Autor Tema: Deleted DXCC  (Posjeta: 440 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A9R

• Newbie
  • *
Deleted DXCC
« : 05. Srpanj. 2021, 16:48:06 »
Pozdrav 8)

Plaža, dva dana prije trečeg toplinskog vala, dok je verzija DElta još u domeni DXa....
Čitam komentare na prošli kontest i odlučim vidjeti kako stojim sa DXCC.
Kako sam razmontirao i kako prodajem VHF opremu, neko vrijeme sigurno neću biti značajnije aktivan, pa sam poželio vidjeti koliko imam DXCC na VHF-u...dakako Tropo, ES, SSB i CW.

Nije neki grozan broj, ali kako sam ja dugo u hobiju prvo idem vidjeti koliko imam   deleted DXCC u svojoj kolekciji. I tu počinje triler.

SFRJ , YU prefix u  kojoj sam ja položio ispit i dobio prvi pozivni znak, prvo SWL pa kasnije YU2RTC,imala je od YU1 do YU8...i sve se znalo. YU3 SR Slovenija, 5, Makedonija itd.Malo stariji znaju tu podijelu.
U to doba YU2AKL je bio u Splitu, YU2BHI u Dubrovniku, ...u isto vrijeme YU3APR je iz Slovenije kao i danas uvijek bio glasan i uspiješan.

I onda počinje raspadanje YU pozivne oznake pa Slovenija postaje S5, pa 9A..E7 itd...
Sve se to događalo pojedinačno i tijekom vremena, kako se koja od Republika SFRJ odvajala i postajala samostalna a danas u svim smislovima samostalna. Yugoslavija je ostajala, ostali su joj i prefixi YU1, YU2 itd i sa tim nemam problem. Zadnje u formaciji YUgosalvije bila je Crna Gora i Srbija kao jedna zemlja.
OK.
 Onda se Crna Gora izdvojila i ostala je SRbija sa Vojvodinom i Kosovom.
 OK.
Nakon nekog vremena i Kosovo se odvojilo ili pokušalo i sada imamo teritori u čijem sastavu su Srbija  sa Vojvodinom. OK.
Tada se to zove Srbija i uvijek je odprilike bilo tako.
OK
Poziva oznaka ostaje ista. YU.
Svi prefixi yu1....do YU0 pripadaju Srbiji. OK

Zemlja se zove Srbija što je legitimno, ostali su joj svi ex prefixi, OK.

Na političkoj karti svijeta pojavila se država SRbija koja je nasljedila prefixe ex YU, OK i vjerojatno još ponešto.
Nemam problema sa tim.

E sad imamo .CTY file koji je baza svih mogučih znakova i ta baza je osnova za sve moguče konteste i baze...Club Log ...BBLoger, Win Test.....

Sigurno ima netko tko ima u svom PCu YU2AKL odrađen na nekom bandu recimo 1977 godine.
Ili YU3APR 1983 godine.

I što vam kaže program? Yu2AKL dxcc SRBIJA  :-\

E sad, 8) znam jednog koji je radio Nizozemske Antile 1985 godine i taj ako je odradio njih nekoliko ima sreće pa ima barem 3 DXCC po novom sistemu.

Moje pitanje je , TKO JE UKRAO YUGOSLAVIJU. Zašto to nije DELETED DXCC iz koje su nastale mnoge već nabrojane i ne nabrojane DXCC ili ti entiteti.

Čiji posao je da to ispravi?
Kako je moguće da ako ideš printati ponuđenu diplomu iz WWWPX contesta iz 1988 ili neke drige godine, moj pozivni znak je DXCC Srbija?
Nije Srbija, nikad nije bio Srbija ali sada je?

Nemam ništa protiv Srbije koja je radioaktivna i ima masu odličnih radio amatera, ali YU2 BHI je uvijek bio i ostao u Hrvatskoj.

Komentar da su oni to nasljedili , može biti samo djelomično ispravan, u dijelu gdje su preuzeli pozivnu oznaku....Nemam problema sa tim.

Ali moj pozivni znak YU2 WV 1986 je bio iz Yugoslavije iz Hrvatske.

Napisao sam ARRL slično pismo prije 5 mjeseci, nema odgovora, pa da pokrenemo temu prije Delta soja.

Idem se okupati.
Pozdrav
GH Vlatko 9A9R :-*

Offline 9a3sm

• Newbie
  • *
  • 9A3SM
Odg: Deleted DXCC
« Odgovori #1 : 05. Srpanj. 2021, 21:18:40 »
Napisao si na pravu adresu ali na to pitanje sa tom temom od njih nećeš dobiti odgovor .. ovo je davno apsolvirano od nas koji koristimo Lotw i na njemu ako smo slali svoje veze do 05.07.1992.godine sve naprijed je SRBIJA a ne YUGOSLAVIA .. na žalost dok ARRL to ne učini nema pomoći a sada je kasno da bi to oni uradili ...

Kupaj se ti i uzivaj ..

Mato - 9A3SM

Offline 9A9R

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 05. Srpanj. 2021, 22:45:29 »
Pozdrav Mato,

nikad nije kasno, ali je iritantno da NITKO nije reagirao.
Ne Ti ili ja, nego cijela karavana eksperata domačih i medjunarodnih, amaterskih i onih za plaću.
A konferencija i delegata masa... 8)

73
Vlatko 9a9r

Offline 9A9R

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 : 09. Srpanj. 2021, 12:07:06 »
 8)
Vidim da se čita, ali nema konstruktivnih pokušaja, ideja, kako riješiti problem.

Možda je ova grupa čitatelja više u Es via FT4  pa ću pokušati na forumu koji je dugo raspravljao o logotipu HRSa.

73 GH
Vlatko 9A9R