Autor Tema: Odg: Dobio sam novu peglu  (Posjeta: 524 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

s56a

• Gost
Odg: Dobio sam novu peglu
« : 06. Travanj. 2008, 23:19:02 »
Gorane, nazalost ce tvoji komentari imati jos manju tezinu kod mene jer su do sada vec bile najmanje tri greskice pa sam te zato pitao za CV.  Nema smisla jednostavne stvari komplicirati uvodjenjem novih tech izraza kao sto su zero/pole filtera.

Davnog juna 1967 godine sam dobio samo 6 iz Elektronike-II.  Odem kod asistenta da pogledam sta nevalja, a on mi pokaze zadatak sa dva serijska pojacavaca sa razlicitim propusnim opsezima i pitanjem o ukupnom.  Ja to resio u par redova jer su se preklapali, a ostali pisali po nekoliko stranica sto je asistent i ocekivao.  Posle mi nasao gresku u recenici, da je strmina lampe odnos napona resetke prema anodnoj struji, a ja mu odgovorio pitanjem - Zar vi stvarno mislite da ja to ne znam?  Popravio mi ocenu na 8, jednako kao iz Elektronike I.  1970-i sam se puno igrao sa KV BPF.  A tada nije bilo simulatora nego samo papir i siber!

Moja druga omiljena prica je Nikola Tesla, koji je u autografiji lepo napisao, da se lecio od shizofrenije elektrosokovima.  Posle toga su mi jasnija njegova mnogobrojna otkrica, vanzemaljci i slicno.  Polifaznu AC je ipak odlicno pogodio!

Na internetu ima puno vise razlicitih ludaka koji misle da su Tesla :-)

LP MMM S56A, N1YU