Autor Tema: ATV TX na 2,5 GHz  (Posjeta: 9798 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
Odg: ATV TX na 2,5 GHz
« Odgovori #30 : 12. Siječanj. 2009, 12:43:24 »
Pa dobro Srećko oće li više taj predajnik...

heheheh ja sam ti jako spor Adame u gradnji uredjaja, volim kad se to polako gradi, 90 posto na papiru 10 posto rukama. Za par dana trebao bi podici plocice koje su u izradi. Trenutno se radi kuciste za predajnik, iskoristen je jedan sat receiver kojem ne radi logika. Ovom prilikom se zahvaljujem Mauru 9A2PU na sat receiveru. Radi se na smjestaju plocica i busenju eventualnih rupa. Danas je jos u planu i izrada (motanje) zavojnice za audio modulator. Iskopana iz nekog starog nevaljalog transvertera za 2 m. Kad plocice budu gotove, e onda krece akcija  ;D
jos malo, jos malo...
EME enthusiast

Offline 9a3xz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #31 : 12. Siječanj. 2009, 12:58:10 »
decki spori ste mi nesto ,dajte to malo ubrzajte pa necemo valjda cijeli zivot raditi cw i wsjt .....

tehnika neumoljivo napreduje ,a mi se moramo prilagodjavati (M.Vidmar)

;D 8)

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #32 : 10. Veljača. 2009, 13:25:20 »
Evo ga...radiiiiiiii! Odasiljac je proradio iz prve. Nakon bijelog dima iz stabilizatora ispravljaca i 4 izgubljena sata, zasto je ispustio dusu, odasiljac je bio pusten u pogon. Slika je odlicna, bez velikih distorzija. Odasiljac ne trazi nikakva dodatna podesavanja za rad (plug & play). Slike gotovog odasiljaca i slike mjerenja sa osciloskopa slijede uskoro.
EME enthusiast

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #33 : 28. Veljača. 2009, 14:52:04 »
evo i slikica demo verzije odasiljaca. uskoro slijedi beta verzija MKII u SMD tehnici. evo i obecanih slikica http://9a-atv.net/index.php?option=com_rsgallery2&gid=17&Itemid=68
EME enthusiast

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #34 : 28. Veljača. 2009, 16:10:30 »
...meni su već pločice oksidirale u ovih desetak komada koliko sam ih složio...
QV

koji baseband koristis na tom odasiljacu? kakva ti je slika sa SP5055 u PLL-u?
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #35 : 09. Ožujak. 2009, 03:16:29 »
Srećko, lijepo našravljeno.
Ovdje B/B po DH4ATV slika ko slika  ;D (odlična)
takodjer imam jedan B/B po onom Talijanu slika isto dobra ali kao DH4ATV.

Evo malo radova, serijska proizvodnja Rade Končar (dalekovdnica u boji)

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #36 : 09. Ožujak. 2009, 03:40:25 »
Ha...ste vidjeli.....šta proizvodi "Dottore" Adam....TELEVIZIJA U BOJI ...i  dosta ljudi bude povezano via Učka...u ŽIVO....TE SE MOREMO VIDJETI MEĐUSOBNO....kamera nad radnim stolom ...i ko može ..gleda što ja radim ..lotam i slične RA radnje...te me može snimiti i registrirati....bez palamuđenja ..mere ne mere...ko neki tamo..junaci izvjestnog foruma izvjestnih tupljenja i ostale svetačke bljezgarije ..budi bog sa nama..! Tvrdim....UKV-jaši su pravi za tekniku za veze za duh..za sve u ostalom..! Kamera ...u boji ....from Pordenone..! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #37 : 13. Ožujak. 2009, 13:31:30 »
takodjer imam jedan B/B po onom Talijanu slika isto dobra ali kao DH4ATV.

da da, totalna serijska proizvodnja  ;D
ja sam radio po IK1HGI BB, super slika i ton na gunplexeru za 10 GHz
http://xoomer.virgilio.it/atv_it/atv/gunn.htm
uspio sam nabaviti gunplexere za 10 GHz, oko 150 mW izlazne snage,..zelio bi ih iskoristiti kao odsiljace na 10 gig, ali se javlja problem stabilnosti frekvencije...dal postoji kakvo rjesenje da se to ustabili? jel moguca kakva varijanta da se nekakvi PLL ugradi u taj sistem?
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #38 : 13. Ožujak. 2009, 17:33:55 »
Pozdrav,

Mislim da DRO nije potrebno lokovati za ATV, to je dosta stabilno s obzirom na širinu kanala koja se koristi na 3cm.
Srećko, to možeš riješiti na taj način da ne gasiš uopće odašiljač sa gunplexerom, dakle ako misliš raditi repetitor, neka radi 24/7 kada se stabilizira i postigne neku radnu frekvenciju onda ga naštimaj gdje hoćeš i tu ga pusti, neka radiiiiii.

By the qay pošalji mi jedan taj gunplexer od 150mW da ga upogonimo, Gorane ne vjerujem da ima varaktorsku diodu unutra..

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #39 : 04. Lipanj. 2009, 21:06:15 »
pozdrav,

idem u gradnju novog ATV odasiljaca, ciji baseband dio sadrzi video low pass filter i group delay ekvilizaciju. Molio bi cijenjene ATV-jaše ako znaju neku informaciju gdje bi se mogao nabaviti video low pass filter 5,25 MHz (5VFQ1919) - mislim da je od  firme Toko, ili ako netko posjeduje isti.
EME enthusiast

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #40 : 05. Lipanj. 2009, 12:19:35 »
hmmm....nasao sam odgovarajuci video block filter http://www.beukinga.com/componenten.htm i poslao Hansu PE1ACB mail sa upitom da li salje u Hrvatsku...dosao mi je mail sa upitom koliko zelim komada 100, 200 ili vise...
cini mi se da je to veleprodaja. pa da li je netko od ATV amatera zainteresiran za kupnju istih? mozemo se zdogovoriti...ja bi uzeo 10 komada, na vecu kolicinu ide popust. komad je 1,5 Eur.
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #41 : 05. Lipanj. 2009, 12:42:43 »
Pa koliko ja razumijem Holandski, za 10 komada koliko tebi treba je cijena 12Eura plus poštarina 1,5 Eura.

Takve filtere mi koristimo u DH4ATV BB i članak o tome će izaći u slijedećem HRS časopisu, gdje možeš vidjeti kako je to izvedeno.....

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #42 : 05. Lipanj. 2009, 12:45:33 »
u pravu si Adame na stranici pise da se moze i manje naruciti, e sad neznam. uzvratio sam Hansu mail da li moze manje komada, (u mailu me pita kolko zelim 100 ili vise). budem vidio.
inace sad radim plocicu za jedan vrlo zanimljivi baseband. uskoro slijedi na forumu...
EME enthusiast

Offline oe7dbh

• Sr. Member
« Odgovori #43 : 06. Lipanj. 2009, 23:34:51 »
Kod mene ista cijena kao i kod Neuhold-Elektronik plus postarina, s tim da placas protuvrijednost u kunama na moj tekuci racun kod PBZ-a. Imam 40 komada na zalihi.

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #44 : 12. Lipanj. 2009, 16:06:14 »
evo, video filter zdogovoren...hvala Darko!
imam jedno pitanje, a tice se kvarc kristala...naime nigdje nemogu pronaci vrijednost kristala od 5,12 MHz, a nasao sam pribliznu od 5,0688 MHz. Da li je moguce povuci frekvenciju tog kristala sa 2 paralelna kondenzatora (jedan promjenjivi) od 65 i 68 pF, da kvarc zarezonira na 5,12 MHz?
EME enthusiast