Autor Tema: Repetitori u primorju i CTCSS Da ili NE ?  (Posjeta: 2134 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5TD

• Sr. Member
Repetitori u primorju i CTCSS Da ili NE ?
« : 13. Listopad. 2008, 09:38:32 »
Mozda je ipak vrijeme da se svi repetitori zakljucaju sa CTCSS kodom, neki ce sada reci da mnogi nemaju uredjaj sa CTDSS-m ali ljude na zalost treba na neke stvari natjerati i ako ih radioamaterizam doista zanima vec se se snaci. Svi polako prelaze na TV digitaliju i to nam je kao postalo normalno pa ne vidim zasto ne bi mogli i na CTCSS. Kod moze biti JEDINSTVEN za cijelu HR, npr. 250.3 Hz, taj se ton moze dobiti uz neki Quartz i djelitelj pa se to malo popegla da bude sinusnog oblika i sve stima, mada ima gotovih CML-a koji su ipak malo skuplji.

Eto to je samo moje razmisljanje, da budem iskren ja bih to uveo u upotrebu ODMAH.

73....

Offline 9a2ko

• Sr. Member
Odg: Repetitori u primorju i CTCSS Da ili NE ?
« Odgovori #1 : 13. Listopad. 2008, 10:16:58 »
I ako imam stare uredjaje, svim srcem podrzavam CTCSS, ja sam za odmah!!
Eduard.
Ruza za obitelj.

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #2 : 13. Listopad. 2008, 13:27:20 »
Tako je u Primorju da ,a u Dalmaciji ?????? Tema za diskusiju...............
Možda je ipak jednostavnije skint repetitore i tako potirat i ona tri čovika koji se javljaju ;D
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 13. Listopad. 2008, 13:57:12 »
Tako je u Primorju da ,a u Dalmaciji ?????? Tema za diskusiju...............
Možda je ipak jednostavnije skint repetitore i tako potirat i ona tri čovika koji se javljaju ;D

Bok..

Kakva je situacija " tamo dolje" ? Ima li sto prometa po repetitorima ? Nema operatora ili nesto drugo ?

73...

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #4 : 13. Listopad. 2008, 14:43:36 »
Naši operatori uglavnom su na RX modu ,ali kad promislim šta slušaju ..........ne znam.....
Ima malo trafika od uvijek isth op. ,,,,,,,,,,,,ali za radit po tehnici malo i ništa  :-\ ::) :P
Mike ;)
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #5 : 14. Listopad. 2008, 16:16:55 »
 A bija je jedan R prije par godina -ode doli kod nas- " zakljucan " SUB TONOM ,ali
to je bila takva galama >:( i otpor  >:( oko toga S.T. da je mora bit iskljucen  !
Posli te preinake   ;D, oni koji su bili protiv S.T. vise i ne javljaju   ??? priko R, ali
ga zato Taljani  , kad su propagacije UFB satima drze u predaji !
I to nije jedini R koji ode pati radi te male S.T. plocice . . .

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a3ty

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 : 31. Listopad. 2008, 18:05:30 »
Citat:
Kakva je situacija " tamo dolje" ? Ima li sto prometa po repetitorima ? Nema operatora ili nesto drugo ?

Citat:
Naši operatori uglavnom su na RX modu ,ali kad promislim šta slušaju ..........ne znam.....

Ja bih rado držao upaljen uređaj na prijemu no svatko tko je poslušao par minuta zadarski repetitor zna da dulje slušanje (praktički kontinuiranog krčanja i šuma) može dovesti do psihičkih trauma. Iz toga proizlazi da se razgovor na istom može očekivati samo ako se sugovornici prethodno dogovore :-( (nekom drugom vrstom veze :-) )
a iz toga nadalje proizlazi da bi CTCSS bio od pomoći. Kad bi paraleleno s prijelazom na takav način rada na hrs webu bila objavljena rješenja kako i dalje rabiti stariju opremu koja nema takve mogućnosti bilo bi još bolje (a organiziranu nabavku jefinih rješenja da i ne spominjem - pa ko voli nek izvoli).