Autor Tema: 9A Activity - 4. period 2021.  (Posjeta: 744 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3XV

• Newbie
  • *
9A Activity - 4. period 2021.
« : 18. Travanj. 2021, 15:12:47 »
Pozdrav svima!

Nemojte past u nesvjest. Evo i mene tu, ali i u eteru na 2m.. i to od kuće.. :) Zlobnici će reći da Mate loše utječe na mene.. :)

Naime aktivirao sam danas svoj novi transverter i napravi 4 veze u aktivitiju.. Isprika onima koji me nisu čuli. Radio sam sa do 10W i svojom home made HF GP antenom koja ima bolji SWR od moje VHF/UHF Dajmoncice.. No radio sam i jednog S5 i odmah naletjeh na minu kod slanja EDI-ja. Naime njihov test traje duže sat vremena. Naš robot neće primiti te veze iza contest perioda.

Po meni trebao bi primiti log, a meni odbiti te veze. Čak bi po meni manageri mogli razmijeniti logove, tako da se ljudima te veze evidentiraju i provjere. Mislim kad već termini nisu usklađeni.

Najte kaj zamerit, ali baš se "naigrah" sređivanjem EDI-ja i popunjavanjem tih silnih podataka..

Što mi je činiti glede S5 veze. Zna li neko link na S5 robota?

73
Sale, 9A3XV

Offline 9A2M

• Administrator
  • Full Member
Odg: 9A Activity - 4. period 2021.
« Odgovori #1 : 18. Travanj. 2021, 15:44:28 »
Pozdrav Sale,

Nije mi jasan tvoj problem. Naš robot uredno zaprima sve logove sa svim vezama bez obzira na vrijeme uploadanja. Pogledaj ovaj današnji 9A Activity, nekim postajama su S5 bili ODX. Kako su onda njima prošle S5 postaje a tebi nisu?

Evo link za slanje logova za S5 Maraton:
https://vhfmanager.net/?ContestID=325&language=9A

73 de 9A2M, Hrvoje
73 de 9A2M, Hrvoje

Offline 9A3XV

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 18. Travanj. 2021, 16:02:42 »
Bok Hrvoje,

hvala ti na odgovoru. No ne, robot ne prima log ako imaš vezu s vremenom iza kad je već završio naš kontest (npr. QSO 1204z). Dobiješ poruku o pogrešnom vremenu i neće zaprimiti log.

To po meni kao što sam naveo ne bi trebao raditi. Po meni trebao bi primiti takav log, a veze izvan vremena odbiti, kazniti ili što već. Meni je stalo da moj log bude gore jer sam rijedak tu pa da se onima koji su me radili to može provjeriti. U S5 moj znak će ovaj put biti uniqu.

Hvala na linku. Poslat ću i tamo.

73
Sale, 9A3XV

Offline 9A2M

• Administrator
  • Full Member
« Odgovori #3 : 18. Travanj. 2021, 21:07:42 »
E sada mi je tvoj problem potpuno jasan. Prvi post mi je bio malo nerazumljiv.
Dakle, naši 9A Activity periodi traju od 07-12UTC a ZRS Maratoni od 07-14UTC.
Robot je zaprimio tvoj log (ti tvrdiš da nije?) sa vezama koje su napravljene u okviru tog vremena a S5 postaju koju si odradio nakon tog vremenskog okvira je izbacio.

Da nije tako, onda bi svi mi mogli lupati kontest sat ili dva vremena poslije zvršetka i sve veze bi nam se priznale :)

73 de 9A2M, Hrvoje
« Zadnja izmjena: 18. Travanj. 2021, 21:55:33 9A2M »
73 de 9A2M, Hrvoje

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #4 : 18. Travanj. 2021, 23:43:48 »
Postoji li kakva inicijativa da se na razini EU i prve regije usklade trajanja (i propozicije?) ovih nacionalnih activity kontesta?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 19. Travanj. 2021, 07:53:39 »
Postoji li kakva inicijativa da se na razini EU i prve regije usklade trajanja (i propozicije?) ovih nacionalnih activity kontesta?

Nazalost ne, nekoliko puta kroz godine sam sa razlicitim I managerima pokusao progurati zahtjev da se termini njihovih lokalnih natjecanja subotom/nedjeljom usklade sa 9a,s5,ok activityem, no nije bilo sluha vec su i dalje pomaknuti tjedan naprijed ili nazad.
Njihov aktiviti zato funkcionira nevjerovatno, svaki prvi utorak u mjesecu u vecernjem terminu moguce je odraditi preko 200 I stanica, bude preko 300 zaprimljenih logova po terminu!

73 UN

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #6 : 19. Travanj. 2021, 09:01:57 »
Pa nije ni to smak svijeta.

I NAC također bilježi sjajnu aktivnost u terminu utorkom, samo su malo daleko za većinu nas. I tu se pojavljuju znakovi koje je rijetkost zateći u klasičnim contest vikendima.
Svo zlo u tome - ovako umjesto jednog termina koji bi svakako izazvao veći krkljanac na opsegu, ali dao priliku ljudima koji su u rubnim područjima da ostvare neki plasman - imamo dva natjecanja koja su jako solidna.

Dinamika nekih activity perioda je zadivljujuća, vrijedi i za AA VHF koji traje 8 sati umjesto uobičajenih 24.

Odgovor bi bio uključiti se utorkom i pokazati da nas ima u nekom zanimljivom broju koji će možda motivirati nekog da se okrene prema nama i u našem activity maratonu.  Poanta je u aktivnosti i zauzimanju frekvencija, jer ako nastavimo u FT8 stilu, umjesto opsega kroz neko vrijeme ćemo poput komercijalnih postaja dobiti na raspolaganje jednu frekvenciju.

Kako bi rekao 9A2B - povratak na CONTEST 25, ali u primordijalnoj fazi kad je glavna fora bila imati više od jednog kristala na 8MHz...

GG

Offline 9A3XV

• Newbie
  • *
« Odgovori #7 : 19. Travanj. 2021, 16:01:07 »
Bok Hrvoje,

još jednom hvala na odgovoru i linku, no ne, nije robot sam odbacio moju zadnju vezu izvan hr time perioda. Ne, naprotiv - triput me izbacio dok god ju ja nisam pješke obrisao i porihtao EDi da prođe. Zato se i javljam.

Meni to nije jako bitno, ja to zbog ukv zaljubljenika kojima možda veza samnom u contestu nešto znači. Htio sam potači riješenje tog pitanja da mi slučajni prolaznici tu (vjerujem da se još koji pojavi tu i tamo) možemo u dva klika obaviti svoju "građansku dužnost" i postaviti log za kontrolu. To sigurno koristi ukv društvu uopće - uvjeren sam u to.

Nema veze. Bilo je još gore na S5 robotu. On nikako ne prima EDI od N1MM. To sam poheklao tako da sam uspješno importao N1MM EDi u Krešin DXLog i potom lako svoj log uplodao na S5 robot.

Moja "građanska dužnost" obavljena. :)

Želim svima puno uspjeha i uživanja u contestima. Nadam se da će i manageri uskladiti termine da nam svima bude još ljepše. Ja se opet javim - možda i s boljom ant. Oni koji me prate na KV znaju da mi tamo baš i ne ide, pa se možda prebacim ovdje. :)

(a i antene su manje)..

73 i uživajte
Sale, 9A3XV

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #8 : 19. Travanj. 2021, 17:31:31 »
Sale,

takvo ponašanje robota je sasvim normalno.
On je podešen na naša pravila activitija, znači na naše datume i vremenske termine.
Ako imaš QSO-e u logu van naših termina robot to ne prihvaća.

Da slažem se, bilo bi praktično da robot odmah otfikari sve izvan našeg vremenskog perioda ali onda je to zadiranje i intervencija u nečiji log.
Ako netko hoće raditi u oba natjecanja, onda mora ručno izbrisati ostatak veza iz loga i ubaciti to na našeg robota.

Lp,
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #9 : 20. Travanj. 2021, 06:34:06 »

Da slažem se, bilo bi praktično da robot odmah otfikari sve izvan našeg vremenskog perioda ali onda je to zadiranje i intervencija u nečiji log.
Ako netko hoće raditi u oba natjecanja, onda mora ručno izbrisati ostatak veza iz loga i ubaciti to na našeg robota.

Lp,

Posao robota i njegovog ložača i jest zadiranje i intervencija po svim dnevnicima, bez obzira po kojoj osnovi. Tiha želja tih sadista je da nam smanje konačni rezultat, a ne da ga povećaju, pa bi skidanje veza koje su urađene prije ili poslije početka bilo baš po njihovom guštu :o
Glavno da ne dodaju veze i ne ispravljaju ono što je u izvorniku poslano na robot, makar se radilo i o banalnim greškama kod unosa bilo kojeg podatka, a sve što nije u skladu s pravilima ili je pogrešno - SJEC :)
Pa se čovjek ne bi trebao zamarati izradom EDI formata za svako natjecanje nekog datuma.

POZZ

Offline 9a3qb

• Newbie
  • *
« Odgovori #10 : 20. Travanj. 2021, 19:37:04 »
Pa bar je to jednostavno izvesti bez dodatnih brisanja. Završetkom jednog contesta napraviti export loga i nastaviti raditi u dužem natjecanju.
73! Mirko