Autor Tema: Pravila UKV natjecanja za 2021. godinu  (Posjeta: 10873 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • QRZ?
    • Croatia microwave
Odg: Pravila UKV natjecanja za 2021. godinu
« Odgovori #150 : 07. Siječanj. 2022, 09:21:10 »
1.4. Stations may be worked for credit only once per band from any given grid square, regardless of mode. This does not prohibit working a station from more than one grid square with the same call sign (such as a Rover).
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3IV

• Newbie
  • *
« Odgovori #151 : 07. Siječanj. 2022, 13:46:12 »
Ocito je da se nitko iz struktura HRS-ane zeli stvarno primiti posla.

Umjesto da se kaze, da, i redu, propustili smo, nismo napravili, dopunit cemo pravila, suti se. Losa su, nepotpuna, sredit cemo to kroz koji dan. Dajte svoje primjedbe.

HRS je godinama nesto cemu se ja jako cudim. Uvijek poznajem osobno neke ljude i svi oni koje poznajem su dobri, entuzijasti, vrijedni, pametni. Ali kad se priblize HRS-u umjesto da se sve i svako umnozi desava se obrnuto. Sve se dijeli. Svi su odjednom postali suprotnost sebe.

Pouka: izbjegavati HRS sto vise. Lose djeluje. Ako nista drugo ne pomaze, pobjeci u brda.

Tako cu i ja, nakon 45 godina prestati biti clan HRS. Dovoljno je bilo. I preporucam svakome da za ovu godinu ne plati clanarinu. Da HRS ostane bez clanova. Hm, klubovi su clanovi, a ne pojedinci. Problem. Fino su si to sredili.

Isto kao sto su sredili da smo svi cb-asi. Pogledajte zakon, radio amateri vise ne postoje. Ali postoje CB radio amateri.

Nikad nisam bio i nikad necu biti cb-as. To je nama nas HRS dao.

Takmicenja? Ne takmicim se godinama. Rafim samo ono i onog tko me interesira. Akone sudjelujem u takmicenju, slobodan sam raditi sto zelim. Ne ogranicavaju me  nekakva glupa pravila, roboti, komisije. Ogranicavaju me samo pravila koja je donio netko drugi a ne HRS.

QSL biro? Da, malo mi zao zbog njega.

Dok je HRS takav kakav je, ne zelim biti njegov clan. Nevoljkost da se pravila aktivitija poprave najnoviji je razlog da odem iz HRS. Jedna jako dobra ideja unistena u samom pocetku.

Ima nacina da se vratim u HRS. Predlazem 4QV za predsjednika. Neka on odabere ekipu s kojom ce raditi. To je jedini, ali jedini nacin da prestanu i da se promptno i energicno rjesavaju problemi.
R0, S17, 9A0USA

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • QRZ?
    • Croatia microwave
« Odgovori #152 : 07. Siječanj. 2022, 16:08:10 »
Eeeee nema tog "4QV" koji će riješiti sve probleme radioamatera u Hrvata....taj se još nije rodio a neće se ni uprizoriti kako stvari stoje.

Biti predsjednik nekog saveza, pogotovo HRS-a je jako nezahvalna obveza i teški sadomazohizam. Dobrovoljno unaprijed prihvaćaš pljuvačinu i hrpu g..ana, takva je to nazovimo funkcija.
Ja se uvijek divim svima koji se dobrovoljno jave na bilo koju funkciju, jer svi znamo kako to završi na kraju priče.

Da jedna takva udruga tipa HRS bila uspješna, na zadovoljstvo većine članova onda to mora biti drukčije posloženo. Predsjednik i tajnica moraju biti profesionalci, oću reći na stalnoj plaći od cca 12.000 kn neto.
Predsjednica/ik mora biti istinski radioamater koji voli ovaj hobi i koji je prošao sve, od lemilice pa do ARG-a i nazad. Tajnica/ik trebali bi biti istinski radioamater i menadžer (ne qsl menadžer ;D) u jednoj osobi.

Takva kombinacija mogla bi dovesti da Savez ne mora ovisiti o tome koliko će mu HZTK-a kapnuti kunica na godinu nego bi se iz vlastitih sredstava mogao financirati uz potporu države.

Primjer koji funkcionira u HRS-u su kampovi za mlade. Interes za takav rad sa mladima postoji, kod roditelja ali i kod mladih. Znam da se kod Korada u Višnjanu guraju svake godine i da svi ne stignu jer nema toliko kapaciteta.

Zar HRS ne može preslikati kampove tipa Zvjezdano selo na cjelogodišnje projekte?
Zar HRS ne može iskopirati primjer srednje škole Ruđer?
Zar se ne može osmisliti dobar prgram recimo programiranja, robotike, izrade i puštanje balona, upravljanja i izrade dronova, praćenje satelita ili čak izrade satelita kroz cjelogodišnji program i to naplatiti roditeljima.
Želiš da ti dijete nauči i usvoji neka znanja do kojih ne  može doći u redovnom obrazovanju a na tržištu su tržena onda ćeš to kao roditelj i platiti. Netko plati trenera tenisa, netko plivanja, netko nogometa, a netko će valjda platiti da mu dijete nauči logočno riješavati probleme, programirati u pytonu ili izraditi balon te ga pratiti u njegovom letu oko svijeta.

Dakle, djece ima, škole postoje, novaca kod roditelja ima, tržište radne snage koje vapi za IT/Telecom radnicima je nikad bolje....
Jedino što nema je netko tko će tu djecu naučiti osnovama i usmjeriti ih ili prpremiti za rad u takvom okruženju već završetkom srednje škole.
Pa ne trebaju svi ići na fakultet.... studirati mogu i kasnije kad se osamostale na svoj račun a ne na račun roditelja.

Za takve programe treba ti ekipa koja 8 sati dnevno radi na tome a ne ekipa volontera sa par kampova na godinu....

P.S. Ne biti član HRS-a ne boli, vjeruj mi  ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A3IV

• Newbie
  • *
« Odgovori #153 : 07. Siječanj. 2022, 18:12:16 »
Koji je problem da se pravila dorade? Ali, da se to napravi treba imati j..a a ne ego. Treba priznati, propust, pogresku. Sve si mislim da toga nece biti.

Aktiviti je zamisljen sa idejom da se jave svi pa dam im pređe u naviku upaliti stanicu svaki dan i odraditi koju vezu fm, ssb, cw. Izvrsna ideja.

Pravila aktivitija moraju biti takva da dopustaju svakome da radi sto i kako zeli a da takmicari ne budu kaznjeni zbog tog. Jednostavno

Radio amaterizam je hobi, zadovoljstvo. Nije zivot. Ali, ocito je da je nekima zivot. Neshvatljivo im je da se netko ne zeli takmiciti. Da ne skuplja dxcc, polja, sote, dvorce, parkove, otoke......

Svatko se bavi onime sto i kako zeli. Aktiviti bi trebao okupiti sve da se sa voljom i zadovoljstvom jave. Meni nije vise. Izbrisao sam ga sa svojeg popisa aktivnosti.

Dosta sam pisao o ovoj temi. I previse. Neka netko drugi nastavi

73 svima, ne samo njima
R0, S17, 9A0USA

Offline 9A5HZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #154 : 07. Siječanj. 2022, 19:27:46 »
Nešto drugo a u vezi CAC. Nova inačica DXLoga verzija 2.5.28 je na raspolaganju. U njoj je CAC. Naravno koga to zanima može je skinuti na http://dxlog.net/sw/
73 de 9A5HZ  Zlatko

Offline 9A5R

• Administrator
  • Jr. Member
  • Member of 9A4V Contest Club
    • 9A5R
« Odgovori #155 : 07. Siječanj. 2022, 19:45:15 »
Nešto drugo a u vezi CAC. Nova inačica DXLoga verzija 2.5.28 je na raspolaganju. U njoj je CAC. Naravno koga to zanima može je skinuti na http://dxlog.net/sw/

Hvala Zlatko,
 :D

73 de 9A5R, Željko
There is only one success - To be able to spend your life in your own way... (Christoper Morley)

Offline 9A6NDZ

• Newbie
  • *
« Odgovori #156 : 07. Siječanj. 2022, 20:13:13 »
Napravite jedan kontest u kojem će nagrade biti u novčanim iznosima (Jackpot kontest). Tko se želi takmičiti neka plati kotizaciju. Klubske oznake 2000kn, pojedinci cca od 300-500kn. Nagrade dijelite prema kategorijama: prva nagrada 50% uplata, druga nagrada 30% i treća 20%. Što se više ljudi takmiči to je veća mogućnost nagrade. 2 tjedna prije takmičenja uplate moraju biti odrađene i robot složiti da kontrolira samo te znakove koji su platili te njih stavlja u plasman, a ostale kao obične pomočnike natjecateljima  :D Radi se 72 sata bez prestanka pa tko izdrži pričati će kako je bilo. ;D ;D ;D ;D ;D