Autor Tema: 9A Digital Activity Contest  (Posjeta: 1057 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2B

• Sr. Member
9A Digital Activity Contest
« : 12. Siječanj. 2021, 21:59:18 »
Predlazem promjenu naziva u 9A Digital Activity Pensioner Contest.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a3sm

• Newbie
  • *
  • 9A3SM
Odg: 9A Digital Activity Contest
« Odgovori #1 : 13. Siječanj. 2021, 04:03:18 »
Ko to tebe Borise ljutio?? Bićeš i ti pensioner pa ćeš onda imati više ( manje ) vremena .. nitko nikada nije uspio sve grupacije zadovoljiti .. ovo nam je hobi i radimo ga kad možemo i imamo slobodnog vremena .. strpljen - spašen .. čujemo se u nedjelju ako snijeg ne zakrči ceste .. ahhaha

Offline 9A3WP

• Full Member
  • @DK3WP (EMCOMM only)
« Odgovori #2 : 13. Siječanj. 2021, 17:36:01 »
...Bićeš i ti pensioner pa ćeš onda imati više ( manje ) vremena ...

ha, ha! sjajni ste obojica!
čuj, penzija, ha ha, ha, ha, ha !!!
više ( manje ) vremena ... ha ha ha

NHF
73 es best DX!
Goran , 9A3WP

OP: Goran QTH: Zabok
@9A3WP @DK3WP

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #3 : 13. Siječanj. 2021, 19:00:45 »
Jebote, da bih ucestvovao u digi kontestima, moram potrositi pola godisnjeg odmora i to ako mi direktor dozvoli.
Onda neka prebace Activity na ponedjeljak, sta fali? Penzici imaju vremena kad god.
Ne znam, ovo mi je toliko glupo da mi cak i ukinuta rover kategorija izgleda smislenije.
No dobro, ima jos hobija, bolje sjesti na motor i otici na pivu u BBF. Kad vec UKV menazder ne zeli da ucestvujemo, onda ni necemo.

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #4 : 13. Siječanj. 2021, 19:17:11 »
Promijeni posao ili još jednostavnije, daj otkaz i eto vremena koliko hoćeš. Čemu toliko dramljenje, ne možeš raditi taj kontest i O.K., sto drugih može i dobro...
Ja bih evo od menadžera tražio da kontesti imaju pauzu nedjeljom između 10:00 i 13:00 kako bi mogao na misu... ne šalim se.

73 & NHF

Drago 9A6NDD/DK6DD

Offline 9a3sm

• Newbie
  • *
  • 9A3SM
« Odgovori #5 : 13. Siječanj. 2021, 19:32:34 »
Drago, uozbilji se definitivno .. hoćeš na mise diži se ujutro rano ili reci popu da on mijenja vrijeme predavanja .. hahahah

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #6 : 13. Siječanj. 2021, 19:41:08 »
Popa nemam, pa ga ne mogu niti pitati... Btw. jedan naš kolega radioamater je svećenik, pa bi možda i prema njemu trebalo rihtati vrijeme kontesta   ??? ... i kao što rekoh, ne šalim se sa mojim prijedlogom menadžeru... a kod 24 satnih kontesta ne mogu niti uraniti...

73

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #7 : 13. Siječanj. 2021, 20:11:19 »
daj otkaz i eto vremena koliko hoćeš.

Moze, ako ces me ti financirati i uplacivati mi mjesecnu placu + dodatke.  ;D

Umjesto da se kontesti odradjuju onda kad je vecina ljudi slobodna, mi ih imamo u radnom tjednu. Umjesto da se takmicenja standardiziraju i vremenski usklade po uzoru na 9A Activity, mi kao rakova djeca...

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A2M

• Administrator
  • Full Member
« Odgovori #8 : 06. Svibanj. 2021, 12:47:43 »
Pozdrav,

Sinoć sam prvi puta sudjelovao u ovom natjecanju i bio sam zadivljen brojem postaja koje u njemu sudjeluju. Međutim primjetio sam da je tako veliki broj postaja problem ako se radi samo na jednoj frekvenciji. Pri tome mislim na parne i neparne periode kojih se malo tko drži. Primjer: započnem vezu sa nekom talijanskom stanicom i kada pređem na prijem lokalna stanica mi totalno zaguši prijemnik.
U MS radu je točno definirano kako su raspodjeljeni periodi s obzirom na pravce u kojima se poziva.
Još bi bolje rješenje bilo, također korišteno u MS radu, da se CQ poziva na 144.174 a sluša na nekoj drugoj frekvenciji. Primjer: CQ 178 9A2M.

73 de 9A2M, Hrvoje
73 de 9A2M, Hrvoje

Offline 9a3tn

• Newbie
  • *
« Odgovori #9 : 06. Svibanj. 2021, 16:57:09 »
Pozdrav Hrvoje!

Ovaj period nisam radio ali sam malo slušao i komentirao sa kolegom koji je radio za klub.
Bilo je puno prljavih signala koji su rezultat velikih snaga, nepodešenosti (ALC) i loših lineara.
Među takvim signalima nažalost je bio i tvoj, pa za drugi put to malo bolje podesi. Žao mi je što nisam spremio koji PrintScrean da vidiš o čemu pričam, ali je kolega snimio tvoj signal u audio rormatu pa poslušaj.

pozz

Boris

Offline 9A2M

• Administrator
  • Full Member
« Odgovori #10 : 06. Svibanj. 2021, 18:33:22 »
Pozdrav Hrvoje!

Ovaj period nisam radio ali sam malo slušao i komentirao sa kolegom koji je radio za klub.
Bilo je puno prljavih signala koji su rezultat velikih snaga, nepodešenosti (ALC) i loših lineara.
Među takvim signalima nažalost je bio i tvoj, pa za drugi put to malo bolje podesi. Žao mi je što nisam spremio koji PrintScrean da vidiš o čemu pričam, ali je kolega snimio tvoj signal u audio rormatu pa poslušaj.

pozz

Boris

Pozdrav Borise,

Hvala ti puno na ovom audio zapisu. O daaa, ovo je definitivno jako prljav signal. Prva dva sata kontesta nisam uopće radio jer sam se patio sa tehnikom. Laptop je otkazao poslušnost (sound card), pa dok sam zamijenio sa drugim, podesio ga da komunicira sa MicroHam interfejsom...  Kada je proradila predaja i prijem počeo sam raditi i odradio zadnjih sat vremena. Za finese oko podešavanja nisam imao vremena. Nakon završetka kontesta sam sve podesio kako treba i sada je sve OK.

73 de 9A2M, Hrvoje
73 de 9A2M, Hrvoje