Autor Tema: A/A VHF 21  (Posjeta: 1350 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a7pjt

• Hero Member
  • Get out of the Radio Shack and Live Life
    • 9A7PJT
A/A VHF 21
« : 11. Kolovoz. 2021, 13:59:44 »
 I
Kako je prosa  Cont.   ::) ? !
Malo san slusa .. nisan radia  .. puno vruce je bilo ... 8)
73 PJT
= Kad se male ruke sloze sve se moze =

Offline 9a6kx

• Newbie
  • *
Odg: A/A VHF 21
« Odgovori #1 : 14. Kolovoz. 2021, 15:58:09 »
malo al čovjeka veseli
73 mirko 6kx

Offline 9A5M

• Jr. Member
  • **
« Odgovori #2 : 14. Kolovoz. 2021, 20:20:26 »
I kod nas se mrljalo
9A8D 287qso cca 117k pts
IC-9700 i nešto antena...LFA
http://www.opencontest.org/edi/map/20210814211748000973GRKIOI
Čujemo se sutra u aktivitiju

Offline 9a4qv

• Hero Member
  • "I do not think that the wireless waves I have dis
    • Croatia microwave
« Odgovori #3 : 15. Kolovoz. 2021, 23:47:08 »
Eto, Alpe Adria VHF, sa Učke, na 18Ah gell bateriju, 7el.yagi i FT-817nd, dugi rukavi i krema za lice...
Više smetača nego komaraca, a i dosadniji su od komaraca.
Idući pohod na brdo moram naći onu crveno bijelu traku, ili ako ima koji Milicajac U Policiji da mi blagodari jednu njihovu plavu rolu.

Popeo sam se na Učku (1400m ASL) sa idejom da vidim ove što kukaju da imaju smetnji kako je to raditi u "loncu".
Dakle, vrh Učke, ispod R4 repetitora i ispod HGSS DMR-a na 151 MHz koji svakih 10 sekundi ide u TX.
Naravno, tu je i MORH radar (zato nema komaraca :-) i desetak komercijalnih radija sa po 10kW i televizija u boji, svi MUX-ovi koji postoje u Lijepoj našoj.

Osnovni preduvjeti jakih odašiljača su tu i sad tražimo "big gunove", doslovce tražim ih okom da vidim gdje su... 9A1P na 33 km, S59DEM na 57km, S51S na 58km, i ostali komarci koji su mi dosta blizu ali to ne računamo.
Znači imamo sve uvjete za intermodulaciju i kontest može početi.

Eto, 113 qso-a u laganom ritmu je dokaz da se može raditi i u nabrijanom okruženju. Iako mi je 9A1P u smjeru gdje sam odradio najviše Talijana pa i one iz JN34, uz pažljivo okretanje antene može se raditi. Istina, kad bi gunovi imali uže filtere bilo bi puno lakše, ovako im amplitudni i fazni šum dominiraju cijelom širinom filtera, malo preširoko na SSB-u.
S59DEM je bio korektan, stvarno čisto....

Evo, teškom mukom sam uspio prepisati papirnati log... jel izmislio netko neki scanner to .edi  ;D
I tako prepisujući dnevnik doletim i do postaje IV3VFP. Javio se čovjek na moj cq i dao mi redni broj 019 i lokator JN65UD. Gledam..... QRB 42 km. Mislim se, Slovenija je mala, ali ne baš toliko, tako ih ni Pervan ne bi zezao  ;D.
Idem pogledati kartu, kad ono lokator pada na Limski kanal...
OK, idemo sada najprije skupiti podatke o neprijatelju:
Kontaktiram par susjeda (iz Italije) koji su ga odradili i svi mi govore, ma neee nama je dao lokator JN65JU.
Kaže ekipa, možda se zajebunio...

To mi je već sumnjivo, da sam tipkao u računalo pa da sam krivo stisnuo zbog ometača koji nemaju pametnijeg posla na Učki nego mene pitati šta radim još bi i razumio ali, pišem kemijskom na papiru.

Sad, kad smo saznali podatke iz pozadine, idemo provjeriti na velikoj sveznalici. Ubacim IV3VFP i JN65UD u Gugl i gle.... ima i drugih bedaka koji su u nekoliko ranijih kontesta krivo primili kao i ja JN65UD i eto njih u error logu. Kao i u mom slučaju gle čuda, ispravni lokator je JN65JU!

Dakle, dijagnoza pacijenta sa poviješću bolesti je utvrđena....
Nisam ispravio log, pustio sam kako sam i primio nek stoji u arhivi, kartonu pacijenta....
Tako da, ako se i vama nađe qso sa njime u err logu, da znate šta je po srijedi....

IARU..9.mjesec....
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline E70AA

• Newbie
  • *
« Odgovori #4 : 19. Kolovoz. 2021, 11:08:14 »
Kako se zove outdoor shack, tj. shack koga nema??
Ovo je bila moja loga za AA VHF Contest 2021.
Bio sam sam, pa nisam mogao "uhvatiti" i sebe i opremu...

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #5 : 24. Kolovoz. 2021, 00:17:48 »
Alo...robot majstori.... robot je loše instruiran, ne radi mu baš logika kako treba.
Ovako na brzinu sam uočio grešku, a kamoli da se dublje pozabavim robotom....
"I do not think that the wireless waves I have discovered will have any practical application."
Heinrich Rudolf Hertz

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #6 : 24. Kolovoz. 2021, 20:09:40 »
alo bunđija
javi se sekretarici robot majstora u uredovno vrijeme od 11:30 do 11:35 pa te možda naruči za robot majstora i ne zaboravi biljege i štambilj
LP
Kreso

Offline 9a4qv

• Hero Member
    • Croatia microwave
« Odgovori #7 : 24. Kolovoz. 2021, 21:29:25 »
Javim se samo ako je dobra sekretarica...
Heinrich Rudolf Hertz