Autor Tema: Hrvatski 50/70 MHZ contest  (Posjeta: 35412 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3GE

• Hero Member
Odg: Hrvatski 50/70 MHZ contest
« Odgovori #75 : 13. Svibanj. 2009, 12:34:37 »
Oštija ...to radi.... se ga visto ke majstor ? Ok ...baš mi je drago što je uspjelo uraditi veze sa Ingliterom...ES je sada na 50 Mhz....ali nekako preko nas...niš se na čuje ovdje....javio se i  Vlatko....Elekraft transverter ...from Pavljic 9A9R....pustio ga u opticaj....sve u redu...nema antenu za 50 Mhz....pa ga ukopčao na KV log periodik....i normalno uradio par veza sa G stanicama...ccc ..kada se otvori nema frke...dobra je bilo kakva antena...TV...KV...UKV...I ŠNURA OD AVO-metra...isto ide....? Vrijeme se muti....mejbi bude što...i na dva metra....onaj MUF je visok...(a bolji je onaj drugi...sempre ativo..) Kefa...jel tako..? Dobže...ulotava se mašina....kako zgleda ...pa tako..tako....? Dole je napredak..? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #76 : 13. Svibanj. 2009, 21:18:57 »
Zlotano...5 w out-a...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #77 : 14. Svibanj. 2009, 10:30:59 »
Martin, može šaka okruglih kornfleksa iz kutije ize slike i jedno 5 m srebrne žice? 

; )

BRAVO ! Klasika ali izgleda super. Kak samo precizno obradiš rupe na strani mase. To je robot radio?

73s de Luci , 9a1z
Luci, 9A1Z

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #78 : 14. Svibanj. 2009, 11:14:28 »
Može ..kako da ne...! Sve je ručni rad....lagano sa svrdlom od 3 mm se sa gornje strane skine malo bakra okolo....najbolja je za to ona na ruku mala bušilica ..ali toga baš nema...pitali  u "Peveca" ...sve prodali...a cijena ..sitnica....! Bene...juče probali sa 9A4QV i 9A5PSM...čuli me dobro a ja njih jako slabo....naime antene je log periodik...i ne valja ništa....idem sada staviti jednu tre elements...ex TV ...skratim elemente da to bude  u bandu....pa se proba jopet....? Da "pukne" kakvo otvaranje čulo bi se i na to...? Bah....! Evo i cijele slike transvertera...dodan je band pass filter...vanjski u metalnoj kutijici....dvostruki vitroplast....zračne zavojnice... pregrade između stupnjeva....to sve se može izvesti sa tijelima sa jezgrom i loncima pa dođe puno manje...zapravo ima na tržištu u DL svih tih tijela kod FUNKSCHAU MAGAZINA u Berlinu...pod brojem su ..pa se sa paralelnim kapacitetom dobije željna frekvencija...ide od-do....sve tamo do 200 Mhz....to su oni "TOKO" ili NEOSID...tijela u lončiču...dosta maleno...jenput naručili...dosta dugo čekali....9A2PT gradi sa njima transvertere....i 9A6PSM ISTO....? Meni je to premalo...? Non me pjaža...? Svak radi na svoj način....ja ovak...? Ok....! Saluti di Fiume..! M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #79 : 14. Svibanj. 2009, 19:39:59 »
HA....sprava radi ok...sa "pravom"antenom...upravo "urađeni 6PSM i 4QV.....antena je na jednoj "štangi" provizorno postavljena te "izolir bandom" pričvrščena ..tek tako...dira palmu...ali stavim onaj TV rotator i podignem još par metara u zrak...pa se more delat...? Ako ne bude kakvo otvaranje ....dvije veze su sigurne....a ta dvojica budu imali isto dvije veze...znači trostruko prvo mjesto će mo osvojiti...? sada je samo 5 W. out-a a stavim i jedan linear...oko 50 W....ccc ima da me se čuje u Pulu kod Mladena...on isto može na 70 Mhz..? Treba probati...? M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #80 : 14. Svibanj. 2009, 19:59:46 »
E Martine ..... a da pogledas u Jug mozda uradis jos 3 veze  2xjn83 i 1x jn73rw 7el dk7zb i 30W u tvom pravcu ...

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #81 : 14. Svibanj. 2009, 20:15:32 »
Franjo pozdrav,

najjužnija točka koju mi vidimo je most na Sušaku  ;D ;D ;D
ako vrijeme dozvoli bit ću u JN74 polju u portable i neću davati /p jer je Hakom rekao da ne treba  :D

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #82 : 14. Svibanj. 2009, 20:28:39 »
nema veze Adame samo da znate da sam QRV 4&6m pa tko naleti

Offline oe1ems

• Newbie
  • *
    • Contesting
« Odgovori #83 : 14. Svibanj. 2009, 21:37:04 »
jel ima rezultata od prosle godine?

73
ems

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #85 : 15. Svibanj. 2009, 08:16:08 »
Bratzo: http://hrvhf.net/contest/index.php?What=p&CID=2008-05-17

Jucer probao sa 2tk i 1z ali nisam nista cuo, mozda mi uopce ne radi prijem...
a ovih ge,psm,qv nije bilo

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #86 : 15. Svibanj. 2009, 14:47:39 »
Evo ga....! Dobro počelo.....Majstor Adamić  bio u prolazu...pa smo "sredili"...antenu za 70 Mhz.....skratili elegantno brusilicim elemente na mjeru....i sada je SWR u redu....montiram rotator i sve podignem još pet metara u visinu...i večeras se proba kako ide....a trebalo bi ipak bolje....? Patrik ..poslušaj malo....na 70140.0  Mhz....ta frekvencija ovdje u lokalu ide najbolje ...? Inače trafik bio dobar ovdje u konobu.....9A4QV...9A6PSM...9A7RV...došao usput sa kamioncinom..pa smo otišli do "Binga" nije bilo elektronike baš....ali Aluminija je...pun profil  10 x 6 cm....i dužine oko 15 cm....za hladnjake izmišljeno...pa smo toga malo pokupili....te još naletio 9A3GZ....ima nas ipak...? Bene...sprema se rotator i ostalo.....za 70 Mhz....? M.
Martin 9A3GE

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #87 : 15. Svibanj. 2009, 16:39:58 »
Evo...kako ojačati nosivost TV rotatora....dodati još jednu cijev....kroz koju prolazi duža cijev na koju se montira antena...sve skupa je pričvrščeno na dugu cijev...stup....lagano za dignuti a puno je čvršče nego da sve stoji na golom rotatoru ...sistem   "bazuka"....? M.
Martin 9A3GE

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #88 : 15. Svibanj. 2009, 17:00:17 »
Evo...kako ojačati nosivost TV rotatora....dodati još jednu cijev....kroz koju prolazi duža cijev na koju se montira antena...sve skupa je pričvrščeno na dugu cijev...stup....lagano za dignuti a puno je čvršče nego da sve stoji na golom rotatoru ...sistem   "bazuka"....? M.

Martine jeli ovo patentirano sa tvoje strane   :-\ , da i mi mozemo
ovako nesto(provat) napravit  bez straha od tuzbe   :o D ?
Naime , puni smo ovih nejakih tzv. TV rotatora  koji uglavnom came po supama  . . . .

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline oe1ems

• Newbie
  • *
    • Contesting
« Odgovori #89 : 15. Svibanj. 2009, 18:29:50 »
pa3k vidim nesluzbene rezultate
ali gdje je zavrsio E77EY u finalnim rezultatima tj. u casopisu?

jel moze kakvo pojasnjenje?

73
ems