Autor Tema: 9A Activity 2020.  (Posjeta: 2130 )

9A5R i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 9a5ay

• Jr. Member
  • **
  • Member of contest team 9a1pkc
Odg: 9A Activity 2020.
« Odgovori #15 : 18. Veljača. 2020, 14:10:02 »
Naj se sekirati Đuro iako sam novi tu pocinju stizati  infirmacije tko s čime radi, pa npr piše 100w a saznam da radi sa lineraom 200w ili 2gi7b 700w. Na kraju se pojavu na hamfrstu i smije se. Dejan je tu upravu napravi brate jos jednu antenu, stakiraj i imaš duplu snagu i k tome bolje čuješ.
73,s
D

Offline 9A4CW

• Full Member
  • Member of 9A1CRS contest team
« Odgovori #16 : 28. Svibanj. 2020, 11:16:30 »
Ovaj dio mi je genijalan.

9A2B je prvi u 5 - petom periodu 9A Act. Single op - 145 MHz - mala snaga sa 42 postotka.
Ovo je vjerojatno u odnosu na OM6ABF.

U generalnom plasmanu ima kategorija (strane postaje) S3LP - Single op. - 145 MHz - mala snaga a
u pojedinačnom periodu ne.

U pojedinačnom periodu su svi natjecatelji zajedno,                                                                     
rangiraju se u postotcima bez obzira na, prefiks.

Nakon toga se svi natjecatelji svrstavaju u tablicu po prefiksu, u ukupnom plasmanu,                         
ali po postotcima iz zajedničke tablice. :)

Pozdrav društvu, 9A4cw, Dejan
Težak je život nas naivnih umjetnika,
mi slikamo a nitko ne kupuje.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZDbD9LVeYE
https://vimeo.com/239618744

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #17 : 28. Svibanj. 2020, 16:24:53 »
Meni uopće nije bistra svrha izračunavanja postotaka... najbolje i najjednostavnije bi bilo da se kod sumarnog prikaza ( za cijelu godinu) ipak bukvalno zbrajaju SAMO ostvareni bodovi !!!!!!!!!!!!!
U svom prijedlogu propozicija za Aktiviti 2020 tako sam i predložio, ali nije bilo prilike sa nekim na tu temu i razgovarati... jer postignuti bodovi odnosno suma QRB je ipak konstanta i ne ovisi o prikazivanju !!!
Pokušaj izračunati zbroj svog QRB-poena iz prvih 5 perioda a paralalno zbroji postotke .
Ako imaš napr. "zalihu" bodova možeš si dozvoliti da jedan period i ne radiš !
73
Zlatko

Offline 9A4CW

• Full Member
  • Member of 9A1CRS contest team
« Odgovori #18 : 28. Svibanj. 2020, 18:21:06 »
Amen.  :)
Težak je život nas naivnih umjetnika,
mi slikamo a nitko ne kupuje.

https://www.youtube.com/watch?v=6ZDbD9LVeYE
https://vimeo.com/239618744

Offline 9A2B

• Full Member
« Odgovori #19 : 30. Svibanj. 2020, 00:43:24 »
Za mene su ti bodovi totalna glupost, ali tko sam ja... Npr., u nekom periodu imam 100%, godinu dana prije  isto 100%, dakle, radio sam jednako.
No, analiza bodova pokazuje da sam u tom takmicenju te godine radio 15k bodova, a godinu dana prije 25k. Puno je jednostavnije bilo komparirati osobni kvalitet rada i uspjeh ostalih  u zbirnoj tablici sa bodovima, nego sada sa postocima. Ali OK, postoji arhiva kontesta pa se za moze to rucno odraditi, kad vise ne moze drugacije. Cemu da bude jednostavno kad moze biti komplicirano.

Nadalje, ima li kakvih informacija hoce li se napraviti revizija propozicija za Pokuplje ili ce se trofeji slati inozemni takmicarima koje taj kontest uopce ne zanima?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a4op

• Newbie
  • *
« Odgovori #20 : 10. Srpanj. 2020, 22:32:31 »
    *

Pravila
« u: 07. Srpanj 2020, 17:41:17 »
Pozdravi svima..

Zamolio bih UKV manađera da objasni zašto je logove sa natjecanja Region 1. contest 50/70MHz  uvrstio u tablicu logova za 6. period Aktivitia...
Naime on je sve učesnike spomenutog natjecanja u vremenu od 7 sati ujutro kad počinje Aktiviti, PROTIVNO pravilniku o natjecanju uvrstio u tablicu logova s čim je umanjio rad svih operatora koji nisu zbog Aktivitija radili u subotu kad su bili sjajni sporadici, da bi ispoštovali pravilnik. Time su se oni namjerno "zakinuli" u plasmanu za Region 1. 50/70MHz, jer su čitali i poštivali  pravila natjecanja:

Vrijeme održavanja natjecanja
Od 0700 do 1200 UTC, osim 6. perioda koji traje do 1500 UTC zbog preklapanja sa Alpe-Adria contestom.

Raporti

Tijekom natjecanja obvezna je izmjena raporta po RST skali, rednoga broja veze (koji u svakomu periodu počinje od 001 i uvećava se za 1 za svaku narednu vezu) i WW lokatora.
Na svakom bandu vode se posebni redni brojevi.

Zbog gore navedenog molio bih UKV menađera da sve logove za 50 i 70 MHz koja u Aktivitiju od 21.06.2020 od 7 sati ujutro GMT ne počinju s brojem 1 da se brišu sa bodovne liste, jer su ti natjecatelji također mogli birati koji kontest će raditi...U suprotnom mislim da se više nema smisla natjecati ako za svako natjecanje 1 dan prije donesemo nove pravilnike. Pravilnici su tu da svi natjecatelji znaju u kojim okvirima se natječemo i zašto...bez izuzetaka.
Pravilnike je izglasoa i odobrio IO HRS-a, i ne vidim kako je to pojedinac , pa bio on i UKV menager može promjeniti ili izvrtati kak on želi....Nigdje nisam pročitao da je to odluka IO HRS-a...

Sljedeće bih molio natjecatelje koji koriste snagu van svake pameti...izračunajte si dobit antene i pomnožite sa snagom pa to sve skupa usporedite sa zakonom o telekomunikacijama, tj dozvoljenom izračenom snagom..,da se rasporede na početak ili na kraj opsega, jer kad se jedna stanica smjesti na 144,200 MHz a ja je normalno čujem na 144.160MHz, upozorim operatora da je širok do neba, on ode na kraj banda i tamo radi, no kad dođe nova smjena operatora na stanici novi se opet postavi na 144.200MHz i sve ispočetka, s tim da se drugi snagator  postavi na 144.300MHz i prvi put u životu da mi netko signalom od 9+60 dB zagluši stanicu da sam se morao ugasiti.
 Ja sam kažem što imam s tim i drmam, ali nikad sa svojih 50W ne ometam nikoga, no kako su ti "jaki" najčešće i bahati, u smislu kaj mi  možeš dođe mi da kupim jedan takav raštimani  linearac, stanem 50kHz do njega i priuštim mu ono što oni priuštaju meni i drugima...Bit će ljutnje no tada to neću biti ja..

Zbog svega toga i zbog očuvanja ovog našeg lijepog hobija koji nam, pruža mnogo radosti mislim da bi trebali misliti jedni o drugima, provoditi HAM spirit i držati se pravilnika koji su doneseni...
Molio bih UKV menađera da preispita odluku o uvrštavanju neispravnih logova u tablicu, jer zbog nepoštenja možemo samo zajednički izgubiti. i da mi odgovori koja pravila vrijede za 7 izdanje aktivitija..

Svima lijep pozdrav..

Oto  9a4op

Online 9A5R

• Newbie
  • *
  • Member of 9A4V Contest Club
    • 9A5R
« Odgovori #21 : Jučer u 21:49:09 »
    *

Pravila
« u: 07. Srpanj 2020, 17:41:17 »
Pozdravi svima..

Zamolio bih UKV manađera da objasni zašto je logove sa natjecanja Region 1. contest 50/70MHz  uvrstio u tablicu logova za 6. period Aktivitia...
Naime on je sve učesnike spomenutog natjecanja u vremenu od 7 sati ujutro kad počinje Aktiviti, PROTIVNO pravilniku o natjecanju uvrstio u tablicu logova s čim je umanjio rad svih operatora koji nisu zbog Aktivitija radili u subotu kad su bili sjajni sporadici, da bi ispoštovali pravilnik. Time su se oni namjerno "zakinuli" u plasmanu za Region 1. 50/70MHz, jer su čitali i poštivali  pravila natjecanja:

Vrijeme održavanja natjecanja
Od 0700 do 1200 UTC, osim 6. perioda koji traje do 1500 UTC zbog preklapanja sa Alpe-Adria contestom.

Raporti

Tijekom natjecanja obvezna je izmjena raporta po RST skali, rednoga broja veze (koji u svakomu periodu počinje od 001 i uvećava se za 1 za svaku narednu vezu) i WW lokatora.
Na svakom bandu vode se posebni redni brojevi.

Pozdrav Oto,

upravo ova tema je raspravljana na ovom forumu nekoliko dana prije natjecanja. Žao mi je što nisi pročitao tu raspravu. Radi se o specifičnom vikendu za UKV, u kojem imamo tri gotovo paralelna natjecanja.

Natjecatelji bez brige
svi koji će raditi IARU 50/70 biti će ubaćeni i u Activity plasman, naravno u periodu od 07 do 15 koliko traje 6. period, a iz razloga što se poklapa sa AA contestom.
LP
Krešo

Kako je zadatak UKV managera promicati i poticati rad postaja na UKV-u, jedno pravilo, samo za ovaj period nepotrebno (001) nas kao UKV komisiju nije spriječilo da dopustimo našim postajama rad u sva tri natjecanja i tako omogućimo veću aktivnost na bandovima.
    Žao mi je ako se ne slažeš sa mnom, ali uvijek ćemo ići na ruku aktivnostima i radu na bandovima. Samo iz tog razloga je omogućeno našim postajama uvrštavanje u sva natjecanja u vikendu, logično, zar ne?
Da su pravila manjkava, to znamo i ista ćemo korigirati za slijedeću sezonu...

Zbog gore navedenog molio bih UKV menađera da sve logove za 50 i 70 MHz koja u Aktivitiju od 21.06.2020 od 7 sati ujutro GMT ne počinju s brojem 1 da se brišu sa bodovne liste, jer su ti natjecatelji također mogli birati koji kontest će raditi...U suprotnom mislim da se više nema smisla natjecati ako za svako natjecanje 1 dan prije donesemo nove pravilnike. Pravilnici su tu da svi natjecatelji znaju u kojim okvirima se natječemo i zašto...bez izuzetaka.

Izuzetci postoje samo ako idu na ruku natjecateljima u specifičnim situacijama kao što je bila ova.

Pravilnike je izglasoa i odobrio IO HRS-a, i ne vidim kako je to pojedinac , pa bio on i UKV menager može promjeniti ili izvrtati kak on želi....Nigdje nisam pročitao da je to odluka IO HRS-a...

IO HRS-a radi u istom interesu kao i UKV komisija, ciljevi su nam isti...ne različiti.

Zbog svega toga i zbog očuvanja ovog našeg lijepog hobija koji nam, pruža mnogo radosti mislim da bi trebali misliti jedni o drugima, provoditi HAM spirit i držati se pravilnika koji su doneseni...
Molio bih UKV menađera da preispita odluku o uvrštavanju neispravnih logova u tablicu, jer zbog nepoštenja možemo samo zajednički izgubiti. i da mi odgovori koja pravila vrijede za 7 izdanje aktivitija..

Svima lijep pozdrav..

Oto  9a4op

HAM spirit je ono što uzdiže radioamaterski hobi iznad razine komunikacije "kao na ulici".

Odluku smo preispitali i stojimo iza nje jer njom nije nanešena nikakva šteta, već korak prema većoj aktivnosti na UKV bandovima. Oni koji su radili u IARU 50/70 MHz i 9A Activity contestu su imali problem što su neke postaje već ranije odrađene pa ih nisu mogli ponovo raditi u 9A Activity, ali u pitanju je kompromis koji ima svoje pozitivne i negativne strane.

Za 7, 8 i ostale periode Activity natjecanja vrijede uobičajena pravila. Jedina iznimka je bio 6. period u kojem smo išli na ruku aktivnosti, a ne slijepom gledanju 001 pravila.
    Rasprava i ankete o novim pravilima UKV natjecanja će biti pokrenuta ovdje na jesen pa te molim da se uključiš i daš svoj doprinos...

73 de Željko, 9A5R
There is only one success - To be able to spend your life in your own way... (Christoper Morley)

Offline 9a5ay

• Jr. Member
  • **
  • Member of contest team 9a1pkc
« Odgovori #22 : Jučer u 23:57:34 »
Pozdrav
Slazem se s Otom activity je neregularan kompromisa nesmije biti, to je presedan koji otvara mogućnost onima koji su u poziciji štimanja uvjeta ecc  svojoj ekipi ili ekipi prijatelja.

Pozz, D