Autor Tema: Generalna skupština IARU R1 (C5 novosti)  (Posjeta: 938 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 9a9i

• Newbie
  • *
Odg: Generalna skupština IARU R1 (C5 novosti)
« Odgovori #15 : 29. Listopad. 2020, 13:27:59 »
Pozdrav svima,
po meni nema ništa loše u ovakvom natjecanju .Gdje stoji da svi uvijek moraju raditi u svim natjecanjima i ostvarivati vrhunske rezultate.U ovom bi mogli raditi oni koji su tada kod kuće bez potrebe odlaska na kontest lokacije ali bi zato što je možda i najbitnije postojala aktivnost na frekvencijama koje bi se na taj način čuvale od otimanja raznoraznih službi koje vrebaju na njih.
73 de 9a9i - Vlado

Offline 9a3sm

• Newbie
  • *
  • 9A3SM
« Odgovori #16 : 29. Listopad. 2020, 13:29:55 »
Nedime nema to veze sa Bosancima, Hrvatima ili bilo kojim drugima koji preko tjedna rade ali zar svi mi koji smo bili radnici ili vi koji još uvijek radite nismo/niste propustili dosta kojekakvih kontesta ili dogadjanja  zbog posla ili drugih obaveza .. jesam i jesmo pa zato i ne vidim problem u kontestima preko tjedna ..tko stigne i može on ih radi tko ne onda čeka bolju priliku ..svatko sebi odredjuje pravila igre u svojoj kući .. nitko nikada nije i neće moći zadovoljiti kriterije svima .. radi koliko možeš i kad možeš i u tome uživaj .. ja sam čekao 35 godina da dobijem slobodne vikende za radio amazerizam i to sada obilato koristim .. srdačan pozdrav svima 
Mato - 9A3SM

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #17 : 29. Listopad. 2020, 15:20:05 »
Mislim da su sve donešene odluke na generalnoj skupštini logične i svima prihvatljive.
Normalno je da se odvoji digitalna vrsta rada od SSB/CW, tako je i na kratkom valu.
Skraćivanje roka za predaju dnevnika, da se mene pita onda bi to bilo za sva natjecanja 24 sata a nakon 48 sati izlazak neslužbenih rezultata. Period za žalbu još 5 dana i onda 7 dan objava službenih rezultata. Takva dinamika možda bi potakla da više ljudi šalju dnevnike.

Mislm da je potrebno vratiti FM natjecanja, napraviti anketu da se vidi broj zainteresiranih. FM natjecanja ne mješati sa SSB/CW.

Activitije tipa NAC ili Talijanski IAC zdušno podržavam. I da, dobra ideja je da budu kroz tjedan, samo treba utvrditi koji dan. Da li susjedima odgovara da bude isti dan kao njihov ili ne. Takav activity bi trajao par sati, počinjao u 1900 pa recimo do 2200. Talijani imaju jedan tjedan VHF, drugi UHF i 23cm pa treći tjedan 13cm i više.
Activity kroz tjedan bi bio posebno interesantan za FM korisnike. Ideja activitija nije da se ide u portable rad, nego da se prevenstveno ljudi aktiviraju od kuće, navečer poslije posla i opušteno proćakulaju na bandovima.
Kako je netko spomenuo, to bi povećalo aktvinost na ionako praznim frekvencijama.

Imam još prijedloga ali.... pustimo nešto i za menadžera  ;D
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #18 : 29. Listopad. 2020, 17:20:38 »
Prema komentarima se vidi da radioamaterska populacija ima dovoljno slobodnog vremena, pa im nije problem raditi takmicenja i tokom radnog vremena  8)
Nema problema, kad se vec mora udovoljavati penzicima i nezaposlenima, ima jos hobija kojima se covjek moze baviti, ne treba nuzno tratiti vrijeme uz mikrofon i/ili tastaturu.
Svi se pusu i kunu u potrebu rada s mladima, ni oni vam nemaju previse vremena uvijek kada bi vi htjeli.
« Zadnja izmjena: 29. Listopad. 2020, 18:12:27 9A2B »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a1un

• Sr. Member
« Odgovori #19 : 29. Listopad. 2020, 21:47:05 »
Mislim da nisi shvatio poantu, activity nije contest kao takav vec altermativa vecernjem filmu ili slicnoj aktivnosti, nije za portabol vec je cilj ko ima mogucnost da se javi od doma i napravi koju vezu u terminu u kojem inace nebi bilo nikog na bandu. Sta se tice qrl-a ako tako gledas mi koji nemamo ni petka ni svetka nebi mogli odradit ni jedan "ljetni" contest ali vidis opet se nesto stigne napravit/odradit

Offline 9a3sm

• Newbie
  • *
  • 9A3SM
« Odgovori #20 : 30. Listopad. 2020, 08:10:58 »
Borise prijatelju, kratko i jasno .. moraš prihvatiti da je radio amaterizam hobi koji čovjek može koristiti u " SLOBODNO " vrijeme a ne kad je na poslu .. TOČKAAAA .. hahaha ... to je činjenica sretnih radno zaposlenih ljudi .. biti će kontesta i vikendom pa ćeš se ti moći  javiti a ovi preko tjedna nisu dostupnima ni meni koji sam zadnje 2 godine svaki dan slobodan .. ne  ljuti mi se previše .. ali treba biti veseli i optimističan .. u 35 godina sam propustio previše kontesta, DXova i opet sam ostao živ .. narednih 35 mislim to sve obnoviti i pohvatati  .. hahaha .. živ bio ma gdje bio  Mato - 9A3SM
« Zadnja izmjena: 30. Listopad. 2020, 08:44:13 9a3sm »

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #21 : 30. Listopad. 2020, 09:38:09 »
Ovo me podsjetilo na jedan događaj kad sam organizirao tecaj i trazio polaganje u 5.mjesecu, a "sijede glave" su predlagale 9. mjesec. Njima je svejedno, no studentima nije, zna se sta studentima znaci deveti i deseti mjesec.

Ali OK, svaki za se travu pase.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris