Autor Tema: ALPE ADRIA VHF 2008  (Posjeta: 21341 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
Odg: ALPE ADRIA VHF 2008
« Odgovori #60 : 05. Kolovoz. 2008, 12:20:54 »
Nema frke dečki...

Vi radite svoje, ja ću svoje... Možda je došlo vrijeme da napravite neke nove kategorije kao i na HF-u...

Assisted
Selfspotted once
Selfspotted less than 10 times...
itd....

Bar bi svatko našao svoju kategoriju.... Bilo bi zanimljivo usporediti logove s vremenima selfspottiranja pa da se vidi koliko to uopće pomaže u natjecanjima...

Zanimljivo je da ste se baš vi iz 9A4V našli pogođeni dijelom mog posta o selfspottiranju....

Bilo je i drugih...

Uživajte....

Alen, 9A4WW

Uopće se nismo našli pogođeni selfspotiranjem, a vidim iz Davorovog popisa da ni ti nisi imun?  ???
Ako želiš reći da si bio kod kuće kada si poslao spot, onda odmah skini sa liste i 9a4fw i 9a4ew spotove jer smo i mi bili na kućnim postajama kada smo poslali spotove. Jedino zbog čega se crvenim je što sam spotao vlastiti klub, a ti?
Zanimljivo je tko baca kamenje prvi?  ???

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #61 : 05. Kolovoz. 2008, 12:28:41 »
Ma koji vam je vrag?

Selfspotting nije zabranjen, a spotirao svoj ili tuđi klub - kakva je razlika? I odakle?

Ja mislio da smo samo mi  u JN83 udreni, a vidi ovo?

GG

Offline 9A4FW

• Full Member
« Odgovori #62 : 05. Kolovoz. 2008, 12:34:17 »
E Gogo,

kod Vas je na 35 C još i ugodno uz vjetar u kosi, a kod nas? ... i mene čudi što sam odgovorio...vrućina brale udara u glavu ;D  ;D

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #63 : 05. Kolovoz. 2008, 13:40:01 »
Dragi prijatelju Alene,

Prvo potpisujem od riječi do riječi sve što ti je Željko/9A4FW gore napisao i nadovezujem se sa svojim razmišljanjima.

Na tvoj post o selfspottingu i upotrebi ON4KST chata za vrijeme natjecanja odgovorio sam ti kratko i u šali. Ovdje na forumu već si nekoliko puta pokretao diskusiju s ovom tematikom i uvijek si dobio brdo odgovora i razmišljanja o istoj. Stoga nisam htio da se ovakva diskusija opet bespotrebno ponavlja.
Ukratko ponavljam svoj stav još jednom:Dogovaranje preko chata je dozvoljeno, ali da bi veza bila regularna razmjena osnovnih parametara kao što su poz. oznake, raporti i redni brojevi mora ići RF putem.

Ne tako davno, ovdje je bila poveća diskusija o jednom takvom slučaju i koliko sam primjetio ti se tu nisi uključio ???
To me posebno čudi jer radilo se o tvojoj omiljenoj temi. I pitam se zašto onda nisi akterima tog čuvenog gafa postavio pitanje koje si uputio nama: "Nisam vidio da ste odgovorili na taj post..."

Ti i ja se poznajemo jako dugo, bili smo godinama u istoj ekipi i odradili smo mnoge konteste zajedno. I zbog toga me tvoje riječi koje si napisao za 9A4V ekipu strašno bole.

"Dečki, dvorište vam je prljavo... Nije vrijeme za gledanje u tuđa..."
"Jaki ste kad treba olajavati druge.... A kad sami radite pi.... onda ste jaki..
.."

Željko/9A4FW ti je napisao u svom postu da objasniš što smo to zgriješili - ali u tvom zadnjem odgovoru to ne vidim.

Sada te ja pozivam da ove svoje gore citirane riječi koje si napisao ovdje na forumu i obrazložiš sa dokazima. U protivnom očekujem od tebe da ih demantiraš i ovdje se javno ispričaš 9A4V ekipi.

« Zadnja izmjena: 05. Kolovoz. 2008, 14:10:30 9a4ew »
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #64 : 05. Kolovoz. 2008, 14:47:14 »
Self spotiranje nije zabrajneno !!!
Čemu diskusija ?
73 de 9A5ST
Zeky

P.S.Vruče je za mislit,a kamo li za karat se.

Offline 9A3WP

• Jr. Member
  • **
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #65 : 05. Kolovoz. 2008, 21:53:50 »
citat 9a2sb:
...-Ops na 9A4V i 9A1W utvrđuju kako im je dosta rada 9A5Y,nepoštivanja drugih rada sa 4-5 sistema i pojačala i da će o načinu rada 9A5Y otvoriti javnu tribinu....nisam čuo gdje...ali valjda ćemo saznati...
...Nisam vidio da ste odgovorili na taj post...
...Okrenuh antenu ka OK, pojačah rf gain, molim te okreni antenu.... Smješno... (bar meni...) Operatorska vještina natjecatelja svela se na pračenje Clustera i pračenje onog Chata...
...Alen, 9A4WW

Alene, slažem se sa dečkima iz 9A4V ekipe da ćeš puno toga morati dodatno objasniti.
Tim više što sam kao operator pod 9A1W u navedenom tekstu vjerojatno bio ja. Nisi naveo
izvor (LINK) na kojem se nalazi navedeni "blog" (?) napisan od strane 9A2SB. Navedeni tekst
sada po prvi puta vidim i tvrdim da je to Zlatko uobličio onako kako je on to očito pogrešno shvatio
jer nije uopće navedeno da je osnovna tema bila QRM na opsegu, a o nikakvoj uroti protiv bilo koga
nije bilo niti riječi. Pretpostavljam da je vrijeme kada je 9A2SB slušao taj razgovor bilo razdoblje po
održanom 9A ACT 7. periodu - "Pregrada 2008". Pristojno je mislim i poželjno navesti LINK sa kojeg
prenosiš nešto pa da to i ostali mogu jednostavno pronaći i pogledati ev. reagirati. Osobno sve
manje mi se sviđa što se u posljednje vrijeme počelo događati na 144 Mhz i bojim se da će me
144 MHz sve manje zanimati. U tom kontekstu osobno sam zainteresiran za jednu iskrenu VHF
tribinu, ali kako stvari stoje čini mi se da je neću dočekati prije nego izgubim i ono malo volje
što mi je ostalo... A zapravo Alene i Zlatko uopće ne razumijem što vas dvojica želite reći ?

73 & cuagn ?
Goran, 9A3WP.
<<<

@9A3WP @DK3WP

Offline 9a3so

• Newbie
  • *
« Odgovori #66 : 06. Kolovoz. 2008, 07:10:59 »
Dragi prijatelji !

Pa ne mogu vjerovati da ste tako brzo zaboravili razgovor poslije predzadnjeg takmicenja.
         1.Molim administratore da objasne zašto su maknuti svi postovi Zlatka 9a2sb,dao sam si malo truda i pregledao kompletan forum te od puno postova 9a2sb ima samo par.
         2.Stojim iza sveg sto je Zlatko 9a2sb napisao (bio prisutan na opsegu i slusao).
      O ostalim stvarima (smetanje zabog snage,neznanja podesavanja uređaja i lineara,rada sa predpojacalom u takmicenju i ostalim sitnicama necu raspravljati.
         3.Decki iz 9a5y su maheri sto se tice vhf-a i naka samo tako nastave,a svi oni kojima je dosta 5y i ostalih nepodobnih na opsegu neka si nađu drugi hobi ili neka se zadovolje trenutnim mjestom na listi vrijenosti u 9a i okolo.
         4.I na kraju ako Vam se to neslusa, na uređaju imate prekidac off i gotovo.

Kako sam član contest tima 9a6k,iako radimo sa Kapavca jn85wl te je 9a5y udaljen od nas nekoliko desetaka kilometara nikada ,bas nikada nam nije smetao.O ostalim sumnjama koje Vas muce u vezi rada 5y MORATE dokazati,do tada puno uspjeha i dalekih veza,73.

9a3so,Zdenko

Offline 9a4ww

• Full Member
« Odgovori #67 : 06. Kolovoz. 2008, 08:21:52 »
Za one koji nisu mogli pročitati Zlatkov post link je:

http://hrvhf.net/forum/index.php?topic=609.msg4742#msg4742

Moj citat je bio Zlatkov text u cijelosti....

Alen, 9A4WW

Offline 9A4FW

• Full Member
« Odgovori #68 : 06. Kolovoz. 2008, 10:37:08 »

1.Molim administratore da objasne zašto su maknuti svi postovi Zlatka 9a2sb,dao sam si malo truda i pregledao kompletan forum te od puno postova 9a2sb ima samo par.

Pozdrav Zdenko,

Zlatkove, kao i ostalih korisnika, nitko od administratora foruma neće brisati osim ako ne krše osnovna pravila, a njegovi postovi to sigurno nisu. Za svaki slučaj sam pregledao logove admina i nisam našao ni jedan obrisani post.Kada uđeš u forum, gore sa desne strane ukucaj samo pozivnu oznaku u tražilici i možeš vidjeti sve njegove postove, tj. sve teme u kojima je ta pozivna oznaka spomenuta. A ako želiš vidjeti samo Zlatkove postove, odi u forumu na rubriku članovi, pronađi ga u popisu i kada pregledaš njegov profil, na dnu imaš Poruku: "Prikaži najnovije postove ovog korisnika.". Tako možeš vidjeti sve postove koje su napisali korisnici na forumu.

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a4ww

• Full Member
« Odgovori #69 : 06. Kolovoz. 2008, 19:17:14 »
Željko je svojim postom rekao da se sa stvari koje je 2SD izrekao ne slaže ekipa 9A4V.
Moram priznati, nemam ništa protiv rada sa više sistema i više lineara sve dok postoji samo jedan signal na bandu (s iste lokacije). Svi koji su tako radili znaju da to nije nimalo jednostavno. Ali me boli dopisivanje na chatu i samoreklama na kojoj se zarađuju bodovi u natjecanjima.

Ja sam reagirao na Zlatkov post, gdje se eksplicitno navode 2 znaka koji su o tome razgovarali na bandu. Ako sam izveo krive zaključke, ispričavam se. Ali mislim da bi se prije svega i vi trebali ispričati jer su stvari izrečene pod Vašim pozivnim znakom i nedokazane (još) .

Osim novih kategorija, predlažem i da se uvedu i 2 nove vrste rada: DXCQC (dx Cluster QSO Completed) i CQC (Chat QSO Completed).

Da ste mi živi i zdravi i na tipkovnici brzi....

Alen, 9A4WW

p.s  Za one koji znaju Engleski i imaju volje, neka pogledaju dolje navedeni link...

http://www.kh2d.net/dxmonkey.cfm

Zanimljivo, zar ne??
« Zadnja izmjena: 06. Kolovoz. 2008, 19:33:06 9a4ww »
Alen, 9A4WW

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #70 : 06. Kolovoz. 2008, 20:43:48 »
KH2D je genije, ali selfspotting nije zabranjen na UKV bandovima u contestima i potezanje tog pitanje je deplasirano. Kad se uvede ograničenje, ne kažem. Nitko te ne tjera da se prijavljuješ na cluster niti da ga koristiš, to je stvar slobodnog izbora.

To što ga ja nikad ne korisitim ne znači da bi ga svima trebalo ukinuti. To što ja smatram da bi generalno svi bili bolji operatori da ga nema, samo je moje mišljenje koje nikoga ne obavezuje.

Band-tračevi su druga priča, ali inzistirati na amoralnosti nečega što je dozvoljeno, malo je OFF.

Dabogda svi koristili bar po tri sistema u svakom natjecanju i pritom nikom ne smetali.

Sreća da na KST chatu ostaju tragovi pa admin može lako uloviti maštovite momke. Jednom će pasti i kakva diskvalifikacija kad se prevrši mjera, objesit će se pokoji nos, a život će ići dalje. Zaista je smiješno raditi vezu preko ON4KSt u situaciji kad ti najbliža postaja zaostaje za preko 100 veza, ali to je tako. Ljudi smo.

Kad se veze počnu završavati preko mobitela, onda smo gotovi.

GG

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #71 : 06. Kolovoz. 2008, 21:38:00 »

Citat:
Željko je svojim postom rekao da se sa stvari koje je 2SD izrekao ne slaže ekipa 9A4V

Netočno, Željko je rekao nešto sasvim drugo. Pročitaj još jednom njegov post.

Citat:
Moram priznati, nemam ništa protiv rada sa više sistema i više lineara sve dok postoji samo jedan signal na bandu (s iste lokacije). Svi koji su tako radili znaju da to nije nimalo jednostavno.

Ne razumijem te. Kod nas primjenjujemo isto rješenje koji smo ti, ja i 9A2KK koristili na 9A1B ctest lokaciji. Što tu nije nimalo jednostavno ???

Citat:
Ja sam reagirao na Zlatkov post, gdje se eksplicitno navode 2 znaka koji su o tome razgovarali na bandu. Ako sam izveo krive zaključke, ispričavam se. Ali mislim da bi se prije svega i vi trebali ispričati jer su stvari izrečene pod Vašim pozivnim znakom i nedokazane (još) .

Ako misliš da si nešto krivo zaključio onda se ispričaj sebi. Za ovdje iznesene neistine prema mojoj 9A4V ekipi ćeš se morati ispričati nama!

Citat:
Osim novih kategorija, predlažem i da se uvedu i 2 nove vrste rada: DXCQC (dx Cluster QSO Completed) i CQC (Chat QSO Completed).

Dobra ideja! Ali uz obvezno poštivanje izmjene raporta i rednog broja veze preko DXC i chata. Samo dogovaranje veza ovim vrstama rada se ne bi trebalo priznavati.

Citat:
p.s  Za one koji znaju Engleski i imaju volje, neka pogledaju dolje navedeni link...
http://www.kh2d.net/dxmonkey.cfm

Zanimljivo, zar ne??

Znam za tu stranicu već odavno a tebi je vjerojatno Home page u bookmarksima. Netko na DXC objavi spot da je bio CME na suncu, netko se selfspotira da na 10368.100 poziva CQ RS preko scp JN77GV, etc.... I ti smatraš da svi ti radioamateri zaslužuju da ih autor te famozne stranice baca u zoološki vrt i naziva majmunima ?!?!?!?

Jako zanimljivo, nema šta!

Btw sinoć sam za vrijeme NAC kontesta, koji se ovaj utorak održavao na 2m, malo pratio DXC i ON4KST.
Takvo ponašanje "civiliziranih stranaca" je zbilja nedopustivo! ;D Ja sam mislio da se to događa samo kod nas. Nadam se da ti to nisi pratio. A ustvari možda bi ih malo i opametio ovaj tvoj spot od nedjelje kad nas već nije, samo da ga prevedeš na engleski ??

144000.0  SELFSPOTTERS  3-Aug-2008 1024Z  razmjenite i raporte na clus <9A4WW>

P.S. Ako si ga već pokrenuo i sudjeluješ u ovom topicu, onda bi bilo fer i po netiquette kodeksu da malo i odgovoriš i obrazložiš neke primjedbe i pitanja upućena tebi umjesto što nastavljaš po svom i praviš od svega ovoga dugačku trakavicu.

73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9a3gj

• Full Member
« Odgovori #72 : 06. Kolovoz. 2008, 22:25:49 »
Contest Date     Contest name (click to view)     start (utc)     end (utc)     deadline     K     Calls     Qsos     Check     Stati
stika    BC
03.08.2008.     Alpe Adria VHF contest     07:00     03.08.2008. 15:00     18.08.2008. 23:59     K      25     1958     0    

02.08.2008.     Zagreb FM contest     14:00     03.08.2008. 14:00     20.08.2008. 23:59     K      38     1464     0    

Smije li se tko okladiti na opciju tko će više nakupiti pristiglih logova do zaključenja zaprimanja :Dali će to biti  ALPE-ADRIJA Contest ili 5.period ZGB FM 2008 ?
Pa nije valjda jarac da je 5.period ZGB FM 2008 bio aktuelniji od ALPE-ADRIJA 2008 !
Po dodanašnjoj zainteresiranosti u objavljenim postovima i sveukupnim komentarima osobno tipujem na 5.period ZGB FM 2008.g.  pa bumo vidili do kraja kak bu to sve završilo.
Zato učesnici ALPE-ADRIJA 2008 , nedajte se isprovocirati,već u što većem broju šaljite svoje logove samo da ja na kraju nebudem u pravu.
Čitajući dosadašnje prijave primjećujem da se sa većim "snagama" dela na FM-u nego na donjem MHz,no u konačnici nemora ostati dodanašnja konstatacija.
73 - kladionica otvorena , molim nekoga tko se bolje u to razme da postavi i koeficijente !
Mladen-9A3GJ

Daj još jednu rundu ...

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #73 : 06. Kolovoz. 2008, 23:09:39 »
Ma tu je sve jasno, zicer iz 2 u 1 i Alpe adria u zadnjim minutima odnosi pobjedu  ;D
Ali lijepo je vidjeti i pače  ;D pohvalno da ima toliko pristiglih dnevnika u FM natjecanju, bravo dečki!
QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a3gj

• Full Member
« Odgovori #74 : 07. Kolovoz. 2008, 05:57:42 »
QV,
Izgleda ti dobra procijena kad se na robota za ALPE - ADRIJA 2008 dodaju i logovi sa "Alpe-Adrija contest CC robot" koji još uvijek nisu na zajedničkoj listi a do kraja će sigurno biti spojeni  +  oni standardni "kalkulatori" koji smatraju da je najpametnije poslati contest-log na zadnji dan dozvoljen za prijavu na robota (ako misliš ući u plasman, a ne  za check)
A ovo što je do današnjeg dana stiglo za 5.period ZGB FM 2008.g. bi trebao biti realan maximum.(FM-aši su kak i penzići
"prvi plaćaju svoje račune")

Mladen-9A3GJ

Daj još jednu rundu ...