Autor Tema: 9A Activity 2020.  (Posjeta: 3576 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9a5ay

• Jr. Member
  • **
  • Member of contest team 9a1pkc
Odg: 9A Activity 2020.
« Odgovori #15 : 18. Veljača. 2020, 14:10:02 »
Naj se sekirati Đuro iako sam novi tu pocinju stizati  infirmacije tko s čime radi, pa npr piše 100w a saznam da radi sa lineraom 200w ili 2gi7b 700w. Na kraju se pojavu na hamfrstu i smije se. Dejan je tu upravu napravi brate jos jednu antenu, stakiraj i imaš duplu snagu i k tome bolje čuješ.
73,s
D

Offline 9A4CW

• Full Member
  • 9A1CRS contest team
« Odgovori #16 : 28. Svibanj. 2020, 11:16:30 »
Ovaj dio mi je genijalan.

9A2B je prvi u 5 - petom periodu 9A Act. Single op - 145 MHz - mala snaga sa 42 postotka.
Ovo je vjerojatno u odnosu na OM6ABF.

U generalnom plasmanu ima kategorija (strane postaje) S3LP - Single op. - 145 MHz - mala snaga a
u pojedinačnom periodu ne.

U pojedinačnom periodu su svi natjecatelji zajedno,                                                                     
rangiraju se u postotcima bez obzira na, prefiks.

Nakon toga se svi natjecatelji svrstavaju u tablicu po prefiksu, u ukupnom plasmanu,                         
ali po postotcima iz zajedničke tablice. :)

Pozdrav društvu, 9A4cw, Dejan
Težak je život nas naivnih umjetnika,
mi slikamo a nitko ne kupuje.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZDbD9LVeYE
https://vimeo.com/239618744

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #17 : 28. Svibanj. 2020, 16:24:53 »
Meni uopće nije bistra svrha izračunavanja postotaka... najbolje i najjednostavnije bi bilo da se kod sumarnog prikaza ( za cijelu godinu) ipak bukvalno zbrajaju SAMO ostvareni bodovi !!!!!!!!!!!!!
U svom prijedlogu propozicija za Aktiviti 2020 tako sam i predložio, ali nije bilo prilike sa nekim na tu temu i razgovarati... jer postignuti bodovi odnosno suma QRB je ipak konstanta i ne ovisi o prikazivanju !!!
Pokušaj izračunati zbroj svog QRB-poena iz prvih 5 perioda a paralalno zbroji postotke .
Ako imaš napr. "zalihu" bodova možeš si dozvoliti da jedan period i ne radiš !
73
Zlatko

Offline 9A4CW

• Full Member
  • 9A1CRS contest team
« Odgovori #18 : 28. Svibanj. 2020, 18:21:06 »
Amen.  :)
Težak je život nas naivnih umjetnika,
mi slikamo a nitko ne kupuje.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZDbD9LVeYE
https://vimeo.com/239618744

Offline 9A2B

• Full Member
« Odgovori #19 : 30. Svibanj. 2020, 00:43:24 »
Za mene su ti bodovi totalna glupost, ali tko sam ja... Npr., u nekom periodu imam 100%, godinu dana prije  isto 100%, dakle, radio sam jednako.
No, analiza bodova pokazuje da sam u tom takmicenju te godine radio 15k bodova, a godinu dana prije 25k. Puno je jednostavnije bilo komparirati osobni kvalitet rada i uspjeh ostalih  u zbirnoj tablici sa bodovima, nego sada sa postocima. Ali OK, postoji arhiva kontesta pa se za moze to rucno odraditi, kad vise ne moze drugacije. Cemu da bude jednostavno kad moze biti komplicirano.

Nadalje, ima li kakvih informacija hoce li se napraviti revizija propozicija za Pokuplje ili ce se trofeji slati inozemni takmicarima koje taj kontest uopce ne zanima?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a4op

• Newbie
  • *
« Odgovori #20 : 10. Srpanj. 2020, 22:32:31 »
    *

Pravila
« u: 07. Srpanj 2020, 17:41:17 »
Pozdravi svima..

Zamolio bih UKV manađera da objasni zašto je logove sa natjecanja Region 1. contest 50/70MHz  uvrstio u tablicu logova za 6. period Aktivitia...
Naime on je sve učesnike spomenutog natjecanja u vremenu od 7 sati ujutro kad počinje Aktiviti, PROTIVNO pravilniku o natjecanju uvrstio u tablicu logova s čim je umanjio rad svih operatora koji nisu zbog Aktivitija radili u subotu kad su bili sjajni sporadici, da bi ispoštovali pravilnik. Time su se oni namjerno "zakinuli" u plasmanu za Region 1. 50/70MHz, jer su čitali i poštivali  pravila natjecanja:

Vrijeme održavanja natjecanja
Od 0700 do 1200 UTC, osim 6. perioda koji traje do 1500 UTC zbog preklapanja sa Alpe-Adria contestom.

Raporti

Tijekom natjecanja obvezna je izmjena raporta po RST skali, rednoga broja veze (koji u svakomu periodu počinje od 001 i uvećava se za 1 za svaku narednu vezu) i WW lokatora.
Na svakom bandu vode se posebni redni brojevi.

Zbog gore navedenog molio bih UKV menađera da sve logove za 50 i 70 MHz koja u Aktivitiju od 21.06.2020 od 7 sati ujutro GMT ne počinju s brojem 1 da se brišu sa bodovne liste, jer su ti natjecatelji također mogli birati koji kontest će raditi...U suprotnom mislim da se više nema smisla natjecati ako za svako natjecanje 1 dan prije donesemo nove pravilnike. Pravilnici su tu da svi natjecatelji znaju u kojim okvirima se natječemo i zašto...bez izuzetaka.
Pravilnike je izglasoa i odobrio IO HRS-a, i ne vidim kako je to pojedinac , pa bio on i UKV menager može promjeniti ili izvrtati kak on želi....Nigdje nisam pročitao da je to odluka IO HRS-a...

Sljedeće bih molio natjecatelje koji koriste snagu van svake pameti...izračunajte si dobit antene i pomnožite sa snagom pa to sve skupa usporedite sa zakonom o telekomunikacijama, tj dozvoljenom izračenom snagom..,da se rasporede na početak ili na kraj opsega, jer kad se jedna stanica smjesti na 144,200 MHz a ja je normalno čujem na 144.160MHz, upozorim operatora da je širok do neba, on ode na kraj banda i tamo radi, no kad dođe nova smjena operatora na stanici novi se opet postavi na 144.200MHz i sve ispočetka, s tim da se drugi snagator  postavi na 144.300MHz i prvi put u životu da mi netko signalom od 9+60 dB zagluši stanicu da sam se morao ugasiti.
 Ja sam kažem što imam s tim i drmam, ali nikad sa svojih 50W ne ometam nikoga, no kako su ti "jaki" najčešće i bahati, u smislu kaj mi  možeš dođe mi da kupim jedan takav raštimani  linearac, stanem 50kHz do njega i priuštim mu ono što oni priuštaju meni i drugima...Bit će ljutnje no tada to neću biti ja..

Zbog svega toga i zbog očuvanja ovog našeg lijepog hobija koji nam, pruža mnogo radosti mislim da bi trebali misliti jedni o drugima, provoditi HAM spirit i držati se pravilnika koji su doneseni...
Molio bih UKV menađera da preispita odluku o uvrštavanju neispravnih logova u tablicu, jer zbog nepoštenja možemo samo zajednički izgubiti. i da mi odgovori koja pravila vrijede za 7 izdanje aktivitija..

Svima lijep pozdrav..

Oto  9a4op

Offline 9A5R

• Newbie
  • *
  • Member of 9A4V Contest Club
    • 9A5R
« Odgovori #21 : 11. Srpanj. 2020, 21:49:09 »
    *

Pravila
« u: 07. Srpanj 2020, 17:41:17 »
Pozdravi svima..

Zamolio bih UKV manađera da objasni zašto je logove sa natjecanja Region 1. contest 50/70MHz  uvrstio u tablicu logova za 6. period Aktivitia...
Naime on je sve učesnike spomenutog natjecanja u vremenu od 7 sati ujutro kad počinje Aktiviti, PROTIVNO pravilniku o natjecanju uvrstio u tablicu logova s čim je umanjio rad svih operatora koji nisu zbog Aktivitija radili u subotu kad su bili sjajni sporadici, da bi ispoštovali pravilnik. Time su se oni namjerno "zakinuli" u plasmanu za Region 1. 50/70MHz, jer su čitali i poštivali  pravila natjecanja:

Vrijeme održavanja natjecanja
Od 0700 do 1200 UTC, osim 6. perioda koji traje do 1500 UTC zbog preklapanja sa Alpe-Adria contestom.

Raporti

Tijekom natjecanja obvezna je izmjena raporta po RST skali, rednoga broja veze (koji u svakomu periodu počinje od 001 i uvećava se za 1 za svaku narednu vezu) i WW lokatora.
Na svakom bandu vode se posebni redni brojevi.

Pozdrav Oto,

upravo ova tema je raspravljana na ovom forumu nekoliko dana prije natjecanja. Žao mi je što nisi pročitao tu raspravu. Radi se o specifičnom vikendu za UKV, u kojem imamo tri gotovo paralelna natjecanja.

Natjecatelji bez brige
svi koji će raditi IARU 50/70 biti će ubaćeni i u Activity plasman, naravno u periodu od 07 do 15 koliko traje 6. period, a iz razloga što se poklapa sa AA contestom.
LP
Krešo

Kako je zadatak UKV managera promicati i poticati rad postaja na UKV-u, jedno pravilo, samo za ovaj period nepotrebno (001) nas kao UKV komisiju nije spriječilo da dopustimo našim postajama rad u sva tri natjecanja i tako omogućimo veću aktivnost na bandovima.
    Žao mi je ako se ne slažeš sa mnom, ali uvijek ćemo ići na ruku aktivnostima i radu na bandovima. Samo iz tog razloga je omogućeno našim postajama uvrštavanje u sva natjecanja u vikendu, logično, zar ne?
Da su pravila manjkava, to znamo i ista ćemo korigirati za slijedeću sezonu...

Zbog gore navedenog molio bih UKV menađera da sve logove za 50 i 70 MHz koja u Aktivitiju od 21.06.2020 od 7 sati ujutro GMT ne počinju s brojem 1 da se brišu sa bodovne liste, jer su ti natjecatelji također mogli birati koji kontest će raditi...U suprotnom mislim da se više nema smisla natjecati ako za svako natjecanje 1 dan prije donesemo nove pravilnike. Pravilnici su tu da svi natjecatelji znaju u kojim okvirima se natječemo i zašto...bez izuzetaka.

Izuzetci postoje samo ako idu na ruku natjecateljima u specifičnim situacijama kao što je bila ova.

Pravilnike je izglasoa i odobrio IO HRS-a, i ne vidim kako je to pojedinac , pa bio on i UKV menager može promjeniti ili izvrtati kak on želi....Nigdje nisam pročitao da je to odluka IO HRS-a...

IO HRS-a radi u istom interesu kao i UKV komisija, ciljevi su nam isti...ne različiti.

Zbog svega toga i zbog očuvanja ovog našeg lijepog hobija koji nam, pruža mnogo radosti mislim da bi trebali misliti jedni o drugima, provoditi HAM spirit i držati se pravilnika koji su doneseni...
Molio bih UKV menađera da preispita odluku o uvrštavanju neispravnih logova u tablicu, jer zbog nepoštenja možemo samo zajednički izgubiti. i da mi odgovori koja pravila vrijede za 7 izdanje aktivitija..

Svima lijep pozdrav..

Oto  9a4op

HAM spirit je ono što uzdiže radioamaterski hobi iznad razine komunikacije "kao na ulici".

Odluku smo preispitali i stojimo iza nje jer njom nije nanešena nikakva šteta, već korak prema većoj aktivnosti na UKV bandovima. Oni koji su radili u IARU 50/70 MHz i 9A Activity contestu su imali problem što su neke postaje već ranije odrađene pa ih nisu mogli ponovo raditi u 9A Activity, ali u pitanju je kompromis koji ima svoje pozitivne i negativne strane.

Za 7, 8 i ostale periode Activity natjecanja vrijede uobičajena pravila. Jedina iznimka je bio 6. period u kojem smo išli na ruku aktivnosti, a ne slijepom gledanju 001 pravila.
    Rasprava i ankete o novim pravilima UKV natjecanja će biti pokrenuta ovdje na jesen pa te molim da se uključiš i daš svoj doprinos...

73 de Željko, 9A5R
There is only one success - To be able to spend your life in your own way... (Christoper Morley)

Offline 9a5ay

• Jr. Member
  • **
  • Member of contest team 9a1pkc
« Odgovori #22 : 11. Srpanj. 2020, 23:57:34 »
Pozdrav
Slazem se s Otom activity je neregularan kompromisa nesmije biti, to je presedan koji otvara mogućnost onima koji su u poziciji štimanja uvjeta ecc  svojoj ekipi ili ekipi prijatelja.

Pozz, D

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #23 : 12. Srpanj. 2020, 12:42:46 »
Tko je sve u UKV komisiji?

73

Offline 9a4op

• Newbie
  • *
« Odgovori #24 : 14. Srpanj. 2020, 00:23:33 »
Željko hvala na dosta brzom odgovoru...
u kojem navodiš da se je o toj temi pričalo par dana prije natjecanja, no nažalost je se nisam mogao ulogirati da raspravimo tu temu...tek me je Krešo u petak 10.07. ulogiao...

Citat: 9A2HM - 20. Lipanj. 2020, 14:23:55

Natjecatelji bez brige
    svi koji će raditi IARU 50/70 biti će ubaćeni i u Activity plasman, naravno u periodu od 07 do 15 koliko traje 6. period, a iz razloga što se poklapa sa AA contestom.
    LP
    Krešo

Ovaj citat nema nikakve veze sa Alpe adriom pošto se kod nje natječe na 144MHZ pa na više...Pišeš kako je zadatak tebe kao UKV menađera da promičeš i potičeš rad na UKV područjima , no kako ja vidim ti si sa ovim "popuštanjem" unazadio taj rad dopustivši da se radi mimo i protivno pravilima koje je donio IO HRS-a a ne UKV menager i po tome samo ih on može mjenjati, Iako je IO HRS-a tebe potvrdio kao UKV menađera nije ti dao pravo da svojim postupcima namjerno zaobilaziš pravila koja su donjeta s njegove strane i donosiš neka svoja, več suprotno, da poštuješ i pokušaš drugima svojim primjerom pokazati poštivanje pravila koje je donjelo IO HRS-a. Kad sam ja bio ARG menađer za sve nedoumice pitao sam upravo one koji su donjeli pravilnik po kojima se natječemo pazeči pri tom da ne oštetim ni jednog natjecatelja....Ovim što si ti i UKV komisija napravili oštetili ste moja i prava svih ostalih koji se žele natjecati....Postoji pravilo gdje piše da se nesmije u korist jedne grupe ili pojedinca oštetiti druga grupa ili pojedinci....to se zove pravda.....Kažeš da IO HRS koji te imenovao za UKV menađera i ti tj UKV konisija radite isto, možda, no to ti nedaje pravo da ti ko menađer prvi kršiš pravilnik...danas si to ti, sutra će netko drugi za nekog trečeg prepravljati pravilnike i tako unogled...Nisam za anarhiju, pravllnici su takvi kakvi jesu i ako se želimo natjecati trebamo se držati onoga što to natjecanje oblikuje...Stoga mislim da bi u ime svih nas trenutno oštećenih tom tvojom odlukom diskvalificirao sve dnevnike  perioda Aktivitia ma 50 i 70MHz koji nisu započeli sa brojem 1 s isprikom onima kojih se to tiče, jer su bili zavedeni tvojom odlukom iako su kao i ja mogli birati dali će raditi Region 1, na 50/70 MHz ili Aktiviti...Ukoliko to ne učiniš mora ću uputiti žalbu na to natjecanje članovima IO HRS-a , no , ako i oni smatraju da pojedinac ili grupa može biti iznad nihovih odluka uvijek postoji sud nas članova koji uredno plačamo članarinu i koji činimo ovaj Savez...

Pozdravi

Oto  9A4op

Offline 9A5R

• Newbie
  • *
    • 9A5R
« Odgovori #25 : 14. Srpanj. 2020, 03:47:21 »
Željko hvala na dosta brzom odgovoru...
u kojem navodiš da se je o toj temi pričalo par dana prije natjecanja, no nažalost je se nisam mogao ulogirati da raspravimo tu temu...tek me je Krešo u petak 10.07. ulogiao...

Citat: 9A2HM - 20. Lipanj. 2020, 14:23:55

Natjecatelji bez brige
    LP
    Krešo

Ovaj citat nema nikakve veze sa Alpe adriom pošto se kod nje natječe na 144MHZ pa na više...

U Alpe Adria UHF/SHF contestu se natjecalo od 432 MHz na više i to nema veze s našim problemom.
       Lijepo je napisano da će svi koji budu radili u IARU 50/70 MHz contestu biti uvršteni i u 6. period 9A Activity contesta (Naravno samo u periodu od 7-15 UTC). Siguran sam da nisi znao, kao ni većina kolega, da jedino 6. period traje 2 sata duže od ostalih perioda activityja čak i na 144 MHz, iako tu nema preklapanja sa AA UHF/SHF contestom.

" Vrijeme održavanja natjecanja

Od 0700 do 1200 UTC, osim 6. perioda koji traje do 1500 UTC zbog preklapanja sa Alpe-Adria contestom."

Na isti način je trebala biti dodana rečenica u kojoj bi se, samo za ovaj period, dopustila razmjena brojeva koje ne moraju krenuti od 001, zbog preklapanja sa IARU 50/70 MHz contestom....ali vjerovatno previdom nije. Zar zbog jednog previda u pisanju pravila jednostavno izbaciti iz plasmana 9A AC-a 16 postaja na 50 i 70 MHz? IO HRS-a je prihvatio pravila kakva su mu predana i naravno da nisu mogli uočiti ovaj previd. Da su mogli raspravljati ovako kao ti i ja, kakvu bi odluku donijeli?

Ja mislim sukladno Statutu:

"Članak 10.
Cilj Saveza je:
• razvitak, poticanje i promidžba radijskih komunikacijskih tehnika u Republici Hrvatskoj, a naročito među
mladima"

Dopustiti sudjelovanje u dva, a izbaciti treći paralelni contest nema nikakvog smisla. Ili možda ima i kome to ide u prilog? Tko je tu oštećen?
Radioamaterizam!!

Pišeš kako je zadatak tebe kao UKV menađera da promičeš i potičeš rad na UKV područjima , no kako ja vidim ti si sa ovim "popuštanjem" unazadio taj rad dopustivši da se radi mimo i protivno pravilima koje je donio IO HRS-a a ne UKV menager i po tome samo ih on može mjenjati, Iako je IO HRS-a tebe potvrdio kao UKV menađera nije ti dao pravo da svojim postupcima namjerno zaobilaziš pravila koja su donjeta s njegove strane i donosiš neka svoja, več suprotno, da poštuješ i pokušaš drugima svojim primjerom pokazati poštivanje pravila koje je donjelo IO HRS-a.

Točno, moj jedini motiv i zadatak je promidžba rada na bandovima iznad 30 MHz. Nikakva pravila namjerno ne zaobilazim, samo sam ispravio nepravdu u postojećim pravilima. Da nisam...u 9A AC plasmanu na 50 i 70 MHz bi bilo 16 postaja manje (20 umjesto 36). Za mene je to velika razlika i dokaz da u ovom slučaju cilj opravdava sredstvo (način).

Kad sam ja bio ARG menađer za sve nedoumice pitao sam upravo one koji su donjeli pravilnik po kojima se natječemo pazeči pri tom da ne oštetim ni jednog natjecatelja....Ovim što si ti i UKV komisija napravili oštetili ste moja i prava svih ostalih koji se žele natjecati....Postoji pravilo gdje piše da se nesmije u korist jedne grupe ili pojedinca oštetiti druga grupa ili pojedinci....to se zove pravda

Upravo tako Oto, pravda....i pravo za sve da sudjeluju u svim natjecanjima u kojima žele, a ne da ih se jednim najobičnijim previdom u pravilima izbaci iz jednog od natjecanja. Jel to pravedno?

Nemoj govoriti u ime svih koji se žele natjecati jer neke od njih upravo želiš izbaciti iz plasmana samo zbog običnog previda u pravilima (001) i tako poboljšati svoj plasman, to je pravda kako je ti vidiš i priznajem, formalno si u pravu....ljudski ne.
    Da sam sudjelovao u natjecanju na ovim bandovima, nikada se ne bi žalio na ovakvu odluku UKV komisije jer se iz aviona vidi da je ona usmjerena poticanju aktivnosti i promoviranju radioamaterizma, a ne nekakvom pogodovanju nekome i nečemu...to su gluposti.

.....Kažeš da IO HRS koji te imenovao za UKV menađera i ti tj UKV konisija radite isto, možda, no to ti nedaje pravo da ti ko menađer prvi kršiš pravilnik...danas si to ti, sutra će netko drugi za nekog trečeg prepravljati pravilnike i tako unogled...Nisam za anarhiju, pravllnici su takvi kakvi jesu i ako se želimo natjecati trebamo se držati onoga što to natjecanje oblikuje...Stoga mislim da bi u ime svih nas trenutno oštećenih tom tvojom odlukom diskvalificirao sve dnevnike  perioda Aktivitia ma 50 i 70MHz koji nisu započeli sa brojem 1 s isprikom onima kojih se to tiče, jer su bili zavedeni tvojom odlukom iako su kao i ja mogli birati dali će raditi Region 1, na 50/70 MHz ili Aktiviti...

Ukoliko to ne učiniš mora ću uputiti žalbu na to natjecanje članovima IO HRS-a , no , ako i oni smatraju da pojedinac ili grupa može biti iznad nihovih odluka uvijek postoji sud nas članova koji uredno plačamo članarinu i koji činimo ovaj Savez...

Pozdravi

Oto  9A4op

Zašto bi mogli birati ako mogu raditi oboje? Ako anarhijom smatraš odluku da se SVIM 9A postajama omogući isti tretman u ova dva natjecanja, ispričavam se, ali daleko sam od nekoga tko želi provoditi samovolju na štetu SVIH radioamatera kako si naveo.
     Molim te uputi žalbu IO HRS-a i nemoj dvojiti da ćemo prihvatiti odluku kakva se donese jer se red zna, a ja ću u obrazloženju prema IO HRS-a navesti isto ovo što sam i tebi ovdje odgovorio.

Toliko od mene na ovu temu...

Idemo raditi, ove prepiske su samo gubitak vremena :)

73 de Željko, 9A5R
« Zadnja izmjena: 14. Srpanj. 2020, 03:56:40 9A5R »
There is only one success - To be able to spend your life in your own way... (Christoper Morley)

Offline 9a4op

• Newbie
  • *
« Odgovori #26 : 14. Srpanj. 2020, 11:52:15 »
Pozdravi..

Dobro si napisao:    Na isti način je trebala biti dodana rečenica u kojoj bi se, samo za ovaj period, dopustila razmjena brojeva koje ne moraju krenuti od 001, zbog preklapanja sa IARU 50/70 MHz contestom....ali vjerovatno previdom nije. Zar zbog jednog previda u pisanju pravila jednostavno izbaciti iz plasmana 9A AC-a 16 postaja na 50 i 70 MHz? IO HRS-a je prihvatio pravila kakva su mu predana i naravno da nisu mogli uočiti ovaj previd. Da su mogli raspravljati ovako kao ti i ja, kakvu bi odluku donijeli?
Da je to donio IO HRS-a ja nebih napisao ni retka..a ovako to mi liči na samovolju, a tih 16 stanica su mogli voditi dvostruki log jedan za Region 1 50/70 MHz i drugi za 9A Aktiviti..
Upravo tako Oto, pravda....i pravo za sve da sudjeluju u svim natjecanjima u kojima žele, a ne da ih se jednim najobičnijim previdom u pravilima izbaci iz jednog od natjecanja. Jel to pravedno?
 Po meni je pravedni oni koji su se držali propozicija koje su napisane..    Nemoj govoriti u ime svih koji se žele natjecati jer neke od njih upravo želiš izbaciti iz plasmana samo zbog običnog previda u pravilima (001) i tako poboljšati svoj plasman, to je pravda kako je ti vidiš i priznajem, formalno si u pravu....ljudski ne.   Ja ne želim nikog izbaciti jer nemam to pravo već želim da svi imamo iste uvjete i da bolji pobjedi...Ja sam to i pisao jer izostankom tih 16 postaja , moj rang na 50 i 70MHZ u Aktivitiju se neće mjenjati.Zašto bi mogli birati ako mogu raditi oboje? Ako anarhijom smatraš odluku da se SVIM 9A postajama omogući isti tretman u ova dva natjecanja, ispričavam se, ali daleko sam od nekoga tko želi provoditi samovolju na štetu SVIH radioamatera kako si naveo.
Baš tom odlukom nismo svi imali isti tretman...mnogo njih kao i ja nisu počeli raditi natjecanje u subotu iako je bilo lijepih otvaranja jer smo htijeli raditi prema pravilima u Aktivitiju  i početi s brojem 1. jer je jedino tako ispravno..
.Kako ne vidim da druge natjecatelje smeta ta situacija i stanje IO HRS-a oko donešenja odluka koje su protivno pravilima koje su oni donjeli s ovim dopisom ću se oprostiti od ove teme jer nema smisla da se međusobno dopisujemo, a ostali natjecatelji bilo oni za tvoju odluku ili ne, ne žele ili možda ne mogu dati svoj mišljenje.

Pozdrav svima i čujemo se u nedelju....

Oto   9a4op

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #27 : 27. Srpanj. 2020, 09:43:09 »
I tko je u UKV komisiji???
Nekad davno u jednom broju HRS časopisa bila je spominjana UKV komisija, ali to je bilo prije sigurno više od 20 godina... vjerojatno se članstvo izmjenilo  ;)

73 de Drago 9A6NDD

Offline 9A5R

• Newbie
  • *
    • 9A5R
« Odgovori #28 : 27. Srpanj. 2020, 23:15:20 »
I tko je u UKV komisiji???
Nekad davno u jednom broju HRS časopisa bila je spominjana UKV komisija, ali to je bilo prije sigurno više od 20 godina... vjerojatno se članstvo izmjenilo  ;)

73 de Drago 9A6NDD

Pozdrav Drago,

izvadak iz Općih pravila UKV natjecanja:
----------------------
Natjecateljsko povjerenstvo i koordinatori natjecanja

Za kontrolu regularnosti natjecanja, obradu dnevnika veza i rješavanje primjedbi nadležno natjecateljsko povjerenstvo koga čine: koordinator pojedinog natjecanja, HRS contest koordinator i UKV menadžer.

Video i audio zapisi natjecanja u slučaju primjedbi mogu se prihvatiti kao vjerodostojni dokaz samo u slučaju da su dostavljeni povjerenstvu prije isteka roka za dostavu dnevnika veza.

Naknadno mijenjanje dnevnika veza van natjecanja u smislu dopisivanja veza ili bilo koje druge slične radnje tijekom i nakon natjecanja u svrhu namjernog izazivanja pogrešaka i kazni kod konkurentskih postaja bit će kažnjene diskvalifikacijom postaje.

Za sva dodatna tumačenja pravila svakog pojedinog natjecanja nadležno je natjecateljsko povjerenstvo.

Sve primjedbe na neslužbene rezultate te odluke povjerenstva bit će objavljene javno.

Na odluke povjerenstva može se uputiti žalba Izvršnom odboru HRS.a

Odluka IO HRS-a konačna je.

---------------------

73 de Željko, 9A5R

Offline 9A6NDD

• Sr. Member
« Odgovori #29 : 28. Srpanj. 2020, 07:12:27 »
Havala Željko na odgovoru.
Ovo je jasno... to je za natjecanja. Ja sam mislio da se ponovno formirala "UKV komisija" koja je sastavljena od "sijedih glava" (ne u pravilu starih, već sa iskustvom i znanjem) i koja donosi neke smjernice oko budućnosti UKV natjecanja, repetitora, beacona, novih vrsta rada i sl. To bi za mene bila UKV komisija i mislim da bi bilo dobro takvo što formirati... pa makar u neformalnom obliku.

73 de 9A6NDD Drago