Autor Tema: Lajner amplajfer  (Posjeta: 119110 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
Odg: Lajner amplajfer
« Odgovori #30 : 28. Svibanj. 2009, 07:25:10 »
Kako stvari stoje moze ga izvoziti u Somaliju ;) all around is illegal... pa sto neki mislili o QRPu...

73

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #31 : 28. Svibanj. 2009, 08:03:58 »
Kako si samo pogodio da se ja spremam na ekspediciju u Somaliju.

73 de 9a2d

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #32 : 15. Ožujak. 2010, 01:58:09 »
Ajmo Somalijci sa Kefom na čelu...Kefa stalno spominje Somaliju...? Bo...? Večeras nešto mudrovali ođe u konobi...uglavnom naše stvar...! Pošto smo počeli sa 4CX250B lampicama graditi lineare ..nekad...i ponovi....ALI ..POGLEJTE OVU ŠEMU....SVE NA MASU  ima samo anodu katodu i grijanje...pretvorio je cijev u triodu...fali samo bias i pali...za naše bandove (UKV) ...JEDNOSTAVNO JELI....? Očekuje se mišljene majstora u ovoj stvari...jer nekako mi je to najdraža cijev ...a ne ove par kila teške G...GS i slično...ipak je Eimac klasa..! Mišljena...dobro došla..! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a3mr

• Full Member
« Odgovori #33 : 15. Ožujak. 2010, 13:43:58 »
Maksimalna struja prve rešetke 4cx250 je 25mA..u AB1 klasi (bez struje g1) to je "peace of cake"..u GG pojačalu koje radi u AB2 klasi držati g1 unutar limita 25mA je vražji posao..a rešetka je fizički poput paučine...sa g2 je slično.

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #34 : 15. Ožujak. 2010, 13:49:47 »
Rolando   hvala za informacije...daklem..? Je ovo gore izvodivo..? Molim daljnja mišljenja..ovo me zaokupiralo baš...da se naredi...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #35 : 15. Ožujak. 2010, 14:00:23 »
Kladim se da ćeš spalit cevke :-))

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #36 : 15. Ožujak. 2010, 14:01:28 »
Martine, uzmi Gi7B u GG spoju. 10dB gain barem do 500W na 144MHz. I puno manje zaj...

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #37 : 15. Ožujak. 2010, 14:34:39 »
Adame....ih kolko ih popalio..? Adi...ma to već urađeno jedna GI7B....dvije GI7B...I JOŠ REPLIKA ...postalo dosadno sa tim lampama...? Jednostavno...prosto....uštekaj 2.500 volti 50 W pobude i kolko da....700-900 W...i tako dalje...i goleme kutijetine...ovo malo može doći...kompaktno...tja...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #38 : 15. Ožujak. 2010, 14:41:04 »
Hm, maleno i kompaktno sa dvije 4cx250, neeee znam.
Mozda grijesim ali mislim da je puno teže ispravno hladiti 4cx250 nego gi7b, a i otpori hladila zbog konstrukcije istog su različiti, pa to povećeva dimenzije turbine itd. ali
to će nam YU1AW objasniti iz rukava da sad ne listamo  ;)

Ovaj spoj zahtjeva manji drive, samim time i perfektno prilagođenje na ulazu, uprotivnom (odeeee) ispravite me ako griješim?

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #39 : 15. Ožujak. 2010, 15:35:59 »
Adamić...se sjećaš onaj moj linearčič sa 4CX250B....u vitroplastu...hlađena cijev u "GLAVU"sa jednim 12 voltnim ventilatorićem...normalno davao pri 2.5 W pobude 200 W a kad bi se podrajvo više...iz malog FT817 full...čitavih 300 W  bi išlo van...? Sa njime sam počeo EME...zato se zove ono qrp EME...?  Evo slike kako je to zgledalo...? I  U njemu nisam spalio ni jednu cijev...! A ispravljač je tu 2000 volti pola ampera ...! ha ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #40 : 15. Ožujak. 2010, 16:27:48 »
Hm, ja sam imao LA sa 2 komada istih za KV, a jesam ih se napalio dok nisam riješio sve riječne tokove, za njih moraš ugraditi i klimu u kutiju. Martine, budući da si ti prikriveni mazohista, koliko vidimo, navali.

73 de 9a2d

Offline 9a3mr

• Full Member
« Odgovori #41 : 15. Ožujak. 2010, 22:06:19 »
Martine, shema je nebulozna. Papir trpi svašta.

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #42 : 15. Ožujak. 2010, 22:39:04 »
Hnnnmh...Rolando..a sjećaš se ovoga...od Gos. Dobričića...DRUGA REŠETKA  je na masi...pobuda u prvu rešetku...te na nju negativ...anodni napon na anodu...a kamo je katoda..? U čemu je stvar...? U ispravljaču nije mi jasno...? Ovo se mere narediti i sa dvije cijevi..! Dobro...! A Kefa...sa tobom ću obračunati u Kraljevici....za šankom...! Spremi se dobro...vježbaj...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #43 : 15. Ožujak. 2010, 22:58:12 »
PA dobro Martine do kada ovako, shvatili smo da si prikriveni mazohista ali ovo je vec previse.. Kada vec toliko volis lampice onda sklepaj PA sa jednom 3CPX1500A7, cca 5000V Ua i napravio si linear za sva vremena, sa 50W drajva imat ces > 2K Out i mir u kuci.... PA neka se zna kad 3GE bude ionizirao pravac prema mjesecu...

73........

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #44 : 15. Ožujak. 2010, 23:55:58 »
Ma daj...ne patim ja od snage...nego od gradnje...toga i ostaloga..tu mi stoJi GS31B već godinama pa ništa...? Barem dok traju ove dvije GI7B...? Veći mi je gušt uraditi EME vezu sa QQE-jkom koja daje 150 W...ili...sa dvije QQE-jke...povežu se anode i rešetke skupa u svakoj cijevi i izvede se u pušpulu..tako da dvije cijevi "glume" jednu..? A vidio sam lajner za 50 Mhz sa tri QQE-jke.....Sa tranzistorima i ostalim tvrdim materuialom mi se ne sviđa što praviti...lineare....da je Herman u Gvajani imao cijevno pojačalo bilo bi bolje...a i drugi linear što mu je stigao isto "Beko" je otkazivao...valjda zaštita kada SE PREGRIJE...ipak je to zona tropikale...? Trebao ga je staviti u frižider...? Uostalom...tko je naredio tranzistorski linear za dva metra...? Osim 9A9PP Mile... ne znam nikoga drugog..? Sve skupa je to ok...svakom svoje ...po želji i mogućnosti...? A velika je stvar baviti se nečim što ti predstavlja zadovoljstvo..i izmjeniti iskustva i znanja sve što je u vezi ovijeh naših stvari...ciaro...? Evo vam dole par "mazo" slika...? M.
Martin 9A3GE