Autor Tema: DMR RPT na Učki????  (Posjeta: 439 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A7BBD

• Newbie
  • *
DMR RPT na Učki????
« : 03. Kolovoz. 2020, 22:42:35 »
Pozdrav
Evo nešto razgovaramo na bandu i postavilo se pitanje postoji li plan postavljanja DMR a na Učku. Ako da, koji je plan kako napreduje nabavka opreme i u kojoj je sve skupa fazi. Također… ako je potrebna neka pomoć…… Molim one koji imaju informacije da ih podjele sa nama. Hvala.

Offline 9a7kxp

• Jr. Member
  • **
Odg: DMR RPT na Učki????
« Odgovori #1 : 04. Kolovoz. 2020, 16:56:43 »
a
Pozdrav
Evo nešto razgovaramo na bandu i postavilo se pitanje postoji li plan postavljanja DMR a na Učku. Ako da, koji je plan kako napreduje nabavka opreme i u kojoj je sve skupa fazi. Također… ako je potrebna neka pomoć…… Molim one koji imaju informacije da ih podjele sa nama. Hvala.

Evo,ja ću odgovoriti.S obzirom da je moj kolega IZ2FTR-menadžer za (APRS i DMR za Lombardiju-Italija) s kojime  odlično surađujem već godinama na APRS području i koji je pomogao materijalno nekoliko APRS digipitora-gata koji rade kod nas (Rijeka,Vis,Đakovo,Japetic) ,DONIRA  repetitor pod uvijetom da se stavi na neku "kvalietnu"lokaciju.U dogovoru sa Ukw menadžerom 9a5R i kolegom zaduženim za digitalne komunikacije 9a6NVI dogovorenoje  da se uređaj stavi na Učku s obzirom da je taj uređaj dosta otporan na razna RF polja.
Bilo je izvjesnih problema,najviše zahvaljujući koroni,da sada ne duljim,ali kada uređaj dođe meni u ruke ja ga prosljeđujem dalje.Na montažu i korištenje.Vjerovatno sredina-kraj 9mj.

73

Hristo

« Zadnja izmjena: 04. Kolovoz. 2020, 20:24:20 9a7kxp »

Offline 9A7BBD

• Newbie
  • *
« Odgovori #2 : 05. Kolovoz. 2020, 11:57:00 »
Ok super.
Dakle u skladu sa gore navedenim Istriani nude pomoć oko organizacije prijevoza repetitora. Također možemo pomoći u nabavi kvalitetnog RF kabla a vjerojatno i antene. Isto tako i angažman oko montaže i ostalog. Naime želja nam je olakšati i ubrzati cijeli proces.
Za početek na kojem će bandu RPT raditi?

Offline 9A6NVI

• Newbie
  • *
« Odgovori #3 : 05. Kolovoz. 2020, 22:16:45 »
70cm  :)