Autor Tema: 9A ACTIVITY 5. PERIOD  (Posjeta: 384 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a7dx

• Newbie
  • *
9A ACTIVITY 5. PERIOD
« : 17. Svibanj. 2021, 18:58:12 »
Pozz UKV-jaši...

Par slika s 9A5Y aktivnosti.

Kao radioklub prijavili smo projekt "9A UKV ACTIVITY S MLADIMA" i dobili sredstva.
Cilj je 5 mjeseci (od 5.-9.) otići negdje u portabl, javiti se u contestu i kroz tu aktivnost ukljućiti što veći broj djece.

Za početak smo otišli blizu tu, na brdašce/izletište cca 400m Asl. Očekivalo se loše vrijeme.
U ljetnim mjesecima idemo dalje/višlje.

Nebitno, ali 52 veze su napravili. I to lijepo raspoređene, "kapalo" je cijelo vrijeme.
Čak nam se javio i Englez iz slovenije :)

Hvala svima što su se javili, klincima je bilo fora. U 14:00 htjeli su još zvat CQ.
Planiramo iči opet, pa tko god ima FM i sjeti se da je ACTIVITY tj. treca nedjelja neka posluša ;)

73 & Pozz
Vedran

Offline 9a5ay

• Full Member
  • Member of contest team 9a1pkc
Odg: 9A ACTIVITY 5. PERIOD
« Odgovori #1 : 17. Svibanj. 2021, 20:28:15 »
Bravooo, imate moju podršku. Iako nisam radio Activity zbog obaveza kada sam čuo da ste sa mladima u potablu, nisam mogao da vam se nejavim i podijelim koju pikicu za podršku.

Pozz, D

Offline 9a4m

• Administrator
  • Jr. Member
« Odgovori #2 : 18. Svibanj. 2021, 21:27:24 »
Bravo Yankees!
Nadam se da će uslijediti vaš veliki VHF/UHF come back poslije dugo vremena. Za početak i ovo je za svaku pohvalu.

Mi smo (9A0BB) ovaj put pojačani s VHF Hamletom Sašom uspjeli aktivirati uz 2m i 70/23cm  :).
Rezultati i statistike dostupne na našem robiju.
Ima još potencijala. Do kraja sezone bude još koji band.

Kako god, aktivnost zadovoljavajuća. Uvjeti tako - tako. Povremeno QRN radi loših WX.

73
Mate 9A4M

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #3 : 19. Svibanj. 2021, 08:23:27 »
Istrčao na brdo iznad kuće na 2 sata s 5W i 4 el yagi. U dva sata iscijedio 11 veza, uglavnom 9A, čuo ih još nekoliko, ali sve zajedno sitno najsitnije. Iza podne čuo 3xOK i zaključio stvar.
Kako je lijepo primijetio Pero 9A6A, nije nama južnjakima lako, niko ne okreće antene put doli, a i S5 kad primi 9A prefix, odmah vrti antenu na istok.

Komplimenti za 9A0V koja me primila od prve s antenom prema YO ;)

POZZ

GG