Autor Tema: FJ<>9A na 6m  (Posjeta: 3058 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
FJ<>9A na 6m
« : 05. Lipanj. 2008, 19:10:28 »
Evo jucer je napravljen prvi qso sa FJ5DX tj novom DXCC zemljom...vaze samo one nakon prosinca 2007 godine. (one prije su drugo)
Slusati trebate u dva navrata oko 16:45 utc i kasnije oko pola noci, sve ovisi kad
je Phil QRV .... Inace cuje se ga samo par minuta ... Slusao sam ET3AA, pa sam brze bolje uz pomoc 9a9sf otisao na krov shacka da okrenem antenu prema njemu :) i upalilo je...

73 i GL sa FJ5DX

Offline 9a5cy

• Jr. Member
  • **
Odg: FJ<>9A na 6m
« Odgovori #1 : 06. Lipanj. 2008, 05:47:30 »
Bravo, primi moje čestitke
- glede FJ .... i mislim da je to ove godine prva 9A - Karibi veza pa si i po toj osnovi probio led. Daj nam otkrij GMT veze ?
- glede ET.... jucer oko 19h lokala bass se lijepo otvorilo prema jugo istoku i bass sam gledao na klaster nebi li vidio gdje
                   da radi i ET3AA da ga nazzicam da dodje na 6m. Prossao bi on u to vrijeme - garant. Ovako, neznam bez
                   GMT kada ti je prossao ?  Po klasteru vidim da je QRV bio uglavnom oko 15-16h našeg vremena...ja ga jos
                   nisam ccuo, kao ni jednoga iz pravca Kariba ( da budem iskren, i ne ''visim'' previsse u tom pravcu).
Čekamo da prodju prvi Japanci, svako jutro se kuha, neki su cak nesto i odradili (mozda cak i netko od 9A ? ) a uskoro će
i Ameri biti zanimljivi........

Poželimo si dobru ES sezonu.....

pozdrav

Dean (sa IC706mk2g i 4el. na 10m visine za 50MHz)

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
Odg: FJ<>9A na 6m
« Odgovori #2 : 06. Lipanj. 2008, 07:12:06 »
hvala, FJ5DX se pojavi uvijek oko 16:00 UTC pa dalje ja sam ga radio oko 16:45, Renny je probio led sa Karibima prije sedmicu dana, USA jos nikako da krenu ono pravo.
ET3AA je QRV jos 8-9 dana, freq. 50108 +- QRM (ja ga nisam jos uhvatio) trebao bi ici ujutro najbolje... no sve to ovisi...
D4C ekipa vraca se pocetkom 7. mjeseca na lokaciju sa 2 op-a i bit ce 2 sedmice QRV non-stop....
JW ekipa je isto tako qrv... no izgleda da prema nama jos nema prilika, otvaranja znaju biti kasno u noc...
OX je isto tako QRV... no zbog posla rijetko je za stanicom... ali je ostavio GSM broj za skedove...

73