Autor Tema: Hrvatski 50/70 MHZ contest  (Posjeta: 35168 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
Odg: Hrvatski 50/70 MHZ contest
« Odgovori #60 : 27. Svibanj. 2008, 07:25:24 »
Nema do špeka i luka ...  ;D

73

p.s. zato svi dopis HAT-u 1000w na 6m ;)

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #61 : 27. Svibanj. 2008, 08:50:03 »
Braco, ako ti nije jasno sta znaci biti na dial-up onda ti tesko mogu objasniti. Nemam zivaca za spajanje svaki cas a i skupo je.
Sto se tice dozvole, jednom je trazena na uvid ali nikad poslana. I to u tesla kontestu. No i to je normalno jer se je zalila stanica iz 9A a zna se od kuda je druga stanica bila pa je u vodu palo. Cak ni zavrsni rezultati nisu objavljeni.
Ako si citao propozicije natjecanja onda ti je valjda promaklo...

Dopušten je maksimalno jedan signal na opsegu u bilo kojem trenutku. Nije dopuštena promjena jednom odabrane lokacije tijekom natjecanja.
 Natjecatelji moraju raditi prema propozicijama natjecanja i u duhu hamspirita, te se strogo pridržavati odredaba o snazi predajnika na svakom bandu, a u skladu sa zakonom o telekomunikacijama pojedine zemlje.

DISKVALIFIKACIJA - Svako kršenje ovih pravila ili nepoštivanje band-plana I. regiona IARU-a povlaci za sobom diskvalifikaciju natjecatelja.

Eto podjesti se da nisu propozicije pisane poslije kontasta nego puno prije.
A sto se tice Kefe... on je napisao svoju snagu. I nitko ga nije mjerio i kontrolirao i eto....ostaje to sto je napisano. U ovom tvom slucaju je nesto drugo. Dali glupost ili naivnost ali mislim da ce organizator ipak zatraziti dozvolu na uvid jer je to po vlastitom priznanju (pismenom) grubo krsenje pravilnika.

I tu je za mene prici kraj. Ocito ti je materija nepoznata kad se odmah na pocetku vadis na politiku. Sto se mene tice ta tvoja politicka insinuacija jako pada ne u vodu nego pod vodu. Ovo je radioamaterizam a ne ne politicki forum.
9A9L
73's de Leon 9A9L

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #62 : 07. Srpanj. 2008, 13:46:41 »
Oli se znaju, oli ne znaju konačni rezultati ovoga contest-a? Ili će to biti iznenađenje u novom broju PLAYBOY-a (HRS izdanje). Prosto žudim za jednim peharčekom.

73 de 9a2d

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #63 : 28. Veljača. 2009, 07:44:30 »
Eto još malo pa će i svibanj i drugi 9A 50/70 ctest.Tija sam samo reć tj.nadovezat se na priču...radite ljudi s čim imate i s kim/čim vam se radi ali apeliram po ko zna koji put...QSL -ke šaljite jer ode sve u vitar ako nema potvrde.Nažalost nije takva situacija samo u 9A to je isto problem.Evo ide u HRS-u opet tiskanje jeftinih a super kartica pa navalite,ispisujte.Ima nas koji to skupljamo zbog tamo nekih diploma koje neće da pošalju bez QSL-ki.Vrlo mali postotak kartica od 9A amatera stigne via buro bar što kažu moja iskustva.Ne uradim ih baš puno ali zato svima šaljem ko se nađe u logu bez problema.Idemo ljudi malo s tim prometom da nam Marinko ne zaspi u buro-u,hi hi.

Lipi pozdrav

9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #64 : 28. Veljača. 2009, 11:20:12 »
Ne virujen baš da će Marinko zaspat, prošle godine je kroz njegove ruke prošlo preko 3.000 kg karata u oba smjera!

Sumnjam da će mu ove veze iz 50/70 contesta otežat posal, ali svejedno - ajmo radit i contest i poslat karte.

Još malo pa lito...

GG

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #65 : 28. Veljača. 2009, 14:34:09 »
Ne mora to ni bit "prava"karta.Danas ima i printera te se jako jeftino može kolegi isprintat na nekom komadu papira i takva QSL-ka.Ispuni se,potpiše i kao takva isto vrijedi za diplome.Ja Kermadec na 28 i Sri Lanku na 50 imam CFM i takvim"QSL"kartama potvrđene od DXCC deska!Što hoću reći?Sve je moguće uz malo dobre volje i minimalnog troška.
Kao i u životu ako nemaš volje od tebe nikad ništa.
Još samo da nadodam da razumjem da se nekima ne daje par stotina kuna ili više za te kartice ali mislim da još uvijek ima za kupiti i kolor razglednica koje također mogu u nevolji poslužiti kao povrda.Ja J8 na 50 MHz imam na taj način CFM uredno od strane DXCC deska.Moja pisanija pod ovu temu je malo otišla off topic,skužajte,hi.Puno sam do sada sluša i pisa i čita o kartama i šta sam stariji sve su mi draže.Može bit da je to kao i sa vinom,šta je starije to bolje,hi.

73,9a6r

Offline 9A1Z

• Hero Member
  • Member of 9A1CAL, 9A1CMS radio club
    • 9A1Z HOME PAGE
« Odgovori #66 : 01. Ožujak. 2009, 10:27:38 »
Pozdrav svima!

Reni nadam se da si dobio QSL. Poslao sam na onaj P.O. Box. direkt.  Ostali će dobiti uskoro preko biroa.

Čujemo se uskoro!

73 s de Luci , 9A1Z
Luci, 9A1Z

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #67 : 02. Ožujak. 2009, 07:54:25 »
Super karta Luci!Hvala ti.Čujemo se uskoro na bandovima.Sretno.

73,9A6R

Offline 9a5st

• Sr. Member
« Odgovori #68 : 09. Svibanj. 2009, 18:03:37 »
Stiže i ovaj!
Da vidimo di će nas sve bit !?
Ja vjerovatno testirat 4 el. quad.
73 de 9A5ST
Zeky

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #69 : 09. Svibanj. 2009, 18:47:14 »
Bude li sreće, kod mene će osvanuti EF0606W1 de YU7EF.

Bez pretenzija...

GG

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #70 : 12. Svibanj. 2009, 19:44:30 »
Šarafljenje i lemljenje u punom tijeku.

Završen 6m tranverter po 9A2EY. Bilo je dosta muke sa podešavanjima ali ipak "sam ga sredil". Farove (S5 i 9A) na običnu Windom antenu lijepo primam, a u TX SWR 1.3. Primam predbilježbe za QSO !!! HI!
Sa ovakvom antenom i 7W u izlazu "daleko" ću dogurati, ali radost nakon uspjele samogradnje neopisiva, kao prije 25 godina.

Ista verzija ali 4m (na 10m) je u fazi izrade. Hvala 9A2EY na dokumentaciji. Jezgrice iz DL kasne tako da neće biti gotov za ovo takmičenje i probe ali iskustvo sa podešavanjem (gubljenje vremena sa 6m verzijom, HI) neizmjerno, ....
pa ću valjda uskoro biti QRV na 4m.

Do tada dijelim bodove na 6m, tko me čuje, ... možda 9A2TK, 9A2EY, ...

73 svima de Boris 9A2GA

Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #71 : 12. Svibanj. 2009, 23:51:37 »
Boris,
Conrats, lijepe gradnje. Sjećam se da je 9A3NC sa FD4 na 50 MHz odradio nešto USA postaja, tako da sa 7W i istom antenom u Es možeš odraditi komotno cijelu Europu.

Moji prvi koraci na 50Mhz bio je X-verter sa lo na 22.895 sa kristalom iz starog ts-510, kompletan x-verter sagradjen u kutiji od TV tunera, korištena ista tiskana pločica !!! Kao bazna postaja korišten FT-101EE (Stojadin)na 27mhz a kao antena Whip od neke 2ch ručne CB postaje sa jednim radijalom na balkonu, napajana tv kabelom od 75 ohma.

Jedna moja "modernija" gradnja, čujem da je još u pogonu, sa kojom sam odradio dobar broj dx-eva, 32mhz kockica i baza na 18Mhz. Radosti nije bilo kraja..... Sa njom odrađen i Vietnam...

Danas testirao Martinov 3GE Xverter za 70mhz na 4el yagi (yu7ef), ako bude bilo mušterija čujemo se u natjecanju...

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #72 : 13. Svibanj. 2009, 04:19:51 »
Buongiorno....a Mladen (antifumatore) e tutti altri...come va.....piu o meno va avanti...alora kvesta šklopcia de transverter a 70 Mhz funzziona...fato veza ...Adamich e Marcheglia....4QV-6PSM....ja nista cuti...zamo zmetnje...puno bilo...slusala na neki konverter....to sve bacila u zmece...napravila novo aparato..jos ne gotov..ali bude...? Oštija malora ! Vidi ...vidi ...Boris naredio transverter za 50 Mhz...po Majstoru Ulip Željku....to isto može i za 70 Mhz...jel tako..? Ista pločica ..drugi xtal i tu smo...velka pomoć je DIP-METAR....PRI GRADNJI...! Ovo što radim...lokalni oscilator je na 50 Mhz...."kockica"...a baza je na 20 Mhz....ima još mogućnosti....LO na 20 Mhz a baza na 50 Mhz...i tako redom...po želji i mogućnosti....? Bon....najprije je sređen IC 202....razdvojeni RX i TX....eliminirana dioda u prijemnom dijelu..pa ant. ulazi pravo u VF                                               pojačalo....zzzzzzz....ssum...malimali....za pol manji nego na FT....cijelu veče 2SS und Mi slušali i uspoređivali....A SIGNAL JAK....još ima jedna stvar za srediti u MF....i regulacija snage da se urediti...tako da kada se drajva Hybrid ne bude potreban atenuator na ulazu istog...? Tako...imam još jedan 202 ..pa i njega se napravi....poslje stavljen na ulaz prijemnog dijela onaj filter...(vidi sliku) i stvar se je još popravila....na prijemu...a to je najvažnije....onaj IP3 me ne brine..perce ne radim u kontestima...uzmem slobodan dan...he he ? Nešto urađeno i na transverteru za 70 Mhz....pa se to možda zgotovi za koji dan....? Prijemni dio bude brzo gotov....? Juče dobra propagacija...tropo....skoro svi bandovi...naj je bio 432 Mhz u Sj, Evropi....klaster je bio pun...te 10 Ghz....izvrstno je išlo...svi naši "tanjuraši" bili aktivni...puno dalekih veza je urađeno....aaaa... Bjelovarčani puštaju neki balon...? Da je to namazat kakvom metalik farbom...pa amo-tamo probat od njega ..refleksijama....ta taj PLO...(Poznati Leteći Objekt) za razliku od NLO....RELATIVNO ĆE DE SPORO KRETATI...oće li biti špagom vezan za zemlju..ili će ga se pustiti slobodno...a bit će tu  i neki radio-far na njemu...? Toliko...! M.
Martin 9A3GE

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #73 : 13. Svibanj. 2009, 10:00:19 »
I ja se nadam otvaranju Es, pa da ide i dalje.
Bez "Es" mislim da su mi "lokalci" krajnji domet sa ovom antenom i snagom.

Tako je Martine, 70MHz ista pločica, drugi oscilator i podešavanje na 10m. Inače najviše sam problema kod podešavanja imao sa potiskivanjem rezultata mješanja u harmonicima.
Prva preinaka će biti kad se uhvati vremena oštriji LC i low pass filter. Bez toga ići na veću snagu je jako-jako teško. Cijena će naravno biti propusna širina, ali o tome kasnije .....

Kada bude gotov 70MHz iduća stvar je Martinova pločica i TRV za 23cm po onom rusu. 

A onda ćemo poraditi na boljim antenama za 50/70MHz.

73 de Boris

Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #74 : 13. Svibanj. 2009, 10:12:47 »
Evo, danas ujutro pripalio opremu na 70 mhz i odmah panika među redovima na on4kst chatu  ;D
Martine, to dela, istina, malo gluho ali dela
Bitno da oni mene cuju :-))

QV
« Zadnja izmjena: 13. Svibanj. 2009, 10:24:54 9a4qv »
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz