Autor Tema: 9A microwave 2021  (Posjeta: 2027 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
9A microwave 2021
« : 01. Lipanj. 2021, 13:04:28 »
Pobijedili smo coronu nekoliko puta, ali kako pobijediti u ovom contestu?

Pa sam odlučio idući vikend provesti na Promini, JN83CW, na oko 1140 m asl uz 23 cm opremu malog kalibra. Nosim DB6NT tvtr i LNA i 50 W out, antena je 55 el F9FT.

Bit ću na ON4KST cijelo vrijeme i posebno me zanimaju 9A postaje.

Za sad imam 27 veza na 23 cm, ali contest počinjem od 001 :).

Tko nije na chatu može me trznuti na 095 516 76 18 za sked.

Sve u skladu s pravilima 8)

Znam da ništa od mog prvog mjesta, ali nema veze, mlad sam i za mene ima vremena.

Tešku artiljeriju za sad ostavljam kod kuće, ali bude li trebalo, zna se ;)

CU 23 cm!

GG

Offline lz2pep

• Newbie
  • *
Odg: 9A microwave 2021
« Odgovori #1 : 02. Lipanj. 2021, 17:33:32 »
Zdravo ! Dobre ste dosli na LZDX VHF/UHF Contest 5/6 June 2021
od 50 Mhz do 10 Ghz.

Addres of robot for logs will post here after contest
.
73 ! LZ2PEP , Peter                       

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #2 : 03. Lipanj. 2021, 09:54:33 »
9A4QV vjerojatno samo u nedjelju na 10GHz iz JN74BX kad se vratim sa Ličko-senjske i Primorsko-goranske ture...

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #3 : 06. Lipanj. 2021, 12:29:35 »
Čim sam upalio uređaj, svbe je bil jasno...S metar na TR751 pokazao je šum od 20 dB preko devetke...
Prije contesta uradio 9A6AR, I4UJB i Ik3GHY, a u contestu samo prvu dvojicu jer je treći bio zauzet na 3cm i gađao neki oblak na zapadu OE.

Imao sam par skedova gdje me nisu ni čuli pa nije imalo smisla noćiti na Promini.

Prilike točno prema prognostičkim kartama... sreća da avioni ipak lete.

Nadam se da su drugi bili bolje sreće.

Iza moje antenice je mrski neprijatelj >:(
POZZ

GG

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #4 : 06. Lipanj. 2021, 13:58:00 »
Pozdrav ekipi.
I ja sam imao volju raditi, ali mi se prikrpao Murphy pa ništa od gušta. Nakon nekoliko godina neaktivnosti na LNA se odšarafio "N" konektor, a kako nisam mogao sam do njega, pošto Murphy ne želi pomoći nego samo odmaže, morao sam smisliti nešto drugo da napravim barem koju vezu.
Slike govore sve!
LP
K
Kreso

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #5 : 06. Lipanj. 2021, 15:16:32 »
Ali veseli pogled na ono nešto crveno bijelo u pozadini😉

CU AAUHF!

Offline lz2pep

• Newbie
  • *
« Odgovori #6 : 08. Lipanj. 2021, 15:10:05 »

Offline 9A5M

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #7 : 08. Lipanj. 2021, 16:01:30 »

Offline lz2pep

• Newbie
  • *
« Odgovori #8 : 08. Lipanj. 2021, 17:35:48 »
Zdravo Marin ...Tanks for QSO 23cm. Gongratulations for good result. I was the operator at LZ6R. Hard but good qso.  We have 2,3 too. Was able to make HA8V. Next year will be ready 5.7 Ghz
73 cu , Peter LZ2PEP.

Offline 9a6ar

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #9 : 09. Lipanj. 2021, 11:39:37 »
Marine, čestitke za vrlo impresivan rezultat. Svim dečkima koji su učestvovali iz portabla kapa dole,
svima hvala za održane veze kao i one brojne neuspjele pokušaje.

Iz moje perspektive propagacije nisu još postigle svoj maximum. ODX od 627 km sam radio prije  i sa 30W i jednom Yagicom. Očekivao sam berem povećanje prosjeka (sada 410km) ali ni sa linearom se nije ništa bitno promjenilo osim što QSO-e koje sam i prije radio s mukom sada radim iz "šuba".

Ne mogu a da ne kažem što sam primjetio a nikako mi se ne sviđa a nije niti u duhu HAM SPIRITA što je postalo praksa kod timova. Timovi rade uglavnom s jednim čovjekom koji je samo na četu. I taj čet operator često, kad su operatori na stanici zauzeti, kaže "pozivaj na xxxx frkvenciji  " i ti zoveš u najboljoj namjeri a operatori na stanici rade veze okrenuti u drugom smjeru i ti si kao prvo trošio struju bez veze i gubio vrijeme. Nije u redu. Ja se radujem svakom ponovnom susretu i svakoj vezi. Kad vas čujem znam da ste živi i da nešto radite i uživate u svom hobiju.

Pozdrav svima  Dinko 9A6AR
Nikad nije tako loše da ne može biti i gore !

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #10 : 09. Lipanj. 2021, 13:44:16 »
Pozz Dinko,

To s maltretiranju na chatu je postali odurno gubljenje vremena. Maltretiraju te likovi koji pojma nemaju i vabe te da zoveš ili slušaš za qrb ili vezu koja je out u svakom pogledu.
Na nižim bandovima još je gore.

Tebe sam u vezi čuo fondo scala, ali kad si o krenuo antenu nestalo te skroz. I tako te netko davi da ga zoveš ili slušaš, a tko zna gdje mu je antena.

Mi s ruba svemira osuđeni smo na chat. Šta da radimo, trpi i grintaj👺

Pozz svima i ako mi stigne bpf za 23 cm eto me opeT u AAUHF pa kako bude.

73

GG

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #11 : 09. Lipanj. 2021, 16:29:37 »
Nije KST chat loša stvar...loše je to kako ga neki koriste...
U posljednje vrijeme taj rad na uW isto gubi na draži dosta jer 50% ljudi bulji u dva ekrana, jedan sa chatom i drugi sa sw za AS (aero scatter) i onda slijedi ono klasično bombardiranje porukama AS in 2 min...
pa mi onda lupa samo redni broj bez ičega drugog...

Ipak, naj jači su mi kolege preko sjevernih granica gdje me bombardiraju porukama tipa možemi li qso na 1296.xxx a meni lijepo piše 3cm only....

Sva sreća pa mi baterija u portablu ne traje dugo, inače bi poludio od tih bisera.... pogotovo sa Chatom na ekranu telefona  8)

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6ar

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #12 : 10. Lipanj. 2021, 06:00:03 »
Gogo o kakvom se bpf radi?Bas me zanima moze li taj filter pomoci kod radarskog signala???
73 6AR

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #13 : 10. Lipanj. 2021, 07:20:22 »
U razgovoru s OK1TEH dobio sam prijedlog da nabavim bpf od PE1RKI - ima web stranicu s puno dobrih stvari - jer je takav filter i njima riješio problem. Ima dijagram gušenja iz kojeg se vidi propusni opseg i gušenje unutar propusnog opsega - a ono je jako malo, oko 0.2 dB.

Matej kaže da se Bertu može i predložiti malo drugačiji propusni opseg ako u blizini imaš neku beštiju koja ti zagorčava život. JA nemam radara blizu, ali na JN83CW ima toliko različitih signala da je to milina, pa kad se male ruke slože, i kući se otić može:-))

I oni su imali problem s radarom, a sad im nitko ne može ni blizu kad su na JO60JJ.

S dostavom izađe 120 EUR, a možeš birati kakve konektore želiš. JA sam odabrao muški i ženski N, super kvalitete, a Bert kaže da trpe mojih 350W koji još nisu u pogonu. Stavit ću ga ispred releja do antene, iako bi kao bilo bolje iza pred ulaz prijemnika. Ali gušenje je toliko sitno da mi je svejedno, transverter je DB6NT pa ću valjda nešto i čuti:-))

Idi pa vidi;-)

POZZ & CU AAUHF!

GG

Offline 9a6ar

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #14 : 10. Lipanj. 2021, 08:08:56 »
super!! Gogo, znam za Pe1rki, on ima i lineara, Lna itd. Ici cu i pogledati taj filter. Ako je matej zadovoljan mislim da je to dobra garancija da to nesto vrijedi.Mi uglavnom radimo od .200 do .300khz pa se taj propusni opseg moze tako i postimati .
Sada radim nesto doma prljavo do zla boga.(drvenu nadstresnicu iznad glave ).
73 6ar