Autor Tema: 9A Microwave contest 2008  (Posjeta: 3668 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A4EW

• Sr. Member
9A Microwave contest 2008
« : 07. Lipanj. 2008, 11:43:56 »
Pozdrav mikrovalci,

Zanima me da li će netko sa juga 9A ili eventualno iz E7 biti QRV na 10 GHz jer ako neće da ne okrećemo uzalud antenu "put doli"  ;D

Kontest lokacija sa koje radimo nije baš idealna za taj smjer ali ako ima zainteresiranih možemo se popeti sa opremom na drugi dio objekta i onda imamo otvoren taj pravac.

QRV smo na ON4KST chatu i DX-Clusteru.

73 i GL svima u kontestu!

de 9A4V Bundeva 101 Contest team
QRA loc. JN95KI
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
Odg: 9A Microwave contest 2008
« Odgovori #1 : 07. Lipanj. 2008, 12:22:05 »
Pozdrav!

Ova kiša i slabo pisanje o kontestu ne zvuči dobro. Ipak ako ima nekog kog treba ohrabriti onda hrabrim jer če propagacije biti dobre na 10 GHz. Lokalni pljuskovi su idealni i za back scatter . Preporučam se za stanice istočnije od mene da me potraže u oblacima neposresno zapadnije od mene. Tako sam radio i 2SB.

Čujemo se uskoro!

73 & GL de Luci 9a1z  JN86EL

P.S. Mislim da je i kod 9A1CMS sve OK na 3cm.

Luci, 9A1Z

Online 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #2 : 07. Lipanj. 2008, 19:55:02 »
Luci,

evo citam Radio Rivistu pa gledam, ako ne bude aktivnosti kod nas, bit ce nesto kod susjeda, oni imaju natjecanje 7/8 od 1400-1400 utc UHF/SHF Contest "Cita di Magenta" pa navali.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1Z

• Hero Member
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #3 : 09. Lipanj. 2008, 07:23:10 »
QV, bio si u pravu. Čak 6 komada  I stanica u logu. A sad od početka. Ovaj put nisam imo vremena ni kalibrirati stanicu.
Obavezno prije rada potražim farove i kalibriram azimut i frekvenciju.Ali  nema farova. Pa nije sve krepalo valjda? Transverter šumi. Da li ne valja elevacija ( za koju imam motor ali nemam indikaciju pa i to podesim prije kontesta na far)?
Telefoniram dečkima preko brda ( 9A1CMS) i Mario 9A4DE potvrđuje : HG1BSB ne radi. Ipak ima nade .. minuta do kontesta: da čujemo možda ima koja stanica na bandu. Vrtim na brzinu skalu i čujem CQ DM7A. Točno na sekundu u 1400 prekida CQ. U 14:00:10 prva veza u LOG-u! A onda se nebo otvorilo. Po tri-četiri stanice na istoj frekvenciji ( RS široki signali). Gazimo se i prekrivamo i "oni" s druge strane oblaka, a bogme i mi u bermudskom trokutu 9A1CMS, S51ZO i 9A1Z. Tu su blizu i HG1W i OE3WRA/4. Nakon prvog vala odrađenih stanica odlučim malo skreniti "pogled" na zapad. Odmah u oblaku 30 stupnjeva od najvećeg centra aktivnosti nalazim DL6NCI, Lorenza. Veza pada od šuba. Na žalost početak je testa i svi iz DL okrenuti su gore. Izlazim na kratko iz PPS-a. Iz smjera S5 nebo se crni ko sam vrag. Odmah se okrećem i band vrvi od talijana. Pada moja prva I  stanica iz JN55. Tu je i dosta I3, ali SSB kojim oni rade ide malo teže. Ipak guštamo sada već opušteni jer je log pun. 24 veze u logu bez mobitela , chata, Interneta i svih ostalih pomagala. Kasnije sam ustanovio da je i azimut bio 20 deg off, ali to sve nije bitno kad su ovakve prilike.
Drugi dan dolazim oko 10h. Ali band će pričekat:slučajno sam spazio da se veliki jež zapleo u ogradi sa svojim boljdama i polovicom visi na jednu stranu polovicom na drugu. Jadnik je nožicama iskopao sa svake strane rupe pokušavajući se provući i ostao potpuno beživotan visjeti. Odmah idem po sijekača klješta i vadim ga van. Ipak diše.
Stavljam ga u grm pored sebe i dajem mu malo vode.
Band je otvoren na I gotovo cijelo prijepodne ali nema puno novih stanica. Pred kraj kontesta otvara se ponovo na SP i OK, OM, a 30 min prije samog kraja na DL i OK1 preko oblaka u JN78. Pada ODX i još par stanica. S51ZO već je tradicionalno dobro radio , a 9A1CMS je sa svojih 200 mW odradio fantastične veze uključujući i SP6GVB i I4XCC.
Kontest završavam sa 38 veza što je najbolji rezultat ikad sa moje lokacije.  Ostaje još velik izazov povezati se sa južnim krajevima : VV i WA ne posustajte!
Jež je sretno odšetao u šumu..

73s de Luci , 9A1Z
« Zadnja izmjena: 09. Lipanj. 2008, 07:36:46 9A1Z »
Luci, 9A1Z

Offline 9a4vv

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 : 09. Lipanj. 2008, 09:50:23 »
Bravo Luci, čestitam.

U nedjelju ujutro sam izišao na lokaciju ponovno testirati setup za 3 cm(napravio sam pogrešku
što nisam u subotu, ali je bilo loše vrijeme).
Postavio antenu, transverter, uključio i na freq čujem IW6CVN/6 preko RS. Dok sam se snašao, uključio taster
slušalice on ode.
Nakon toga, računalo se smrzlo par puta, nema signala od VIP-a za konekciju na net, signal došao ali opet nema konekcije itd itd.
Nakon šta sam sve staloženo prebrodio, dobio vezu, pokušao sam preko RS-a odraditi I4XCC, S57Q, IW6CVN ali nije išlo.
Na kraju je Mike popravio dan, unatoč lošem vremenu, uspeo se na brdo iznad Splita i prva veza je pala. Oduševljenju nije bilo kraja.

U logu ostala jedna veza ali ja otišao super zadovoljan. :)
Već se kuju planovi za Alpe-Adria, pa kad bi bar bile 3-4, hehe

73 de 9A4VV, Vedran
« Zadnja izmjena: 09. Lipanj. 2008, 10:03:09 9a4vv »

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #5 : 09. Lipanj. 2008, 12:57:16 »
E Murphy,Murphy........pas,mater,,,,,,,,,, ko te izmislio ;D ::) ;D
Loše vrime ,iznad Splita na Kozjaku nacrtao se oblak,parkirao i stoji li stoji.................... :P ::) ???
Tija san poć ,želija san poć,beštima san ,ali nije pomoglo....
Na kraju kocka je pala i uputio sam se....
Gori onako srednja žalost,sivo i ružno.
Nakon nekoliko uzaludnih i uzastopnih pokušaja napravljen je Vedran 9A4VV .....71 km cccccccccc
pokušan je vaskoliki Scater point ,ali NIL!!!!
Nisan čuja ništa ,ništa ,ništa..........................................................................................
Nakon nekoliko pokušaja za CHAT veze su pucale ,a kad se veza uspostavi postovi dolaze u paketima od 30-40,tako da iz auta to postaje za mene staroga nemoguća misija.
Pred kraj kontesta urađen je i Frančesko IW6CVN/6 ali sam ga jedva ,jedva razumio zbog jakog backskatera.
Inače u toku portabla DVA puta sam se pakirao i bježao sa planine, petstotina metara niže.
Kad bi prestalo cipat ,a kad bi oblak oni žutocrni >:( ;D :D proša ja bi se vratija :o
Ne treba ni reć da sam pokisnija ka pivac, ali lako za mene,,,,,,,,cilo sam se vrime pita jesan li dobro zabrtvija
sve konektore i sve vide.......NARAVNO DA NISAN..... ;D >:( :( ::)
Eto toliko....................
 ;) Mike ;)

Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #6 : 09. Lipanj. 2008, 13:02:16 »
Triba samo reć da ta opsesija žutocrnim oblacima nije od jučer... Sjećam se jednog contesta na Velebitu 1980 gdje su isto tako neki žutocrni oblaci u daljini unosili nelagodu u posadu koja je radila na 432 MHz... E da je onda bilo imat 10 giga...

No1

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #7 : 09. Lipanj. 2008, 16:52:52 »
Kratak raport sa 9A4V kontest lokacije glasi: "Jedan probo pa se ...."  ;D  ;D
Ma radije bi plako nego se smijao... Imali smo opremu samo za 10 GHz i taman par minuta nakon početka kontesta sve je bilo spremno. Transverter šumi, pokušavam čuti HG3BSB far u svrhu testiranja opreme i podešavanja elevacije lavora ali od njega ni traga ni glasa. Spajam se na ON4KST chat u potrazi za 9A2SB ali mog Zlatka nema. Doživljavam pravi chat pile-up, pokušavam direkt vezu sa S57Q ali neide ni to...usmjeravam se prema raznim SCP ali ni tamo nečujem nikoga.

I onda se konačno na chatu pojavljuje 9A2SB, dogovaramo vezu ali ni tu nema sreće - obostrani NIL.
Oko 21 sat rastavljam opremu i ljut kao pas odlazim kući.

Eto tako je nakon prvog pokušaja na 3cm u 9A VHF/UHF/SHF kontestu završio i ovaj moj drugi.
Treća sreća ?  ??? Vidjet ćemo.

Btw Jim/9A2SD je radio na 2m za 9A4V u YU/HA/YO/LZ kontestu. Napravio je 215 veza i oko 80000 bodova. Barem nešto!

73 de 9A4EW, Hrvoje
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9A1Z

• Hero Member
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #8 : 09. Lipanj. 2008, 16:56:15 »
Šteta dečki što nije bilo više veza i Mike zbilja to izgleda gadno kad si pred takvim oblakom gori. Ali to je i gušt ovog banda. Ako pogledate moju sličicu  tu sa strane na uređaju je cerada   ; ) .
I tako je bilo dugo dok se nisam pospremio pod krov, ali sada samo sa pola svijeta pred sobom. Nema do slobode.
Nego Hrvoje i Vedran , postajte vi par sličica da vidimo kako to izgleda kod vas.

Istrani pazite ovaj zaključak: sjever dvije stanice na 3cm  , istok dvije stanice, centar dvije stanice, jug dvije stanice , Istra njente. Pa niste valjda svi samo  televizični !?

Ajmo malo sa Učke na 3cm raspalite put gori ka ča bi reka Mike!

73s de Luci , 9A1Z
Luci, 9A1Z

Offline 9A1Z

• Hero Member
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #9 : 09. Lipanj. 2008, 17:04:33 »
Eto što mi se još vrzma po glavi:
Predlažem 3cm field day za uvježbavanje sa 3cm. Možemo se podijeliti i na dvije ekipe. Jedna kod Mate druga u Međimurju ili gjde se dogovorimo ( Osijek ?, Zadar, predložite!). Idealno organizirati nakon postavljanja naših beacona za 3cm da ih odmah odšacamo kako se čuju.
Sve začinimo sa horizontalnom parabolom ispod koje se loži vatra  ili beskonačnim elevacijskom rotatorom  ( čitaj ražanj) ; )

Što velite za prijedlog?

Luci , 9A1Z
Luci, 9A1Z

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #10 : 09. Lipanj. 2008, 17:14:12 »
Pozdrav Luci,

Bio sam ljut što ne radi i zato nisam ništa slikao >:(. Kad proradi i odradim prvu vezu bit će i slika ;).
U međuvremenu imaš ovdje na forumu pod http://hrvhf.net/forum/index.php?topic=464.msg3437#msg3437 nekoliko slika iz našeg prvog pokušaja u prošlom 9A VHF/UHF/SHF kontestu.

73 de 9A4EW, Hrvoje
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #11 : 09. Lipanj. 2008, 17:19:34 »
Eto što mi se još vrzma po glavi:
Predlažem 3cm field day za uvježbavanje sa 3cm. Možemo se podijeliti i na dvije ekipe. Jedna kod Mate druga u Međimurju ili gjde se dogovorimo ( Osijek ?, Zadar, predložite!). Idealno organizirati nakon postavljanja naših beacona za 3cm da ih odmah odšacamo kako se čuju.
Sve začinimo sa horizontalnom parabolom ispod koje se loži vatra  ili beskonačnim elevacijskom rotatorom  ( čitaj ražanj) ; )

Što velite za prijedlog?

Luci , 9A1Z

Odlična ideja! Bilježim se sa štovanjem ali u kategoriji "Horizontalna parabola ispod koje se loži vatra - Single OP."
Čini mi se da mi to puno bolje ide  ;D.

73 de 9A4EW, Hrvoje
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #12 : 09. Lipanj. 2008, 19:52:56 »
Nisam do sada imao prilike raditi na 10 Giga ali pošto se tu radi o mikrovalovima očito da je kvaka i u mikrolokaciji,hi.
Kod Lucija i još nekih se to vrlo vjerovatno poklopilo.Zatim i broj aktivnih postaja u okruženju igra jako važnu ulogu.Mi koji smo na jugu 9A jednostavno smo na "repu",nema nas puno,malo tko i na 2M okreće antene prema nama.
A južno od nas se nema koga raditi.Talijani su sve više na 6M od nedavno na 4M itd.Na 70cm ih gotovo nema.
Sve ovo naravno može potvrditi naš VHF/UHF/SHF Guru 9A2WA.
Eh,da zaboravih sitnicu a to su Dinara i cijela Bosna između.Katkad treba i reljef malo pogledati,hi.
Pozdrav momci i GL na mikrovalovima !

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a4vv

• Newbie
  • *
« Odgovori #13 : 10. Lipanj. 2008, 08:52:30 »
Evo par slika od mene, ipak je malo vedrije nego kod Mike.

73 Vedran, 9A4VV

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #14 : 10. Lipanj. 2008, 16:21:02 »
 A Mike jesi me zaj . . .   >:(  :( ! !
Ja te cekam po dana  da napravim tu JEDINU  :D vezu
na iljadu dvista , a ti ni opremu nisi uzea   >:(
Ajde lovi rake  :P  . . . .
Priladia se da bog da  . . . . .