Autor Tema: Malo-Thiene Italy 12' Microwave meeting  (Posjeta: 465 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
Malo-Thiene Italy 12' Microwave meeting
« : 09. Rujan. 2021, 22:33:09 »
Kad su me susjedi iz Italije čuli za weekend u VHF IARU natjecanju, komentar je bio:
Šta si se prebacio na istosmjernu struju?  ;D
A skoro da su u pravu, kad se spustiš sa 122GHz na 144 MHz  8)

Dva dana iznimno dobrog društva, hrane i pića sa starim poznanicima nakon par godina bio je pravi pogodak. Covid izolacija natjerala je susjede da počiste mikrovalnu furdu i u izolaciji slože što god se stigne.
Mjerilo se sve  i svašta, podešavale antene, bilo je svakavih uradaka.

Kako je to izgledalo može se vidjeti na:

https://youtu.be/SykodFjSyjk

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5ay

• Full Member
  • Member of contest team 9a1pkc
Odg: Malo-Thiene Italy 12' Microwave meeting
« Odgovori #1 : 10. Rujan. 2021, 06:42:22 »
Citat:
.Šta si se prebacio na istosmjernu struju?  ;D
Tendeciozno rečeno, daleko ste vi od Tesle koliko se sjećam Tesla je radio sa longitudalnim valovima a ne sa mikrovalnim. Zato usporedba AC/DC ne stoji

73,D

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #2 : 10. Rujan. 2021, 09:53:36 »
Citat:
.Šta si se prebacio na istosmjernu struju?  ;D
Tendeciozno rečeno, daleko ste vi od Tesle koliko se sjećam Tesla je radio sa longitudalnim valovima a ne sa mikrovalnim. Zato usporedba AC/DC ne stoji

73,D

Kakvi longitudinalni valovi?

Prvi put čujem, baš me zanima.

Tnx

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #3 : 10. Rujan. 2021, 10:39:37 »
 Ma
sigurno je mislia na .  .. pravalove !
BDW , oni  su izumrli sredinom proslog stoljeca  ;D !

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a5ay

• Full Member
  • Member of contest team 9a1pkc
« Odgovori #4 : 10. Rujan. 2021, 14:49:30 »
Vidim da vam je dosadno u penziji pa da razlučimo AC/DC. Koliko sam ja učio iz povjesti prvo je bila DC sa kojom je Edison htio nešto raditi, međutim nije ju mogao daleko transportirati radi gubitaka(ponovite osnove el tehnike) i tada se pojavi Tesla sa AC čime je riješio sve. Citirani komentar insinuira da je ekipa na 2m tehnološki korak prema Edisonu dok su oni korak prema Tesli. Međutim Tesla nikada nije radio sa mikrovalnim i visoki frekvencijama nego isključivo sa prirodnim zdravim frequencijama i valovima kao što je npr šumanova frequencija, skalarni val, stojni val, pa i longitudinalni povjesni val.
By the way visoke frequencije(Ghz) imaju mikro val od koje čovjek za sada nema prirodnu zaštitu jer mikro valovi za razliku od povjesnih valova uspijevaju prodreti kroz kožu i zagrijavaju nam organe, sjetite se samo mikrovalne pećnice..... Rekao bih da su to bolesni valovi za razliku od povjesnih.

73,D

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #5 : 10. Rujan. 2021, 15:28:02 »
 :o :o :o :o :o

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #6 : 10. Rujan. 2021, 16:10:17 »
Vidim da vam je dosadno u penziji pa da razlučimo AC/DC. Koliko sam ja učio iz povjesti prvo je bila DC sa kojom je Edison htio nešto raditi, međutim nije ju mogao daleko transportirati radi gubitaka(ponovite osnove el tehnike) i tada se pojavi Tesla sa AC čime je riješio sve. Citirani komentar insinuira da je ekipa na 2m tehnološki korak prema Edisonu dok su oni korak prema Tesli. Međutim Tesla nikada nije radio sa mikrovalnim i visoki frekvencijama nego isključivo sa prirodnim zdravim frequencijama i valovima kao što je npr šumanova frequencija, skalarni val, stojni val, pa i longitudinalni povjesni val.
By the way visoke frequencije(Ghz) imaju mikro val od koje čovjek za sada nema prirodnu zaštitu jer mikro valovi za razliku od povjesnih valova uspijevaju prodreti kroz kožu i zagrijavaju nam organe, sjetite se samo mikrovalne pećnice..... Rekao bih da su to bolesni valovi za razliku od povjesnih.

73,D

5AY.... je li se tebi Google pokvario? Daj pogledaj malo Google podešenja, tebi sve naopake, invertirane odgovore taj tvoj Google izbacuje.

Imam ti ja prijedlog, jako jednostavan:
Ti kad napišeš neki post onda samo invertiraj sve što si napisao. Imati ćeš manje grešaka u svojim tvrdnjama i razmišljanima, znanjima...vjeruj mi.
Jer gore od ovoga ne može  ;D

Još bi nekako razumio ove anti 5G vaksere koji nemaju pojma o mikrovalovima, ali takve nebuloze pročitati od nekoga tko se bavi radiovalovima je neugodno.

Ja se kao radioamater osjećam neugodno, jer to su neka osnovna znanja koja bi mi koji se time bavimo trebali usvojiti odavno.

Penetracija RF energije i zagrijavanje tkiva je ovisna o frekvenciji, ali ne kako si ti rekao već upravo obratno. Penetracija RF-a na 10 GHz je samo 0.2 mm dok je penetracija na nižim frekvencijama puno veća i do nekoiko centimetara i više.
Primjer primjene ti je recimo magnetska rezonanca ili MRI ako ćeš Guglati. Frekvencije koje se koriste kod MRI su od 1 MHz pa do cca 300 MHz. Danas se koristi najviše 64 MHz.

Ovo zagrijavanje o kojem ti pričaš su vjerovatno priče 5G antivaksera, koji u svakom džepu imaju po jedan telefon. Inače, kad imaš takav mobilni telefon na uhu i kad ti se zagrije taj dio glave, to zagrijavanje dolazi iz nekoliko izvora. Najveći izvor zagrijavanja, oko 50% je ekran, 25% je baterija i onda dolazi do zagrijavanja uslijed RF energije 25%. To su okvirne brojke.

E sada, tu dolazi drugi bio priče a to je površina zagrijavanja koja je toliko mala naspram ostatka površine ljudskog tijela da to tijelo jednostavno regulira.
Veči problem je, čemu ljudi ne pridaju neku pažnju kad ti se cijela glava ili tijelo ugrije recimo prekomjernim boravkom na suncu. Onda tijelo jako teško stigne izregulirati tjelesnu temperaturu.
Omjeri zagrijavanja glave zbog izlaganja suncu naspram izlaganju zbog zagrijavanja glave mobitelom su veliki.
Tu bi sad mogli raščlaniti i do čega dovodi takvo zakrijavanje tkiva ali to je posebna tema...

Uglavnom, popravi Google i sve će biti OK.

Lp,
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz