Autor Tema: POKUPLJE 2008.  (Posjeta: 7332 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
POKUPLJE 2008.
« : 11. Svibanj. 2008, 23:48:16 »
Organizator natjecanja POKUPLJE 2008., koje se održava u nedjelju 18.5.2008., je Radioklub Sisak - 9A1DFG.
Pravila natjecanja dostupna su na novom web-u ovog najecanja: http://www.hamradio.hr/pokuplje/index.php?option=com_content&task=view&id=14&Itemid=27.

U tijeku je migracija sadržaja starih stranica na nove.

Želim vam puno uspjeha u contestu.

Mate 9A4M

Offline 9a3gj

• Full Member
Odg: POKUPLJE 2008.
« Odgovori #1 : 16. Svibanj. 2008, 07:46:49 »
Kako to da se contest Pokuplje 2008 nalazi u kalendaru kao period 9A ACTIVITY-ja,kad se po propozicijama umnogome razlikuje,pogotovo se to odnosi na različitost u kategorijama,pa onda nema ni YL kategorije,mislim da bi to netko od ekipe koja sastavlja KALENDAR VHF/UHF/SHF trebala u saradnji sa organizatorom POKUPLJA uskladiti pravila sa 9A ACTIVITIJEM ili ga prebaciti na neki drugi termin jer činjecija je da po propozicijama odudara od svih ostalih kontesta koji ulaze za 9A ACTIVITY.
A o biseru i sa samim propozicijama za ovu godinu koje su stigle na portal nekidan,nije se stiglo ni raspraviti da se to sve ranije uskladi.
I dalje stojim na prijedlogu od prošle godine , a i predhodnih ,ponajviše zbog različitosti propozicija od 9A ACTIVITIJA da se POKUPLJE 2008 skine kao period ACTIVITIJA i da se smjesti kao neki samostalni contest da ipak opstane kao jedan od starijih kontesta.
ODGOVOR ZNAM:Ništa se neće promjeniti i dalje će ostati kako je !Pa zato onda kako svima tako vjerojatno i meni .
Mladen-9A3GJ

Daj još jednu rundu ...

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #2 : 16. Svibanj. 2008, 08:18:52 »
Ukinite sve te bez veze konteste i ostavite samo Activity...
Interesanto bi bilo kad bi svako selo imalo svoj kontest i to svaki vikend...
Pa da vidis vatrogasne zabave ;)

73 i GL sa porjecnim kontestima

Offline 9a6jrz

• Jr. Member
  • **
    • 9a6jrz - osobna prezentacija
« Odgovori #3 : 16. Svibanj. 2008, 08:36:14 »
Ja sam sada pročitao propozicije i zaključio sam ovo:
- Pokuplje 2008 nema veze sa 9a Activity natjecanjem "Suorganizatori natjecanja POKUPLJE su radio klubovi čiji gradovi i/ili općine leže uz rijeku Kupu ili s njom graniče. Natjecanje se održava svake godine, u nedjelju trećeg punog vikenda u mjesecu svibnju" - NE SPOMINJE SE 9A ACTIVITY NITI HRS
- znači termin u svibinju je slobodan da netko može organizirati natjecanje u 9a activity kao suorganizator (organizator je HRS)
- paralelno su dva natjecanja 9A activity i Pokuplje 2008

NE RAZUMIJEM OVO:
-zašto je na http://hrvhf.net/contest/index.php stavljeno da je Pokuplje 2008 natjecanje iz 9A activity kad imaju različite propozicije - ZA SADA TAMO PIŠE "9A Activity 4. period / Pokuplje"

Da zaključim:
SRAMOTA :D

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #4 : 16. Svibanj. 2008, 08:40:48 »
Zasto ne staviti Pokuplje i ostale konteste van activity kontesta i onda bi se skoro svaki vikend imalo sta raditi.
Ovako nemamo ni kruske ni jabuke ... mix svega i nicega.

73

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #5 : 16. Svibanj. 2008, 11:05:50 »
Za 9a3gj:
Contest Pokuplje nije moguće u cijelosti uskladiti s pravilima 9A act. iz jednostavnog razloga što je to natjecanje čiji organizatori su pored hrvatskih i slovenski klubovi - pa je samim time međunarodno.
U Pokuplju su propozicije već godinama iste ili bolje rečeno slične. Stimulira se multimode rad i rad iz portabla (posebne kategorije).
Legitimno pravo organizatora je da napravi kategorije onako kako smatra da je optimalno.

Jednostrana promjena termina nije moguća bez dogovora svih suorganizatora. Sama ideja nije loša. Vjerujem da će je suorganizatori razmotriti na sastanku nakon podjele nagrada.

Za 9a6jrz:
Što želiš reći sa svojim zaključkom? Čija sramota - o čemu pričaš?

73
Mate 9A4M

Offline 9a6jrz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #6 : 16. Svibanj. 2008, 11:38:46 »
Za 9a6jrz:
Što želiš reći sa svojim zaključkom? Čija sramota - o čemu pričaš?
Pozdrav

Nisam htio ispasti dvosmislen, ali valjda ipak jesam (ne prvi put :) ) stoga neću više ispravljati gornji post.
Stavio sam smajlija i to onaj koji se smješi od uha do uha da istaknem važnost zadnje riječi.

S obzirom da si odgovorio Mladenu da je natjecanje međunarodno, sad još jednu stvar više ne razumijem (zašto dva natjecanja različitih propozicija u jedan koš pogotovo kada jedan organizira Savez, a drugog udruge).

Znam da si ti uređivao stranicu http://ham2.cc.fer.hr/pokuplje/ kasnije http://come.to/pokuplje dok si imao pozivni znak 9A3PA tj. valjda si bio među organizatorima. Možda te zato dirnula moja zadnja riječ. Ispričavam se ako sam te povrijedio i ispričati ću se i slijedeći put :)

Nadam se odgovoru na slijedeće pitanja:
1. Kako mislite razdvojiti rezultate da u 9A activity bude sve raspoređeno kako treba s obzirom da je sada na robotu "9A Activity 4. period / Pokuplje" zajedno?
2. Ako ručno, zanima me zašto?
3. Ako automatski, zanima me kako?

73 de 9a6jrz Zoran

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
« Odgovori #7 : 16. Svibanj. 2008, 12:42:18 »
Pozdrav svima,

Pokuplje je jedini period (i jedan od najstarijih) koji ima drugačije propozicije i teško ih je uskladiti zbog međunarodnog karaktera. Jedina razlika u odnosu na ostale periode je ta što će se log morati poslati dva puta na robota, jednom za 9A AC i drugi puta za Pokuplje. Trenutno se na robotu potkrala pogreška koja će se ispraviti do contesta.
     Kako su od ove godine periodi krenuli sa puno manje problema u obradi logova i objavi rezultata, mislim da podizanje tenzija nije potrebno.

GL svima u natjecanju,

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a6jrz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #8 : 16. Svibanj. 2008, 13:01:46 »
Kako su od ove godine periodi krenuli sa puno manje problema u obradi logova i objavi rezultata, mislim da podizanje tenzija nije potrebno.

Pozdrav Željko.

Nisam imao namjeru dizati tenzije, ali je ispalo tako. Po ovome ispada da je 9A activity ipak mogao imati suorganizatora

73 de 9a6jrz

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
« Odgovori #9 : 16. Svibanj. 2008, 13:33:35 »
Pozdrav Zorane,

organizator 9A Activity contesta je HRS. Pojedine periode organiziraju klubovi i oni su kao takvi suorganizatori natjecanja.
Evo izvadak iz pravila:

ORGANIZATOR NATJECANJA je Hrvatski radioamaterski savez (HRS), a suorganizatori u pojedinim periodima su neki od hrvatskih radioklubova.

Zbog svih problema koje smo imali proteklih godina, od ove godine smo maksimalno ujednačili pravila i sve prebacili na robota. Tim potezom je uklonjena mogućnost izostanka rezultata po periodima, a tako će biti i sa ovogodišnjim Pokupljem.
    Samo uživajte u natjecanjima  ;D

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a6jrz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #10 : 16. Svibanj. 2008, 13:52:27 »
Pa to sam i napisao "znači termin u svibinju je slobodan da netko može organizirati natjecanje u 9a activity kao suorganizator (organizator je HRS)"

Sve je meni jasno oko pravila samo u ovoj razmjeni riječi sa zadrškom dođe do nerazumjevanja :D

Offline 9a3gj

• Full Member
« Odgovori #11 : 16. Svibanj. 2008, 15:46:45 »
Željko-9A4FW,vidim da su objavljeni rezultati za sedmi period prošle 2007 god. za 9A ACTIVITY pa me zanima da li su objavljeni i službeni rezultati Pregrade 2007 koji su ujedno i ustvari bili nosioci tog sedmog perioda.
Da nebude nejasnoća ovdje kad se otvoreno govori o contestima , znači pravilima pojedinih takmičenja negovori se o nikakvom dizanju tenzija već jednostavno svatko pita ono što ga zanima.
A i da te pitam u vezi POKUPLJA 2008 u koju ja kategoriju spadam automatizmom za 9A ACTIVITY 2008-5.period ako ju neprijavim,odnosno ako prijavim samo pokuplje B-jedan operator-portable (kao i svih predhodnih godina) sve vrste rada-vjerojatno znači da mogu da biram u tom slučaju kategoriju za 9A ACTIVITY ili se računam opet automatizmom onako kako sam radio predhodne periode.
Kako god okrenuo bez obzira što sam skoro svake godine učesnik contesta POKUPLJE , tu se sad pojavljuje jako mnogo nedorečenosti.
Znači treba nam radio-amaterski referendum:HOĆEMO LI POKUPLJE 2008 po ovakvim propozicijama za 5.period 9A activitija ili nećemo,ja ga osobno samo iz različitosti naspram svih ostalih organizatora pojedinih perioda neprihvaćam , pa ako ostanem usamljen pri svojim stavovima podvući ću svoju repinu (jezičinu) i neću više potezati to pitanje dok nedođu slijedeći problemi a to će najvjerojatnije biti PREGRADA 2008, a zanjima KOPRIVNICA 2008..............................
Mladen-9A3GJ

Daj još jednu rundu ...

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #12 : 16. Svibanj. 2008, 17:53:46 »
Nisam za izbacivanje Pokuplja iz 9A ACTIVITY-a baš iz razloga što je to jedan od naših najstarijih kontesta i postao je tradicija.
Što se tiče razlike u kategorijama između 9A ACTIVITY-a vs. Pokuplja ni tu ne vidim neki veliki problem. Za to i imamo robota koji nam pruža mogućnost da ispravimo ovakve male "nekompatibilnosti" i na jednostavan način dođemo do rezultata.
Treba samo odraditi kontest i uploadati log na robota.  ;D

@9A3GJ

U konkretno iznesenom slučaju u tvom zadnjem postu za 9A ACTIVITY ideš u plasman u kategoriju Jedan OP-sve vrste rada. Za Pokuplje si u kategoriji koju si naveo.
Što se tiče Podravine 2007 mislim da je već održan i hamfest na kojem su podijeljene nagrade pa pretpostavljam da se onda znaju i rezultati  ???

GL svima, čujemo se u nedjelju u kontestu pod poz. oznakom 9A4V.

73 de 9A4EW, Hrvoje

73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9a6jrz

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #13 : 16. Svibanj. 2008, 18:45:48 »
Pozdrav Hrvoje,

S obzirom da je Željko rekao da će biti dva prijavljivanja rezultata na robot, jedno za 9A activity i drugo za Pokuplje (zbog drugačijih propozicija, a propozicije su drugačije zbog tradicije) ispada da Pokuplje ipak nije sastavni dio 9A activity natjecanja.

Samim time što se termin poklapa ne mora biti nužno da organizatori natjecanja Pokuplje moraju biti i surganizatori 9A activity natjecanja (vidljivo iz njihovih propozicija).

Najveći grijeh bi bio kada bi organizator natjecanja Pokuplje i suorganizator natjecanja 9A activity natjecanja napravili hamfest isti dan :D .

Ja u brdo idem s Kenwood-om TM-271E + SLIM JIM + akumulator

Sretno svima u natjecanju

73 de 9a6jrz

Offline 9a3gj

• Full Member
« Odgovori #14 : 16. Svibanj. 2008, 19:54:24 »
E , moj Hrvoje !Ti reče:

Što se tiče Podravine 2007 mislim da je već održan i hamfest na kojem su podijeljene nagrade pa pretpostavljam da se onda znaju i rezultati  Huh?

A ja tebe pitam ? Čiji si ti post čitao jer ako si meni odgovarao za PODRAVINU 2007 ,pa tko je spominjao PODRAVINU 2007 ?

Ja sam napisao post ispred tvoga pa mi nije jasno kako ti to vidio PODRAVINU umijesto PREGRADA 2007 !
(Željko-9A4FW,vidim da su objavljeni rezultati za sedmi period prošle 2007 god. za 9A ACTIVITY pa me zanima da li su objavljeni i službeni rezultati Pregrade 2007 koji su ujedno i ustvari bili nosioci tog sedmog perioda.
Da nebude nejasnoća ovdje kad se otvoreno govori o contestima , znači pravilima pojedinih takmičenja negovori se o nikakvom dizanju tenzija već jednostavno svatko pita ono što ga zanima.)

A kako sam te shvatio iz tvoga objašnjenja u koju ću kategoriju ući za 9A ACTIVITY 2008-5.period to znači da se moj pozivni znak može onda naći u dvije kategorije jedna ALL a druga samo FM pa mi opet nije jasno : Može li tako da budem u dvije kategorije za Activity jer ako može , onda si mi to trebao javiti ranije !
Mladen
Mladen-9A3GJ

Daj još jednu rundu ...