Autor Tema: Lajner amplajfer  (Posjeta: 119824 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a3mr

• Full Member
Odg: Lajner amplajfer
« Odgovori #360 : 03. Travanj. 2012, 07:48:03 »
Visok Q faktor?
Veliko iskorištenje i pojačanje, iskrenje na "plate" kondenzatoru...sve mi miriše na to. Još ako se štima "oštro"...

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9a4wy

• Newbie
  • *
« Odgovori #361 : 03. Travanj. 2012, 13:30:14 »
"odvrni" malo LOAD cap. na manji C ako ga imaš.... ;)

Offline 9a2vr

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #362 : 04. Travanj. 2012, 00:33:46 »
Nisam radio sa GI7 ali ako je veza sa antenom preko serijskog kond. , onda bi trebalo malo POVEĆATI C!
Jača sprega sa antenom bi trebala dati malo slabije iskorištenje i manju snagu ali niži Q faktor i mirniji rad.
73!
Božo,9a2vr
Bozo 9A2VR

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #363 : 04. Travanj. 2012, 02:04:24 »
U redi je Božo...izmjerim rezonanciju L und C i pri tome je izlaz zatvoren sa 50 oma...i to uradim tako da mi je promjenljivi kondezator na polovici i izmjerim ..i tu sam..točno na 144 Mhz....problem se pojavio pri povećanju pobude-snage onaj BC kondezator....veliki ružni.....vrući kraj ...stator te masa ..rotor "se vide" i razmak je oko 12 mm i tu je RF probio....a onaju koji je napisao da "odvrnem" nema veze sa tim stvarima ? Tako..problem je riješen kompletnom izolacijom dijelova mase sa teflonskom folijom i stvar je potjerana ...sa 50 W pobude daje oko 800 Wati  i nema problema...baš gonim spravu na mjesečini ....kutija u koju sam ugradio linear je bila namjenjena za nešto drugo...vidi se Al okvir zavaren na prijašnjim postovima i dosta je mali ...i u to je "strpan" linear dok je ispravljač posebno ! Taj problem se pojavio kod max snage drajv je bio 60 Wati a van ohoho ? Bene evo model sa hlađenjem po propisu....Odozdola ....cijev je smještena u orginal podnožje i hladi se turbinom i tako dobro prolazi zrak kroz podnožje i anodni hladnjak da nije potreban kamin ? Strano ma vero ? Sve je ugrađeno u okvir od vitroplasta dok je ostalo od Al lima i urađen je flap....evo kako to izgleda ...sa ispravljačem ! Bene sada idem popit malu šljivovicu iz Bošnjaka ,,jopet hvala Kruni te isprat sa pivom..? Jer upravo je urađena 81 zemlja na
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #364 : 04. Travanj. 2012, 02:10:40 »
EME,,,,J52EME...a dok sam pisao blokirala tastatura.....ona iz "Plodina" sa svjetlećim tipkama i ja pikam po njoj a gore na monitoru nema ništa! Bon ! Martin
Martin 9A3GE

Offline 9a4wy

• Newbie
  • *
« Odgovori #365 : 04. Travanj. 2012, 06:01:24 »
Nisam radio sa GI7 ali ako je veza sa antenom preko serijskog kond. , onda bi trebalo malo POVEĆATI C!
Jača sprega sa antenom bi trebala dati malo slabije iskorištenje i manju snagu ali niži Q faktor i mirniji rad.
73!
Božo,9a2vr

Jača sprega s antenom=manji C LOAD
ali očito ne govorimo o istim stvarima
« Zadnja izmjena: 04. Travanj. 2012, 06:58:56 9a4wy »

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #366 : 29. Travanj. 2012, 11:20:53 »
MARTINE, spezijalno iz Münchena za tebe dolazi:
QB3/300             2 komada
Elko 8µF 1,5KV   3 komada
5500 µF 150V     2 komada
itd....

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #367 : 29. Travanj. 2012, 15:45:53 »
Danke shon unaprijed ! Darko....! Nego...ima i new transverter za 1296 iz Kalifornije ? Preporučujem se ! Dotle živjeli !Martin
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #368 : 07. Studeni. 2012, 18:39:10 »
Ha ! Bar veče.....Upozorenje: u ovoj temi nije objavljeno najmanje 120 dana.
Osim ako ste sigurni da želite odgovoriti, molimo vas da razmislite o započinjanju nove teme.....Znači nitko ništa nije uradio po pitanju lajnera...koriste se postojeći kilowati i nemirna Bosna....no što je tu je meni treba za mjesečinu....iako se EME MOŽE RADITI I SA 300 WATI.....naravno uz dobru antenu jedna stara Tonna od 17 elemenata odlična ...ili dvije od 7 ili jedna duugaaa od 10 elemenata i uraditi se da cijeli svijet....tja ? Bene danas bio u Bribiru kod Vladimira 2PT pa smo se popričali i poslikao sam njegove gradnje,,,ali avaj...slike prebacio na neku kramu od USB - a i ono ništa ...a pošto sam snimao nokiom ...ono mi zajno obriše sve i propalo....baš mi krivo....! Vlado mi napravio komplet izlaz...flaper za GS...ono po Češkoj varijanti samo što je urađeno majstorski...dole vam je slika izgleda ! I još sa ladje...ekipa strujna sa

Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #369 : 07. Studeni. 2012, 18:42:34 »
qwertzuiopšđasdfghjklčćyxcvbnm.......tandaramandara....blokirala tastatura...sad je ok .....Martin
Martin 9A3GE

Offline 9a9c

• Full Member
« Odgovori #370 : 07. Studeni. 2012, 20:48:19 »
ALO MARTINEZ
a ja mislio da su te pojeli morski cucki
9a9c

Offline S57WW

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #371 : 07. Studeni. 2012, 22:32:29 »
Dobrodošel doma Martin!

Pogrešal sem tvoje pisanje o linearjih in še druge zanimive stvari.

73, Roman S57WW

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #372 : 09. Studeni. 2012, 21:23:55 »
Dobar veče ! Danas pospajan sistem EME i isproban linearac sa dvije GI7B.......onaj plavi ....ultimo grido di teknika narodu....najprije na "lažnu" antenu...onaj radijator od Birda od 5 kila...sve ok 800 W. out-a..... pa poslje na antene..i evo trabl....SWR visok a snaga pada...kuj k ....je sada...nevalja nešto na predaji....ja koristim....dva kabla...jedan je za prijem H 500 a drugi je za predaju 7/8 cellflex ....jer za EME je važno imati male gubitka na predaji dok na prijemu more bilo šta....sve to nadoknadi LNA te regulacija gain-a u baznom uređaju koji je u ovom slučaju FT 897D i na njemu se podesi gain RX-a da bude optimalno podešen na prijemu ! Dakle nevolja na predaji....valjda se smočio kabel od zadnjega potopa u ponedeljak....no klin se klinom.....to vrijedi i ovdje....upotrebio WSJT .....TJ...MINUTU EMITIRA MINUTU NE....I TAKO POLA SAT ABAUT.....i stvar se sredila SWR normalan snaga u redu....? Taj 7/8 cellflex je dosta star....vani je već godinama a i prije je bio negdja u durh maršu a nabavljen je u poznatog trgovca u ZG. na Jarunu ? Mali debeli sav u crnom ? Tko pogodi ima ćevap i ožujaner a maybe i cozze ili dagnje ? Ha !Čak sam počeo nešto ulotavat...naime ovi PC-iji imaju iza 9 pinski konektor za kontrolu TX-RX-a ...i ulaz izlaz zv. kartice te pošto je ovdje više uređaja ...pa sada ovaj pa sada onaj ...uvijek se misli da ovaj drugi treći bolje radi....(ma sve je to tu....antena je najvažnija) pa izvodim to u jednoj kutijici sa kablovima koji se spajaju iza a kutijica sa COM 1 za TX-RX te mic i zv. je tu fiksirana na pultu gdje su TRX-ovi i onda sam ubadam interface od ovog od onog bez izvlačenja PC-ija ....! Tako....dešava se nešto pozitivno ...no ! A tutti salutoni ! Martin
« Zadnja izmjena: 09. Studeni. 2012, 21:54:34 9A2HM »
Martin 9A3GE

Offline 9a9c

• Full Member
« Odgovori #373 : 10. Studeni. 2012, 07:28:11 »
POZDRAV MARTINEZ
ako si mislio na mene.....
ja ti nisam prodao 7/8 cola več   1/2 cola
đuro

Offline 9A3OD

• Newbie
  • *
« Odgovori #374 : 11. Studeni. 2012, 06:13:46 »
Pozdrav Baća!
Hajde kad te ne mogu dozvati uredjajem i lajnerom (slab), sretan imendan nadam se da ce biti jos cestitanja u toku dana, a nadam se da moderator nece imati nista protiv............ spomenuo sam lajner.

Ujedno sretno svima danas prilikom krstenja, ja sam krstio prase za danas i uz njega sve sto ide na stol izmedju ostalog i vino povodom (kirvaj, kirbaj, god, prostenje, crkveni god itd.)
Kruno 9A3OD