Autor Tema: 9A0TVR ATV test  (Posjeta: 7136 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
Odg: 9A0TVR ATV test
« Odgovori #15 : 06. Lipanj. 2008, 20:32:23 »
A evo ovako bi izgledala pokrivenost i jacina polja na 10,5 GHz sa Sljemena.

@9a2d
Odlican je taj Sharpsat, ja sam ga imao ali nazalost krepao je tuner.
EME enthusiast

Offline 9a2d

• Sr. Member
« Odgovori #16 : 06. Lipanj. 2008, 20:36:37 »
Šaljem u ponedjeljak, nešto me zeza rezolucija na foto aparatu. Pozdrav svim ATV-ašima i ako mogu pomoći, pomoći ću.

73 de 9a2d

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #17 : 06. Lipanj. 2008, 20:40:02 »
U redu hvala jos jednom. Ovo ce biti velika pomoc na polju sirenja ATV-a na sirem podrucju Zagreba!
EME enthusiast

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #18 : 06. Lipanj. 2008, 20:44:14 »
Felix, prijem slike kod mene samo sa LNB-om nije isao iz razloga jer je signal kakav je,ali ako pogledas prve postove i snimku sa youtube vidjeti ces da smo primali Ucku samo sa LNB-om i to bez problema, ,kako god okrenes V/H signal je jak i to ide, ali sa neke druge puno povoljnije lokacije, cca15 km ili nesto manje.

Ne znam kako je kod tebe signal i da li imas opticku vidljivost i koja je udaljenost, tako da ces moci primati signal samo sa feedom na tih 12 km bez problema po meni. Moze se to i izracunati bas ako treba, ali jednostavnije je probati pa vidjeti, ili ne vidjeti  ;D

Samo da dodam, nekako mi ono pokrivanje signalom iz Radio mobile sa Sljemena izgleda previse optimisticko, kad bi barem bilo tako.
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #19 : 06. Lipanj. 2008, 20:54:03 »
Je vidio sam snimku sa Youtuba i signal je strasan, bez obzira na polarizaciju. Kod mene ti je situacija da imam opticku vidljivost sa Sljemenom, ali krovovi nekih kuca mi lagano ulaze u prvu Fresnelovu zonu. Snaga odasiljaca nije velika kao na Ucki, snaga je cca 100 mW (Gunn dioda) i isto tako hornica 17 ili 18 dB. U svakom slucaju 80 cm offsetica stoji na stupu i u STBY poziciji je ako zatreba HI HI. Cekam da ova kisa prestane i dok malo zatopli pa onda odoh na teren poslat sliku. e da, udaljenost je nesto manja od vase probe, oko 12 km.
EME enthusiast

Offline 9A1X

• Sr. Member
  • loš radio fanatik
« Odgovori #20 : 06. Lipanj. 2008, 20:57:43 »
Samo da dodam, nekako mi ono pokrivanje signalom iz Radio mobile sa Sljemena izgleda previse optimisticko, kad bi barem bilo tako.

Heheheh, naravno da je preoptimisticno, ali eto takve stvarcice i softveri daju nam neku radost i veselje bez obzira sto znamo da se signal nece vidjeti do Bosne  ;)
Bitno nam je pokriti Zagreb, Veliku Goricu i Sisak koji su se bas poslozili u pravcu.
EME enthusiast

Offline 9a3gj

• Full Member
« Odgovori #21 : 06. Lipanj. 2008, 21:17:01 »
A evo ovako bi izgledala pokrivenost i jacina polja na 10,5 GHz sa Sljemena.
Mladen-9A3GJ

Daj još jednu rundu ...

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #22 : 07. Lipanj. 2008, 07:24:44 »
Samo za info...
Nisam baš  ATV-jaš (na novom poslu imam preko glave SDI i HD problema HI), ali sam pomogao Mauru i Elizeju oko determinacije nove tačke za lokalni ATV rpt.
U JN65UO Koper (micro loc. Hrvatini) Učka na 10G primana bez poteškoča na instrumentu KWS AMA 300 sa samo 40cm parabole i dosta dobrim signalom.
Signal naravno na color monitoru "u boji" :)

Offline s55m

• Hero Member
« Odgovori #23 : 07. Lipanj. 2008, 07:29:12 »
Evo lagano testiranje parabola za atv, prema Ucki, iako smata radar i kula u tom smjeru i nama okrenutih antena, nesto se primilo.
Tanak signal, ponekad u boji, razlike izmedju disha od 110 i 85 cm gotovo da i nema, cak je i bolji prijem na mali dish, znaci da je LNB feed optimiziran za male tanjure, tako da je beskorisno tegliti vece tanjure sa feedovima koje obasjavaju cca 90cm.

Pozdrav, QV

Razlika u pojačanju na 10GHz između ta dva disha sa optimalnim fiderimaje samo 2dB, koja se lako gube sa neoptimalni osvijetljivanjem.