Autor Tema: Comtech modifikacija RX i TX  (Posjeta: 2215 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
Comtech modifikacija RX i TX
« : 02. Rujan. 2008, 14:49:01 »
pozdrav,

da li je netko radio modifikacije Comtechovih uredjaja? posebno mislim na pre-emphasis kod TX i de-emphasis kod RX?
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: Comtech modifikacija RX i TX
« Odgovori #1 : 02. Rujan. 2008, 17:55:00 »
Pozdrav,

bas vam je dobra ova karta pokrivenosti, kako ste to napravili? Ima li isto i za Zagreb?

http://www.hamradio.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=1202&Itemid=654

A za Comtech, hm sta da ti velim, jesi procitao sva ona uputstva na webu o prepravkama modula, ako jesi onda moras nakon toga izgubiti jos par sati da bi to kako - tako radilo. Koliko para - toliko muzike  ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a3xz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #2 : 02. Rujan. 2008, 18:44:28 »
moja najtoplija i najprijateljskija preporuka glasi:ostavi se comtecha ,baci to u smece !!!!
poslat cu ti sheme za 1,2 2,4 5,7 10 ghz samo reci sta zelis ????

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #3 : 04. Rujan. 2008, 11:20:52 »
Pozdrav,

bas vam je dobra ova karta pokrivenosti, kako ste to napravili? Ima li isto i za Zagreb?

http://www.hamradio.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=1202&Itemid=654

Adame, tu kartu je izradio Darko OE7DBH i prikazuje opticku vidljivost prema vrhu Učke, mi smo ju samo uploadali na server, a za Zagreb imamo onu staru kartu koja je bila tu negdje na forumu a stavio sam ju i na ATV portal http://atv.croserver.net/index.php?option=com_content&view=article&id=48%3Apostavljen-je-novi-odailja-za-9a0tvz&lang=hr
Koliko je ona vjerodostojna, nebi u to ulazio, ali vrsena su terenska ispitivanja pokrivenosti za Zagreb, i mogu ti reci da je karta priblizno tocna. Nazalost imali smo samo 3 mjerne tocke u gradu, jedna u centru pokrivanja i 2 mjerne tocke na rubovima. na rubovima pokrivanja slika je B5 sa 60 cm offset, u centru pokrivanja dovoljan je LNB. nazalost da bi pokrili sire podrucje treba nam neka slot antena za 10 Ghz, a za koju nismo toliko vjesti da ju sami ustimamo.
Pa ako se ima koja slotica za 10 Ghz viska... :-)
EME enthusiast

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #4 : 04. Rujan. 2008, 11:23:56 »
moja najtoplija i najprijateljskija preporuka glasi:ostavi se comtecha ,baci to u smece !!!!
poslat cu ti sheme za 1,2 2,4 5,7 10 ghz samo reci sta zelis ????

trebao bi nesto da ide do 2,6 Ghz kao exciter za umnozivac na 10 GHz.
EME enthusiast

Offline 9a3xz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #5 : 04. Rujan. 2008, 12:44:08 »
nemam nažalost tako  visoko ,nego reci Darku da pocme razmisljati  o linku sljeme -?- ucka ,a ne da se tu bavimo  nekakvim glupostima (nista osobno tebi) ,ljudi hodaju po mjesecu,lansiraju se sateliti svakodnevno ,a mi smo jos na nivou  pecinskog covjeka .

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #6 : 04. Rujan. 2008, 15:10:01 »
nemam nažalost tako  visoko ,nego reci Darku da pocme razmisljati  o linku sljeme -?- ucka ,a ne da se tu bavimo  nekakvim glupostima (nista osobno tebi) ,ljudi hodaju po mjesecu,lansiraju se sateliti svakodnevno ,a mi smo jos na nivou  pecinskog covjeka .

Jesi vidio nekog da hoda po mjesecu ? Svasšta ;)

73

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #7 : 08. Rujan. 2008, 14:32:06 »
9a5bs

Reci mi u čemu je problem, ne možeš sa Comtechom na 2,6 Ghz ili nisi zadovoljan sa modulacijom.
Evo isao sam testirati Comtech i kod mene lokuje sve od 1,930 Ghz do 2,666 Ghz i izlazna snaga je stabilna.

A ti bi mogao slobodno koristiti i predajnik sa 1,3 Ghz koji će ti onaj umnoživač takodjer umnožiti na 10Ghz bez ikakve razlike. Ne znam koliko je potrebno tom DB6NT pobude ali racunaj da na 1,3 moras ici minimalno sa cca 3db vise snage da bi ti taj umnozivac korektno radio na 10Ghz.

Ako bi bas radio nesto za 2,6 onda pogledaj malo IK8UIF 15mw predajnik, njega upravljas sa istim ovakvim LCD interface sa I2C protokolom s time da tu treba primjeniti neka lukavstva  ;D

A mozes napraviti i predajnik po DL1MFK sa MAX2750 koji bi trebao ici po autorovim dijagramima i na 2,6ghz

Eto to su ti opcije, a na kraju ti uvijek ostaje Kuhne pa uzivaj  ;D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz