori #379 : 22. Studeni. 2012, 12:23:19 »
Pozdrav !

Nekad sam to radio sa običnom "kalodont" pastom za zube (vrlo dobro za posrebrene dijelove....)
Danas najbolje - ultrazvuk. Naliješ vode u posudu sprave, baciš unutra i uključiš. Nema kemije, samo voda i udarni valovi zvuka ...
Kod nas su se te male sprave mogle nabavit u trgovskim centrima za male pare. Koriste ih sigurno zlatari (nakit), urari (satovi .... ).

LP de Tone/S57Q

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #380 : 22. Studeni. 2012, 13:04:52 »
 Evo  Marti ovo , provjereno 100%,

cisti  ka rukon odneseno  :D !

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #381 : 22. Studeni. 2012, 15:58:16 »
Vrlo dobro deški......hvalalijepo na pomoći....ultrazvuk...gdje to ima...? Najprije budem Tonko Yurski sistem plus Gogo pa vederemo rezultat ? Ma bude se to očistilo kako treba ? Ima toga gomila ? Martin
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #382 : 22. Studeni. 2012, 16:22:50 »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #383 : 24. Studeni. 2012, 15:28:01 »
 Evo  u pauzi  izmedu obida  i  kave  sredena  ova 3  ;D. . . .   bez ultra zvuka ,magnetske  rezonance , Rendgen-a   ::)  . . . .

73 PJT

= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a9c

• Full Member
« Odgovori #384 : 24. Studeni. 2012, 17:21:10 »
jel ima u našim trgovinama...to za kupit
9a9c
đuro

Offline 9A5AA

• Sr. Member
« Odgovori #385 : 25. Studeni. 2012, 08:49:16 »
Martine, možeš predmet potopiti u nitrorazređivač na par sati.
Tako sam nekad čistio karburatore za auto.
Na nagriza metal ali će nestati sve onake ako ih ima.

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #386 : 01. Prosinac. 2012, 15:57:53 »
 :) Dobar veče....! Nakon rekreacije odmaranja lutanja po Jurop vrećamo s e nazaj našim stvarima...konačno došla zima i i stanje je puno bolje,,,,za nešto uraditi i napraviti..ovaj mjesec je apsolutno radni..Puno je bolje kada je zimskoje....na Učki pao snjeg i lagana bura....to se čekalo.....? Daklem......prije je bio očiščen onaj kondezator ...onom kemikalijom što je preporučio Toni 7PJT i očistilo je dobro a kemije te ima u svakom dućanu i kako je ispalo jema slika....? Još ću probati nitrorazređivačem po savjetu Dragana 5AA a četkica za zube i kemija ....po 6C je dosta dugi proces...no proba se i to ? Daklem ..juče se dogovorili Zlatko 6SUE i ja da skočimo u Ljubljanu na sajam što je organizirao RK Triglav i našli smo se na autocesti te je on vozio naprijed a ja za nji.....,sam teško da bi našao lokaciju ona karta je dosta neprecizna....dokle treba ići i kada skrenuti te ceste i cestice...dosta teško za pronaći prvi put...? Od 9A ramtr. bio je Mark 8AA sa gomilom Qsl karata što je donio za ZRS te ostale i primao ih je isto.....sve u kutijama za cipele fino poslagane plus spisak te je imao dosta posla ? Sajam je bio u jednoj dvorani...oko dvadesetak ljudi je donijelo svega i svačega čak je bila i jedna firma....sa hrpom onih Phusinga Wusinga kako se zovu vokci....made in China.....sve novo orginal zapakovano....bilo je nešto transivera a ostalo materijala za konstruktore te nekih ploča za Ghz....falio Adamić da to procjeni......? Našao sam kilo tinola...orginal Engleski ilti Američki bilo par komada....kupio zadnji 6 E. komad te nekih finih kondezatora ..split statora....te komad koaksa sa izvrsnim konektorima....za visoki napon....ispravljač linear i najglavnije ...križne spojnice koje su bili najskuplje....čovjek sam to proizvodi....to je bilo jedino novo....ostalo je bilo sve po dva ...tri pet E. .....svega i svačega a toga imam punu konobu ?????? Daklem skuplje došao put nego nabava....te prehrana te vinjeta....15 E.  i vrijedi 7 dana ! Znači imam još 6 dana da prašim po Deželi gore dole ? Prije sam kontaktirao jednu firmu u Kranju....RF Parts...tako nekako za nabavu BLF 278 mosfeta za onu pločici ...ima na zalogi ali potpuno neposlovan.....mislio sam otići u Kranj to nabaviti...izmjenili desetak E-mailova ...te ga nema te sutra nemože te neda broj telefona....pa sam pohizdio i otkačio ga...ja kupujem -on prodaje a ono meme blafluć.....loš bizinis...? 2SS je našao jednog Grega na internetu koji ima to....cijena ista...naručili preko PAYPALA.....i stiglo za 7 dana,,,,u kuverti direktno doma bez ikakvih problema....!!!!!! Tak se dela...platim-dobijem ! Još su neke stvari naručene....kada stignu prikažem ! Ok fantje lep pozdrav...(kranjske kobasice su samo u Deželi...ostalo je obična patvorina) Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #387 : 02. Prosinac. 2012, 17:08:45 »
Dobar veče folk.....vamo neka ladna kišica a biti će da na planinama pada snjeg...i vrijeme mu je no...?  Evo uradjena "BUNKER" kutija od Al. lima debeljine 1mm te ugaonih profila 1x1 cm i sve priheftano "parkericama" ...nešto većim ? Perce quelle picolle mi dano fastidio soto dita..sono perso sensibilita ....a komotnije se radi a onih malih sa križnom glavom neme nigdje za nabaviti ? Trieste....Fiume.....Ljubljana....forse Zagabria ? Bo ! Daklem giljotinom iliti škare za lim...stolne .....izrezani su limovi na mjeru kako ja hoću....te kutni elementi....brusilicom.....aaaaa 6PSM ....gdje je ona Bosh brusilica ? Označeni su otvori i sve izbušeno....vanjska strana veće rupe,,,cca 3 mm a unutarnje 2mm i sa "parker" vijcima sve pričvrščeno ! Pri toj radnji velika pomoć je ovaj mali baterijski zavijač-odvijač koji se može naći u Bauhas i nije skup ! A snage ima dovoljno taman za ove stvari lagan i spretan....može se to uraditi i sa klasičnom aku bušilicom...koja je dosta teška i nespretna za ove fine stvari ? Sada kada je sklepesana kutija ....full Al ide se nadalje sa projektom sa stražnje strane dođe ventilator gore otvor za izlaz rashladnog zraka a naprijed osovina promjenljivog kondezatora......i sve to dođe u jednu veću kutiju gdje je i ispravljač ! O tome kasnije ! Teknika norodu ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #388 : 02. Prosinac. 2012, 18:36:25 »
Evo kako bude to uradjeno....sa desne etrane visokonaponski traf...ispod ispravljački dio i ostal.....stvar je ,,,modularna,,,,,kompletna kutija "BUNKER" se jednostavno može izvući van....te se ubaci kutija druga...istih dimenzija....u kojoj je pogon za 432 Mhz ili nešto niže ! Otompotom.....stižu majstori pa imamo "veselo veče" va konobi.....! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #389 : 08. Prosinac. 2012, 22:34:56 »
Gdje ste radioamateri konstruktori i ostali...? Zapao prvi snjeg u Rijeci..neki mokri....pa nešto ostalo topilo se a onda je bura zapuhala i sve se zaledilo....grdo...pa smo se vozali busom a neki i autom ? Stavljene oltugeder dijelovi za linearac pa treba to ugraditi u kutiju i opogoniti ! Kako izgleda tu je slika ....te hrpa snjega kod Silvana...a kako je u vas ? Netko se pita zašto je ova rubrika napisana fonetski......ma počeo je Kefa uz zafrkanciju i evo u što se pretvorili...korisno za svih....osim nekih ??? Neki dotični "radioamater" mi šalje neke bolesne e-majlove sveze ove rubrike i ostaloga....bah.....svakakvih se nađe u našim redovima.?????? Evo kako je Kefa to započeo...............................Dječaci, prvo sve najbolje. Drugo (nije reklama, samo obavijest, na znanje i ravnanje), Gabi (HA1YA) je konačno počeo sa izradom duobandera 6/4 m http://ha1ya.config.hu/htmkepek/1500-fdspec.htm .

73 de 9a2d...............................Tako je počelo ! Štaš kada nam ovo ide ! lep pozdrav fantje !!!!!! Martin
Martin 9A3GE