Autor Tema: Pravila UKV natjecanja za 2021. godinu  (Posjeta: 5100 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a6c

• Hero Member
Odg: Pravila UKV natjecanja za 2021. godinu
« Odgovori #45 : 18. Siječanj. 2021, 09:36:57 »
Čini mi se da shvaćam što bi htio postići bodovima, ali imam osjećaj da to neće ići.

Kod maratona ovog tipa bitan je konačni broj bodova ostvaren u što većem broju perioda kako bi se zadovoljila intencija povećane aktivnosti i zato bih malo nagazio pretendente na prvo mjesto, samo njih, da sudjeluju u što većem broju perioda, a ona dva spomenuta bi bila MUST HAVE da se podigne nivo aktivnosti u tužno doba godine.

Ali bude kako tata kaže ;)

CU

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #46 : 02. Veljača. 2021, 10:54:53 »
Ovako to rade za Aktiviti u Italiji... postoje razne stimulacije... i naravno multiplikatori za GHz 

Offline E70AA

• Newbie
  • *
« Odgovori #47 : 10. Veljača. 2021, 15:47:14 »
Pozdrav svima.
Htio bih poslati žalb(ic)u zbog 9 oduzetih poena u I periodu 9A Activity Contesta 2021, ali u pravilima nije naznačeno koju (e)mail adresu mogu koristiti u te svrhe. Pa ako biste to mogli dodati...
Hvala i 73!
Zoran, E70AA

Offline 9A5CZK

• Newbie
  • *
« Odgovori #48 : 11. Veljača. 2021, 09:38:14 »
Pozdrav Zorane,
' Ukoliko je došlo do neke greške prilikom upload-a vašeg edi-ja ili imate prigovor, molim javite to na e-mail: 9a2hm@hamradio.hr   '

Pozdrav svima.
Htio bih poslati žalb(ic)u zbog 9 oduzetih poena u I periodu 9A Activity Contesta 2021, ali u pravilima nije naznačeno koju (e)mail adresu mogu koristiti u te svrhe. Pa ako biste to mogli dodati...
Hvala i 73!
Zoran, E70AA

Offline E70AA

• Newbie
  • *
« Odgovori #49 : 12. Veljača. 2021, 22:59:35 »
Pozdrav Zorane,
' Ukoliko je došlo do neke greške prilikom upload-a vašeg edi-ja ili imate prigovor, molim javite to na e-mail: 9a2hm@hamradio.hr   '

Pozdrav svima.
Hvala i 73!
Zoran, E70AA
Hvala za info.
vy 73

Offline 9a5ay

• Full Member
  • Member of contest team 9a1pkc
« Odgovori #50 : 09. Srpanj. 2021, 17:14:56 »
Pravila UKV natjecanja
Jedna stvar se provukla ispod radara a to je da osobni znak može biti MO i SO, osobno sam oštro protiv toga jer postoji mogućnost kalkulacije gdje da se prijavi, a ako postoji mogućnost kalkulacije postoji i mogućnost zlouporabe, vrlo jednostavno.
Multi može biti samo klub a nemože npr 9a4m(navodim kao primjer jer je malo tamo malo ovamo) jer je to osobna pozivna oznaka.
Pozz, D

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #51 : 10. Srpanj. 2021, 05:16:53 »
?
Ja mislim da je radar ispravan, ako je to uopće bitno. Izbor kategorije nije definiran nositeljem pozivne oznake, nego brojem ljudi koji rade u kontestu. Zašto ja ne bih skupio ekipu i opremu pa da radimo u multi kategoriji?
Ili radio sam pod klupskim znakom?

Ovakvih smo se arhaičnih razmišljanja riješili odavno...ili nismo?

CU in the contest😉

Offline 9a5ay

• Full Member
« Odgovori #52 : 10. Srpanj. 2021, 13:08:51 »
Citat:
.Izbor kategorije nije definiran nositeljem pozivne oznake, nego brojem ljudi...
Mislim da su arhaične propozicije, ovo što si izjavio šta definira izbor kategorije je točno međutim arhaične propozicije ne propisuju da moraš prijaviti kategoriju na početku contesta što bi bilo fer, nego ostavlja zrakoprazan prostor koji možeš popuniti kako ti paše. Sve dok propozicije ne propisiju da moraš prijaviti team ili single prije pocetka contesta treba regulirati zrakoprazni prostor a prijedlig koji sam dao to vrlo dobro regulira.
Malo je arhaično al šljaka

Pozz, D

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #53 : 10. Srpanj. 2021, 13:24:30 »
Kakave arhaične priče.....
Postoje pravila i postoji etičnost natjecatelja.

Nema se šta unaprijed prijavljivati kategorija...
Pravilo jasno definira što je singl a što multi kategorija a na natjecatelju je da etički odabere ispravnu kategoriju rada.

Ja bi osobno, sve katogeroije koje dovode u pitanje etičnost natjecatelja izjednačio tj. ukinuo.
Evo primjer, kategorije 6h.
Nema tu velika snaga - mala snaga, single - multi... svi su u loncu 6h i gotovo...

Tako bi i sa ostalim kategorijama, ukinuo multi ili single a pogotovo velika ili mala snaga.
Sve u jednu kategoriju 24 sata i gotovo.
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a5ay

• Full Member
« Odgovori #54 : 10. Srpanj. 2021, 13:45:05 »
Citat:
.a pogotovo velika ili mala snaga....
Naizad nešto u čemu se slažemo 100%.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #55 : 10. Srpanj. 2021, 14:40:12 »
 Tema  se  ..razbuktala   :o , a proslo je vec  vise od pola VHF sezone  ???  ? !
Nije bas jasno  sta ste cekali  do sada  :-\ ...?
73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #56 : 10. Srpanj. 2021, 15:29:18 »
To je priprema za iduću sezonu....
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #57 : 16. Srpanj. 2021, 14:55:12 »
s ciljem propagiranja rada i povećanja aktivnosti na svim dodijeljenim radioamaterskim UKV i mikrovalnim frekventnim područjima od 50 MHz do 250 GHz.
Propagiranju aktivnosti na višim bandovima ne pridonosi ni ovaj uvjet za generalni plasman
U zbroj generalnog poretka ulaze periodi i opsezi na kojima je sudjelovalo najmanje 3 postaje iz 9A.

Zlatko

Sa ovim problemom se suočavam pred slijedeći aktiviti.
Dakle, ja bih izašao u portable sa 10GHz i kako je to nedjelja, velika je vjerojatnost da bi mogao odraditi i na ovome bandu 5-10 qsoa.
Međutim javljaju se slijedeći problemi:

1. Ako 3 stanice iz 9A ne prijave plasman na 10GHz - džaba sam krečio
2. Ako vidim prijavljene 2 stanice koje imaju bolji rezultat od mene, zašto da prijavljujem svoj rezultat, jednostavno se njihovi postoci neće zbrajati - džaba su krečili
3. Ako naoružam dva lokalna susjeda sa transverterima vulgaris koji će svaki activity odraditi qso samnom i prijaviti rezultat onda ću ja svaki period imati 100%, pa tako i na drugom mikrovalnom bandu i onda konkurencija koja tamo nešto trkelja na 2m i 70cm jednostavno nema šanse protiv mene u ukupnom zbroju

Kako riješiti navedene probleme?

QV
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
« Odgovori #58 : 16. Srpanj. 2021, 23:50:32 »
  Ovo  ka da je  Agatha Christie  pisala ove  cont.  probleme ..... ::)

73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #59 : 17. Srpanj. 2021, 09:43:19 »
Kad ima volje, ima i načina.

Ko, ka, prvo, locirati, uapsiti, transferirati i na skrovitom mjestu
Utamničili ukv managera.

Potom istog suočiti s pravilima natjecanja pa ga overdozirati janjetinom i malvazijom (ovo je QV izbor, nije moj) i onda mu podmetnuti papir da potpiše kako nas puno đaba kreči.

Pa tako i ja🤪