Autor Tema: Lajner amplajfer  (Posjeta: 122571 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: Lajner amplajfer
« Odgovori #75 : 16. Studeni. 2010, 16:33:41 »
Zbiksan u kutiju ! Stavljena je na koax ona armonika plastika...nije baš nešto.....raspada se na suncu ali jedna zaštita koaksa više.....stavljen je RG 214 ...onaj srebrni ..dupli oklop....sredina ide na razdeljnik snage desno na drugi koaks reley pa Lna plus ostaje još jedan kontakt....za spojiti konverter.... te ljevo na 7/8 cellflex...? Tako nekako bude...? Po ovoj konbinaciji imam tri prijemne linije  ? Te dvije za predaju ! Prijem je moguć.....bez Lna....sa Lna te konvertorom....predaja ...full preko 7/8 cellflexa  te drugi kabel na kojem je Lna (sa koax relejima 750 Wati ) ...tako ...trebam povuć još dva kabela...LRM 400 (na kojem je Lna te RG213 ...iz konvertora  dole ide signal od 28 Mhz .....i upada u FT 897D....kurz welle...a predaja isto FT....na dva metra...split work ! Perce konvertor gore....hm...jeli tko probao..? A poslje tu staviti jedan dobar SDR RX....i ako se to pokaže...a kažu da je super....e onda imam cijeli spektar na prijemu....naravno...treba i bolja zv kartica....DA TO BUDE ŠIROKO....! Ok....? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A4OE

• Sr. Member
« Odgovori #76 : 16. Studeni. 2010, 23:10:34 »
Elektromaterijal of. Tako ti je to kad judi zahvati megalomanija, nakupovali se zemje za delat kuće, a ono gradjevinarstvo šlo fondo.
Za škatule, ako poželiš plastificirat (elektrostatsko bojenje), Matuji, pul pumpe desno nutra, bivši Istok. Mislin da bi te prišlo ceneje nego kad su boju kupiš.

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #77 : 26. Studeni. 2010, 12:32:32 »
Evo komplet kutija za linear sa ispravljačem...! Bravo Majstore 9A2PT ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #78 : 28. Studeni. 2010, 14:22:13 »
A što napravi dobru kutiju za linear.. Majstor Vlado ! Kiša ...jugo...bura ...snjeg ...led...? A jeli se što radi...? Ma samo u TV se gleda a...? Bio noćas dobar film   "Klijent" ..po knjizi od J. Grishama....knjiga je 100 puta bolja...ne može se sve staviti u film ? Inače Grisham je ex avocato i dao se u pisce...super uspješan....snimljeno 10-ak filmova po njegovim knjigama...nažalost nisam njegove knjige vidio u nas... (nego sam sve imao na Italijanskom) baš ništa....nego neke monade od knjiga...a i skupe su...te oni u antikvarijatu isto kao i sve ostalo digli cijene....ALI ima na Net-u   za skinuti dosta toga ...i na nama poznatom jeziku ? Nego ...nešto se bušili ..turpijalo i tako sada već dobiva oblik....puno šarafa  bolan ? Ja ne radim po nečemu ili nekome...zapravo sve je to isto...nego po "svojem" ? Tja ! Saluti ovisnici o TV....Nedeljom ? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #79 : 29. Studeni. 2010, 17:42:52 »
Detalji škatule te "kaveza" i 2PT osobno....stavlja "đozluke" ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #80 : 29. Studeni. 2010, 23:13:54 »
Ovo gore je uradaK OD 9A2PT-ija....new linear za 50 Mhz sa GI7B....komplet u jednoj škatuli...hladi se turbinom...inače klasika PO gos. Dobričiću ! Ovo dole je kraj serije....dva normalna ...2200 volti  ac in-2900  dc volti out.... u praznom hodu....dva komada udvajanje ...720 volti ac in.1950 volti dc out...i ovaj "šareni" 370 volti ac in- 2200 volti dc out ! Svi isprobani na par lineara...drže vodu ! The end sa ispravljačima ! M.    p.s...Gos Jurman...dva su tvoja !
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #81 : 30. Studeni. 2010, 19:35:48 »
Bar veče ljudi....!Zimskoje....! Evo kompletiran jedan PS za Gos. Jurmana ...za jedbu GI7B.....traf je od Tri-a TS 515...sekundar daje 2x 340 volti pa to u seriju plus 26 volti od napona što je služio za grijanje cijevi (2x 13.6 volti) i dobije se 700 volti....pa se to ispravlja -dublira i ide van oko 1900 volti dc.....istim trafo-om i naponom sam svojevremeno gonio jednu 4CX250B na dva metra...i davala je solidnih 250 Wati...a sa nešto većom pobudom i čitavih 300 Wati ? Trafo od Tri-a ima solidnu jezgru i trebalo bi ga premotati za napone koji su potrebiti za raznorazne lineare ? Ok...sredim sada mu i ispravljač sa onim transformatorom iz mikrovalne...daje na sekundaru 2300 volti....plus diode i elektroliti...skoro 3000 volti....previše za jednu GI7B ....? Ako nije dobro hlađena ? Tja ! Forward ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2ss

• Newbie
  • *
« Odgovori #82 : 01. Prosinac. 2010, 02:51:37 »

9a3ge.power.supply.d.o.o Tvrtka bez odgovornosti sa dozivotnom garancijom za svoje proizvode! ;D

Saluti da Vietnam!

xv/9a2ss

Offline yu1aw

• Sr. Member
    • YU1AW Home Page
« Odgovori #83 : 01. Prosinac. 2010, 14:45:15 »
Koga zanimaju rezultati nezavisnih laboratorijskih merenja pojačavača snage sa GS35B, "Lazy Builder design", za opseg od 2m, koje je uradio Tomaš, OK1GTH mogu se skinuti ovde:

http://ok1gth.nagano.cz/mereni2.pdf

Članak o gradnji tog lineara može se naći ovde:

http://ok1gth.nagano.cz/gs2010.pdf

Pozdrav,
 Dragan, yu1aw
\\\"Much learning does not teach understanding.\\\" - Heraclitus (535-475 BC)

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #84 : 01. Prosinac. 2010, 16:36:47 »
Fajn Dragane....al ga ima štrumentaciju....skoro ko ja...? Ha ha....meni je glavni dip-metar ...visokonaponski dc voltmetar...par frekvencmetra vf sonda i još ponešta te godine radnji sa ovijem stvarima ! Bene...nego kopam i bacam u smeće raznu kramu tamo u radioni i pojavio se jedan Al zavareni okvir...dušu dao za složiti u njega jednu GI7B ? e OVO JE ODLIČAN NAČIN GRADNJE KUTIJE ZA LINEAR.... te odrežu se ploče od Al lima i efikasno pričvrste ! Turbinu mi dao 9A2PT...(ide po druge dvije u Singapur ) ...ostalo se nađe po ovijem kutijama što je natrpano tu u konobi..? Čini mi se da je ovaj okvir pola lineara..? Good...! A krenulo je a ? Kiša pada i to ladna te neka bura puše vrijeme za radnje ! Naprej fantje ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #85 : 04. Prosinac. 2010, 01:21:56 »
Pogon sa GS31B dobio pravu turbinu....ista kao u linearu sa dvije GI7B.....! U razmatranju kako hladiti....u glavu ili odozgo pa gore...po Gos Dobričiću...! Koristim promjenljive kondezatore i montirani su jedan iznad drugog ? Ok ...sutra se vidi ? Buona notte ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #86 : 05. Prosinac. 2010, 18:52:19 »
Zdrastvujte ! Jutros led vani...zimno...sunce...baš dobro ..za uraditi nešto...? U razmatranju ono sa GS31B...? Ipak trebam staviti onu Rusku turbinu iz Holica...najbolja je za rashladu...? U međuvremenu razvijen "hibridni" projekt....sprava sa jednom GI7B....malh dimenzija ..hlađeno papst-om..! I ispravljač će biti istih dimenzija i još samo da izaberem način bojanja....hamerita boje ili spreja nema nigdje...ono po "kemičaru" Mike-eu...isto se nemere naći ...ima neke boje i spreja pa probam najprije obojiti komad Al. lima...da se vidi kako izgleda...sve crno ili zeleno te srebrno...tu su boje koje su na raspolaganju....tja...? Ili šareno...? Dobro...proba se već napraviti nešto sa tim bojanjem..? Evo par slika ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #87 : 06. Prosinac. 2010, 01:05:19 »
Istjerano 2800 volti dc...taman za GS31B....po PA0FRI-ju ! Na sekundaru je 500 volti ac....1.2 A ..pa diode i elektroliti...nabiju toliko...pod opterćenjem bude 2200 volti....dosta a...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #88 : 06. Prosinac. 2010, 22:34:30 »
Dobar veče ! Kišetina pada od noćas non-stop...dokle bolan...? Kažu do četvrtka...pa onda neka bura zima sto li...? Dobre vijesti stigle iz Australije....? Neki neophodni dijelovi za SDR transiver stignu ovijeh dana...pa to bude posebna radnja-gradnja...na tenane ..ali o tome bude već napisano - opisano...? Sastavljena "šasija" za ispravljač..linija GI7B...sve kompaktno i istih dimenzija...tj što manje a efikasno...tja...trudimo se ne...? Kako sada to izgleda imate dole...! Dobro ? Završiti ćemo to ovijeh dana ...čak ću probati to obojati..? Bene ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #89 : 09. Prosinac. 2010, 02:02:15 »
Kiša ! Na metar kvadratni 900 litara kiše danas u Rijeci..? Svašta...zato će sutra zalediti....? Obišao sve dućane i raznorazne Bau-hau  ...Pevce i slično...nema baš onijeh farbi što mi je bilo preporučeno...nego neka zelena...kaže trgovkinja ....fata se ova farba na SVE...fata se moj krasni.....pa sam namuljao to po "šasiji" i to ručno...ispalo kako-tako....i počeo ožičenje ispravljač....kad se neko dere-urla vani....vidim na monitoru ...otvorena ulazna vrata na teraci....fatam pajser..bezbolnu palicu...ta to je upad na private ..bez najave...i taman da izvedem jenu samoobranu po propisu ...kad se pojavi 6PSM (...znači ozdravio ) a gore sa ceste se dere još jedan...6AIV.......homo na marendu va "Žamarić" ! Homo ća.....i tako me prekinuli u farbanju i ulotavanju sprave ? Tu smo izili par marendi i poslje nije mi se dalo ništa....pao život...skroz....te na kauč  ! Poslje pratio mjesečinu....i otkrio novi način gledanja-slušanja TV-ea.....kad je film (zagranični...strani..(čitaj Juesej pucačko nasilni))...isključi se ton....a kada je domaća stvar ..pusti se ton...ali se ne gleda....samo sluša....dobar način zbilja..? Poslje počeo povezivat ispravljač i još malo fali pa ga isprobam...držat će oko 350 mA a na sekundaru ima oko 800 volti i udvajanjem daje oko 2000 volti..? Traf je nešto većeg presjeka nego onaj shit od mikrovalne (koji se sam od sebe bez opterećenja grije i to dobro...nemereš rukom probat...opeć ćeš se...treba staviti i tu kakav ventilator...ma to ne valja baš...za nuždu može poslužiti...a durh-marš od 24 ure...bo ? Naredim još jedan  2800 volti te preko Amper...za paničara sa jednom GS31B ! Daklem ...sutra hladnoća i orkanska bura....stup sam usidrio sa pet sajli i natego  iste....pa vederemo come se comporta tutto quest a rafice della bora ? Bura se rodi u Senju....krsti u Rijeci...a umire u Trstu ! Salve gente ! M.
Martin 9A3GE