Autor Tema: 9A Activity 2020.  (Posjeta: 4332 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
9A Activity 2020.
« : 14. Siječanj. 2020, 20:35:23 »
Poštovani natjecatelji
kreće nova natjecateljska sezona pa vas informiram o malim promjenama u propozicijama. Ništa bitno se nije promijenilo osim što su dodani svi bandovi na kojima je IARU R1 VHF managment predvidio natjecanja,a to su bandovi od 50 MHz pa sve do 250 GHz.
Također je promjena u nagrađivanju gdje se Generalni plasman dobiva zbrajanjem postotnih bodova sa svih rađenih bandova!
https://www.hrvhf.net/index.php/9a-activity-contest
Uspješnu natjecateljsku sezonu želim
LP
Krešo 9a2hm
9A kontest koordinator
Kreso

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
Odg: 9A Activity 2020.
« Odgovori #1 : 14. Siječanj. 2020, 22:12:28 »
Dejane
to su propozicije koje sam ja doradio po zahtjevu IO HRS-a, originalni prijedlog bolje da ni ne spominjem! Svaku stavku mogu argumentirano "obraniti", ali o ham spiritu bi se također dalo raspravljati.
LP
K
Kreso

Offline 9a5ay

• Full Member
  • Member of contest team 9a1pkc
« Odgovori #2 : 20. Siječanj. 2020, 05:04:05 »
Pozdrav, malo sam pročitao propozicije i cini mi se da sa 2 antene ili sistema moraš biti u kategoriji HP bez obzira na izlaznu snagu, to se lijepo vidi u rubrici ANT gdje si prijavio 2 razlicite antene a poznato je da se 2 razljcite antene nemogu stakirati u 1 sistem.
Također nisi jedini npr 9A2B je prijavio 2 sistema i 100w takoder bi trebao biti u HP, vjerojatno ima jos nepravilnosti.
Samo da mi se ne uzme za zlo jer nije mi namjera prozivati nikoga nego samo da organizator poštuje propozicije koje je sam dinio ili neka ih mijenja.
Doduše Dejane nisam studiozno procitao pravila ako griješim ispravi me.

Pozz, D

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #3 : 20. Siječanj. 2020, 10:05:00 »
ajde da malo pojasnim ovo sa više sistema!
to se odnosi ako si u predaji na dva ili više sistema istovremeno u različitim smjerovima, a ne 2 sistema koje biraš po potrebi. Znači, TX>linear>splitter>2sistema istovremeno, informatički rečeno "I" a ne "ILI"!
LP
K
Kreso

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #4 : 20. Siječanj. 2020, 20:18:10 »
Dejane sve 5, samo mi nije baš jasno koja je poanta gurati 1W (koliko si naveo) u 2 sistema?!
Jel to neko testiranje u pitanju ili?
LP
K
Kreso

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #5 : 20. Siječanj. 2020, 23:16:54 »
1 stup, 9 antena, sve u istom pravcu, 4 za 2m, 4 za 70cm, 9el. u vertikali za 2m (ne koristi se).
Uskoro ide parabola na drugi stup za 23cm+
Plan je bio iskoristiti treci stup za KV i fiksno montirane antene okrenute prema zapadu, no kako se ove propozicije mogu tumaciti svakako, to ce otpasti...

Sa 100W nema velike koristi od bjesomucnog pozivanja, pogotovo ako se rasipa ta bijeda od snage na 3 sistema.
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a2ki

• Jr. Member
  • **
  • sve je upravo onako kako mi to napravimo da bude
« Odgovori #6 : 21. Siječanj. 2020, 13:43:32 »
Dali je itko radio na problemu :
 zašto 6 satni rad u više opsega nemože biti u generalnom plasmanu?
To smo označili kao propust koji je prepisan od više sile .
Sviđa mi se da je generalni plasman ukupni zbir postotka po pojedinim opsezima, samo opet to nije i dalje realan prikaz uloženog truda onih koji nemaju sve opsega. Mislim da bi i broj odrađenih veza u pojedinom opsegu trebalo dodatno nagraditi večim koeficijentom...ili najlakše km= bod , pa tko bolji...
Razumijem Dejana jer ispada da onaj koji ulaže u antenske sustave biva nagrađen tako da ga se gura u višu kategoriju....
U konačnici bi trebalo uzeti u obzir i samu lokaciju tako da bi oni sa lošije lokacije a boljim antenama mogli pobjediti jer drugačije osim propozicijama to i nemogu. Hi
Mogu razumijeti da natjecanja koja su istovremeno i 1. R IARU , moramo prilagoditi zajedničkim pravilima, ali da i aktiviti moramo ?
Znam da je sigurno Kreši ovo sa izmjenama napravilo puno posla, ali ipak možda i nije tako trebalo da se malo pratilo sto mi tu trljamo, pa se pitam i ovo sto pišem , dali uopće išta vrijedi?!
73 de 9a2ki Ico
( sa obronaka Dilj-gore ) ( nažalost ovaj 1. period nisam bio radio aktivan )

Offline 9A2HM

• Administrator
  • Sr. Member
« Odgovori #7 : 21. Siječanj. 2020, 20:11:33 »
Pozdrav Ico
kakva 6 satna kategorija u contestu koji traje 5 sati?!?!
Poanta u nagrađivanju rada na više bandova je ta da se propagira i promovira rad na svim radioamaterskim bandovima kako nam ih ne bi oteli teleoparateri za svoje komercijalne usluge!
LP
K
Kreso

Offline 9a2ki

• Jr. Member
  • **
  • sve je upravo onako kako mi to napravimo da bude
« Odgovori #8 : 23. Siječanj. 2020, 08:48:56 »
Možda sam izvan naslovne teme, ali znam o čemu govorim.
Kažem da treba popraviti nelogične propozicije ...
Ali neću više . Jer i tako nema koristi . ( Gubljenje vremena

Offline 9a5ay

• Full Member
« Odgovori #9 : 17. Veljača. 2020, 19:29:57 »
Activity je krenuo ovako ili onako, malo sam nas snimio jučer, nadam se da se možete prepoznati jer nema titla.
https://youtu.be/8m5-rMfpBxI

73,s
D

Offline 9a9c

• Full Member
« Odgovori #10 : 18. Veljača. 2020, 12:14:08 »
super....lijepo ti to čuješ i radiš
samo oped ima onih koji pišu 100 w a rade bar sa duplo i više snage
73...9a9c

Offline 9a5ay

• Full Member
« Odgovori #11 : 18. Veljača. 2020, 14:10:02 »
Naj se sekirati Đuro iako sam novi tu pocinju stizati  infirmacije tko s čime radi, pa npr piše 100w a saznam da radi sa lineraom 200w ili 2gi7b 700w. Na kraju se pojavu na hamfrstu i smije se. Dejan je tu upravu napravi brate jos jednu antenu, stakiraj i imaš duplu snagu i k tome bolje čuješ.
73,s
D

Offline 9a3aq

• Full Member
« Odgovori #12 : 28. Svibanj. 2020, 16:24:53 »
Meni uopće nije bistra svrha izračunavanja postotaka... najbolje i najjednostavnije bi bilo da se kod sumarnog prikaza ( za cijelu godinu) ipak bukvalno zbrajaju SAMO ostvareni bodovi !!!!!!!!!!!!!
U svom prijedlogu propozicija za Aktiviti 2020 tako sam i predložio, ali nije bilo prilike sa nekim na tu temu i razgovarati... jer postignuti bodovi odnosno suma QRB je ipak konstanta i ne ovisi o prikazivanju !!!
Pokušaj izračunati zbroj svog QRB-poena iz prvih 5 perioda a paralalno zbroji postotke .
Ako imaš napr. "zalihu" bodova možeš si dozvoliti da jedan period i ne radiš !
73
Zlatko

Offline 9A2B

• Sr. Member
« Odgovori #13 : 30. Svibanj. 2020, 00:43:24 »
Za mene su ti bodovi totalna glupost, ali tko sam ja... Npr., u nekom periodu imam 100%, godinu dana prije  isto 100%, dakle, radio sam jednako.
No, analiza bodova pokazuje da sam u tom takmicenju te godine radio 15k bodova, a godinu dana prije 25k. Puno je jednostavnije bilo komparirati osobni kvalitet rada i uspjeh ostalih  u zbirnoj tablici sa bodovima, nego sada sa postocima. Ali OK, postoji arhiva kontesta pa se za moze to rucno odraditi, kad vise ne moze drugacije. Cemu da bude jednostavno kad moze biti komplicirano.

Nadalje, ima li kakvih informacija hoce li se napraviti revizija propozicija za Pokuplje ili ce se trofeji slati inozemni takmicarima koje taj kontest uopce ne zanima?
Keep 'em Rolling! http://www.mvpa.org/
MVPA: 29718
http://s186.photobucket.com/albums/x51/btudan/

73 de 9A2B - Boris

Offline 9a4op

• Newbie
  • *
« Odgovori #14 : 10. Srpanj. 2020, 22:32:31 »
    *

Pravila
« u: 07. Srpanj 2020, 17:41:17 »
Pozdravi svima..

Zamolio bih UKV manađera da objasni zašto je logove sa natjecanja Region 1. contest 50/70MHz  uvrstio u tablicu logova za 6. period Aktivitia...
Naime on je sve učesnike spomenutog natjecanja u vremenu od 7 sati ujutro kad počinje Aktiviti, PROTIVNO pravilniku o natjecanju uvrstio u tablicu logova s čim je umanjio rad svih operatora koji nisu zbog Aktivitija radili u subotu kad su bili sjajni sporadici, da bi ispoštovali pravilnik. Time su se oni namjerno "zakinuli" u plasmanu za Region 1. 50/70MHz, jer su čitali i poštivali  pravila natjecanja:

Vrijeme održavanja natjecanja
Od 0700 do 1200 UTC, osim 6. perioda koji traje do 1500 UTC zbog preklapanja sa Alpe-Adria contestom.

Raporti

Tijekom natjecanja obvezna je izmjena raporta po RST skali, rednoga broja veze (koji u svakomu periodu počinje od 001 i uvećava se za 1 za svaku narednu vezu) i WW lokatora.
Na svakom bandu vode se posebni redni brojevi.

Zbog gore navedenog molio bih UKV menađera da sve logove za 50 i 70 MHz koja u Aktivitiju od 21.06.2020 od 7 sati ujutro GMT ne počinju s brojem 1 da se brišu sa bodovne liste, jer su ti natjecatelji također mogli birati koji kontest će raditi...U suprotnom mislim da se više nema smisla natjecati ako za svako natjecanje 1 dan prije donesemo nove pravilnike. Pravilnici su tu da svi natjecatelji znaju u kojim okvirima se natječemo i zašto...bez izuzetaka.
Pravilnike je izglasoa i odobrio IO HRS-a, i ne vidim kako je to pojedinac , pa bio on i UKV menager može promjeniti ili izvrtati kak on želi....Nigdje nisam pročitao da je to odluka IO HRS-a...

Sljedeće bih molio natjecatelje koji koriste snagu van svake pameti...izračunajte si dobit antene i pomnožite sa snagom pa to sve skupa usporedite sa zakonom o telekomunikacijama, tj dozvoljenom izračenom snagom..,da se rasporede na početak ili na kraj opsega, jer kad se jedna stanica smjesti na 144,200 MHz a ja je normalno čujem na 144.160MHz, upozorim operatora da je širok do neba, on ode na kraj banda i tamo radi, no kad dođe nova smjena operatora na stanici novi se opet postavi na 144.200MHz i sve ispočetka, s tim da se drugi snagator  postavi na 144.300MHz i prvi put u životu da mi netko signalom od 9+60 dB zagluši stanicu da sam se morao ugasiti.
 Ja sam kažem što imam s tim i drmam, ali nikad sa svojih 50W ne ometam nikoga, no kako su ti "jaki" najčešće i bahati, u smislu kaj mi  možeš dođe mi da kupim jedan takav raštimani  linearac, stanem 50kHz do njega i priuštim mu ono što oni priuštaju meni i drugima...Bit će ljutnje no tada to neću biti ja..

Zbog svega toga i zbog očuvanja ovog našeg lijepog hobija koji nam, pruža mnogo radosti mislim da bi trebali misliti jedni o drugima, provoditi HAM spirit i držati se pravilnika koji su doneseni...
Molio bih UKV menađera da preispita odluku o uvrštavanju neispravnih logova u tablicu, jer zbog nepoštenja možemo samo zajednički izgubiti. i da mi odgovori koja pravila vrijede za 7 izdanje aktivitija..

Svima lijep pozdrav..

Oto  9a4op