Autor Tema: 9a act.5 period  (Posjeta: 3605 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A6R

• Hero Member
9a act.5 period
« : 17. Svibanj. 2008, 21:50:09 »
Idem ja leć,malo odmorit.Sutra opet radno,5 period u 9 uri.Čujemo se.

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: 9a act.5 period
« Odgovori #1 : 18. Svibanj. 2008, 10:52:37 »
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA  ...Nova zemlja  ..Poslje 40 godina na 2m. uradjena PRVI PUT veza sa Bosnom i to T94G Nedim iz Gračanace......refleksijom od Učke....nevjerovatno...i to se desilo..isplatilo se cijelo dopodne slušati na bandu 144 Mhz....ostalo klasika .......čuje se naših stanica..malo.....ali izgleda kiša je omela mnoge da izadju na brda....?...Šteta....! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #2 : 18. Svibanj. 2008, 12:35:50 »
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA....... Uradjeni konačno "quadosi"   9A4V...9A4FW.....i to..antene na Istok...100 stupnjeva. ... i 5 gradi elevacija...smetnji manje danas..perce je nedelja...59++++ signal..obostrano....odlično ....ta forza je sa nama ! Ma nema do 2 m. ...ostalo je šućmuć pa prolij....kako mi je neku veče rekao Hiro-san kada smo konačno napravili vezu via Moon...otvaram pivu za to../ piva u Japan..kantica  5 Dolloresa ..pa pij...to je velika čast ....ak je popio tu pivu../...ja onda trebam za to onu familijarnu "žuju"...! Ali to nije sve...uradjeno sa odličnim raportima ..na momente 59++++ YU2DX...Rakac...YU1IO...Milenko...YU1LA...Ivan..! Odlično ! Bravo ja ! Sa juga ...ništa...? Splićana ..nigdje...? Sad..poslje kontesta ..treba ostati ..malo još ...obično naleti nešto..daleko....što se nije čulo u toj gužvi...? Inače ..lokalna smetnja...9A1BJK....sa Učke...na tri ga mjesta čujem...na radnoj i gore i dole +100 Khz - 100 Khz..na sve kante pa i na TR7 i transverter...koje se vodi kao best RX sistem...ccccccccccc ? eto...Evo ..uradjen i 9A50KDE....Belišće...qsb ali išlo na momente 59+  ....ANTENE I ANTENE.. jema pravo Mr. GG ! Ništa bez dobre antene.....i koji ...W... tja..! Saluti..! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #3 : 18. Svibanj. 2008, 13:05:21 »
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA,...Ispravak krivog navoda...Uradjen 9A3MR..Rolando...sasvim ok..59 + na momente....Antene prema jugu..preko Velebita..draže su mi ove veze nego 100 Talijanaca...?
Martin 9A3GE

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
« Odgovori #4 : 18. Svibanj. 2008, 14:32:01 »
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA....... Uradjeni konačno "quadosi"   9A4V...9A4FW.....i to..antene na Istok...100 stupnjeva. ... i 5 gradi elevacija...smetnji manje danas..perce je nedelja...59++++ signal..obostrano....odlično ....ta forza je sa nama ! Ma nema do 2 m. ...ostalo je šućmuć pa prolij....kako mi je neku veče rekao Hiro-san kada smo konačno napravili vezu via Moon...otvaram pivu za to../ piva u Japan..kantica  5 Dolloresa ..pa pij...to je velika čast ....ak je popio tu pivu../...ja onda trebam za to onu familijarnu "žuju"...! Ali to nije sve...uradjeno sa odličnim raportima ..na momente 59++++ YU2DX...Rakac...YU1IO...Milenko...YU1LA...Ivan..! Odlično ! Bravo ja ! Sa juga ...ništa...? Splićana ..nigdje...? Sad..poslje kontesta ..treba ostati ..malo još ...obično naleti nešto..daleko....što se nije čulo u toj gužvi...? Inače ..lokalna smetnja...9A1BJK....sa Učke...na tri ga mjesta čujem...na radnoj i gore i dole +100 Khz - 100 Khz..na sve kante pa i na TR7 i transverter...koje se vodi kao best RX sistem...ccccccccccc ? eto...Evo ..uradjen i 9A50KDE....Belišće...qsb ali išlo na momente 59+  ....ANTENE I ANTENE.. jema pravo Mr. GG ! Ništa bez dobre antene.....i koji ...W... tja..! Saluti..! M.

E pa Martine....svaka čast na signalu, 59 +++ u jn95ki!!! Skoro si nam kazaljku savio  ;D ;D ;D

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a3mr

• Full Member
« Odgovori #5 : 18. Svibanj. 2008, 15:12:41 »
Martine, hvala za QSO, dobre uši, kod mene 40W i 10 el DJ9BV ali bez rotatora...nisam baš bio u tvom pravcu...

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #6 : 18. Svibanj. 2008, 16:29:26 »
Ala se častimo, ja tebi serdare, ti meni vojvodo...

Slatke su te veze, čovjek misli da neće nikad ići, ali kad se hoće i kad se malo uloži (=naloži, a Martinjiolo?) oće to... Ja još pamtim one refleksije od Gargana i YU2RGB iz Zagreba direct preko brda i dolina... Bilo je neko vrijeme kad ID33f, olitiga JN83FM, nije bio baš prvi vrhu liste traženih lokatora, a nije se makao s mjesta... ma ni ostali JN83...

E da je bilo bit na bandu...

GG
« Zadnja izmjena: 19. Svibanj. 2008, 05:40:09 9a6c »

Offline 9a3mr

• Full Member
« Odgovori #7 : 18. Svibanj. 2008, 21:05:18 »
Ima pravo Reni, isti si Broj Jedan.   :P

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #8 : 19. Svibanj. 2008, 05:33:54 »
Ma je, još ću se sam sebi počet rugat po forumu... :P :P :P

Kad će članak o prvoj neodržanoj vezi s OX na 2m?

;D

Offline 9a3mr

• Full Member
« Odgovori #9 : 19. Svibanj. 2008, 07:51:14 »
Kad stigne QSL-ka.  ;D

Pozdrav
Rolando 9A3MR

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #10 : 19. Svibanj. 2008, 12:07:06 »
Da si posla, već bi ti i stigla ;D ;D ;D

:P

Offline 9a3mr

• Full Member
« Odgovori #11 : 19. Svibanj. 2008, 21:04:50 »
Vjerovatno na OX mojim QSLkama potpaljuju vatru. Prije toga ih rasparaju. Sramotna praksa.  :P :P

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #12 : 19. Svibanj. 2008, 21:21:27 »
Ma niti ih ne raspakiravaju, sad je toplo pa onako samo bace paket u spremu i skupljaju pakete da bi imali sta loziti po zimi, pa ako mu se zalomi u ruci bas tvoja qsl-ka a vec je plamen ulovio drvo, mozda ti i iodgovori  ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #13 : 20. Svibanj. 2008, 04:33:46 »
Ali nije u redu, odradilo se OX2KXC/p u decembru, pa znat li vi što njima znači u to vrijeme ići u portabl? I onda ljudima ne poslati kartu? A možda oni idu u portabl kad im nestane drva, tj tuljana? Namjenski?

Baš sramota!

Za neupućene - bolje da ne znate pozadinu ove tužne priče, jer bi mogli i vi jednog dana osvanuti na ham galeriji s kravatom...

GG