Autor Tema: Hrvatski 50/70 MHZ contest  (Posjeta: 35373 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5st

• Sr. Member
Odg: Hrvatski 50/70 MHZ contest
« Odgovori #90 : 15. Svibanj. 2009, 19:16:36 »
EMS!
A da nije do oni 1k watti???
Činimi mi se da je već bilo neke rasprave o tome!
Mene osobno čudi zašto nema kategorije izvan 9A.
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #91 : 15. Svibanj. 2009, 19:59:45 »
Danas stignem iz QRL-a, pogled na NET i vidim 6m Es negdje iznad nas.
U pet minuta sam na tavanu, ... moram isprobati tek napravljeni TRV i "padaju" prvi  "lokalci":

15.40 9A2TK 59/59 JN76WA
15.44 9A2EU 59/56 JN76WA
15.56 S59ABC 59/59 JN76TO

Sve radi OK, malo klizi QRG na početku, treba mu malo vremena da se stabilizira.
Iza toga dolazi QRM od XYL pa moram na ručak, nakon povratka sve utihnulo.
Bilo je kratko ali slatko,  :D

Pozdrav i hvala Tom na prvoj QSO za mene na 6m, sada me zanima tko će mi biti prvi na 4m, ...

Čujemo se sutra, ja ću biti QRV pred kraj takmičenja da podijelim bodove, ipak je sa moje strane sada samo 7W i Windom.

73 de Boris
Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #92 : 15. Svibanj. 2009, 20:02:31 »
Boris,

danas nas je bilo na 4m iz 9A više nego na skupštini HRS-a  :D :D
zabavno, vidjeti ćemo sutra....

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #93 : 15. Svibanj. 2009, 20:07:53 »
Evo podignuta antenica za 70 Mhz...probali tu u lokalu i ide dobro...dalje niks...bili Luci Tom Franjo i Zlatko....svi razbucani...neke veze su uradjene među njima a Adam pošto ima nešto otvorenosti terena na Sjever uradio Luci-ja ...drugo amo se nije čulo ništa ..odozgora....isto kao 50 Mhz....bez ES nema ništa...a nas 6-7 stanica ...sve skupa nemamo ni 30-40 W....Tja...no dobro...malo smo aktivirali band...sve skupa 7 stanica iz 9A....? Tko uradi deset veza...prvo mjesto...? Jedino ako se ne pojavi ES...a čini mi se da je na ovom bandu rijedak...dok 50 Mhz skoro svaki dan...ovdje slabo...? No šta je tu je...idemo dalje....! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2ga

• Full Member
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #94 : 15. Svibanj. 2009, 20:11:40 »
Eh Adame,

A ja sutra još neću biti QRV na 4m  >:(  zahvaljujuću kašnjenju onih Neosid jezgrica iz DL.
Naručio sam ih prije 4 tjedna i još ništa, ....

Sutra ću izoštriti uši na 6m, možda te i čujem  ;), a možda i Martina, ovi lokalci su mi skoro pa u kuhinji, ...

Boris,

danas nas je bilo na 4m iz 9A više nego na skupštini HRS-a  :D :D
zabavno, vidjeti ćemo sutra....

QV

Kako kaže jedna pjesma:  ... tommorow is another day, ...

Carpe diem, memento mori.

73 de Boris 9A2GA

Offline oe1ems

• Newbie
  • *
    • Contesting
« Odgovori #95 : 15. Svibanj. 2009, 22:03:11 »
aha znaci zeky fazon je u tome samo prijaviti 50W bez obzira na koliko snage u stvari ima!

73
ems

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #96 : 15. Svibanj. 2009, 22:25:26 »
Boris, druga veza na 6m ti je bio 9a6ea...vjerujem da je tipfeler..hi!
Inače čestitam na novom bandu za tebe, bravo  ;)

Martine, ovo sa TV rotatorom je OK, ali ja sam ima do prekjučer takav rotator i na njemu 5 elemenata za 6m kao na slikama, KR400 je bio u remontu cijelu zimu, neki dan sam popixxio i složio ga za sat vremena. Jučer zamijenio TV rotator i dodao gore 5 elemenata za 4m, vidi slike.
Jači vjetar je vrtio TV rotator sa 6m antenom...preslab je za nešto boljega... >:(

Evo na slikama moje zračno oružje... ;D ;D ;D
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #97 : 16. Svibanj. 2009, 00:00:37 »
Braco izbaciše te ovi šta rade QRP u natjecanjima,znaš!A kad slikaju shackove prije kontesta onda sve neke kutijetine pored uređaja.Biće to neki veliki SWR metri sa onim instrumentima,HI.
Davno sam ja to ubra,zato ne šaljem dnevnike na "obradu".A znaš i sam ko će prvi o poštenju....
Stoj mi dobro

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #98 : 16. Svibanj. 2009, 04:45:27 »
aha znaci zeky fazon je u tome samo prijaviti 50W bez obzira na koliko snage u stvari ima!

73
ems

Braco, u časopisu su objavljeni rezultati koji su stigli od 9A UKV managera 9A4FW pa bi pojašnjenje trebao zatražiti od njega, ako ga uspiješ kontaktirati, što nije lako. Na istoj adresi možeš saznati zašto i dalje stoji podnaslov o neslužbenim rezultatima. 9A4FW više nije UKV manager pa će vjerojatno imati više vremena za e mail komunikaciju.

A o naklapanjima u ovoj prigodi nemoj voditi previše računa.

Novi UKV manager HRS je 9A4M.

GG

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #99 : 16. Svibanj. 2009, 07:47:04 »
Vidi,vidi pa ima se novi "tata od UKV-a".Opet neke tajne rabote,jer u najsvježijim propozicijama za današnji 50/70 Mhz contest lijepo stoji tko je manager.A možda ima dva UKV-a...pa svakom svoj kraj.
Ništa ...ajmo radit,peći se griju,a o poštenju neki drugi puta...ili po onoj "sve su žene kurve,samo je moja poštena...."
GL u natjecanjima de 9A2SB

....dok sam pošteno radio nisam imo ništa.......
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #100 : 16. Svibanj. 2009, 09:16:10 »
Pa i slipcima je jasno što se radi.Ja i još neke kolege već duže vrijeme o tome pišemo na HRS-m WEB-u.I sada je novi UKV mng Mate Botica 9A4M od kojeg u životu QSL karte nisam vidio!Ja njemu poslao preko 10(via buro od 92 na ovamo).Doduše ni od sada već bivšeg niti jednu ne vidjeh.Na 4M radio 9A4V prošle godine,opet NIL QSL.Uradio JN95 za novi lokator na 4M a ne mogu ga potvrditi. Pa zar moram u Zagreb i Vinkovce direkte slati a imamo QSL managera koji uredno obavlja posao?I onda se isti(ima ih još puno)diče dobrim rezultatima u kontestima.Nisam ljubomoran (kao neki u mom okruženju)ali dajte odgovorite na primljene karte nakon toliko godina.Imate li imalo dostojanstva i časti?
I opet vam želim što bolje rezultate ma što sad mislili o meni.
Zdravi i veseli bili.
73 es GL de 9A6R

P.S.NE POSTOJI NITI JEDAN 9A RA KOJEMU NISAM PREKO BIROA POSLAO POTVRDU VEZE...AKO JE SLUČAJNO NIJE PRIMIO NIJE MOJA KRIVNJA.BEZ PROBLEMA MOGU REPETIRATI.STOJIM NA USLUZI.
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #101 : 16. Svibanj. 2009, 10:00:35 »
Vidi,vidi pa ima se novi "tata od UKV-a".Opet neke tajne rabote,jer u najsvježijim propozicijama za današnji 50/70 Mhz contest lijepo stoji tko je manager.A možda ima dva UKV-a...pa svakom svoj kraj.
Ništa ...ajmo radit,peći se griju,a o poštenju neki drugi puta...ili po onoj "sve su žene kurve,samo je moja poštena...."
GL u natjecanjima de 9A2SB

....dok sam pošteno radio nisam imo ništa.......

Zlatko, a kakve tajne rabote?

Ajde, neka i  slipci progledaju :o

GG

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #102 : 16. Svibanj. 2009, 10:07:12 »
Evo danas će nekoliko stanica raditi na 4m iz JN95.Antene su redom yagi-6el,5el,5el,3el- i 6el.kvad.
Znake neznam jer će neki raditi za klub?!?
Snage su uglavnom u granicama Pravilnika.....rekoh uglavnom....ima se.....ihaaaaa...Koga odradim-prednost telegrafisti- šaljem QSL direkt u poštanski sandučić........vratit nije neophodno!
Puno uspjeha....

za 9A6C:...Izgleda da sam samo ja slipac:samo čitam šta službeno piše.Nekidan objavljene propozicije za današnji "vikanac" i lijepo stoji tko je manager ,kome na adresu pored robota slati logove....a onda odjednom samo VI odabrani znate tko je manager..
Za koji peršin postoje službene stranice -DVIJE.Napišite. Ili je dovoljno što ste se VI informirali.Ono što čujemo iza pulta meni su TAJNE RABOTE....meni-slipcu- ako slabije hodam zbog štaka,još vidim...ili ni to....ajme meni jadan!

-ako već ima manager, nek odnese već od mene ove farove za 10Ghz,ja ovaki nemogu se penjat po brdima!

...dok sam radio pošteno...  
« Zadnja izmjena: 16. Svibanj. 2009, 10:16:50 9a2sb »
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a2ga

• Full Member
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #103 : 16. Svibanj. 2009, 10:15:18 »
Boris, druga veza na 6m ti je bio 9a6ea...vjerujem da je tipfeler..hi!
Inače čestitam na novom bandu za tebe, bravo  ;)

Toliko uzbuđenje jučer, tipfeler, osjećam se k'o malo dijete kad dobije zvečku,  :)

Svaki novi band i samogradnja me vrate u život (adrenalin ode u nebesa), ipak smo svi mi u duši još djeca.
Veselimo se svakoj novoj igrački i QSO. Daj bože da ne odrastem!

Carpe diem, memento mori.

Čujemo se danas na 6m, dijelim bodove.

73 de Boris

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #104 : 16. Svibanj. 2009, 10:52:16 »
Ima li 9aTest loger modul za danasnji kontest..???
 9a2zh