Autor Tema: Hrvatski 50/70 MHZ contest  (Posjeta: 35351 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Odg: Hrvatski 50/70 MHZ contest
« Odgovori #105 : 16. Svibanj. 2009, 11:03:39 »
Evo odradio Slovensku SOTU na 70 mhz, ugasio lemilicu i pakujem stvari i put JN74BX, na baterije...
Imati cu i 23cm kome bude trebalo...

Oprez!! RX je malo gluh kod mene zato strapljenja molim...

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #106 : 16. Svibanj. 2009, 19:39:45 »
Bok,
nisam mogao biti QRV danas... steta ili ?
I kakvi su dojmovi? ODX i sl?
Jucer radio 9a4qv na 4m, cuo sam Lucija jako tiho, antena na krovu shacka postavljena
privremeno na dvije plastice stolice :)

Uzivajte i spremite artiljeriju za 6m Iaru ...

73

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #107 : 16. Svibanj. 2009, 20:25:53 »
Na početku "lokalci", kasnije vrlo interesantni Es, u smjeru jugoistok i jugozapad jaki signali.
Šećer je stigao baš pri kraju, otvorilo se prema G.

Da je bila bolja antena moglo se i više, a ovako za moj prvi 50Mhz contest, ja super zadovoljan.
Čuo sam još jedno desetak stanica preko Es ali nikako ih dozvati.  :(
Za IARU 6m kontest definitivno moram poraditi na anteni.

LOG je na robotu, koji mi je već skinuo jednu vezu, a grk je radio sa dva znaka istovremeno GA i GPV i davao redne brojeve bez obzira na znak pod kojim je radio.  :o

Biti će posla za "ručno" sređivanje nakon žalbi.

73 do sutra de 9A2GA

Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #108 : 16. Svibanj. 2009, 21:08:36 »
Evo prošlo i to....bili "naoštreni" na 70 Mhz....ali ništa prema našim stanicama u unutrašnjosti....ipak je to band "kratke" veze u lokalu...ALI kada se otvori onda je druga stvar....a bilo je kratko otvaranje prema Portugalu i Španjolskoj....Luci odradio par stanica...vamo se ništa nije čulo...stara priča kao na 50 Mhz....nekad...Rudi čuje u Pazinu...ja ništa....za pola sata obratno....samo što na ovom bandu i nema osim Engleza puno stanica....? A na 50 Mhz je bili dobro otvaranje ...Istok te Zapad....milijun stanica...nadam se da ste dosta toga uradili...ja na...ne zanima me više to...."preda facile" vele susjedi...manje više urađen cijeli Svijet na 50 Mhz..? A na 70 Mhz...nije isto kao na 50 Mhz....valjda onaj MUF ne dostigne tu frekvenciju i nema ES i refleksije...a koji put se "potrefi"..? Zato je uspio 90 % test na 432 Mhz sa "bunkerašima" ..nisam se nadao da ću ih čuti...bili tamo Mr. GG i Mr. Tony....fino čuo im pozivanje...slabi signal ali razgovjetan...prepoznao glas jednog i drugog...a oni mene čuli dosta slabo....ta dobro je i išlo...treba prebaciti čitav Velebit a antena za 432 Mhz mi je nisko...naspram ovih za 144 Mhz...barem jedno 10 metara i to samo 18 elem parabeam...a Tonne su na tavanu...cccc..? Zato su nebesa otvoren....EME i oko njega...! Veli Adam da su opet grozne smetnje na 1296 od radara...i to ne "našeg" nego iz pravca Ancone...otkud sada taj...? Dobro...što je bilo ...bilo je....transverter za 70 Mhz bude stalno u uporabi ...pa možda što "naleti"..? Saluti....! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2sb

• Hero Member
« Odgovori #109 : 17. Svibanj. 2009, 07:11:08 »
Radilo se malo iz Slavonije!
Na 50Mhz probao,vidio da ima dosta aktivnosti,svi CQ...i ja...smetamo....POWER OFF.
Na 70Mhz nitko iz bliskog okruženja?!?Uradio 5 veza do Lucija,Toma,Kefe do Borisa u Požegu i Ivana u S5.U međuvremenu se naoblačilo po Evropama pa se uključio "tanjuraš" i ožeži na 5,7 i 10Ghz.
Odrađena prva veza 9A-HA na 5,7Ghz.
Akteri 9A2SB protiv HA8MV/P....raporti 579/559...215 km za 300mW nije loše tropo-direkt,ništa oblaci.
Gl svima i ajmo u Aktiviti.

...dok sam radio pošteno.... 
Ako ne možeš  pomoći-smetaj,važno je sudjelovati!Griješiti je ljudski.Svaliti krivicu na drugoga je strateški!
Kad je muka,ajde Đuka,al kad jebedu Đuku ne zovedu!

Offline 9a2zh

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #110 : 17. Svibanj. 2009, 07:29:36 »
Sta reci .. ??
50 MHz nista posebno ali nisam se ni trudio veze oko 1300 km ali malo a na 70
razocarenje radio Lucija i Ivana od istrana ni abera pretili praznom puskom....
Splice nisu ni ukljucili uredjaje a stalno kukumavce zbog QSLki ...(ne svi)
Slavonce unatoc naporima sa obadvije strane nisam cuo ... sporadika nije bilo
pa od planitanih 10-12 uradih 2 veze .. za utjehu nova zemlja i 2 nova lokatora
 pozdrav 9a2zh

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #111 : 17. Svibanj. 2009, 08:05:23 »
Pozdrav svima!

Evo ove godine bolje nego prošle kad nije bilo ni traga ni glasa od Es-a . A i stanica više! Ja sam radio samo na 4m . Tropo je išao dosta dobro . Šteta što nije prošlo do Istre kao dan prije takmičenja.  Slavonija redovno sa markerom Zlatkom SB. 4V ovaj put ništa. Tamo negje oko 5 sati nastalo zatišje : svi na 6 , otvaranje u punom jeku. Pogledam te oblake i CQ. Dolete dva EA1 . Čuo još jednog i možda CT . Jako, jako sitno ali trajalo oko 5 min.  Poslije ekipa za aktivaciju 4m na čelu sa Zvonetom S57OPZ puni log do konačnog broja ( hvala!).  Ali glavno tek stiže :  gotovo cijeli kontest odradio na RXTX SDR-u.   Dojmovi: definitivno to je budućnost. Pikaju signali iz šuma vidiš prije nego čuješ i nova dimenzija banda na kojem si gazda. Jednostavno "širok " pogled. Ali stvar nije zrela ... štuca program, štuca PC. Slab ovaj moj notebook za SDR, log i internet, dva SB i taster na com port. Dok radi radi, ali kad zašteka reboot. Bit će bolje. I da , u ovoj kombinaciji je samo CW TX.  To je razlog zašto sam nekima dolazio sa CW natrag na SSB.   Franjo 2ZH , šteta što nemam slikice sa tvojim signalom i mojim raportom. Hvala za novi lokator. Daleko je Biograd . Velebit je između. Ali ide ! Hvala svima i pozdrav de Luci 1z.
Luci, 9A1Z

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #112 : 17. Svibanj. 2009, 09:08:39 »
Franjo očito nisi pozorno pratio band u mom smijeru a također ni DX cluster preko kojeg sam te zamolio da okreneš svoju 7 el.antenu prema Splitu.I sam znaš da se ja i ti možemo čuti u svako doba dana i noći(ako za to imamo volje).
Pa radio si 9A5ST na 50.Ja sam gotovo cijeli kontest bio usmjeren u tvom smijeru i oko njega jer mi gro aktivnosti ide od tamo.Također sam i pozivao CQ na CW i SSB.Sa 9A2SB sam probao ali nije išlo.Propagacije su bile takve kakve smo zatekli i na to ne možemo utjecati.Što se QSL-ki tiče držim da si sve moje uredno primio kao i ja tvoje.Ako nisi šaljem ti direkt za tvoju kolekciju OK?Pred kraj kontesta iz Splita se javio i Mike 9A2WA pa sam uradio jednu vezu.
Više sreće drugi put !
Znači koji put antene na JI i imaš još koju vezu pride.

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #113 : 17. Svibanj. 2009, 09:23:56 »
Pozdrav,

Kako da nazovem ovu aktivaciju... Izlet u prazno  :D
Odrađeni 3GE Martin i 6PSM Silvano na 70 Mhz, od ostalih ni traga ni glasa....

Franjo, pozivao sam na početku u tvom smjeru ali NIL, by the way bio sam na poziciji sa koje radi wi-fi link na 5,7 ghz prema Zadru, tako da ne znam kako smo se mimoišli, no dobro bit će bolje drugi put.

Usput sam imao opremu na 23cm i samo sam malo probao sa 3IB iz Rijeke ali mršavo...
Baš smo se nekako riješili našh smetnji radara na 23cm a kad ono susjedi iz smjera Ancone opleli sa svojim koji pili konstantno 59 plus, zadnji kontest sve uredno, ovaj katastrofa...

Nakon puno godina aktivirao sam 4m band i kako kaže Martin tu su mi dosta 3 veze, prva, zadnja i nikad više.. ;D

Dosta na 4m, definitivno nije fun, vraćam se tanjurašima...

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #114 : 17. Svibanj. 2009, 11:49:41 »
Nije svako zlo za zlo kako se kaže.Što nas manje bude bilo na 4M mi koji ćemo biti aktivni imati ćemo veći pile up od ostalih iz EU i okolice HI HI.

73,9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9A2WA

• Hero Member
  • Split,Hrvatska JN83FM
    • 9a2wa HAM
« Odgovori #115 : 18. Svibanj. 2009, 08:16:19 »
Pozdrav niski Ukveaši ;D ;D ;D
Mislim na niski UKV :D
Ja radija zadnjih tri kvarta od ure ,kad san doša doma ::)
Na balkonu se pojavila i 4 elementa za 50MHz i za 70MHz dipol.
Na 4m odradija samo 9A6R ,a na 6m  Izrael,Grčka .........

Jučer na 4m radija 2 OZ , a na 6m Poljska, Njemačka, Švedska,Danska........

sve u svemu za Balkony type antene doobro.....
Na 2m čuo samo trčeće signale ,ali ništa
puno pozdrava Mike........sa JUGA , jugo puše ,nek samo pušeeeee :P
Split,najlipši grad na svitu!!!!!!!  (;-p)
AJDE MALO OKRENITE ANTENE PUT DOLI !!!!!!!!!!!!!

http://zoran.mikulka.googlepages.com/ham9a2wa

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #116 : 19. Svibanj. 2009, 18:51:52 »
Mike...kada ćes to hitit se balkona...da dočekamo dole sa kamioncinom...?...Ma nije to tako crno....? Evo danas...70 Mhz pod "sqvelčom"...na IC 703 i transverter ....? Pratim par UKV bandova pa je sve "sqvelčano" i odjedamput grune SV3... prvo se fatam 144.300....nije to...već 70 Mhz...Grčka....Patras...a malo poslje Kreta.....! A antena mi "gleda" na Sjeverozapad..tamo gdje je ostalo od zadnji put..? Dosta brzi Qsb....nije kao na 50 Mhz....kad otvori ..ne zna da stane....ali sada konstantno dolazi SV9GPV sa Krete....i današnjo otvaranje je isto kao neki dan...od Grčke pa na Sjeverozapad ..sve do Engleske . A nešto zakačilo i nas...nisam se baš nadao ali eto desilo se i to....i to na transverter + IC 703 i tri elementa TV antena....skraćeni element da bude na 4 m. rezonantna..! Ipak radi...? Onda je uletio u konobu 9A6SUE Zlatko....donio neke fine stvari...Mhz-Ghz...te smo malo blabla o svemu....naravno naše stvari...? Vani vruće 29 gradi...(zato i ES ) ? Hoče li na 2 m. ? Bio neki dan..ali preko nas....sloj je bio iznad 9A.....a ja se nisam sjetio ELEVIRATI antene...na gore....nekamo bi se odbilo...kratko ali jako...sigurno..? Dole ima par slika današnje situacije u JN75EI...!M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #117 : 20. Svibanj. 2009, 04:15:20 »
Bogme, Martine, po onom što Zlatko drži u ruci vidim da vam je bilo teško. Čekaj, čekaj, samo još koja zemlja u EU neka odobri 70 MHz pa da vidiš šamaranja kao i na 6m.

73 de 9a2d

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #118 : 10. Svibanj. 2010, 15:07:41 »
Alo, mladići, jel se spremate štogod za contest? Iz mog kraja će biti opasno.

73 de 9a2d

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #119 : 10. Svibanj. 2010, 16:34:29 »
Kefa...evo jedan linearčić za 70 Mhz....prije je bio za 50 Mhz pa ugrađeni rezonantni krugovi na 70 Mhz ? Uz pobudu od 4-5 Wata ide van ..kolko treba ? Inače idu samo lokalne veze...preko 100-200 km. ne ide baš...? Ali kada je ES onda cijela Jurop..Vederemo ? M.
Martin 9A3GE