Autor Tema: Tko ono zove antene na JUG?  (Posjeta: 1970 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Tko ono zove antene na JUG?
« : 19. Ožujak. 2008, 18:45:53 »
Eto, i josa ne okrecem antene prema Jugu,
a radio samo polovicu kontesta, a di bi bio kraj da se radilo cijeli kontest  :P

Abbiamo il piacere di comunicarti che la stazione 9A4QV
si è classificata fra i vincitori nell'edizione 2007 del Field Day Sicilia

CONTEST:        Field Day Sicilia 144Mhz
CATEGORIA:    1A
STAZIONE:      9A4QV
CLASSIFICA:    3° Classificato

La premiazione dei vincitori avverrà all'interno del 2° Meeting Autocostruttori del Sud Domenica 6 Aprile 2008 presso l'Hotel Russot - Giardini Naxos (ME)

Per uteriori informazioni: www.ariacireale.org/mads

"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: Tko ono zove antene na JUG?
« Odgovori #1 : 19. Ožujak. 2008, 19:31:49 »
Je vidija san te u klasifikaciji, samo nije bilo punata...

Taj contest je dobra fora, ima IT9 u portablu više nego cilu godinu, ali malo ljudi zna za njega. Razgovara san s urednikom RADIO HRS, napraviće nešto po tom pitanju...

Imaju oni dosta tih kontestića cilu godineu, samo trib znati, ali tip je reka da ćemo to popravit pa kako bude...

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #2 : 19. Ožujak. 2008, 19:36:39 »
Alo Gogo,

da, zanimljiv kontest, ali svrha ovoga nije bila samoreklama kao sto se moze zakljuciti  ;D
već onaj link na kraju koji vodi na dvodnevni miting konstruktora (majstora sa Juga)...
Ako kliknete na svaki od pojedinih pozivnih znakova, otvara se stranica sa temom koja ce biti obradjena na  mitingu, i kad se malo bolje pogleda, ima tu jako zanimljivih stvari, a ima i onaj autor tvojega (ex) transvertera ako se ne varam, prava ekipa...

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #3 : 19. Ožujak. 2008, 19:47:03 »
Za tebe BRAVISSIMO Adame,

a ovi drugi su dooobri, samo treba kužit talijance... >:(
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline 9A3GE

• Hero Member
« Odgovori #4 : 19. Ožujak. 2008, 20:37:25 »
--BRAVO ADAME....ah..to je u CATANIJI...imam preko Mjeseca..daleko je ..ali pravi skup...nešto za nas ..?  Saluti..!M. P.S. južnaci....neš slabo Ajduk...nabio ga Varteks....
Martin 9A3GE

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #5 : 19. Ožujak. 2008, 22:28:00 »
Martine, bas tako, da skocimo malo do Catanije, tamo mi je moj prvi comandante Catalano sa one nase kompanije...
A vidi ti ovo, isti vikend imaju osim tog mitinga jos dva:

jedan je u modeni sa temom SDR danas i sutra,
a drugi je nama blize, to idemo vidjeti  ;D tu u Portogruaru na parkingu diskokluba Palmariva je scambio, znaci amateri sa kramom u autima i na banke i opleti, to je samo 05.04...

No da ne pilim evo linka :
http://www.supplemento-radiorivista.it/str/str-2008-03.pdf

inace to je samo suplement casopisu Radio Rivista koji izlazi mjesecno, pa sto ne stigne u casopis ide u njega, kad cemo mi imati toliko viska materijala za nas casopis  ;D

Sorry guys, na talijanskom je, ali kad sam ja sa svojim prezimenom mogao nauciti talijanski, mozete i vi  :P

Izmedju ostalog, par jako zanimljivih clanaka, nekadasnje expedicija na Panteleriju, pa Marconijevi experimenti na brodovima, i na kraju nesto sto smo mi raspravljali po forumu, teorija rf vodova etc.

Naravno tu je i za naseg astronauta Zekya (od danas ga zovemo Zarya) jako zanimljivo stivo kako je ekipa uspjela upogoniti AMSAT OSCAR-16, da da radiii, istina u modu FM/SSB ali barem nesto nakon sto je bio vec otpisan, sjetila se ekipa nekih komandi i mogucnosti, zato evo jos jedne zrtve, easy task ,kazu da se moze raditi i sa magnetnom antenom.

No, eto, citajte, da tu ne glumim prevodioca.....

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #6 : 20. Ožujak. 2008, 06:35:13 »
Je to je autor mog još malo pa bivšeg transvertera... dobar je Pippo...

Ajde drago mi je da ti prezime nije smetalo da naučiš talijanski ??? Samo da nije ka oni umažani šta su bili samnom u JNA u Puli koji su ronzali u stilu: ke mi fa gulir sto kaco di kumpir... dobija san komplekse, posli pustih petica u gimnaziji i veza na 2m, jo non kapito njente, zero di nada...

Dobar im je program na MADS-u, prava su ekipa. Kod nas lani nijebaš proša SDR, ali polako , a ima i drugih tematika i predavača će se naći.

GG