Autor Tema: Nova pravila?  (Posjeta: 4803 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: Nova pravila?
« Odgovori #15 : 17. Lipanj. 2007, 17:30:46 »
Ajde, oko snage ćemo se još nekako dogovoriti, ali možda kao jedan dodatak contest kalendaru da zaista ozbiljno razmislimo o tome da se aktivira i prvi vikend u lipnju. Šteta da prođe nezapaženo, lijepa su vremena i može se nešto odraditi.

Isto tako bih i proljetni kup popunio s 50 MHz bandom, jer na tom bandu ima MMC u nevrijeme, 9A VHF/UHF, IARU i HLJK i onda amen.

Neka ljudi rade, zašto ne? Evo sad u MMC Cw naši poplavili prva mjesta. Šteta što i 9A1CAL nije poslao log, uzeo bi prvo mjesto. Ko zna čega su se uplašili, hi...

Kad već imamo managera i svu tu silnu ekipu koju masno plaćamo, neka nešto i rade. Mi na bandu, a oni nek nam štancaju diplome i sve što treba.

Je znam, malo mi je protora, malo mi je contesta i nemam više motiva za rad...

GG

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
« Odgovori #16 : 03. Siječanj. 2008, 00:31:16 »
Vrijeme je za vraćanje ove teme na dnevni red. Prije slijedeće UKV contest sezone Vas molimo za razmišljanja, primjedbe, prijedloge i sl. na temu UKV natjecanja u 9A.

Fala, UKV uprava!  ;D

Offline 9A3WP

• Jr. Member
  • **
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #17 : 03. Siječanj. 2008, 08:05:50 »
Uz novogodišnje čestitke i pozdrave svima žao mi je što se u ime svih nas pospanaca
nisam na vrijeme sjetio predložiti da se vrijeme početka "9A Activity" natjecanja pomakne
barem za +1 sat. Primjedba je posebno zanimljiva za primijeniti u slabijim terminima (mjesecima)
kada ionako u prvih sat vremena nemate što odraditi na opsegu. Dok se recimo Česi i Slovenci
ne pojave sa svojim natjecanjem. Bilo je čak situacija da smo neke veze odradili pa su isti
korespodenti htjeli vezu ponoviti nakon 2-3 sata !

73 & GL, Goran-9A3WP.
<<<
@9A3WP @DK3WP

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #18 : 03. Siječanj. 2008, 11:26:00 »
Dobra ideja Gorane/9A3WP. Mislim da bih je mogao podržati ne zato što sam "pospanac"
(iako nije daleko od istine  ;D ) nego zato što je tih prvih sat vremena stvarno "ler gas"
u ovim natjecanjima.

Samo možda je sada malo prekasno da se bilo što promijeni jer su pravila 9A activity-a za
ovu godinu već tu.

73 de 9A4EW, Hrvoje
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9A3WP

• Jr. Member
  • **
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #19 : 03. Siječanj. 2008, 11:45:03 »
Ma kažem, baš mi je žao što se nisam ranije sjetio !
Nema veze - neka bude za 2009 >

73 !
@9A3WP @DK3WP

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #20 : 03. Siječanj. 2008, 14:12:13 »
A ja sam mislio da cete odvojiti natjecanja lokalnog tipa od 9A activitija i ostalih kontesta. Ne vidim svrhu odigravanja 2 kontesta sa istim propozicijama u isto vrijeme. Pozitivno je da smo activity prilagodili susjedima, a lokalni kontesti su mogli ostati u istom terminu, tako bi bilo vise kontesta i aktivnosti preko vikeda.

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3WP

• Jr. Member
  • **
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #21 : 03. Siječanj. 2008, 14:28:24 »
Pozdrav Adame !

Ne bih ja sad htio komentirati nešto umjesto ljudi službeno zaduženih za "hrvhf" pitanja, ali
budući da nisam dobio do sada nikakav odgovor na svoj nedavno postavljen POST pod nazivom
"Pregrada i Koprivnica, 2007. - rezultati?" (http://hrvhf.net/forum/index.php?topic=288.0)

možda rezultate "9A Activity 2007." nemamo još uvijek samo iz tog razloga što čekamo
rezultate natjecanja "Pregrada 2007 i Koprivnica 2007." ? - pa je to barem dijelom odgovor i na Tvoje pitanje ?

A zašto ih (posebno "Pregradu") pored postojećeg robota tako dugo čekamo nije mi jasno !?
Možda sam samo ja pretjerano nestrpljiv...

73 Goran, 9A3WP.
<<<
@9A3WP @DK3WP

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #22 : 03. Siječanj. 2008, 15:08:17 »
Pozdrav Gorane,

ma ne mislim da se cekaju ti rezultati, ako je tome tako, onda smo spali na niske grane.
Natjecanja tipa "kup moje mjesne zajednice" ili moga sela, bi trebalo odvojiti od activitija i svih ostalih takmičenja pa neka se organizatori onda iskažu, ovako je to samo paravan za nesto drugo, ocu reci 9A i ostala priznata eu takmičenja su paravan tim lokalnim kontestima.

Uz pozrave QV,

P.S. ako ideš u Ljubljanu daj snimi kamerom MV i njegov freq-metar, a ako bude prodaje kiteva trebao bi mi jedan  ;D

"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A4FW

• Full Member
« Odgovori #23 : 03. Siječanj. 2008, 17:24:11 »
9A AC je zamišljen kao skup 11 perioda koje organiziraju lokalni klubovi. Tako se periodi zovu po lokalnim natjecanjima i za njih nagrade osiguravaju klubovi, a za generalni plasman je oduvijek nagrade dijelio HRS. Prema starim pravilima su logove zaprimali organizatori pojedinih perioda, te iste proslijeđivali članu UKV komisije zaduženom za 9A AC.
      Kako se kroz 7 godina ovog natjecanja uvijek dogodilo da 1,2 ili 3 lokalna organizatora ne dostave svoje rezultate, odlučili smo razdvojiti samo slanje logova jer sada poslati log na UKV robota nije nikakav problem. Ovim se rješavaju problemi o kojima je Goran (9a3wp) pisao ranije na ovom forumu. 
      Da bi došli do ovog stadija, prvo smo morali napraviti upute "Kako do EDI formata" pa onda početkom prošle godine ukinuti zaprimanje papirnatih logova i na kraju aktivirati robota. Sada ova promjena pravila ima više smisla jer je slanje logova pojednostavljeno pa nije problem poslati log na dvije adrese (elektronske). Slanje na dvije adrese će biti potrebno samo ako lokalni organizatori ne prihvate UKV robota za obradu rezultata.
      Treba napomenuti da smo prije 4 godine imali samo pet organizatora pojedinih perioda, a da ih sada imamo jedanaest i još dva kluba koja čekaju na eventualno odustajanje nekoga od organizatora postojećih perioda, a broj pristiglih logova se povećao oko 4 puta.
      Predložili smo i ukidanje bonus bodova iz razloga što su s njima postaje sa juga i iz Istre u lošijem položaju jer su bonus postaje uglavnom na sjeveru i istoku 9A.
      Ovo sam malo kronološki nabacao da nam bude lakše razgovarati na ovu temu...

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9A4FW

• Full Member
« Odgovori #24 : 03. Siječanj. 2008, 17:39:54 »
Pozdrav Adame !

Ne bih ja sad htio komentirati nešto umjesto ljudi službeno zaduženih za "hrvhf" pitanja, ali
budući da nisam dobio do sada nikakav odgovor na svoj nedavno postavljen POST pod nazivom
"Pregrada i Koprivnica, 2007. - rezultati?" (http://hrvhf.net/forum/index.php?topic=288.0)

možda rezultate "9A Activity 2007." nemamo još uvijek samo iz tog razloga što čekamo
rezultate natjecanja "Pregrada 2007 i Koprivnica 2007." ? - pa je to barem dijelom odgovor i na Tvoje pitanje ?

A zašto ih (posebno "Pregradu") pored postojećeg robota tako dugo čekamo nije mi jasno !?
Možda sam samo ja pretjerano nestrpljiv...

73 Goran, 9A3WP.
<<<

Pozdrav Gorane,

potpuno si u pravu sa svim postavljenim pitanjima. Baš zbog toga se i išlo na izmjenu pravila 9A AC-a. Jer ako su logove do sada zaprimali lokalni organizatori, kako je Krešo (9a2hm) mogao objaviti plasman za te periode ako nije dobio rezultate od istih? Lokalni organizatori su do sada bili dužni objaviti rezultate za svoj period, te iste, ali bez bonus bodova, proslijediti Kreši.
       Od sada bi na UKV robotu trebalo stajati npr. "Vidovo 2008 / 1 per. 9A AC" . Organizatori Vidova bi imali pristup Robotu da mogu na njega poslati sve pristigle logove i na kraju samo objaviti rezultate.
       Njima se posao ovim potezom smanjuje 10 puta i još svi zadovoljni...hi

73 de Željko, 9a4fw