Autor Tema: Lajner amplajfer  (Posjeta: 119794 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: Lajner amplajfer
« Odgovori #150 : 20. Prosinac. 2010, 21:53:06 »
Dobar veče....opet kiša amo ..pa snjeg se topi ..bljuzgavica blato smeće ...sve se nakupilo ! Loše vrijema i padne život...a šljivke prave ponestalo...tja ? Ima neka lozovača ..baš i ne ide...reže previše a ostali špirit mi i ne ide...šta se more...? Nego..opgonio linear...slabo...izgleda da cijev nije ok...a zamjeniti je trebam...uf  ? Naletio frend Zlatko...9A6SUE....poznati komercijalist sa raznoraznim stvarima... specijalist za Colinse  ...i ostale stvari....pa mi doneo nešto...pravo...jedan komplet ispravljač sa dva trafoa  te onih odvojnih kondezatora...gomilu...baš mu hvala...pravi Babo Natale ! Ok ..srediti će se to ? M.
Martin 9A3GE

Offline AD6IW

• Hero Member
Lunar eclipse
« Odgovori #151 : 20. Prosinac. 2010, 22:10:23 »
Lunar eclipse u sjevernoj Kaliforniji veceras

ad6iw
« Zadnja izmjena: 21. Prosinac. 2010, 07:42:06 AD6IW »

Offline 9A4ZM

• Full Member
  • Maki
Odg: Lunar eclipse
« Odgovori #152 : 21. Prosinac. 2010, 12:48:12 »
Potpuna pomrčina Mjeseca jutros u Puli (vidi sliku)

73 de Maki  :)

P.S. Prije nego me pitate, a gdje je Mjesec na slici
a) iza oblaka na slici
b) pa ne vidi se, jer je potpuna pomčina Mjeseca
c) ako ne vjerujete, vratite se na a)

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
Odg: Lunar eclipse
« Odgovori #153 : 21. Prosinac. 2010, 14:24:15 »
U prilogu Makijeva slika obradjena u Pshopu sa Lunar filterom ..
73  ;D
« Zadnja izmjena: 21. Prosinac. 2010, 14:53:28 9a5cw »

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #154 : 21. Prosinac. 2010, 15:57:28 »
Kako se to radi u Sibiru i okolici ? M.
Martin 9A3GE

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #155 : 21. Prosinac. 2010, 20:34:23 »
Citat:
U prilogu Makijeva slika obradjena u Pshopu sa Lunar filterom

Patrik

Ako je EME Moon Bounce, onda obradjena slika spada u BB  :)

ad6iw

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #156 : 29. Prosinac. 2010, 19:29:49 »
HNY ! Tako ...i to obavljkeno....Pala juče pijača u 9A1ARS ...uglavnom bila stara garda te nešto srednje i mladeži ..tako tako...? Dosta se popilo a pojelo sve ! Ja po nekoj rakijetini ..uf...još boli glava ? Nego....dobio neki dan od E73MJ Ljubiše izvaredno tehničko.meaničko riješenje ...pogon za flap u izlaznim krugu gdje je rezonator ...pa ono ...kondezator...pločica...treba se približavati u udaljavat...to se izvodilo sa "špagom" ili slično ....aksijalnom osovinom ...matica + vijak...uglavnom dosta zahtjevno za napraviti to doma .....? Radi se o ventilu za slavinu..."špinu" po čakavski...na jednoj strani je osovina koja kada se okreće...na drugoj strani se pomiče oko 1 cm BEZ ROTIRANJA....ima već narez na koji se montira pločica koja "glumi" rotor....jednostavno i efikasno ! Te druga ideja...prenos 1 naspram 12  pod 90 stupnjeva..."izum" je od Nikole 9A4QI ( koji je bio službeno u Rijeci...pa smo malo obilazili dućane te radioklubove i picerije )...radi se o onoj stvari na gitari...kojom se natežu žice ..kako se zove neznam ali funkcionira ...uz malo obrade da se dotjerati i jedni i drugo dac se ukonponira u lineara....veće snaga naravno ! Sva prava pridržana...! Ah...boli me glava.....neka "Bodulska" rakijetina ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #157 : 30. Prosinac. 2010, 20:40:21 »
Janput se popije i tri dana OUT...bo....biti će kilometraža kako je noćas rekao Indiana Jones u filmu ?...Treba poslje toliko godina ponovo pogledati Spielbergov film....onaj prvi..."Kovčeg" onakve zafrkancije i štosova rijetko se vidi ? Kažu da sam bil pijan...? Tko ja....ma dajte...6PSM izgubio mobitel a 4QI zalutao u Rijeci...tražeći Radioklub....a nije ništa pio ! Dva sata je lutao ? PSM našao mbtl. a QI našao hotel a mene 6AIV kao plovana dovezao kući ! Tako....sada je već ok...pa se počelo na Broj Jedan nešto slagati....posebno za Adamića i Gorana..od aluminija..perce fano critcare mie opere de vetronit ! Eto...vrijeme dobro par stupnjeva a po danu čak i sunce grije...bude nešto od svega...samo bude dreždenje pred monitorom...EME...Francuska ekspedicija sa Antila je aktivna na 144.143 Mhz a ja neke juhice i ostale ublaživače za glavobolju...sic ? Ah ...sada je već dobro...vrline javne ..poroci tajni....(može i javni ) ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #158 : 30. Prosinac. 2010, 21:54:49 »
Ideja je od Nilole...9A4QI.....HLAĐENJE POGONA.....jen se vrti amo ..drugi tamo......FUNKCIONIRA  ..uz nešto veću buku...a toliku buku mi pravi i ona crna turbina.....u nedostatku turbina može se koristiti i ovaj način    jedan ventilator je Papst od 220 volti dok drugi je neki "Kinez " od 12 volti ..dimenzije su iste sve rupe odgovaraju ...Nikola say ....da reba eksperimentirati sa razmakom između ventilatora....da se priguši buka ! No ova proba je ok...samo je teže pronaći ventilator koji se vrti obratno od ovijeh koji su pod rukom...ali ima i toga ..po raznim otpadima i elektronskim smetlištima....šta se sve baca...ajme...ili treba naletiti na vrijeme   ? Da bi se nešto našlo ?  Ono gore na poklopcu je magnet ......(drži ploču da ne odleti)..od starih radara....ima par kila i strašnu privlačnu moć...kad mi padne ...raspe se kutija sa šarafima...sa njime se sve pokupi....a one koje ne privuče...koristi se za lineare ...jeli....brez magneta bolje ? Teknika Norodu- Norod ničevo ! M.
Martin 9A3GE

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #159 : 30. Prosinac. 2010, 22:01:57 »
Martine to nije linear to je MAGNETRON  :)

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #160 : 30. Prosinac. 2010, 22:09:34 »
Magnet služi za stablizaciju radio energije  uzburkane  zračnom turbulencijom   ;D

Pozdrav i HNY!

Luci , 9A1Z

Goran , što izolira ono pojačalce u predpojačalu?
Luci, 9A1Z

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #161 : 30. Prosinac. 2010, 22:11:26 »
Tako je....upućuje silu na kvadrat u antenu ! Be ! Zaboravio sam staviti ovi sliku...kako napuše najlon vrećicu...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #162 : 02. Siječanj. 2011, 19:41:21 »
Eto ..prošlo i to ? Sretna Nova to all VHF UHF SHF korisnicima i ulotavajućim te gledajućim radioamaterima...! Bene...gledala se nešto TV ovijeh dana ..slabo..niti programa niti filma...šteta vremena...nekako kada su neki praznici sve stane ...tako i u mene...apsolutno ničevo zrabotano....praćena mjesečina...propagacija jako loše a ipak se je vidjelo sasvim dobro..čudo pa bog ? Čak i urađeno par veza...za kontrolu sistema...all ok ! Tek danas popdne nešto rađeno....ugrađena cijev...pričvrščena ...te isprobana turbina za hlađenje...nešto bolje "duva" nego konbinacija ventilatora ? Tja ! I tiša je ? Kako zgleda tu je ? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #163 : 08. Siječanj. 2011, 13:39:27 »
Posebni djelatnik od Baba Natele-a (Djed Božičnjak) ...Zlatko...9A6SUE u koperaciji sa Adamićem ..9A4QV dopremili Božićni dar od glavnog Babo-ta OE7DBH za moju malenkost ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #164 : 08. Siječanj. 2011, 13:42:43 »
A evo terenskog radnika ....distributora ! 9A6SUE ! Ide mu to...molta espirienza sul tereno ...Jurop-Balkan i viceversa ! M.
Martin 9A3GE