Autor Tema: Novi(stari TNC2) digipeater Trogir(Vlaska444m)  (Posjeta: 154 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A3DZK

• Newbie
  • *
Novi(stari TNC2) digipeater Trogir(Vlaska444m)
« : 31. Kolovoz. 2020, 23:33:03 »
Danas predvecer, taman prije nevremena montiran je APRS digipeater na lokaciju iznad Vlaska iznad Trogira na 444m n/v.
Na lokaciji se vec nalazi mmdvm repetitor 9A0DTG na 438.200 koji pokriva Split, Kastela, Trogir, dio otoka i obale, i nesto blize dalmatinske zagore.
Ideja digija na toj lokaciji je starija od ideje za DMR ali sam eto isao prioritetima vecine.
Oprema je Elting 10W, i TNC2(UiDigi 1.9), ova 2 uredjaja su stabilno radili nekoliko godina u komadu u doba kad nije bilo novijih TNCova
Iako imam jedan ot3 u pripremi, iz povijesnih razloga sam se odlucio poigrati ssa TNC2, isprogramiran preko db25, uz odredjene probleme, tako da smatram da je jos u testnom radu.
Trenutno se pokusavam logirati preko RF, spojim se ali ne uspijevam ukucati password...
Uglavnom, evo i nekoliko slika, krenuli smo dolje u pocetku jakog kisnog i grmljavinskog nevremena, inace montiran je i novi rack ormar kojeg je donirao 9A3FSP, pa kad ne bude nevrijeme i bude.vremena oprema ide u njega.
Digi cuje 9AOXZD-1(Celavac) i preko njega, i Velebitske Pljesivice ide u Zagreb, znaci preko RF sa 3 hopa prodjem vokcem prema Zagrebu(bez interneta)
Takodjer cuje i ostale digije u okolici direktno ili preko Celavca jednim hopom.
Hvala Dinu 9A3DDC na pomoci i pracenju munja dok je Spiro 9A3FSP montira ormar, i hvala 9A8RA na donaciji diplexera i pomoci oko TNC2
Hristo 9A7KXP je odmah istestirao putanje paketa preko KISS
Uzivajte
« Zadnja izmjena: 31. Kolovoz. 2020, 23:55:57 9A3DZK »