Autor Tema: 9A UKV rang lista - Update!  (Posjeta: 16596 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
Odg: 9A UKV rang lista - Update!
« Odgovori #15 : 05. Ožujak. 2008, 09:23:56 »
Po staroj listi...
Bit ce da imam dva TROPO rekorda na 50MHz i 144MHz ... 2m G4LOH  1512 km i radio sam 700km tropo lani na 50MHz...
ne da mi se gledati u logu za ostale podatke...

73

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #16 : 05. Ožujak. 2008, 10:51:59 »
JN65vg - IO70jc 1515km :) fale ti 3km hi... Inace radili smo i EA7 tropo oko 1700km ali bi trebao pogledati u stare logove
bilo je to u jednom IARU VHF

Offline 9A4EW

• Sr. Member
« Odgovori #17 : 05. Ožujak. 2008, 11:36:17 »
Eh, ovdje je moje razmišljanje nešto drugačije.
Mislim da je slijedeća lista najrelevantnija u EU: http://www.vhf-dx.net/top.html .

Ta lista razdvaja po svim kriterijima i kao takva je najrealnija. Jer uvijek ostaje pitanje kakva je razlika između MS i EME veze? Osobno mislim da je veća razlika između CW/SSB i WSJT veze.

73 de Željko, 9a4fw

Željko mogao bih podržati tvoje razmišljanje kao kompromis između onoga što sam ja predložio i
ove sadašnje stare liste. Bilo bi super kada bi ovdje na portalu postavili 9A UKV rang listu po
uzoru na DF6NA. Zainteresirani bi sami unosili svoje podatke a povremeno bi se lista objavljivala
i u časopisu Radio HRS. Tu bi se zaobišla procedura slanja podataka UKV manageru, unošenje
istih u listu...Uglavnom sve one peripetije koje su bile i kod kontesta dok nije proradio Robot.
Sve bi bilo automatizirano i uvijek dostupno za upis, nadopunu, pregled, objavu u časopisu.

Samo veliki problem bi nastao kod odvajanja CW/SSB i WSJT veza za radioamatere koji ne vode
log na računalu nego na papiru. Meni je lako uvijek izvući si bilo koji podatak i statistiku jer su
mi sve veze u VQ Log-u. I to je još jedan od razloga zašto sam predložio drugačiju listu.

73 de 9A4EW, Hrvoje
73 de 9A4EW, Hrvoje

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #18 : 09. Ožujak. 2008, 18:01:52 »
Ovu temu smo već obrađivali   hrvhf.net > General Category > Članske diskusije > 9A UKV rang lista
Ideja da se uzima u obzir napr. JN95 bez nastavka  :o je došla vjerojatno sa KV gdje stotinjak kilometara ništa ne predstavlja. Za ozbiljni i korektni UKV je NE prihvatljiva i to posebno na višim frekvencijama>:(  Na nekim ozbiljnim GHz nemoguće je i dobaciti do kraja takvog polja ( cca 120km) !!!
 No ima svakakvih rang lista.  ??? Možda negdje postoji rang lista gdje se uzima u obzir samo prva slova napr. JN......  pa onda ona sa samo prvim slovom...
Ajde malo razmišljajte i na kratke frekvencije... krenite put gori ( kako bi otprilike reka kum Mike )
Pozdrav ...Zlatko

Offline 9A4FW

• Full Member
    • Radio klub "Vinkovci" - 9A1CHI
« Odgovori #19 : 12. Ožujak. 2008, 23:17:21 »
Pozdrav Zlatko,

evo ti jedan kontra primjer. Postaja 9a4ew je nakon 15 godina aktivnosti iz lokatora JN95jg, preselila iz jedne gradske ulice u drugu udaljenu samo 2-3km, ali sada je u lokatoru JN95kg. Treba li ta postaja, nakon odrađenih cca 350 lokatora, krenuti ponovo od nule samo zbog tih 2-3 km koji joj nisu donijeli nikakvu prednost?

Mogli bi napraviti i npr. ovo:

1. Za frekvencije do 1 GHz se priznaju veze rađene iz npr. JN85 polja
2. Za frekvencije iznad 1 GHz se priznaju veze iz npr. JN85xx + polumjer 20km?

73 de Željko, 9a4fw

Offline 9A3NC

• Newbie
  • *
« Odgovori #20 : 13. Ožujak. 2008, 10:32:54 »
Po mom misljenju za sve bandove ne bi se trebalo uzimati cijelo polje npr.JN75, nego bi to uvijek trebalo biti kao nekakv radius od 20tak km.
Primjera radi za nas u Labinu:
Ako radimo iz grada onda smo na JN75bc, no maknemo li se na vrh "Goli" JN75ba nekih 9km juznije gdje smo u proslosti bili cesto aktivni, a u zadnje vrijeme nesto se vise radi sa "Skitace" koja je JN74bx i 15km od Labina.
Vjerujem da ima jos dosta takvih stanica kojima su te udaljenosti jos i manje.

Dakle, mislim da bi bilo bolje da za sve bandove vazi taj radius od 20km????

73 de Fredi / 9A3NC

9A3IV

• Gost
« Odgovori #21 : 13. Ožujak. 2008, 15:42:28 »
Pozdrav svima!
Neznam o čemu je ta rasprava. Sve lijepo piše u pravilniku. Rang lista je vezana uz znak. Ako si se preselio sa jedne lokacije na drugu MORAŠ promijeniti dozvolu, ali znak ostaje isti. Bez obzira da li je nova lokacija bolja lošija ili jednaka. Inače bi morali pronaći način kako usporediti dvije postaje, jedna koja radi sa otoka u uvali, a na obali samo planine i druge postaje kojoj je stalna lokacija koja je upisana u dozvolu na 3500 m visine. Ako se mičeš sa lokacije koja je u dozvoli znak više nije tvoj nego moraš dodati /p. I nemožeš ono što si odradio /p pribrojiti onome što si odradio sa stalne lokacije. Ali se možeš dvaput pojaviti na listi
Damir   9A3IV

9A3IV

• Gost
« Odgovori #22 : 13. Ožujak. 2008, 15:46:29 »
Da, zaboravio sam napisati. /p se daje čim ne radiš sa lokacije koja je upisana u dozvoli. Bilo to 100m ili 2 km, svejedno. Pročitajte pravilnik. Problem je u tome što jedno vrijeme nije bilo potrebno davati /p kad si se maknuo sa adrese u dozvoli a sad kad je to potrebno iz navike se ne daje. Da nebi bilo prigovora, to je tumačenje koje mi je dao 9A2V, inače jedan od autora Radiokomunikacija.
Damir

Offline 9A9L

• Full Member
« Odgovori #23 : 13. Ožujak. 2008, 16:51:14 »
A sta je sa ZNAK/a /m /am
73's de Leon 9A9L

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #24 : 13. Ožujak. 2008, 18:23:16 »
Ako rang listu shvatimo samo kao pokazatelj što je netko s neke lokacije u stanju odraditi, onda su svi ovi prijepori u biti marginalni.

Za vodeća mjesta na listi ionako se ne dobija ništa osim sumnji u moralnost podnosioca.

I kako mi se čini, od njih će biti malo koristi osim što će iz svih rupa prokuljati zavist, zloba i egocentrizam.

GG

Offline 9A9T

• Hero Member
« Odgovori #25 : 13. Ožujak. 2008, 18:59:14 »
Damire,

ja imam dozvolu i za "doma" gdje živim i za ranč od kuda radim vhf, uhf...pa ne trebam koristiti /p, samo za primjer.
Srećom, nalaze se u istom lokatoru, zračne linije kakvih 2km pa zadovoljavam propise... :)

Nije problem dobiti dozvolu i za "portabl" lokaciju.
9A9T - Tom
------------------
I onda kak neš pil, al
najte kaj zameriti !

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #26 : 16. Svibanj. 2010, 19:08:15 »
Evo i moje prijave  :)
First VUCC na 2M
Konacni skor do 1989,  potvrdjenih 350 QTH lokatora na 2M
Radjeno sve osim TE, oko 65 countries-(ne) racunajuci EME
i koliko se sjecam najdalji double hop dx je UA9 - sve iz ex
JN84 home QTH i 200m ASL.

ad6iw
« Zadnja izmjena: 17. Svibanj. 2010, 01:13:14 AD6IW »

Offline 9a5cw

• Hero Member
  • ?a bališ?
« Odgovori #27 : 16. Svibanj. 2010, 19:40:29 »
Di si nasao 65dxcc bez eme?
Dobar score

Offline AD6IW

• Hero Member
« Odgovori #28 : 16. Svibanj. 2010, 20:24:54 »
TNX Patrik, hvala za ispravku,
u pravu si lista je ipak sa EME, ali svega par EME countries ???
Evo gdje se krije najveci dio,
OD5, 5B4, ZC4, ZB2, TA, 4X, EA6, EA8, EA9, CN8, SV, SV9, C31, OH0, 9H1, Gi, Gj, GD, GU, GW, GM, EI, TF, UA9, UD, UT, LY, HB0, T7, 1A0, 3A, HV, TK, IS0, IT9, LX, 4U, CT
Slusao ali nisam radio CT3 i OY
ad6iw
« Zadnja izmjena: 16. Svibanj. 2010, 21:21:16 AD6IW »

Offline 9A6R

• Hero Member
« Odgovori #29 : 16. Svibanj. 2010, 21:21:02 »
IT9 nije posebna zemlja koliko znam ;)

9A6R
ŽIVOT JE PREKRATAK ZA QRP !