Autor Tema: ?lanske diskusije  (Posjeta: 35811 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
Odg: ?lanske diskusije
« Odgovori #90 : 02. Siječanj. 2009, 12:02:35 »
Poučite mene koji neznam!!!
Tko su članovi UKV Komisije ??? ??? ??? ??? ??? :-[ :-\
Po meni samo postoji UKV Manager ,ali ni to ne piše  ??? ??? ??? ??? ???

Mike ;D
P.S. Samo nemojte stavit min 20 veza i u ostalim takmičenjima , jer mi odozdal teško prelazimo tu brojku ;D ;D ::)
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #91 : 02. Siječanj. 2009, 12:20:06 »
Pozdrav

Iskreno, i ja sam bio iznenađen pročitanim  ??? :o ::)

73 de krešo

Kreso

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #92 : 02. Siječanj. 2009, 12:33:04 »
Komisija, da, neka se oni time bave  ;D
Ne vjerujem da je to bio Tom jer sam ga istovremeno cuo kako radi i po drugim qrg na istom bandu, a i kako je poslije svakog primljenog 9A znaka kucao veselo RR mislim da je bio neki manje iskusan operator. Ali da smo dx cluster operatori kojima nema premca to je istina  ;D ;D

QV

Nebih znao ali ja sam kasnije Toma odradio i na 160. Mozda on to tamo ima skolu radioamaterizma. Valjda je vrijeme da splitski klubski amaterizam pocne djelovati.

73's de Leon 9A9L

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #93 : 02. Siječanj. 2009, 15:14:57 »
Pa ne bih se baš složio s poštovanim kolegom Mikulkom da baš teško prelazimo 20 veza u contestu, ali istina je da u toj FM kategoriji i ne radimo.

Glede veselog Toma, prije bih rekao da je to Tomo, tj 9A4W, jer koliko znam, Tom nema antenu za 160m, ali  čuda su moguća ;D

Dozvoljavam da nisam baš u toku, a kad je taj rukomet u pitanju, možda bojle da čkomim.

Uvijek će nas briti za i protiv pa tako i u ovom FM slučaju.
Obzirom da se svaki period Activitija, osim moćda jednog, prekapa s nekim contestom kojeg organiziraju klubovi itd, a njim ostaje na volju da ostave tu FM kategoriju, ako sam dobro razumio? Samo što je HRs neće podržavati u sustavu Activity-a

Kad smo sedamdesetih imali UKV maraton, nešto slično ovom acticvitiju, nije bilo kategorija zasnovanih na vrstama rada, a to je bilo vrijeme kad su najprije Fm, pa onda i SSB počeli uklanjati ostatke AM po opsegu. I što je najbolje, u isti koš su trpali veze preko satelita (onda AO& i AO7). Da stvar bude bolja, grupa maloumnika iz Splita odlučila je osvojiti prvo mjesto u tom maratonu i to u cijeloj YU. Jedan od tih bio je 9A2WA, a drugi ja, uz još nekolicinu fanatika.

Nismo uspjeli, bili smo drugi! Iza YU2CBE (Maki, za sve si ti kriv...). Kako smo za tropo bili u banani, udarili smo po satelitima, 9A2TW nije propuštao ni jednu orbitu.

Prema tome, možda je rješenje u prilagođavanju. Ako malo pogleamo oko sebe, mamuta i dinosaurusa više nema. Preživjeli su krokodili i bijele psine. Možda su shvatili da to što nema FM kategorije u Activitiju nije smak svijeta?

GG 

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #94 : 02. Siječanj. 2009, 15:32:17 »
Eto ti vraga....nema veza preko satelita nema ni splicana. TW otisao na 160 m pa sada ni njega nema vise. Kineski zid je ocito tesko za preci narocito Splitski. Samo nesto nije jasno...kako je 9A2TW bio u vrijeme YU2CBE??? Nesto je tu pomjesano. he he

Vjerojatno nije smak svijeta ali zasto je potrebno to ukinuti...?? Zasto nije to objavljeno u casopisu?? Mozda se i to tajilo kao sto se tajilo i diplomu svjetskog prvenstva u rukometu. (pise na HRS forumu predsjednik..I skrivena verzija na engleskom više nije skrivena... 
Zasto to nije nitko napisao zasto?? Ni UKV manager ni njegov pomocnik (ili pobocnik). Ja mislim da bi mnogi htjeli znati zasto.
Nadam se, pouceni primjerom, da ce to biti objavljeno u slijedecem broju casopisa pa onda i na ovom portalu.

Sretna vam nova i na FM i u casopisu i na potralu.
73's de Leon 9A9L

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #95 : 02. Siječanj. 2009, 15:58:56 »
Poštovani YU2RUR,

YU2CBE je u 1976 bila UKV sekcija RK Varaždin, a Maki se u to vrijeme po nekom svom životnom poslu ili pozivu zatekao u Varaždinu, a onjemu ne bi trošio puno riječi, taj je puno UKV voda zamutio.

9A2TW je u to vrijeme bio YU2RTW i kao član YU2CBM održao skoro 1 000 veza preka satelita, a prvo mjesto mso izgubili tijesno zahvaljujući boljim tropo vezama varaždinske ekipe.

Pa sad da vidimo kome se ispremiješalo...

Inače, inkriminirani i svekrivi časopis na strani 37 iz pera UKV managera donosi nova pravila 9A ACtivity za 2009. godinu i kratko pojašnjenje u okviru.

Ne bih ovdje elaborirao situaciju u kojoj se trenutni naazi UKV manager i nevezano za ovo natjecanje do nekih pomaka u bilo kojem smjeru sigurno će morati doći.

Koliko sam HRS ima smisla za prezentaciju nekih stvari, fala lipa, ni o tome ne bi. Svaka čaša može bit do pola puna ili od pola prazna, kako se zeme. Ili kao u onom vicu kad su tipu odrezali obe noge do kuka, aj pogodite šta su mu naveli kao ispunjenje davne želje?

Na našu žalost, nesreću i nevolju prije 25 godina kad sam ja bio 9A UKV manager nije bio problem sastaviti ni UKV komisiju, a danas je problem naći jednog čovjeka koji bi se zauzeo da odradi posao za dobrobit svih nas.

Leone, ja znam da ti je upala sjekira u med s onim smajlićima, ali ne mogu odoljeti da ti ovog posljednjeg ne okrenem za 180 stupnjeva.

GG

Offline 9a3gj

• Full Member
« Odgovori #96 : 02. Siječanj. 2009, 16:19:53 »
A gdje stoje ta nova pravila za 9A ACTIVITY 2009 na ovome našem HRVHF.NET-u ?
Možda se to GG samo šalio za tu info u časopisu ! A možda mu je netko i krivo podmetnuo tu informaciju !
Možda da se netko udostoji pa preskenira iz časopisa propozicije i ovdje na portal,kad ih već dosada niko
nije "službeno"-"zalijepio".
Bez obzira kakve su propozicije , prve rezultate "NOVOTARIJA" ćemo vidjeti već od 18.01.2009-VIDOVO 2009.
A valjda ćemo saznati i za ime tog biser-majstora novih propozicija 9A Activitija,nadam se da je odluka donešena
"konzenzusom a ne samoinicijativom".
Mladen-9A3GJ
Mladen-9A3GJ

Daj još jednu rundu ...

Offline 9A3LN

• Newbie
  • *
« Odgovori #97 : 02. Siječanj. 2009, 16:31:06 »
Poštovanje svim ukv-ašima i HNY 2009 :D!
Pozdravio bih i podržao reorganizaciju kategorija ukv natjecanja.
Prednosti novih kategorija su:
- masovnije uključivaje tehnički prosječnih radio-stanica u rad i plasman (Do sada nije imalo smisla uopće slati dnevnik za plasman u konkurenciji s KW-atnim stanicama. Taktika rada na stanici s 500W ili 50 W je sasvim različita.)
- možda bude manje smetnji, jer bolje je raditi komforno s 100 w, nego iscjediti iz homemade lineara zadnji watt snage i proizvoditi smetnje i bijes komšiluka (radioamaterskog i lokalnog  >:() i manje se onečišćuje elektromagnetski spektar.
- Kompletiranje i postavljanje portabl opreme je jeftinije i manje zahtjevno (antene, agregati,...).
- Poticaj, stanicama samo s FM vrstom rada da se tehnički kompletiraju i operatorski napreduju.

Za sada toliko, 73! Damir

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #98 : 02. Siječanj. 2009, 16:42:44 »
Ja ne administriram po webu, a ni s časopisom nisam baš u dobre.

U časopisu koji sam dobio imam na stranici 37 nova pravila 9A activitija i pojašnjenje uvedenih novina.

Život ide dalje, osobno sam bio skeptičan kad je uvjet za plasman u UKV natjecanjima postalo slanje loga u elektronskom obliku i pogriješio.

Vrlo sam blizu Damirovog razmišljanja iako mi sam Activity nije u fokusu zanimanja.

Budimo realni pa sagledajmo malo cijelu priču oko tog FM-a i booma koji je zabilježio sredinom 90-tih godina kad je veliki broj ljudi došao u posjed kojekakvih FM uređaja. Pozitivno je što im se pokušala dati prilika da u okviru tehničkih mogućnosti koje su imali osjete kako izgleda i contest. Ali nisam siguran da je inzistiranje na tome da to tako zauvijek i ostane kvalitetno i razvojno pozitivno rješenje.

Mislim da nova pravila širokom lepezom kategorija daju svakome mogućnost da se pronađe u nekoj od njih, a ako baš nema izbora,uvijek mu ostaju natjecanja koja se odvijaju u istom terminu kao i Activity.

Što se samih antena tiče, činjenica da se malo, ako uopće koja, usmjerena antena može naći i za FM dio banda ponešzo govori o pravcu kretanja kojim idu nova pravila. A izrada loše i dobre antene košta jednako. Možda je i toj edna od intencija novih pravila?

Mislim da nije rješenje razvijati kategorije i pravila spuštati na nivo da svako moće biti pobjednik , samo ako odabere pravu. jer ćemo u tom slučaju doći i do one "antena stara 25 godina s iskrivljenim elementima i OG18 obujmicama na balkonu s južne strane zgrade".

A što bi mi iz Splita rekli koji na FM-u ne možemo uraditi nikoga?

G

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #99 : 02. Siječanj. 2009, 16:50:35 »
Nismo uspjeli, bili smo drugi! Iza YU2CBE (Maki, za sve si ti kriv...). Kako smo za tropo bili u banani, udarili smo po satelitima, 9A2TW nije propuštao ni jednu orbitu.

Kao sto vidis uredniće boldano ti je sto si stavio u isti kos. Znam ja na koji se to period odnosi ali 9A2TW staviti u period kad 9A nikome nije bilo ni u primisli....!!??

Na našu žalost, nesreću i nevolju prije 25 godina kad sam ja bio 9A UKV manager nije bio problem sastaviti ni UKV komisiju,

HMMMMMM....
Gogo jel ti to bez naocala ili bez glave. Em ne pobijes tvrdnju na ono na sto si dobio smajlica nego jos uletis u vecu papazjaniju. Prije 25 godina nije bilo 9A. Procitaj od kad se predmetak 9A koristi..... ili trebas lektoricu ili sekretaricu.

Ma lako meni za smajlice, ali ja jos uvijek nisam dobio casopis pa nemam iz cega procitati. Mozda stihne do proljeca.

73's de Leon 9A9L

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #100 : 02. Siječanj. 2009, 17:15:15 »
Možda bi tebe više veselilo da sam umjesto 9A stavio YU2?

Ko onaj koji ispravlja države rođenja?

Jasno je tebi što sam ja htio reći pa ne kopaj dalje bez potrebe.

Ajmo se držat teme, ne treba nam ovdje rasprava o demokraciji, markama automobila i ostalim bananama.

G

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #101 : 02. Siječanj. 2009, 17:39:55 »
Pa vjerojatno i bi jer je to pripadalo tom periodu jer si doslovce pomjesao kruske i jabuke i u onaj period stavio nesto sto u njega ne spada. Da si stavio njegov bivsi znak Yu2RTW a u napomeni da je to sada 9a2tw sve bi bilo u redu. Jedan urednik casopisa si ovakve monade nesmije dozvoliti. Vidis u cemu je tvoj problem....kad shvatis da si napisao glupost i to ti se dokaze onda odmah zatvaramo temu. Ja je ne zatvaram , tema je FM u acivity i mislim da je ne treba izbacivati. Treba nam masovnost u svim periodima a ne samo u jakim natjecanjima. Mozda nekom od eFeMasa padne na pamet da napravi neku ELLY i da predje na jacu i visu stepenicu u kontestima. Ja bih rado procitao u casopisu o argumentima za ukidanje FM-a ali nazalost jos ga nisam dobio. A ni ovdje bas ne vidim neku informaciju o tome.

Glas za FM u activity

I necu ti staviti smajlica...pati
73's de Leon 9A9L

Offline 9a3gj

• Full Member
« Odgovori #102 : 02. Siječanj. 2009, 21:16:51 »
Zanimljivo !
9A3LN i 9A6C i sijaset onih koje ja nečuh u posljednjih godina u 9A ACTIVITIJU bez obzira na modulaciju sad navijaju za ukidanje FM Categorije kak ko na svoj način neko to od njih objašnjava ovako netko onako ali svak nekak u rukavicama kako kome paše da ne navodim još koji pozivni znak ovog momenta a bit će ih sigurno dok se ova tema ne okonča.
Ovo me Leone ,podsjeća na onu :nisu oni pucali-sam su gulili krumpir !
I neznam zašto bi na ovu temu ukidanja kategorija učestvovali oni koji neučestvuju u Contestima ,što bi bilo logičnije zbog animiranja da i bude što više kategorija.
A ona otrcana fraza da se to sve radi na dragovoljnoj bazi ,neka ti koji tako i misle i odustanu od svog dragovoljnog rada ,jer nitko nije nezamjenjiv ,uvijek se netko novi nađe tko je zainteresiran za daljni rad , a floskule nek prodaju onima koji ih mogu progutati..
Ionako od ove sadašnje garniture koja dijeli diplome za samo prvih deset mjesta u 9A CONTESTIMA  i nisam očekivao neki pametniji potez (u organizaciji HRS-A) jer uvijek ih hebeniše lova za resto diploma ,pa po tome ispada i da netreba slati logove ako vidiš da si iznad 11-og plasmana.
Svi su se vjerojatno već prepoznali u gore navedenim i prozvanima tako i da nisam trebao ponaosob navoditi pozivne oznake a ovo nije kraj.
Prema tome o ovoj temi propozicija molim da komentiraju samo oni koji učestvuju u Contestima i oni koji djele bodove u istima i onima koji su za što više kategorija a protiv su onih TRLABABA'LAN-ova koji uvijek nađu neko riješenje za svoje experimentisanje i nepromišljene poteze odnosno dodvoravanje nekima za koje nas zabole uvo.
73
naravno ,nastavak slijedi,jer malo je onih sa FM-a koji otvoreno smiju progovoriti  da se o nečemu raspravlja a  to isto još uvijek netko od dežurnih administratora nije složio na portal .
Vidjet ćemo u VIDOVU 2009 tko će se od FM-aša PRILAGODITI NOVIM PROPOZICIJAMA,ali ako ovakovi biseri i budu prošli do ljeta ne samo da treba promjeniti nove propozicije već treba promjeniti i bisere koji su se toga dosjetili ,a i onima koja je ta varijanta uopće i pala na pamet ako je uopće i imaju.
Dobro pa postoji forum pa će valjda i koji Contester nešto reći na ovo a ne samo oni radioamateri-političari !
73
Mladen-9A3GJ

Mladen-9A3GJ

Daj još jednu rundu ...

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #103 : 02. Siječanj. 2009, 21:24:30 »
Poučite mene koji neznam!!!
Tko su članovi UKV Komisije ??? ??? ??? ??? ??? :-[ :-\
Po meni samo postoji UKV Manager ,ali ni to ne piše  ??? ??? ??? ??? ???

Mike ;D
P.S. Samo nemojte stavit min 20 veza i u ostalim takmičenjima , jer mi odozdal teško prelazimo tu brojku ;D ;D ::)

Pozdrav Mike,

Radna grupa za UKV natjecanja formirana je na 17. redovitoj sjednici Izvršnog odbora HRS-a, održanoj 21. prosinca 2005. godine na inicijativu 9A UKV managera Željka, 9A4FW koju je iznio Izvršnom odboru HRS-a. Naime UKV manager može sve svoje dužnosti obavljati sam ili predložiti IO HRS-a ekipu za formiranje komisije s kojom će podijeliti poslove.

Radna grupa za UKV natjecanja:

1. Željko Dražić Karalić, 9A4FW, predsjednik
2. Hrvoje Juzbašić, 9A4EW, član
3. Krešo Bišćan, 9A2HM, član
4. Krunoslav Kos, 9A2SD, član
5. Mate Botica, 9A4M, član

Upravo sam se telefonski čuo s našim UKV managerom, nazvao sam ga da mi da pojašnjenja u vezi novih pravila za 9A Activity 2009. Rekao mi je da su na njegov prijedlog nova pravila izglasana na sjednici Izvršnog odbora HRS-a brojem glasova članova 8 ZA i 1 PROTIV.
Nova pravila su objavljena u časopisu Radio HRS broj 6(131) za studeni/prosinac 2008. Sutra ću ih postaviti i ovdje na portalu te proslijediti Marku, 9A8MM da to isto učini na www.hamradio.hr stranicama.
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9A3LN

• Newbie
  • *
« Odgovori #104 : 02. Siječanj. 2009, 23:37:06 »
Čemu isključivost i potcijenjivanje tuđeg mišljenja i rada, g. Mladen!?
Pošto sam vam nepoznat, podnosim izveštaj o svom radu u 2008-g.
Dakle, tu su 5 ukv natjecanja sa snagom od 20 do 100 W i antenama: tonom 16 el. za 2m, 16 el. za 0,7 m, 6 el. za 6m i 5 el. za 4m. Ukupno sam, na vhf i uhf opsezima, napravio oko 800 veza. Više sam radio na 50 a naročito na 70 MHz.
Ispisao sam i poslao sve qsl karte osim dijela za digi mod. i za 2008.
Radim i na kv opsezima kao i u nekim KV natjecanjima i to s vertikalnom antenom i 100 W.
Vi mislite da nije u redu ukidanje FM kategorije, ok, možda ste u pravu, a možda i niste. Poslije godinu dana vidjeti će se rezultati, pa se pravila mogu ponovo korigirati. Za to nije potrebna revolucija, bijes, skidanje glava,...
Što se tiče nečijeg rada ili nerada u natjecanjima mislim da su neki od razloga, u napućenijim sredinama, slijedeći:
- Presnažni i prepobuđeni lineari kao i tvornički prijemnci slabijih karakteristika s kojima 95 % amatera radi, zbijenih na malom prostoru (gasiš uređaj poslije 10 minuta - jer što mi ovo nerviranje treba >:()
- Kategorije - ako imaš manju snagu nemaš izbora, samo FM (kod nas sve aktivne FM stanice možeš odraditi za 10 minuta) jer nemaš šanse bosti se s onih par KW-atnih stanica koji su naučili samo kraticu CQ.
- Komotnost i inercija tj. slaba motivacija (ipak smo večina nas ljudi u godinama,  :P). Pošto nema materijalnih sponzorskih nagrada (gajba piva, pećeno prase, 10 kg faksa, 5 kg čokolade, besplatni masažni tretman  8) ili 100 m licnaste žice) dobre su i diplome. Možda bi ih bilo dosta i 5.

Pozdrav svim negnjevnim ljudima, a ostali neka pate ako im smeta,...

Damir