Autor Tema: ?lanske diskusije  (Posjeta: 36496 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
Odg: ?lanske diskusije
« Odgovori #120 : 19. Rujan. 2009, 16:25:13 »
Obično keramičari s takvim alatom buše pločice za ventile i slične otvore ali služi čini se i za Al
       73's franjo 9a2zh

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #121 : 19. Rujan. 2009, 17:25:30 »
Svojedobno sam u Pevecu nabavio nastavak za bušilicu i dvije krunske pile za metal koje prave rupe od 50 i 68 mm i spasio se, hi. Problem su jedino visoki okretaji bušilice pa je bušenje na stupnoj bušilici puno preciznije. Rupu u aluminiju otvara kao od šale, a na ambalaži je nacrtana željeznička tračnica, ali nisam probao, imaju i bez mene dovoljno problema ;D.

Odlična stvar za instrumente na linearcima, jer je alternativa bila niz rupica od 6 mm, onda kidanje kliještima pa turpijanje - ajme.

Još samo da je uhvatit vremena pa pozavršavat sve što je započeto :'(

GG

Offline 9a2fw

• Newbie
  • *
« Odgovori #122 : 20. Rujan. 2009, 19:02:46 »
  Ovakvu alatku već dugo koristim (za okrugle rupe!), ali nigdje da nađem nešto slično a da buši pravokutne rupe HI!
Ispada da je u tome slučaju još uvijek najbolja metoda: puno malih rupa i turpija !!

All the best.Nikola

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #123 : 21. Rujan. 2009, 06:29:03 »
Martine , vidio slične sprave u Merkuru.   Radio sa sličnima za plastiku , jako dobro za uvodnice i sl.

73s

Luci , 9A1Z
Luci, 9A1Z

Offline 9A5TD

• Sr. Member
« Odgovori #124 : 21. Rujan. 2009, 07:17:17 »
  ...............a da buši pravokutne rupe HI!
Ispada da je u tome slučaju još uvijek najbolja metoda: puno malih rupa i turpija !!

Imas alat i za pravokutne rupe, imas muski i zenski dio alata sa sarafom kojim sve stezes do probijanja. Skupi elementi do bola (RS-katalog) ali radi bez problema. Probano na Al limu od 3mm.

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #125 : 21. Rujan. 2009, 22:43:59 »
Dobro je ljudi ...znači ima toga i kod nas....? Evo prijateelj Ivica 2BW našao na netu u Elmi ili Elmatisu u Zg...turbine za hlađenje PA....to je ona firma što ima koakse LRM i "N" konektora ...za 10-12 mm koaks...ALI  samo za krimpanje...i tu su potrebna ona velika kliješta koje nije lahko naći...? Ima jedna tute..! A kabel LMR 400 odgovara za te konektore i kada se to "zakrimpa" nema problema...ste vidjeli ...svi oni komadi kratkih kabela što se može naći na sajmovima...(bilo i na Jarunu) su krimpani...znači stvar je ok...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #126 : 22. Rujan. 2009, 07:34:47 »
Dobro je ljudi ...znači ima toga i kod nas....? Evo prijateelj Ivica 2BW našao na netu u Elmi ili Elmatisu u Zg...turbine za hlađenje PA....to je ona firma što ima koakse LRM i "N" konektora ...za 10-12 mm koaks...ALI  samo za krimpanje...i tu su potrebna ona velika kliješta koje nije lahko naći...? Ima jedna tute..! A kabel LMR 400 odgovara za te konektore i kada se to "zakrimpa" nema problema...ste vidjeli ...svi oni komadi kratkih kabela što se može naći na sajmovima...(bilo i na Jarunu) su krimpani...znači stvar je ok...? M.
GM, slicna je turbina kupljena u Porecu izdrzala dobrih pola sata... pa krepala... (od nape) ista se hladi zrakom kojeg usisava dok se kuha ;)

73

Offline yu7ef

• Sr. Member
« Odgovori #127 : 22. Rujan. 2009, 10:39:15 »
Citat:
slicna je turbina kupljena u Porecu izdrzala dobrih pola sata... pa krepala... (od nape)

Ja na mom linearu sa TH328 koristim turbinu od nape jos od 1991 i jos nije krepala ...

Bice da su nekada te stvari pravljene da traju dugo a danas se sve pravi samo da se
proda te da "drzi vodu dok majstori odu" pa da se proda jos neka ... manje vise ista
je prica sa svim uredjajima koje danas mozemo kupiti

73, Popa, YU7EF

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #128 : 22. Rujan. 2009, 11:34:42 »
Pope, da nije VKF150 iz nape Gorenje-Sever?

To se ne da usporediti s ovim pvc surogatima...

GG

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #129 : 22. Rujan. 2009, 19:36:49 »
Molto bene...može se uporabit....ovu Vrancusku turbinu treba vidjeti u "živo" da li je čemu...? Ak je od plastike...hm...? ...Non me piace...? A more biti i dobra...? Tja....nisu ni loši oni metalni ventilatori from Chiptek"   rade na 220 v. i dobro pušu...stavio ga u linear sa jednom GI7B.....a po netu ima dosta gradnji gdje ljudi stavljaju baš za GS35B ventilator...puno jači ...vidi se po dimenzijama...no mere se staviti i dva ventilatora..ima dosta konbinacija.....ali ak linear radi u kontestu 24 sata..e tu treba dobra turbina...da stvar ne rikne....jednoj ekipi zadnjeg kontesta....popalilo se pol lineara...a linear onaj Mađarski..ultimo grido....onaj lajt-šou sa led diodama..i ostala šminka..? Eto...! Jeli se radi što konkretno...? Aaaaa..? U mene je new generacija TRSV.   nešto dotjerano nešto pri kraju ..sa ljeva ..new izlaz ....5mW in 3 W. out.....za drajvat ovo u sredini...70 W. out-a pa u filter te u linear...i poslje lineara W. metar i odmah na njemu onaj kilowatni EME filter....i NEMA TV SMETNJI....gledam TV na PC ..onaj ubodni usb ...slika i ton ..ok...! Ono desno je TRSV sa TAK 7.4 SCHOTKY miješačem...treba mu pola W iz LO....DA BI RADIO KAKO TREBA....ono iP3 I OSTALE SMETNJE...što su u kontestima...pa se proba i to...kako se ponaša...?  Neki leteći mravi se pojavila gore na teraci....milijun....jedni voze amo drugi tamo...non-stop....ako ih počnem tjerat ..gazit ....uzlete i u napad na mene...grizu ko kobre.......pa upotrijebio spray za čiščenje kontakta....samo se onesvijeste i poslje par minuta dođu sebi i navale još žešče....znači da su mutirani....postali zvijeri.....treba jače sredstvo.....WD-40 ..to je djelovalo....oma ih pretvorilo u mumije...? ( a nebi mrava zgazio ..kaže se za nekoga...ma daj..zahebi ) Bene....homo naprej fantje...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a3bim

• Full Member
« Odgovori #130 : 12. Travanj. 2010, 20:00:51 »
Evo ga....stavim ovi vamo pod diskusije....jeli tko vidio ovaj alat kod nas...dušu dao za otvore na prednjoj ploči ..i za ostalo gdje treba napraviti bilo kakva otvor....? To našao slučajno kod Japanca....? M.

ekola martinjo, samo za tebe stiže službom spedicije u rijeku ...

materijal "vidije" ča bi rekli mi istrijani, je od istog materijala od čega se rade alati za tokarski, glodala i cnc štance, tako da za Al/Cu može trajat dovijeka, a za željezne stvari - oprez pri radu  (mići điri) ;)

73 saluti
"To invent, you need a good imagination and a pile of junk" - Thomas Alva Edison (1847-1931)

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #131 : 12. Travanj. 2010, 22:35:11 »
HM...! Se proba ! Nego--pošto ti i još neki boysi gradite linear sa GI7B evo kako sam ja riješio stvar sa pričvrščivanjem cijevi....prva rešetka je na masi ..u starim ispravljačima od TRI-a 510 515 su bili elektroliti fiksirani sa ovim obručima i sa tri papučice za pričvrstiti na šasiju ..pa je to iskorišteno za fiksirati GI7B...točno na mm upada ? Te stvari od TRI- a su se bacale u smeće...spasio par komada .....ispravljački dio je najbolji ...samo traf ...ostalo je za baciti...kao i cijeli uređaj...osim X filtra kristala te Vfo-a koji je masivno napravljen i stabilan..! Buon lavoro ragazzi ! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #132 : 13. Travanj. 2010, 08:28:53 »
HM, ova me fotografija izdaleka podsjeća i na neke druge stvari, prvo sam mislio da je fotomontaža a onda pogledaš iz blizine i onda vidiš da je stvarno montaža. Martine, koji si ti fotoamater, to svijet još nije vidjeo. To ni Lupino ne bi tako dobro snimio.

73 de 9a2d

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #133 : 13. Travanj. 2010, 10:01:02 »
Kefa ...a uslika se sa onim digi aparatićem...? E vo slike sa jednom GI7B....tu je ono "finger" ali nije baš nešto pa sam dodao pločicu od aluminija ..malo obradio i sada je bolji spoj sa masom...puno solidnije ? M
Martin 9A3GE

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #134 : 13. Travanj. 2010, 10:42:51 »
Hajde, nećemo sada u perfekciju. Nego, gdje nalaziš sve te BC panele (radi kondenzatora)?

73 de 9a2d