Autor Tema: Kraljevica  (Posjeta: 5688 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a2d

• Sr. Member
Odg: Kraljevica
« Odgovori #15 : 14. Travanj. 2008, 09:02:21 »
Bogme, Tome, pazi šta stavljaš u tu galeriju.

73 de 9a2d

(nemojte kaj zameriti!)

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #16 : 14. Travanj. 2008, 09:41:40 »
Je, već mi neki i prijete privatnim mailovima.... :P
Moram pripaziti kaj bum del gore...

Nego, malo bu potrajalo, moram smanjivat slike  >:( a ima ih dost.
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
« Odgovori #17 : 14. Travanj. 2008, 09:48:06 »
Je, OK, na galeriju sam skroz zaboravil  >:( >:(,
ali za upload slika se treba gore logirati a to mi ne dozvoljava  :o :o

Nek netko kreira album "Kraljevica 08".

Album "Kraljevica 2008" je otvoren. Dva sudionika su već gore  ;)

73, 9a4fw

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #18 : 14. Travanj. 2008, 10:01:36 »
Tom sacekaj,
poslati cu ti free resizer, selektiras sve slike, desni klik i resize (na vrijednost koja ti odgovara) i gotova prica,
to je ono sto koristimo Martin i ja, pa vidis pored nasih slika oznaku big, small ili slicno

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #19 : 14. Travanj. 2008, 12:55:14 »
Ma nije problem u resajzeru...riješio, hvala svima,

nego, trebalo je potrošiti vremena a ja sam u QRL-u.
Evo, poslao slike, 270 komada, dvije zadnje ne prihvaća... ??? možda mu je preveć.
Čekam da budu objavljene da prekontroliram jesu li sve dobro stigle...moraju ih odobriti...možda izbace nepočudne,  :P

9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #20 : 14. Travanj. 2008, 14:09:44 »
Nego,

čekao sam da se netko drugi prvi javi sa kritikama ali valjda još nisu doši k sebi... ;) (da mi je znati od čega...)

Uz dužno poštovanje svim organizatorima...itd, podjela nagrada je bila pravi fijasko...nedjeljna za VHF i više.
Imam razumijevanja za probleme koji su bili (termini, dužine trajanja...)sve sam to i prihvatio kako je bilo, ali, više se ne ponovilo.

Ne podijeliti nagrade svima koji to zaslužuju, nije u redu, nikako. Ljudi se trude, rade, a onda, evo tamo su nagrade, zemite si ih. U ovom slučaju nije trebalo dijeliti niti prvima... ??? Neki su došli samo radi toga u nedjelju i kaj su dobili, skoro pa vritnjak kak bi mi rekli.

NHF

Gledamo naprijed, učimo od iza leđa...dakle, dijeljenje nagrada napraviti više puta godišnje (znam...problemi, troškovi...), bilo je govora o dva puta ali se bojim da je i to premalo.

Ajde malo, glave skupa i nađite riješenje za "sutra" jer, ovo se ne smije ponoviti  :'(  :'(

9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A5K

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #21 : 14. Travanj. 2008, 14:19:56 »
Kritika je apsolutno na mjestu.

Na žalost, sa preko 200 pehara i preko 600 diploma vjerujem da bi podjela trajala skoro pa još i sada
i to treba organizacijski riješiti na drugačiji način.
Podjelu bi svakako trebalo organizirati barem dva puta godišnje, npr. Kraljevica i Jarun.
Iako će i tada biti puno stvari za podijeliti, ipak će biti nekako lakše.

Svakako, dobra škola za idući puta.

73,
Krešo - 9A5K

Offline 9A4FW

• Full Member
« Odgovori #22 : 14. Travanj. 2008, 15:02:54 »
Pozdrav Tom,

kritika na mjestu, ali smo imali nekoliko problema zbog kojih smo morali ubrzati podjelu nagrada. Jedan od razloga je bio kašnjenje s početkom od cca 40 minuta zbog prezentacije koja je bila prije podjele i drugi razlog je bio polazak autobusa. Bili smo zamoljeni da sve ubrzamo kako bi i oni koji putuju najdalje došli kući u normalno vrijeme jer sutra (ponedjeljak) rade. Podjela svih 200 pehara bi trajala više od tri sata pa bi sve bilo gotovo nešto prije 17h.
      Definitivno se mora otvoriti još jedan datum za podjelu nagrada pa smo se u Kraljevici dogovorili da to bude Jarun.

Tome slike ti nisu u Galeriji jer premašuju limit galerije i zakupljenog prostora za HRVHF. Zatražio sam povećanje paketa sa 400MB na 1,5 GB pa će to biti riješenio kod providera sutra tijekom dana.

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #23 : 14. Travanj. 2008, 15:19:05 »
Sam znal, ...preveć sam slikal... ::)

OK, bute to riješili pa se bute prijateli gledali kak zgledate...sorry, kak ste zgledali.

Nagrade, znam za sve probleme koji su bili, i napisal sam, to sam tak i prihvatil...ali moral sam napisati kaj mi je na srcu.
Nisam mogel čkometi... :(

Siguran sam da se i drugi tak osećaju al možda ne žele istrčavati sa time.
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9a4vm

• Full Member
« Odgovori #24 : 14. Travanj. 2008, 16:22:19 »
Pozdrav Tom,
U potpunosti se slažem sa tvojom primjedbom , situacija je bila stvarno mućna.
Kad bi se išlo i dalje u analizu svega toga dalo bi se još puno prićati ili pisati (nepodjeljene diplome  pa i pehari ili plakete za neka natjecanja već godinama za što usput rećeno ne krivim samo sadašnju ekipu koja brine oko toga,krivo napisane ploćice na peharima itd.,obećanja koja kasnije nikad nisu održana i sl.
No vjerojatno će i ovo malo izazvati negodovanje,pa više ne želim ništa dodati.
Za kraj samo jedno pitanje:kada će imati priliku po ovakvom sistemu podjele priznanja postaja ili klub koji ima "nesreću" da bude u kategoriji gdje se nalazi na primjer "9A5Y" doći i primiti pehar za drugo ili treće mjesto od Presjednika HRS-a ili od UKV MANAGERA ili možda nekog trećeg ?
Zapamtite da nema niti prvaka ako nema drigih,trećih,desetih ili pedesetih mjesta.
Ovo moja opaska niti malo ne umanjuje zaslužnost sadašnjeg UKV tima za sve dobro što su ućinili u zadnje vrijeme i ja im od svega srca čestitam i želim da  u buduće bude još bolje.
73 de 9a4vm-Vlado

Offline 9A4FW

• Full Member
« Odgovori #25 : 14. Travanj. 2008, 16:51:33 »
Pozdrav Tom,
U potpunosti se slažem sa tvojom primjedbom , situacija je bila stvarno mućna.
Kad bi se išlo i dalje u analizu svega toga dalo bi se još puno prićati ili pisati (nepodjeljene diplome  pa i pehari ili plakete za neka natjecanja već godinama za što usput rećeno ne krivim samo sadašnju ekipu koja brine oko toga,krivo napisane ploćice na peharima itd.,obećanja koja kasnije nikad nisu održana i sl.
No vjerojatno će i ovo malo izazvati negodovanje,pa više ne želim ništa dodati.
Za kraj samo jedno pitanje:kada će imati priliku po ovakvom sistemu podjele priznanja postaja ili klub koji ima "nesreću" da bude u kategoriji gdje se nalazi na primjer "9A5Y" doći i primiti pehar za drugo ili treće mjesto od Presjednika HRS-a ili od UKV MANAGERA ili možda nekog trećeg ?
Zapamtite da nema niti prvaka ako nema drigih,trećih,desetih ili pedesetih mjesta.
Ovo moja opaska niti malo ne umanjuje zaslužnost sadašnjeg UKV tima za sve dobro što su ućinili u zadnje vrijeme i ja im od svega srca čestitam i želim da  u buduće bude još bolje.

Pozdrav Vlado,

većina ovoga što si napisao stoji, ali je ovo prvi puta da se nisu javno dodjeljivali pehari za 2. i 3. mjesto zbog gore navedenih razloga. Moj klub ima tu nesreću da je u kategoriji sa 9A5Y pa nismo primili javno nagradu ovaj puta.   :(  Prijašnjih godina je dijeljeno za sva mjesta. Ove godine je nekoliko ljudi nakon što je vidjelo količinu nagrada pitalo zašto dijelimo pehare za drugo i treće mjesto i koliko to sve košta?  ???  Nikad svi zadovoljni  :( 
    Mene je osobno najviše pogodilo što već drugu godinu kao budala nosam pehare za 9A Activity 2005. na podjelu i na kraju ih ne podijelim jer nemamo rezultate pojedinih perioda. Iskreno se nadam da se taj problem riješio uvođenjem istovjetnih propozicija i korištenjem robota.
    Nakon što smo stigli u Kraljevicu sa 15 punih (velikih) kutija s peharima, prilikom razvrstavanja pločica za pehare smo pronašli nekoliko pogrešno izgraviranih. Tako je npr. IARU R1 50 MHz ispisan sa IARU 59 MHz  :(  Sličan problem je bio na pločicama za Alpe adria UHF/SHF gdje su uredno promijenili kategorije i znakove ali nisu prepravili sa VHF na UHF/SHF.
    Danas smo poslali prigovor u firmu koja je isporučila pločice pa će iste biti poslane na kućne adrese osvajača nagrada.
Na ovu količinu nagrada takve greške se dogode, ali se moraju i ispraviti.
    Na podjeli smo dogovorili suradnju sa novom firmom koja će biti u mogućnosti zaprimiti narudžbe za nagrade po objavljivanju rezultata, polijepiti pločice na pehare ili plakete i sve isporučiti provjereno dva ili više puta godišnje po našoj želji.

Tnx na primjedbama jer nas one čine boljima,

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #26 : 14. Travanj. 2008, 17:32:14 »
Mene je ipak malo začudilo što između svih koji su ostali da preuzmu svoje nagrade nije bilo višekratnog pobjednika u jednoj kategoriji. Ipak ostane malo kiseo okus u ustima, obzirom da su dijeljena priznanja samo za prva mjesta. Ali , anyway.

Greške u natpisima na pločicama su jasno produkt brojnosti, iako uvijek teško padaju onima koje zapadnu. možda je i sreća da se neki osvajači nisu pojavili, jer bi nas bilo na sve strane, hi.

Za utjehu - kad sam 1982 godine skupio nešto para i naručio qsl karte na znak YU2OO, tiskali su mi YU 200... A od Varte sam umjesto YU2RVS, dobio YU2RSV...

Po mom sudu, ovaj susret u Kraljevici pokazatelj je da će idući biti još brojniji i da će se s vremenom ukazati potreba da se pokrenu možda brojem manji, ali sadržajno mnogo jači tematski skupovi koji se mogu iskoristiti i za podjele priznanja. Jasno, pokretanjem CCC i sve većom aktivnošću na UKV opsezima, a koja će mislim biti i još veća, na neki način će se ostvariti i kritična masa sudionika zainteresiranih za određenu tematiku.

Idemo naprijed, do šprije koju godinu i ZRF je bio dosta sad su i ZRF i Kraljevica postali omalo tijesni.

Ono što me posebno obradovalo  je totalno pozitivni naboj koji se osjećao cijelo vrijeme, a kulminirao u subotu navečer kad su mnoga pojačala nekontrolirano skrenula u C klasu, a nivo IMD postao toliki da ni najbolji IP3 nije pomagao i jedini spas je bio dobar atenuator.

Ko će dočekat iduću Kraljevicu?

GG

Offline 9a2ga

• Full Member
  • Carpe diem memento mori
    • 9A2GA HOME PAGE
« Odgovori #27 : 14. Travanj. 2008, 18:14:05 »
U Kraljevici sam bio samo u subotu.
Bilo je super. Sreo mnogo HAm-ova sa banda, podigao QSL-ke, checkirao DXCC, ...

Bilo mi je žao što nisam zbog obiteljskih razloga mogao ostati u nedjelju.

Sada čitam ove postove pa ispada da u nedjelju baš i nije bilo nešto "bajno" glede podjele nagrada.

Predlažem da se dva puta godišnje organizira podjela nagrada pa će biti manje konfuzije.

Sada kada će HRS biti i suorganizator ZRF-a idealna je prilika da imamo ta dva termina za podjelu nagrada:

Kraljevica i Jarun.

73 de Boris
www.hamradio.hr/9a2ga

Member of HRS, RK 9A1ADE, RK 9A1WFF, ARRL, AMSAT NA, AMSAT UK

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #28 : 14. Travanj. 2008, 18:20:37 »

Ono što me posebno obradovalo  je totalno pozitivni naboj koji se osjećao cijelo vrijeme, a kulminirao u subotu navečer kad su mnoga pojačala nekontrolirano skrenula u C klasu, a nivo IMD postao toliki da ni najbolji IP3 nije pomagao i jedini spas je bio dobar atenuator.

GG

GG ima u tvojim riječima istine. Shvati da su tu utkane godine i godine deranja i urlikanja u mikrofon, ne bi li te tim pojačanim decibelima čuo kakav DX ili odradila po koja veza više u contestima.

73 de 9a2d

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #29 : 14. Travanj. 2008, 18:30:59 »
Ja isto mislim da je bilo problematično napajanje...

GG