Autor Tema: IARU R1 VHF Contest 2020  (Posjeta: 7894 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A5R

• Jr. Member
  • **
  • Member of 9A4V Contest Club
    • 9A5R
IARU R1 VHF Contest 2020
« : 02. Kolovoz. 2020, 10:00:00 »
IARU I. Region VHF C5 komisija još nije donijela odluku o Multi OP kategoriji. 
Više u tekstu ispod: 

——-
"The C5 Contest Working Group after discussing it, it came to the following decision:

- the COVID-19 spread is unpredictable, then the C5CWG is going to inform the participants to the next IARU R1 VHF Contest (September 5th-6th) within August 15th if maintain the Multi Operator categories or suspend them due to the social distancing’s restrictions.

- the COVID-19 spread is unpredictable, then the C5CWG is going to inform the participants to the next IARU R1 UHF & Up Contest (October 3rd-4th) within September 15th if maintain the Multi Operator categories or suspend them due to the social distancing’s restrictions."

Wouldn't it have been wiser to announce the multioperator contest section with a caveat that national health authorities may change their rules if the pandemic develops? We know a lot more about what causes the virus to spread than we did a few months ago, and the initial decision by IARU to cancel the multioperator sections was wise at that point. Compared to other sports multioperator contesting is very, very low on the list when it comes to virus spread.
——-

Naše mišljenje je da MO kategorija mora biti u contestu i takav mail je poslan. 

73 de Zeljko, 9A5R 
There is only one success - To be able to spend your life in your own way... (Christoper Morley)

Offline 9A2M

• Jr. Member
  • **
Odg: IARU R1 VHF Contest 2020
« Odgovori #1 : 02. Kolovoz. 2020, 17:18:57 »
Željko, možeš ti njima pisati i smatram vrlo odgovornim što si poslao mail, ali očito je da oni uopće ne mare za to. Čak ni ne spominju nikakve konzultacije sa ostalim članicama IARU-a niti traže njihovo mišljenje nego će donijeti odluku kako oni to žele. Pitam se koji su im parametri za donošenje odluka za cijeli region? Surađuju li oni sa nacionalnim stožerima CZ ili kako se to sve ne zove po ostalim zemljama? Čitav tekst je obična budalaština, a pogotovo ovaj dio koji je pun kontradiktornosti:

"Wouldn't it have been wiser to announce the multioperator contest section with a caveat that national health authorities may change their rules if the pandemic develops? We know a lot more about what causes the virus to spread than we did a few months ago, and the initial decision by IARU to cancel the multioperator sections was wise at that point. Compared to other sports multioperator contesting is very, very low on the list when it comes to virus spread."

Sada kada smo u 9A dobili još nekoliko jakih Multi Op. ekipa, svi se spremamo za IARU R1 VHF contest da isprobamo opremu, lokacije i odmjerimo snage. Ali što će nam to vrijediti ako oni donesu odluku kao za ožujak i svibanj i ako aktivnost u rujnu bude na tom nivou?

Žalosno da nas hrpa samoumišljenih stručnjaka sa nelegalnim ovlastima ovako diskriminira po pravima obavljanja našeg najdražeg hobija. Kao jedino rješenje vidim žalbu instanci koja je iznad njih i to odmah, jer već su upropastili konteste u ožujku, svibnju i IARU R1 50/70MHz. A upropastit će i sljedeća dva.
73 de 9A2M, Hrvoje

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #2 : 02. Kolovoz. 2020, 19:01:53 »
Polako. Juce su Berlinci izasli na ulice protestirajuci protiv suludih i totalitaristickih mjera unistavanja ekonomije kroz koronapaniku. Sada je svima jasno da je struka zakazala i da su ove mjere imale samo jedan ucinak - a to je gospodarsku krizu nezapamcenih razmjera. Jos malo i proci ce ih koronaludilo, pa ce se okaniti i nasih "multi" kategorija.
No, manjak para ce ostati. To ce nas poprilicno poklopiti.
Bez love nema ni opreme.
« Zadnja izmjena: 04. Kolovoz. 2020, 00:31:32 9A2B »
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #3 : 03. Kolovoz. 2020, 10:01:52 »
Ako i ne bude MO u IARU R1, mi MO kategoriju unutar našega robota možemo imati upravo iz razloga kako bi se MO ekipe u 9A mogle međusobno nadmetati u uspoređivati rezultate.

Ako se slična inicijativa predloži i drugim savezima, isti rezultati se mogu "merđati" ;D sa njihovim i dobiti još jednu usporedbu.

Tko ne želi raditi MO po IARU preporukama, ako takve i budu, sve u redu...

Mislim da će IARU poslušati mišljenja saveza samo ako isti iskažu interes za MO kategorije, tako da, Željko, dobro je da si dostavio mišljenje, možda potakne i druge.

Nije mi samo jasno, u 21.stoljeću živimo, zar je problem složiti on line anketu ili je to previše demokracije?

QV
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2M

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #4 : 03. Kolovoz. 2020, 13:23:09 »
Adame, sve 5 što si napisao. Kao što znaš ovdje na krajnjem istoku Željko je napravio do sada najozbiljniji setup za konteste koji je ikada postojao. Iz ovog područja zadnjih 15 godina dvije top stanice - 9A4V i 9A0V su u velikim kontestima dostizale ili malo prestizale 200K. Mi bi sada željeli vidjeti može li se sa ovim novim setupom više. Ali džaba ako "komisija" zabrani MULTI OP. a okolne države to slijepo prihvate.
73 de 9A2M, Hrvoje

Offline 9A2M

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #5 : 12. Kolovoz. 2020, 17:12:59 »
Pozdrav Dejane,

Ne vidim u tvom postu ništa što bi se odnosilo na ovaj topic?

Bio sam maloprije na IARU web stranicama, još nisu donijeli nikakvu odluku za kontest u rujnu.
Čak je "nestao" i ovaj dokument koji su objavili prošli mjesec:

"The C5 Contest Working Group after discussing it, it came to the following decision:

- the COVID-19 spread is unpredictable, then the C5CWG is going to inform the participants to the next IARU R1 VHF Contest (September 5th-6th) within August 15th if maintain the Multi Operator categories or suspend them due to the social distancing’s restrictions.

- the COVID-19 spread is unpredictable, then the C5CWG is going to inform the participants to the next IARU R1 UHF & Up Contest (October 3rd-4th) within September 15th if maintain the Multi Operator categories or suspend them due to the social distancing’s restrictions."

Ali sam na OK2KKW stranici našao mail koji je IARU R1 C5WG poslala 01.08.2020. svim UKV managerima u IARU R1. Na kraju ovog maila, iz zadnje rečenice u kojoj piše "Molimo Vas da promičete rad samo u SINGLE OP. kategoriji i na taj način nam dopustite da pobijedimo virus!" može se naslutiti kakvu će odluku donijeti za 3 dana, a to je da MULTI OP. kategorije neće biti.

http://www.ok2kkw.com/iaru/info_vhf_uhf_2020.txt

« Zadnja izmjena: 12. Kolovoz. 2020, 22:28:13 9A2M »
73 de 9A2M, Hrvoje

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #6 : 12. Kolovoz. 2020, 23:15:47 »
Evo, da i ja pridonesem borbi protiv strasne pandemije.

Smrtnost: 0.11%
50% oboljelih  nema apsolutno nikakve simptome.
Zaraznost je mala, jednaka kao i kod drugih prehlada, rinovirusa i gripe.
Bolest se prenosi kapljicno, virus nije rezistentan izvan kapljice sline.
Starije osobe, kronicno bolesni i oni s oslabljenim imunitetom se moraju paziti, no to im je praksa kod bilo koje infekcije.

Slobodno radite MultiOP kategorije, cemu padati na histeriju dezurnih panicara, lijecnickih uhljeba SZO i protuustavnih stozera.

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A2M

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #7 : 12. Kolovoz. 2020, 23:35:22 »
Borise,

Ti si skupa sa Dejanom izišao iz teme. I to po drugi puta. To su teme za portale tipa Index.hr i sl.
Nemojmo od ovoga foruma raditi cirkus kao što je to HRS-ov forum. On to nikada nije bio i neće ni biti.
73 de 9A2M, Hrvoje

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #8 : 12. Kolovoz. 2020, 23:40:37 »
O kakvom ti cirkusu govoris? Tema je takmicenje u Multi Op kateogriji i obrazlozenje zasto je suludo zabraniti tu kategoriju.
Tebi su ocito tematski postovi samo i jedino oni koji sadrze TVOJE misljenje i TVOJE stavove.

Ima li na ovom forumu kakva opcija blokiranja, da se mi vise ne citamo i da tako rijesimo problem?

73 de 9A2B - Boris

Offline 9A2M

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #9 : 12. Kolovoz. 2020, 23:53:21 »
Ja sam iznio svoj stav da sam protiv ukidanja MULTI OP. kategorije. Sa time se i ti slažeš.
Problem je što ste i ti i Dejan ušli u sferu POLITIKE a politici nije mjesto niti na ovom forumu niti u hamspiritu. Mene su na tečaju učili da je u radioamaterskim komunikacijama zabranjeno pričati o politici. Tada još nije bilo ni interneta ni foruma, Postojali su samo radio-valovi. Ali pretpostavljam da se danas to odnosi na sve medije na kojima komuniciraju radioamateri.

73 de 9A2M, Hrvoje

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #10 : 13. Kolovoz. 2020, 00:07:30 »
Niti moj, niti Dejanov tekst nema apsolutno nikakve veze s politikom, vec s medicinom.
A moj dodatno pojasnjava zasto je tema promasena.
No, da mi ne bi duljili, jos nisam nasao opciju blokiranja, no na FBu jesam.  8) Budemo se nas dvojica ignorirali, ako se slazes?
Laka noc, sutra se radi.

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a5ay

• Full Member
  • Member of contest team 9a1pkc
« Odgovori #11 : 14. Kolovoz. 2020, 21:21:24 »
Citat:

Vrijeme u kojemu danas živimo je očito vrlo dinamično i nepredvidljivo, pa budimo i mi.
Dobro rečeno, ja sam za.
Pozz, D

Offline 9A5R

• Jr. Member
  • **
  • Member of 9A4V Contest Club
    • 9A5R
« Odgovori #12 : 15. Kolovoz. 2020, 00:07:47 »
Kako se čini, MO kategorija će biti uvrštena u IARU R1 VHF i UHF natjecanja u rujnu i listopadu ove godine. Gotovo svi nacionalni manageri su za vraćanje MO kategorije, osim RSGB VHF managera:

Mali isječci iz rasprave:

--------
ivan mastilovic via VHFmanagers
Hello Jacques, in Serbia we will not cancel multi op for the future national contests... Ivan, YU1LA
--------
Anibal - EA1V -(Ex-EA1ASC) via VHFmanagers <vhfmanagers@iaru-r1.org>

Hi Jacques

In Spain, except for the prohibition of the health authorities, there is no problem in multi-operator stations

Regards

Anibal  - EA1V
---------

Željko Dražić-Karalić
prima C5CWG, jacques.verleijen, vhfmanagers, iaru_c5, Region

Hello Jacques,

The abolition of the MO category in September and October IARU R1 contests is unnecessary and detrimental to our hobby. Such decisions should be made by local authorities in accordance with the situation in the country.

73 de Zeljko, 9A5R
Croatian VHF/UHF manager
----------

Good Morning

In Slovenia, in national organised contests, only in Subregional 2 (May) VHF/UHF/SHF contest MO sections weren't accepted. This was done according by government declared pandemia.  In IARU 50/70 MHz contest (at that time by gov declared pandemia was not any more in power) we followed IARU R1 guidance and that was easy while usually in Slovenia there is no MO team in that contest.

At this moment for us it would be difficult to explain why MO teams can't participate in the contest. To my best knowledge MO teams are composed by well known participants, they know each other very well. I guess that MO teams are by number of HAMs not extremely big teams and I guess that they can implement all necessary measures to avoid unwanted health issues.
Kind regards

Miha, S51FB
                        ZRS VHF manager
p.s.:

- to my best knowledge at recent DARC WAE HF contest MO category was not excluded

Vic Goncharsky via VHFmanagers je 11. 08. 2020 ob 08:02 napisal:

--------------

In Denmark the VUSHF-comittee followed the advise by IARU and banned all MO contests back in March. There was quite some criticism from amateurs at that point, but we defended the decision by the lack of knowledge about the virus, the need for caution in such a situation and the reccomendation from IARU. We lifted the ban on  May 11, when the national restrictions on gatherings were lifted. We will allow MO contests as long as the rules and advice by the national health authorities make it possible.

OZ1FDH Claus Felby

--------------
Jacques,

I do not think you are helping by listening to the loud voices in the contests forums. Your assessment of the situation is wrong!

Unfortunately a survey of contest participants will only show what those who are very keen on contests want. This is not representative of the correct direction for VHF amateur radio in IARU R1.

Remember the C5 contest working group is only a sub-committee of C5. They must be bound by the wider opinion of C5 VHF managers and subsequently by IARU R1 EC.

I have a serious problem with IARU R1 taking any position whereby amateurs belonging to any member society cannot participate in that contest activity due to legislative rules in their own country. This is about the perception of amateur radio, NOT what a contest oriented minority in some countries might want.

Therefore as RSGB VHF Manager I very strongly object to the inclusion of a Multi Operator section in the September and October IARU R1 Contests. No disclaimers of detailed rules for people to work around are acceptable. I want a total ban on the multi-operator class in the September and October VHF/UHF contests.

If the C5 contest sub-committee should decide otherwise I insist that the matter should be considered by the full C5 committee and IARU R1 EC.

John G4SWX

-------------

During the last several VHF contests (Subregional 2 and 3, 50 MHz, CQWWVHF, Ukrainian VHF championship) there were many MO stations here in Ukraine.
Our opinion is that the total ban on the multi-operator class in the September and October VHF/UHF contests is the wrong and destructive idea.

73, Victor Goncharsky US5WE/K1WE (UW5W in VHF contests),

-------------

Za MO kategoriju su se izjasnili još DL, OK, OM, i dr. manageri...

Danas bi IARU R1 VHF komisija trebala objaviti konačnu odluku. Do tada nam preostaje samo čekati.

Što smo mogli, učinili smo...

73 de Željko, 9A5R

« Zadnja izmjena: 15. Kolovoz. 2020, 11:58:20 9A5R »
There is only one success - To be able to spend your life in your own way... (Christoper Morley)

Offline 9A3IV

• Newbie
  • *
« Odgovori #13 : 15. Kolovoz. 2020, 08:55:00 »
Možda ja krivo shvacam.

Tko može meni zabraniti, bio sam ili u grupi da se natječem? Ja se natječem i gotovo. Imam legalni znak koji mi ne daje iaru nego nacionalna država. I on mi omogućuje da se natječem. Pa ću se natjecati.
R0, S17, 9A0UZZ, SU20

Offline 9a6c

• Hero Member
« Odgovori #14 : 15. Kolovoz. 2020, 10:23:10 »
Odavno sam odlučio da se neću javljati po forumima pa sad trenutno sam sebi jezik pregrizam.

Sve ovo što se događa oko ovog nestašnog pepeljuga virusa postaje sve više cirkus bez glave i repa.

OK, IARU ima svoja pravila za IARU R1 VHF/UHF natjecanja i neka im bude.

Tko nama smeta za za 9A potrebe imamo MO kategoriju i da sudionike adekvatno honoriramo? Oni koji se tu prijave svjesni su da ih možda neće biti u IARU plasmanu, ali bar će mirno spavati , jer nisu lagali da je radio samo jedan operator.

Ovaj virus zaista razorno djeluje na temelje ljudske socijalnosti, ali ne vidim razloga da nam se upliće i u bračnu postelju? Tj u contest pravila.

Operatori na MO postajama su uglavnom punoljetne osobe svjesne svojih postupaka i ne vidim razloga da ih se degradira na nivo poslušnog građanina.

Moj prijedlog našem VHF etc manageru je da za potrebe 9A plasmana ostavi MO kategoriju, a drugovima iz IARU poruči da se... ali fino i pristojno. Nije on ja ;D

To bi uz pozitivne psihološke učinke možda (konačno?) imalo za posljedicu da se logovi, a posljedinčno time i analitika, konačno otvore i postanu dostupni i da IARU rezultati konačno postanu i konačni.

Ne mogu vjerovati da to i do sad nije bilo moguće, ali očito moram :o

U svojoj blijedoj UKV karijeri dobio sam čak i neke pehare i drveće za rezultate u IARU natjecanjima, a svoj log ne mogu vidjeti na našem robotu.

E robote, robote...